Najlepszy dystrybutor wody mineralnej

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki dystrybutor wody mineralnej wybrać?

 

Choć w wielu miastach woda z kranu jest w pełni zdatna do picia, znaczna część ludzi boi się jej próbować. Dlatego z roku na rok rośnie liczba zakupionych zgrzewek napojów butelkowanych, co przekłada się na produkcję plastikowych śmieci, które zagrażają środowisku. Dobrą alternatywą, która pozwoli Ci żyć bardziej ekologicznie, a do tego zmniejszy Twoje wydatki, jest inwestycja w najlepszy dystrybutor wody mineralnej w 2019 roku. Ponieważ urządzenia tego typu wciąż stanowią nowość na rynku, nie każdy z nas wie, jak zakupić odpowiedni model, więc zachęcamy do lektury tego poradnika.

 

 

Zanim udasz się do sklepu, powinieneś wiedzieć, czym tak naprawdę jest dystrybutor. Sprzęty tego typu składają się ze średniej wielkości ekspresu, naboju oraz plastikowej lub szklanej butelki do przechowywania napoju. Po umieszczeniu butelki w maszynie, następuje wpuszczenie niewielkiej ilości CO2. Następnie każdy z nas może dodać do przyrządzonej cieczy odrobinę syropu lub soku z owoców by delektować się domową lemoniadą. Powodem, dla którego warto zainwestować w tego rodzaju produkty jest ich ekologiczność. Przygotowanie 1 l jest znacznie tańsze niż kupienie 1 butelki w sklepie. Poza tym w czasie użytkowania dystrybutora nie produkujemy niebezpiecznych dla środowiska plastikowych śmieci.

Aby wybrać dobrej jakości model, koniecznie przyjrzyj się sposobowi jego zasilania. Na rynku znajdziesz produkty bateryjne, sieciowe oraz mechaniczne. Niestety dwa pierwsze rodzaje nie są zbyt ekologiczne, bowiem zmuszają nas do poboru prądu, co przekłada się na zwiększenie naszych opłat. Dlatego przedmiotem tego poradnika będą modele mechaniczne. Ich zaletą jest prosta obsługa, gdyż wymagają jedynie umieszczenia butelki z wodą w wyznaczonym miejscu, a następnie naciśnięciu przycisku. Wtedy z naboju z CO2 zostanie uwolniona niewielka ilość gazu, który wpuszczony zostanie do pojemnika z wodą.

Najlepsze dystrybutory wody mineralnej powinny mieć możliwość dostosowania ilości CO2 do preferencji użytkownika. Sprawi to, że przygotujemy napój lekko, średnio lub mocno gazowany. W standardowych modelach o ilości wpuszczanego CO2 świadczy siła nacisku na przycisk. Jednak w bardziej zaawansowanych produktach występuje wskaźnik LED, który informuje o stopniu nasycenia wody gazem.

Koniecznie upewnij się, że maszyna spełnia Twoje wymagania, jeśli chodzi o ilość produkowanej wody mineralnej. W zależności od urządzenia, dystrybutor może być dedykowany do butelki o pojemności od 0,5 l do nawet 2 l. Zanim dokonasz zakupu, zastanów się jak dużo napojów Ty i Twoja rodzina spożywacie w ciągu dnia.

 

 

Dystrybutory wody mineralnej – ranking

 

 

Sodasteam Jet Pastel Red

 

Dystrybutor wody mineralnej Sodasteam Jet Pastel Red to urządzenie, które powinno się znaleźć w domu każdej osoby, której bliski jest los środowiska i jednocześnie lubi pić wodę gazowaną. Używając produkt zmniejszamy ilość zużywanych plastikowych butelek.

Największą zaletą maszyny jest jej prosta obsługa. Butelkę napełnioną wodą umieszczamy w ekspresie, a następnie przyciskamy guzik startu. W tym momencie następuje uwolnienie gazu z naboju z CO2. Aby praca modelu była możliwa nie musimy podłączać go do prądu czy ładować baterii, wszystko odbywa się mechanicznie, więc użytkowanie dystrybutora jest bardzo tanie. Nabój z gazem pozwala na przygotowanie nawet 80 l napoju gazowanego. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy, gdyż już 1 l napoju jest tańszy niż jego sklepowy odpowiednik. Przy zakupie otrzymasz dystrybutor, specjalną butelkę oraz pierwszy nabój z gazem CO2.

Powodem, dla którego tak wiele osób zakupiło ten sprzęt jest jego niska cena oraz niewielkie wymiary (wysokość – 43,5 cm, długość – 19,5 cm i szerokość – 20 cm), więc nie będzie on zabierał miejsca w kuchni. Równocześnie, zdaniem klientów ten dystrybutor wody mineralnej w dobrej cenie, to maszyna godna polecenia.

 

 

 

 

Sodastrem Source

 

Model Sodastrem Source to wydajny dystrybutor do wody mineralnej, który pozwoli Ci zmniejszyć ilość plastikowych śmieci. Jest to bardzo ważne dla środowiska, gdyż tego typu odpady stanowią poważne zagrożenie dla ekosystemu. Zauważ też, że przygotowanie napojów z tego urządzenia pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę jest elegancki i szykowny design maszyny, która na pewno będzie się dobrze prezentowała w każdej kuchni. Co więcej, ze względu na niewielkie gabaryty, urządzenie nie zajmie zbyt dużo miejsca na blacie.

Należy podkreślić, że obsługa dystrybutora jest bardzo prosta, gdyż wymaga przyciśnięcia tylko jednego guzika, który rozpoczyna wpuszczanie gazu CO2 do butelki. Na obudowie znajduje się 3-stopniowy wskaźnik LED, który informuje nas o nasyceniu gazu w wodzie. Dzięki temu, każdy z nas może samodzielnie przygotować napój tak jak lubi. Wpięcie butelki jest bardzo proste i nie wymaga siły.

Główną zaletą maszyny, którą docenili użytkownicy, jest jej wydajność, gdyż 1 nabój z CO2 pozwala na przygotowanie od 60 l do 80 l. Jest to bardzo duża oszczędność.

 

 

 

 

Sodasteam Source Metal

 

Jeśli zależy Ci na kupnie dobrej jakości dystrybutora do wody mineralnej, to Sodasteam Source Metal na pewno Ci się spodoba. Obudowa została wykonana z metalu, więc jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz przypadkowe otarcia. Dzięki temu maszyna posłuży Ci przez długi czas.

Na uwagę zasługuje to, że praca modelu odbywa się w pełni mechanicznie. Oznacza to, że nie musimy podłączać go do prądu lub wkładać baterii. Dzięki temu koszty eksploatacji urządzenia zostały diametralnie zmniejszone. Zaletą sprzętu jest jego prosta obsługa, napełnioną wodą butelkę, którą otrzymamy w zestawie należy delikatnie wpiąć do urządzenia. Następnie wybrać guzik na obudowie, który uruchomi wpuszczanie CO2. W prosty sposób możemy też śledzić poziom nasycenia gazu w wodzie przy pomocy LED-owego wskaźniku, który ułatwi nam przygotowanie napoju o takim stężeniu, jakie preferujemy.

Niewielka cena oraz duża wydajność jednego naboju to najważniejsze powody, dla których konsumenci zdecydowali się zrezygnować z plastikowych butelek, na rzecz tej maszyny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...