Najlepsza gilotyna do papieru A3

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką gilotynę do papieru A3 wybrać?

 

Gilotyna to proste urządzenie służące do wycięcia lub obcinania papieru do odpowiadającego nam rozmiaru. Dzięki niej możemy jednorazowo przeciąć większą liczbę kartek, co zdecydowanie oszczędzi nasz czas. Poza tym, używając przyrządu możemy mieć pewność, że krawędzie nie będą poszarpane, a marginesy będą równe i gładkie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się gabarytami oraz możliwościami w zakresie ilości obrabianego materiału. Aby nieco podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze gilotyny do papieru A3.

Kupując nowe urządzenie, w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się na dociskowi. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy przycinać dużą liczbę kartek jednocześnie. Wyróżnia się docisk ręczny i automatyczny. Pierwszy z nich przeznaczony jest raczej do użytku domowego, gdzie nie musimy używać większej siły, a tym samym obróbka papieru nie doprowadzi do szybkiego zmęczenia. Obsługa tego typu modeli polega na dociśnięciu specjalnej listwy lub osłony ostrza jedną ręką, przy jednoczesnym przytrzymaniu ciętego materiału. Rozwiniętym dociskiem ręcznym jest docisk dźwigniowy, w którym specjalna dźwignia przenosi nacisk za pomocą przełożeń na listwę dociskającą. Docisk automatyczny z kolei sprawdzi się przy większych gilotynach, przeznaczonych do punktów introligatorskich czy drukarni. Takie modele przenoszą nacisk na listwę wraz z ruchem rączki z ostrzem.

Istotna jest także długość cięcia, która określa wymiary przycinanego papieru. Do kartek A3 nada się ta wynosząca 430 mm. Nie bez znaczenia jest także liczba kartek, które można jednorazowo przyciąć. Zazwyczaj parametr ten określony jest dla arkuszy o gramaturze 70 g/m2. Najlepsza gilotyna do papieru A3 w 2021 roku jest w stanie jednorazowo przyciąć nawet do 600 arkuszy.

Wiele urządzeń dostępnych w sprzedaży posiada szereg dodatkowych funkcji, którym warto się przyjrzeć. Jest to na przykład cięcie różnych materiałów, takich jak skóra, tworzywo sztuczne, folia magnetyczna czy nawet blacha. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w system do samoostrzenia się noży oraz laserowy wskaźnik linii cięcia.

 

 

Gilotyny do papieru A3 – Ranking

 

 

Titanium A3

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Titanium A3. Jest to gilotyna do papieru A3 w dobrej cenie, która znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze.

Przy użyciu tego przyrządu jesteśmy w stanie jednorazowo przeciąć do 12 sztuk kartek o gramaturze 70 g/m2. Maksymalna długość cięcia papieru w tym modelu wynosi 420 mm. Produkt wyposażony jest w docisk automatyczny oraz ogranicznik formatu z zakręcaną blokadą. Co więcej, na blacie gilotyny widnieją oznaczenia formatów A3, A4, B5, A5, B6 i B7.

Wymiary zewnętrzne urządzenia wynoszą 45,72 cm x 38,10 cm. Producent zapewnia 24 miesiące gwarancji. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu, zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadła do gustu łatwa obsługa gilotyny.

 

 

 

 

Opus Eurocut

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Opus Eurocut A3. Jest to niezwykle prosta w obsłudze obcinarka biurowa do formatu A3, która umożliwia jednorazowe cięcie do 8 kartek papieru o gramaturze 70 g/m2.

Model ten posiada oznaczenia formatów na blacie roboczym oraz ruchomy ogranicznik, umożliwiający dokładne przygotowanie dokumentu do cięcia. Wyposażony jest on również w plastikową osłonę noża, która zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Długość linii cięcia wynosi 430 mm. Wymiary całkowite przyrządu to: wysokość – 430 mm, szerokość – 630 mm, głębokość – 400 mm. Jego waga wynosi około 2 kg.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany i idealnie nadaje się do domowego użytku. Dodatkowymi zaletami są jego łatwość w obsłudze oraz precyzja cięcia.

 

 

 

 

Argo JLS 298

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć także modelu Argo JLS 298 A3. Jest to profesjonalna gilotyna biurowa, posiadająca noże wykonane z trwałej, specjalnie utwardzanej stali węglowej.

Są one zaostrzone są pod kątem 65 stopni, dzięki czemu wykonane cięcie jest precyzyjne, a kartki nie posiadają poszarpanych krawędzi. Docisk ułatwia stabilne ułożenie papieru, a dzięki rączce z korbą można go odpowiednio ustawić. Sprawia to, że docisk może być zarówno ręczny, jak i automatyczny. Produkt wyposażony jest również w ogranicznik formatu z zakręcaną blokadą oraz oznaczenia formatów na blacie roboczym.

Maksymalna długość cięcia w tym modelu wynosi 420 mm. Ma on możliwość cięcia jednorazowo do 400 kartek o gramaturze 70 g/m2. Kompaktowe wymiary sprzętu, wynoszące 425 mm x 550 mm sprawiają, że nie zajmie on wiele miejsca w biurze.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego wysoką jakość, łatwość w obsłudze oraz funkcjonalność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir