Najlepsza kasa fiskalna przenośna

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaką kasę fiskalną przenośną wybrać?

 

Każda osoba, która prowadzi firmę, wie, jak ważnym urządzeniem jest kasa fiskalna, zwłaszcza w sklepie czy restauracji. Nawet małe przedsiębiorstwa decydują się na zakup kasy, gdyż ułatwia ona rozliczenia podatkowe. W tym poradniku pomożemy Ci wybrać produkt, który idealnie sprawdzi się w restauracji czy firmie usługowej. W naszym artykule umieściliśmy kilka porad, dzięki którym wybór przenośnej kasy fiskalnej będzie bardzo łatwy.

Kasy fiskalne w wersji mobilnej/przenośnej to odpowiednie urządzenia, gdy prowadzimy biznes, taki jak prywatne usługi medyczne, fryzjerskie lub inne. Operowanie przenośną kasą jest zazwyczaj szybsze i łatwiejsze niż tradycyjną wersją. Takie urządzenie można zabrać ze sobą, gdy na przykład świadczymy usługi z dojazdem do klienta. Poza tym modele przenośne są małe i gdy w restauracji nie mamy zbyt dużo miejsca – to wybór idealny.

Jeżeli pracujesz w kilku miejscach oddalonych od siebie, warto zainwestować w jak najmniejszy model. Najlepsze przenośne kasy fiskalne są tak małe, że z łatwością możemy schować je w torebce, a nawet w kieszeni. Jeżeli jednak kasa ma stać w jednym miejscu, to jej rozmiar może być trochę większy.

Inną kwestią, którą musimy poruszyć przed kupnem produktu tego typu, jest obsługa. Najlepsza przenośna kasa fiskalna w 2020 roku nie sprawi nam problemów podczas konfiguracji, ani w trakcie użytkowania. Dobrą opcją jest urządzenie z minimalną liczbą przycisków. W tym wypadku możemy być pewni, że obsługa modelu przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Nie mniej ważnym aspektem jest to, jak duża rolka papieru mieści się w urządzeniu oraz jak szybko możemy ją wymienić na nową. Jeżeli proces ten przebiega dostatecznie szybko, to nie będziemy musieli się martwić, że podczas wymiany papieru nasz klient będzie musiał zbyt długo czekać. Co do wielkości rolki – tu ważną rolę odgrywać będzie nasze zapotrzebowanie. Gdy drukujemy kilka paragonów, nie potrzebujemy dużych sprzętów, ale gdy dziennie sprzedajemy wiele rzeczy, nasze zapotrzebowanie jest większe.

Nie zapomnijmy również sprawdzić, czy informacje wyświetlane na ekranie kasy fiskalnej są czytelne, a także czy baza danych jest wystarczająco obszerna, aby umieścić w niej wszystkie usługi lub towary, jakie znajdują się w naszej ofercie.

 

 

Przenośne kasy fiskalne – ranking

 

 

Novitus Nano E 

 

Novitus Nano E to przenośna kasa fiskalna w dobrej cenie. Model ten wyróżniają niewielkie wymiary, które umożliwiają łatwe przenoszenie go z miejsca na miejsce. Oprócz tego sprzęt jest bardzo lekki, a więc nawet przy dłuższym użytkowaniu bez odkładania kasy na szafkę, nasza ręka nie zdrętwieje od zbyt dużego obciążenia.

Jednym z największych atutów prezentowanej kasy fiskalnej jest jej baza danych. Możemy wprowadzić nawet 3000 różnych towarów lub usług do pamięci urządzenia. Każda nazwa może mieć 40 znaków. Pozwoli to nam na zapisanie w pamięci nawet bardziej rozbudowanej nazwy usługi czy produktu.

Novitus Nano E to kasa polecana przez większość Internautów prowadzących własną działalność. Dzieje się tak, ponieważ jest sprzęt bardzo solidnie wykonany, a poza tym jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Jest to jedna z najczęściej wybieranych, przenośnych kas fiskalnych.

 

 

 

 

Posnet Mobile HS EJ 

 

Jeżeli prowadzisz swój własny biznes, z pewnością zainteresuje Cię przenośna kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ. Waga tego urządzenia wynosi jedynie 400 g. Jest to więc jeden z najlżejszych modeli dostępnych na rynku. Charakteryzują go także niewielkie wymiary, czyli: 86 mm x 46 mm x 158 mm.

Jedną z najbardziej użytecznych funkcji prezentowanej kasy fiskalnej jest elektroniczna kopia paragonu. Pozwoli nam ona na przechowywanie w pamięci urządzenia każdego wydanego wcześniej paragonu – nie tylko kopii na papierze, ale wersji elektronicznej. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca i ułatwimy rozliczenia księgowości. Możemy także zaprogramować model by rejestrował sprzedaż w każdej walucie. Jeśli więc obsługujemy klientów płacących także w euro, nie musimy kupować osobnego urządzenia.

Przenośna kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ ma bardzo wytrzymałą baterię pozwalającą wydrukować nawet 50 000 paragonów. Konsumenci szczególnie cenią ten produkt za jego użyteczne funkcje, a także niezawodność i czas pracy na baterii.

 

 

 

 

Elzab K10 

 

Na naszej liście nie może zabraknąć przenośnej kasy fiskalnej Elzab K10. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych produktów dostępnych na rynku. Jego obudowa jest bardzo mocna, co w rezultacie pozwala nam na pracę w różnych warunkach. Nie musimy obawiać się, że kasa zniszczy się podczas upadku lub gdy zostanie zalana. Co więcej, wspomniana obudowa jest antypoślizgowa. Jej wierzchnia warstwa wykonana została z elastomeru, czyli rodzaju tworzywa sztucznego. Model możemy również przytwierdzić do lady lub stołu (jeżeli zajdzie taka potrzeba).

Prezentowana kasa fiskalna została wyposażona w panel dotykowy – obsługuje się ją w taki sam sposób, jak telefon komórkowych, więc korzystanie z urządzenia nie powinno stanowić problemu. Mamy możliwość korzystania z kasy nawet w rękawicach. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, wiele osób zauważa, że jest on bardzo czytelny. Nawet ostre słońce nie przeszkodzi nam w odczytaniu informacji.

Model ten jest uważany przez większość konsumentów za godny polecenia produkt. Wszystko to przez odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz intuicyjną obsługę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status