Najlepsza gilotyna do papieru elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaką gilotynę do papieru elektryczną wybrać?

 

Gilotyna do papieru służy do przycinania różnorodnych dokumentów do właściwego formatu, a mogą to być zdjęcia czy też np. ulotki reklamowe. Jest ona bardzo prosta w obsłudze, zwłaszcza jeśli jest elektryczna. Nasz poradnik podpowie Ci, jak wybrać produkt tego typu. Dodatkowo na końcu umieściliśmy zestawienie trzech interesujących modeli w dobrych cenach.

 

Gilotyna do papieru powinna być podstawowym wyposażeniem biura czy też punktu ksero. Często okazuje się, że jest ona także potrzebna w domu, na własny użytek. Jeśli stoimy przed koniecznością zakupu takiego sprzętu, to mamy do wyboru produkty tradycyjne, które obsługiwane są ręcznie oraz elektryczne. Te drugie obecnie zyskują na popularności, ponieważ przycinają papier z większą precyzją i są jeszcze łatwiejsze w obsłudze.

Najlepsza gilotyna do papieru elektryczna w 2020 roku powinna mieć przede wszystkim solidną i odporną na zniszczenia obudowę. Zwracajmy na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy ją często eksploatować. Jeśli pominiemy ten aspekt może się okazać, że już po kilku użyciach obudowa popęka, a my będziemy musieli znów udać się na zakupy.

Najważniejszym elementem takiego sprzętu wydaje się być jednak nóż, bo to on jest odpowiedzialny za cięcie papieru. Dlatego najlepiej sięgać po takie produkty, w których ten element został wykonany z hartowanej stali węglowej wysokiej jakości. Dobrze też, jeśli będzie on wyposażony w system samoostrzenia, dzięki któremu będzie zawsze ostry, co może wpływać na żywotność całej gilotyny.

W przypadku takich urządzeń istotna jest również ich wydajność. Starajmy się wybierać spośród modeli, które jednocześnie pozwalają na przycięcie dużej ilości arkuszy, np. 600. Przywiązujmy do tego wagę zwłaszcza w sytuacji, kiedy wiemy, że będziemy z gilotyny korzystać dość często i zwykle do przycięcia będziemy mieć dużo dokumentów.

Jeżeli chodzi o produkty elektryczne, to ważne są także odpowiednie zabezpieczenia. Taki sprzęt powinien mieć przede wszystkim blokadę głównego włącznika, dzięki czemu dzieci przypadkowo nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy. W niektórych modelach jest blokada, co może jeszcze bardziej podnosić poziom bezpieczeństwa. Do zabezpieczeń zaliczamy też specjalną osłonę na ostrze, która chroni ten element przed stępieniem.

 

 

Gilotyny do papieru elektryczne – ranking

 

 

Desq 10550

 

Desq 10550 to model gilotyny elektrycznej o mocy 50 W, który tnie i składa dokumenty do formatu A4. Jest on w stanie przyciąć je nawet do mniejszego formatu, o minimalnej szerokości 130 mm. W tym przypadku dostępne rodzaje składania papieru to składanie w „Z”, na pół, listowe oraz równoległe. Urządzenie zapewnia wygodne i szybkie przycinanie różnego rodzaju dokumentów.

Wymiary tego produktu wynoszą: 30 cm x 41 cm x 36 cm. Jest on więc kompaktowy i z pewnością zmieści się nawet w domowym biurze o niewielkim metrażu. Jego szybkość podawania to 4000 kartek na godzinę. Posiada on funkcję licznika dokumentów, a poziom hałasu wynosi <67. Oznacza to, że w czasie pracy nie będzie on za bardzo przeszkadzać domownikom.

Konsumenci uważają, że jest to elektryczna gilotyna do papieru w dobrej cenie, która ma nie tylko kompaktowe rozmiary, ale też jest dość lekka. Waży ona 7,1 kg, dlatego w razie potrzeby można ją przenieść w inne miejsce. Ponadto pozwala ona w szybkim czasie przyciąć dokładnie dokumenty.

 

 

 

 

RecoSystems RC150E RK34RC150E 

 

RecoSystems RC150E RK34RC150E to elektryczna gilotyna do papieru, która została dodatkowo wyposażona w stół. Jest więc ona bardzo komfortowa w użytkowaniu i z tego względu nie mogliśmy jej pominąć w przygotowanym rankingu. Poza stołem posiada ona także oświetlenie LED, aby lepiej było widać miejsce przycinania dokumentów.

Opisywany produkt ma wymiary: 197 cm x 50 cm x 102 cm. Maksymalna długość cięcia w tym przypadku wynosi 150 mm, a maksymalna grubość przecinanego papieru nie powinna przekraczać 1 mm. Urządzenie obsługuje się za pomocą pedału, dlatego możemy zawsze mieć nad nim kontrolę. Prędkość cięcia to 2 m/s, a więc mamy możliwość precyzyjnie przyciąć dokumenty w krótkim czasie.

Według konsumentów ta gilotyna jest godna uwagi ze względu na wygodę użytkowania i profesjonalny charakter. Pozwala ona przygotować różne dokumenty, bez pozostawiania nieestetycznie wyglądających, poszarpanych brzegów. Obecność stołu i oświetlenia LED pozwala na zachowanie jeszcze większej precyzji.

 

 

 

 

Nowy Styl 4806px 

 

Urządzenie o nazwie Nowy Styl 4806px ma elektryczny napęd siodła, noża oraz docisku. Sam docisk jest zsynchronizowany z cięciem, co zwiększa precyzję oraz komfort użytkowania produktu. Nóż w tym przypadku został wykonany ze stali wysokogatunkowej, a więc jest on bardzo ostry i z pewnością szybko się nie zniszczy.

Ta gilotyna ma wymiary: 93,5 cm x 78 cm x 125 cm. Ma ona moc aż 1300 W, co sprawia, że jest bardzo wydajna. Została ona wyposażona w wyświetlacz LCD, jest tu także możliwość programowania. Poza tym znajdują się tu również specjalne, laserowe czujniki, które zabezpieczają nóż przed uruchomieniem się w niewłaściwym momencie. To podnosi poziom bezpieczeństwa.

Konsumenci przekonują, że najlepsze  elektryczne gilotyny do papieru powinny być łatwe w obsłudze i precyzyjne. Tak jest w przypadku tego urządzenia. Wyświetla ono czerwoną linię, która wskazuje miejsce cięcia, dzięki czemu można uniknąć zbyt dużego przycięcia dokumentów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status