Najlepszy dystrybutor wody gazowanej

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki dystrybutor wody gazowanej wybrać?

 

Ekolodzy alarmują, że produkujemy coraz więcej plastiku, co powoduje zanieczyszczenie planety. Dużym źródłem mnożących się śmieci są butelki po wodzie. Wiele osób stara się pić przegotowaną wodę z kranu. Jednak rozwiązanie to nie jest zbyt atrakcyjne dla zwolenników napojów gazowanych. Dlatego polecamy zainwestowanie w najlepszy dystrybutor wody gazowanej w 2019 roku. Jeśli jednak planujesz taką inwestycję, a nie wiesz, jak wybrać dobry model, zachęcamy do lektury naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć dobrej jakości produkty.

 

 

Powodem, dla którego coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup tego typu maszyn jest ich duża oszczędność. Przygotowanie 1 l wody z dystrybutora jest znacznie tańsze niż zakup produktu gazowanego ze sklepu. Dodatkowo, dystrybutor ma dużo mniejszy wpływ na środowisko niż plastikowe opakowania. Pamiętaj, że regularnie kupując zgrzewkę wody gazowanej znacznie przyczyniasz się do degradacji środowiska.

Przedmiotem naszego poradnika będą niewielkie modele, które dedykowane są do użytku prywatnego. Tego typu maszyny wyposażone są w niewielką podstawę, która jest w stanie zmieścić jedną butelkę z wodą. W zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić urządzenie dostosowane do opakowań o pojemności od 0,5 l do nawet 2 l.

Sprawdź jak zasilana jest interesująca nas maszyna. Na rynku możemy znaleźć produkty akumulatorowe, sieciowe oraz mechaniczne. Ponieważ głównym celem dystrybutora jest dbanie o środowisko, skupimy się na trzecim rodzaju produktów. Obsługa takich ekspresów jest bardzo prosta. Wymaga zamontowania naboju z CO2. Następnie przykładamy do urządzenia butelkę z wodą i rozpoczynamy pracę. Na skutek działania wewnętrznych mechanizmów, z naboju zostaje wypuszczony gaz, który przedostaje się do butelki wypełnionej wcześniej wodą. Takie rozwiązanie nie zużywa energii elektrycznej i nie naraża Cię na dodatkowe koszty.

Dokonując zakupu warto wybrać produkt, który posiada łatwy system obsługi wraz z możliwością wybrania stężenia CO2 w napoju. Jest to bardzo ważne, gdyż gusta wszystkich użytkowników są inne, zaś ta funkcja ułatwi nam przygotowanie napoju tak, jak lubimy. Ciekawym udogodnieniem jest wbudowany wskaźnik nasycenia CO2, który informuje nas o tym, jak nasycona jest woda, czyli jak bardzo jest gazowana.

Najlepsze dystrybutory wody gazowanej powinny mieć zapewnione łatwe wpięcie butelki do urządzenia. W sprzęcie umieszczamy odkręconą butelkę, co którego wprowadzone zostaje CO2.

 

 

Dystrybutory wody gazowanej – ranking

 

 

Sodasteam Jet Pastel Red

 

Model Sodasteam Jet Pastel Red to wysokiej jakości dystrybutor wody gazowanej w kolorze pastelowego różu. Dzięki urządzeniu, będziesz mógł zmniejszyć ilość zużywanych plastikowych butelek, co na pewno pomoże poprawić stan środowiska.

Warto podkreślić, że obsługa sprzętu jest bardzo intuicyjna. Butelkę, którą dostaniesz w zestawie musisz umieścić w ekspresie, a następnie przycisnąć duży guzik. W tym momencie nastąpi uwolnienie gazu z naboju CO2. Cały proces odbywa się mechanicznie, więc nie musisz podłączać dystrybutora do prądu lub umieszczać w nim baterii. Sprawia to, że praca maszyny jest ekologiczna, gdyż nie produkuje dodatkowych zanieczyszczeń, a co więcej, nie naraża Cię na dodatkowe koszty.

Przy zakupie otrzymasz ekspres, butelkę oraz pierwszy nabój z gazem. Kolejną zaletą, którą chcemy omówić, są niewielkie gabaryty maszyny (wysokość – 43,5 cm, długość – 19,5 cm= i szerokość – 20 cm), więc nie będzie zabierała zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.

Jak podkreślają konsumenci ten dystrybutor wody gazowanej w dobrej cenie, to godna polecenia inwestycja, która pozwoli poczynić poważne oszczędności. 1 nabój z CO2 pozwala przygotować do 80 l napoju gazowanego.

 

 

 

 

Sodastrem Source

 

Dystrybutor wody gazowanej Sodastrem Source to wydajne urządzenie, które będzie się dobrze prezentowało w każdym wnętrzu. Na wstępie należy podkreślić, że obudowa została wykonana z wysokiej jakości plastiku. Materiał ten cechuje się odpornością na większość przypadkowych uderzeń, więc maszyna będzie Ci służyła przez długi czas.

Koniecznie zwróć uwagę na elegancki i bardzo nowoczesny design produktu, który na pewno będzie się dobrze prezentował we wnętrzu. Co więcej, za sprawą niewielkich gabarytów, dystrybutor nie zajmie zbyt dużo miejsca na blacie.

Największym atutem urządzenia jest jego prosta obsługa, która polega na szybkim umieszczeniu butelki. Zaznaczamy, że czynność ta nie wymaga użycia dużej siły, wystarczy, że usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, co oznacza, że pojemnik został pomyślnie zamontowany. Następnie wybieramy przycisk na obudowie, który automatycznie wpuszcza do butelki gaz.

Należy podkreślić, że praca sprzętu jest w pełni mechaniczna, co oznacza, że nie wymaga on zasilania. Do tego, możesz obserwować poziom nasycenia CO2 w wodzie na wskaźniku LED-owym. Łatwa obsługa i elegancki design to główne zalety, które docenione zostały przez konsumentów.

 

 

 

 

Sodasteam Genesis Chilly Red

 

Dystrybutor Sodasteam Genesis Chilly Red to ładne ,czerwone urządzenie, które będzie się dobrze prezentowało w nowoczesnej kuchni. Maszyna przystosowana jest do napełniania butelek o pojemności 0,9 l. Jedna z nich została dołączona do zestawu.

Ponieważ z roku na rok produkcja plastikowych śmieci rośnie, nie jesteśmy w stanie recyklingować wszystkich. Z tego powodu, warto rozważyć produkcję własnej wody gazowanej, której wytwarzanie nie będzie zagrażało środowisku. Co więcej, 1 nabój CO2 pozwala wyprodukować od 60 l do 80 l napoju, więc jest to duża oszczędność.

Należy podkreślić, że za sprawą niewielkich gabarytów, urządzenie nie będzie zajmowało cennego miejsca na kuchennym blacie. Wymiary produktu to: wysokość – 13,5 cm, szerokość 0 42 cm i głębokość – 23 cm.

Warto też zaznaczyć, że obsługa dystrybutora jest bardzo prosta, gdyż wymaga od nas jedynie umieszczenia butelki w odpowiednim miejscu. Następnie po naciśnięciu przycisku, rozpoczyna się wpuszczanie CO2 do wody.

Cała praca modelu odbywa się mechanicznie, bez zasilania. Czyni to prezentowany produkt tanim w eksploatacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...