Najlepsza liczarka do banknotów Laura

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaka jest najlepsza liczarka do banknotów Laura w 2020 roku?

 

Liczarka do banknotów to nie tylko sprzęt wykorzystywany w bankach. Coraz częściej spotykamy go w hurtowniach i innych miejscach sprzedażowych, gdzie odbywa się obrót dużą ilością banknotów. Liczarka to urządzenie, które w sposób mechaniczny zlicza ilość banknotów. Najczęściej mamy do czynienia z urządzeniami, które przeliczają jeden rodzaj banknotów, przy czym mogą one być podane do podajnika w formie luźnych banknotów, lub w innych liczarkach, spięte banderolą. Gdy mamy do czynienia z liczarką, która liczy różne nominały w jednym czasie, to urządzenie to również porządkuje banknoty według nominałów. Tego typu urządzenia są zwykle droższe od prostych liczarek.

Na pewno przy zakupie urządzenia dla siebie należy zwrócić uwagę na jego trwałość. Najtrwalsze są urządzenia określane „heavy duty”. Modele takie mają tak trwałą konstrukcję, ze gwarantują wieloletnią, bezawaryjną pracę.

Każdemu właścicielowi liczarki z pewnością przyda się w niej funkcja kontroli autentyczności banknotów. Do tego służą różnego rodzaju czujniki. Jednym z nich będą detektory ultrafioletem UV, które naświetlają banknot i sprawdzają jego jaskrawość. Wszystkie prawdziwe banknoty mają określony stopień odbicia światła. Gdy któryś z banknotów nie sprosta temu testowi uznany zostaje przez maszynę za fałszywy, o czym maszyna zawiadamia swego użytkownika. Numery seryjne banknotów drukowane są farbami ferromagnetycznymi, dlatego liczarki mają również detektory magnetyczne. Właściwości magnetyczne farby może wykryć tylko specjalne narzędzie do wyświetlania obrazu magnetycznego. Kolejnym sposobem wykrycia fałszywych banknotów jest analiza widma. Jest to badanie polegające na sprawdzeniu składu chemicznego i innych składników badanej powierzchni. Odbywa się to na podstawie widma – stąd nazwa metody.

Kolejną funkcją, w jaką wyposażone są liczarki, to możliwość przestawienia na przeliczanie różnych walut. I nie chodzi tu tylko o rozmiar banknotu, ale także o wykrycie banknotu nieprawidłowego. Czyli, gdy liczymy banknoty o nominale 100, a wśród nich zawieruszy się jeden o nominale 50 powinien on zostać wskazany przez maszynę, jako nieprawidłowy.

Do istotnych elementów dobrej liczarki zalicza się również wielkość podajnika, który zwykle mieści od 200 do 600 banknotów, a także prędkość liczenia. Rynek oferuje urządzenia liczące od 500 do 1800 banknotów w ciągu minuty. Część urządzeń ma tę funkcję ustawianą.

W dzisiejszych czasach istotnym również będzie, czy liczarka współpracuje z komputerem ( w takim przypadku specjalny interfejs pozwala na obsługę z pozycji PC-ta).

 

 

Laura 60

Liczarka do banknotów Glover GC-25 UV/MG produkcji firmy Laura to profesjonalne urządzenie, które sprawdzi się w bankach, kantorach wymiany walut, czy w hurtowniach. Cechuje ją wysoka dokładność liczenia i niezawodność.

 

Najważniejsze zalety

Panel sterowania wyświetla komunikaty w języku polskim. Model posiada różne opcje liczenia, takie jak sumowanie czy odliczanie. Jednym przyciskiem zmienia się rodzaj waluty, a start można ustawić na tryb automatyczny.

 

Najważniejsze wady

Urządzenie jest stosunkowo głośne i dość ciężkie, bo waży 6,5 kg. Według użytkowników wymaga też, w zależności od stopnia zużycia banknotów, regulacji nacisku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jak już wspomnieliśmy, Glover GC-25 UV/MG, komunikuje się z użytkownikiem za pomocą panelu LCD, na którym wyświetla komunikaty w języku polskim. Dzięki wyświetlaczowi obsługa urządzenia jest prosta i nawet skomplikowane funkcje obsługuje się w prosty sposób. Producent umożliwił swojemu urządzeniu liczyć nie tylko polskie banknoty, ale też euro, dolary, funty czy franki. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby przełączyć urządzenia na obsługę innej waluty. Model ten został wyposażony w szereg funkcji kontrolnych pozwalających określić autentyczność banknotów niezależnie od kraju pochodzenia.

Pierwszą funkcją kontrolną jest sprawdzenia banknotów pod względem ich wielkości. Liczarka obsługuje banknoty od długości od 110 mm do 175, oraz wysokości od 50 do 90 mm. Mamy tu również sprawdzanie waluty w świetle ultrafioletowym, w podczerwieni, oraz określanie ich właściwości magnetycznych. Funkcjonalności dopełnia detekcja podwójnych (sklejonych) banknotów, oraz ich weryfikacja wartościowa.

Każda dobra i tania liczarka do banknotów Laura na dwie opcje liczenia: sumowania i odliczania. Tak też jest w przypadku modelu Glover GC-25 UV/MG. Szybkość, z jaką urządzenie przeliczy banknoty jest ustawiana przez użytkownika, który może wybrać 800, 1200 lub 1500 banknotów na minutę. Model ten też pozwala na obsługę startu automatycznego po włożeniu banknotów do zasobnika. A pojemność zasobnika górnego wynosi 300 banknotów, natomiast dolny pomieści ich 250 sztuk.

Ponadto liczarki do banknotów Laura posiadają opcje komunikacji z komputerem, podłączenia do nich drukarek, lub zewnętrzny wyświetlacz. Wymiary modelu Glover GC-25 UV/MG wynoszą: długość 287 mm, szerokość 243 mm, wysokość 248 mm, a waga to 6,5 kg. Jest to również urządzenie oszczędne, bo podczas pracy pobiera prąd o wartości 60 W.

 

Łatwość obsługi czyni tę maszynę przyjazną dla użytkownika, a jej niezawodność i dokładność liczenia dedykuje ją do użytku w bankach, kantorach, sklepach, czy hurtowniach. Dodatkowo producent udzielił na ten model 2 –letnią gwarancję, a także wyposażył go w certyfikat CE.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status