Najlepszy dystrybutor filtrujący wodę

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki dystrybutor filtrujący wodę wybrać?

 

Wbrew pozorom, dystrybutor filtrujący wodę to idealne rozwiązanie nie tylko dla firm. Może on przydać się także w domu, kiedy zechcemy zapewnić domownikom bezpieczną, doskonałej jakości wodę. W znalezieniu takiego produktu może pomóc Ci poniższy poradnik. Dodaliśmy też zestawienie trzech modeli, które mogą zwrócić Twoją uwagę i ułatwić podjęcie decyzji.

 

 

Dystrybutor wody to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które lubią pić wodę prosto z kranu. Dzięki niemu możliwa jest skuteczna poprawa jakości wody. Tego typu produkty nie tylko usuwają stałe zanieczyszczenia, takie jak osady, ale również redukują ilość bakterii czy nawet zmniejszają odkładanie i wytrącanie się kamienia w herbacie i kawie.

Jeśli interesuje Cię najlepszy dystrybutor filtrujący wodę w 2019 roku musisz koniecznie zastanowić się, jaki rodzaj takiego produktu będzie w największym stopniu odpowiadać Twoim potrzebom. Dostępne na rynku modele możemy podzielić na butlowe i bezbutlowe. Te pierwsze wymagają regularnej wymiany butli, co może okazać się dość kłopotliwe, a w dłuższej perspektywie czasu również uciążliwe. Z kolei dystrybutory bezbutlowe są podłączane do sieci wodociągowej, a więc w ten sposób możesz zapewnić sobie nieograniczony dostęp do czystej i zdatnej do picia wody. Zdecydowanie się na taki produkt może też wpłynąć na stan środowiska naturalnego, ponieważ nie produkujemy dużej ilości plastikowych odpadów.

Staraj się też przed zakupem sprawdzić, jakie filtry zastosowano w konkretnym modelu dystrybutora. Od tego w dużej mierze zależy czystość uzyskiwanej wody. Filtry mogą być naturalne, zaliczamy do nich głównie węgiel  (aktywny i prasowany). Niektóre produkty mogą być wyposażone także w bardziej zaawansowane technologie czy dodatkowe elementy, jak np. membrana kapilarna. Jej zadaniem jest zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń, także tych niewielkich.

Często do produkcji dystrybutorów filtrujących wykorzystuje się również jony srebra. Niekiedy dodaje się je do tych elementów urządzeń, które mają bezpośrednią styczność z wodą. Ma to na celu wyeliminowanie ryzyka namnażania się bakterii i drobnoustrojów, które mogłyby wywołać nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe.

Przy wyborze dobrego dystrybutora staraj się też brać pod uwagę jego rozmiar i design. Nie powinien się on za bardzo rzucać w oczy, ani zajmować zbyt wiele miejsca (dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń o niewielkim metrażu).

 

 

Dystrybutory filtrujące wodę – ranking

 

 

Sodastrem Source

 

Z przyjemnością prezentujemy Ci produkt Sodastream Source. Jest to dystrybutor, z pomocą którego w łatwy i szybki sposób możliwe jest przygotowanie gazowanych napojów dla całej rodziny, czy  grona znajomych. Wyróżnia się on wyjątkowo eleganckim wyglądem, za sprawą którego produkt świetnie prezentuje się w kuchni lub w innym pomieszczeniu w domu (lub firmie).

Prezentowany model ma wymiary: wysokość – 45 cm, szerokość – 15,5 cm oraz głębokość – 29,7 cm. W efekcie jest kompaktowy i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dystrybutor został wyposażony w butelkę o pojemności 0,9 litra, do której trafia napój pełen gazu. Z jego pomocą możemy przygotować wodę lekko, średnio lub mocno gazowaną, w zależności od własnych preferencji.

Według konsumentów jest to dystrybutor filtrujący wodę w dobrej cenie, który jest godny uwagi. Jest on niezwykle prosty w obsłudze, co zwiększa komfort użytkowania. Wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk, aby uzyskać wodę o swojej ulubionej intensywności nasycenia bąbelkami.

 

 

 

 

Whirlpool Pure First

 

Whirlpool Pure First jest dystrybutorem filtrującym o bardzo wysokiej skuteczności. To idealny produkt do uzdatniania wody pitnej. Z jego pomocą można pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, bakterii i drobnoustrojów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie domowników. Filtrowana przez produkt woda jest też pozbawiona specyficznego zapachu i smaku chloru, co może zachęcać do zadbania o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu.

Ten dystrybutor został wyposażony w wymienny filtr. Producent zaleca, aby wymieniać go, co 4 miesiące lub po przefiltrowaniu ok. 1000 litrów wody. Nie jest to więc czynność powtarzana za często, dlatego nie powinna być bardzo kłopotliwa. Opisywany model nie wymaga zasilania, ponieważ działa na baterie i jest podłączany bezpośrednio do źródła wody. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Jak wynika z opinii konsumentów, główną zaletą tego produktu jest jego funkcjonalność. Można go zamontować na blacie kuchennym, bądź na ścianie i pić zdrową, oczyszczoną wodę o dowolnej porze. Poza tym dystrybutor posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

 

 

 

 

Ariete 2813 Hidrogenia 600

 

Pod nazwą Ariete 2813 Hidrogenia 600 skrywa się dystrybutor filtrujący wodę wyposażony w technologię chłodzenia. Znajduje się tutaj także aż 5-stopniowy system filtrowania umożliwiający m.in. pozbycie się z wody większych cząsteczek oraz mikrocząstek niewidocznych dla ludzkiego oka.

Produkt jest w stanie schłodzić wodę nawet o 10 st. C w porównaniu do temperatury otoczenia, a proces ten trwa jedynie 2 godziny. Można tu znaleźć elektroniczny system kontroli zużycia filtra umożliwiający szybkie sprawdzenie, czy filtr wymaga wymiany. Zdejmowana pokrywka modelu jest bardzo praktyczna i zwiększa komfort użytkowania.

Konsumenci wielokrotnie podkreślają, że najlepsze dystrybutory filtrujące wodę powinny być skuteczne. O stan wody nie trzeba się obawiać w przypadku tego modelu, gdyż potrafi on zredukować ilość chloru aż o 80%, a kamienia nawet o 70%. To sprawia, że woda po filtrowaniu jest całkowicie bezpieczna i można ją swobodnie pić.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...