Najlepszy fotel biurowy obrotowy

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jak fotel biurowy obrotowy wybrać?

 

Tematem dzisiejszego poradnika są fotele biurowe. Postaramy się przedstawić cechy dobrego fotela, a także to, na co zwracać uwagę przy kupnie jednego z nich. Przedstawimy też trzy najlepsze fotele biurowe, które zyskały największe uznanie użytkowników.  

Przede wszystkim fotel biurowy musi posiadać regulację wysokości. Jest to warunek, aby fotel pasował do wzrostu użytkownika. Najlepiej przy kupowaniu konkretnego modelu przymierzyć się do niego i sprawdzić, czy możesz go ustawić tak, aby twoje nogi w kolanach były zgięte w 90 stopniach, a stopy opierały się w całości na podłodze. Również szerokość i długość siedziska ma tu znaczenie. Odpowiednia długość pozwala na prawidłowe oparcie się i równocześnie prawidłowe podparcie stóp na podłodze. A szerokość głównie uwarunkowana jest tuszą osoby siedzącej – powinna ona się swobodnie w fotelu mieścić i w nim poruszać.

Kolejną sprawą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest to, czy fotel, jaki zamierzasz kupić ma również inne możliwości regulacji. Najbardziej podstawowym jest, aby oparcie miało możliwość różnego kąta jego odchylenia. Potrzebne jest również, aby mebel ten posiadał podłokietniki, najlepiej również z możliwością regulacji i to zarówno w pionie, jak i ich odchylenia na szerokość. Bezwzględnie potrzebne jest, aby fotel biurowy w dobrej cenie posiadał wysokie oparcie, które sięga użytkownikowi co najmniej powyżej łopatek. A idealnie jest, gdy mebel posiada nie tylko wysokie oparcie, ale na jego szczycie również zagłówek. Zagłówek spełnia swoje funkcje w przypadku, gdy jego ustawienie można wyregulować tak, aby podtrzymywał głowę siedzącej osoby.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego fotel jest zrobiony. Siedzisko i oparcie powinny być wykonane z materiałów odpornych na ścieranie, a równocześnie posiadające właściwości wentylacyjne.  Dobrze jest też, jeśli są to materiały nieprzyjmujące kurzu ani potu, a także o właściwościach, które pozwalają na utrzymanie ich w czystości. Bardzo ważną sprawą jest rodzaj kółek, w jakie mebel jest wyposażony. Warto zwrócić uwagę, aby je dobrać właściwie. Twarde kółka na twardej powierzchni (podłodze) powodują jej zniszczenie. Podobnie jest, gdy nieodpowiednie kółka użyjemy do powierzchni dywanowych.

 

 

Fotele biurowe obrotowe – Ranking

 

 

Signal Q-107  

 

Signal Q-107, to fotel wykonany z ekoskóry i tkaniny membranowej. Wysokość siedziska można ustawić od 46 do 54 cm. Natomiast głębokość fotela to 52 cm a jego szerokość wynosi 61 cm. Klient otrzymuje fotel w stanie do samodzielnego złożenia, ale załączona instrukcja pozwala na łatwy montaż.

Fotel jest zaopatrzony w kółka do powierzchni miękkich (dywanowych), w przypadku potrzeby zaopatrzenia fotela w kółka do powierzchni twardych, można to zrobić za dodatkową opłatą. Mebel ten jest doskonale dopasowany do anatomii człowieka. Obszerne, komfortowe siedzenie, zapewnia wygodę.

Oparcie odpowiednio wyprofilowane w części lędźwiowej, pozwala na zapewnienie sobie wygody podczas pracy i odpowiednie wsparcie nie tylko lędźwi, ale całego kręgosłupa. Fotel posiada również mechanizm TILT, który pozwala ustawić fotel w pozycji bujania, lub zablokować go do pracy.

Konsumenci, którzy używają ten typ fotela, przekazują, że jest on wygodny i ma zadowalającą jakość. Również wygląd mebla spotkał się z miłym przyjęciem klientów, którzy chwalą jego atrakcyjnie dobrane kolory.

 

 

 

 

Nowy Styl Hit 

 

 

Najtańszy model w naszym zestawieniu to Nowy Styl Hit. Powierzchnia fotela, to połączenie imitacji skóry, i wysokogatunkowej tkaniny siatkowej. Posiada on szerokie, tapicerowane, komfortowe siedzisko, wyprofilowane w sposób wygodny dla pleców i lędźwi oraz wysokie oparcie, odpowiednie również dla osób o wzroście powyżej 185 cm. Oparcie to wykonane z wysokogatunkowej siatki odpowiednio wentyluje plecy podczas pracy.

Oparcie ma możliwość regulacji kąta nachylenia w zakresie od +0 do +13 stopni, a także ma regulację siły oporu.  Mamy tu również stalowe podłokietniki z wygodnymi, plastikowymi nakładkami. Natomiast podstawa fotela jest wykonana ze stali chromowanej.

Aby ustawić wysokość fotela odpowiednio do swojej wysokości, używa się podnośnika pneumatycznego, który służy do regulacji wysokości. Dodatkowo model ten został wyposażony w mechanizm TILT pozwalający na swobodne bujanie się w fotelu.

Oczywiście w pozycji do pracy, można kołysanie się fotela zablokować. Waga całego mebla wynosi 13 kg. A użytkownicy chwalą ergonomiczne oparcie, solidne wykonanie, oraz to, że wysokie osoby czują się w tym fotelu dobrze.

 

 

 

 

Unique VIP 

 

Z kolei najdroższy model to Unique VIP. Siedzisko tego modelu, o regulowanej wysokości od 48 do 56 cm jest wykonane z przewiewnej i odpornej na ścieranie tkaniny membranowej, natomiast oparcie, oraz zagłówek są wykonane z siatki materiałowej.

Mebel został wyposażony w mechanizm Synchron, który pozwala na ustawienie fotela w jednej z czterech pozycji, lub ustawienia na tryb bujania się. Użytkownik może też wyregulować oparcie w części lędźwiowej w dwóch płaszczyznach, a także dokonać regulacji kąta nachylenia zagłówka.

Mamy tu również podłokietniki wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku tworzywa. Posiadają one również regulację w zakresie szerokości od 45 do 54 cm i wysokości od 16 do 23 cm. Podstawa fotela jest wykonana z polerowanego aluminium i jest ona wyposażona w miękkie kółka do twardych powierzchni.

Wysokość całkowita mebla wynosi w zależności od sposobu regulacji od 123 do 132 cm, a wymiary siedziska to głębokość 50 cm i szerokość 51 cm, natomiast waga wynosi 23 kg. Użytkownikom podoba się zwłaszcza możliwość regulacji części lędźwiowej fotela, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Klienci wskazali ten model jako najlepszy fotel biurowy w 2020 roku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status