Metkownice ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaką metkownicę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach metkownica znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w sklepach, czy magazynach, ale również w biurach i placówkach publicznych. Niewątpliwie, jest to bardzo tani i szybki sposób, aby nanieść na konkretny produkt ważne informacje. Urządzenia używa się, aby oznaczyć cenę, datę, nazwę, wagę, numer partii itd. Cyfry, czy słowa nanosimy za pomocą pistoletu, naciskając delikatnie rączkę sprzętu.

Wcześniej wprowadzone dane „drukowane” są na samoprzylepnych karteczkach, dlatego obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Mimo, iż nieskomplikowany mechanizm działa podobnie w różnych modelach, wybór gadżetu jest dość trudny. Niniejszy poradnik pomoże Ci zdecydować, jaką metkownicę wybrać, aby cieszyć się sprawną i efektywną pracą.

Nanoszone informacje – jaka metkownica jest najlepsza?

Zanim dokonasz zakupu metkownicy, zastanów się, ile informacji potrzebujesz nanieść na etykietę. Każde urządzenie posiada ściśle określoną liczbę znaków. Poza tym, gadżet charakteryzuje się takimi właściwościami, jak: rodzaj symboli (mogą być to cyfry, litery, znaki specjalne), ilość elementów w jednej linijce, liczba wierszy i grubość czcionki. Im bardziej rozbudowany sprzęt, tym cena produktu jest wyższa.

Ze względu na ilość wierszy wyróżniamy metkownice: jednorzędowe, dwurzędowe i trzyrzędowe. Najprostsze modele drukują jedynie cyfry, bardziej rozbudowane – litery, a najbardziej zaawansowane są wyposażone dodatkowo w znaki specjalne. Profesjonalne urządzenia posiadają opcję drukowania niewielkich obrazków, lub nawet logo danej firmy. Są to metkownice zrobione na zamówienie dla przedsiębiorstw, które chcą spersonalizować każdy element swojego produktu.

 

Rozmiar etykiety

Oprócz ilości wierszy i znaków, metkownice różnią się od siebie wielkością i rodzajem aplikowanych etykiet. Najbardziej standardowym wymiarem pojedynczej naklejki jest ok. 26 mm x 16 mm. Taki rodzaj pozwoli nam w szybki sposób nanieść na produkt cenę lub termin ważności. Oczywiście, istnieje wiele innych możliwości. Producenci wzbogacają swoje urządzenia o dodatkowe opcje, które umożliwiają stosowanie różnych form etykiet. Mogą być one kwadratowe, prostokątne, a nawet okrągłe. Szerokość typowych naklejek waha się od 20 mm do 32 mm, a wysokość od 12 mm do 55 mm.

 

Rodzaj etykiety

Istnieje wiele rodzajów etykiet. Najbardziej popularnymi są wersje papierowe, pokryte uniwersalnym klejem. Świetnie nadają się do długotrwałego oznaczania produktów, ponieważ ich usunięcie jest dość trudne. Możemy pokryć nimi niemal wszystkie powierzchnie, począwszy od szkła skończywszy na tkaninach.

Inny rodzaj etykiet stosowany w metkownicach wytworzony został z połączenia papieru z domieszką plastiku. Nałożenie tego typu oznaczenia jest dość skomplikowane, dlatego sprzęt musi być wyposażony w szybkoschnący tusz, który nie rozmaże się tuż po aplikacji.

Wszystkie dostępne na rynku materiały etykiet produkowane są w różnych barwach. Niektóre metkownice wyposażone zostały w mechanizm pozwalający na oznaczanie produktów kilkoma  kolorami, bez konieczności wymiany rolki. Jest to dobra opcja dla tych osób, które chciałyby jednocześnie nanieść informację np. o cenie regularnej i promocyjnej.

 

Praca metkownicy

Każdy producent metkownic dąży do tego, aby jego wyroby były nowoczesne i funkcjonalne. Dlatego też urządzenia nowej generacji są lekkie i poręczne. Kupując sprzęt zwróć uwagę na jego kształt, rozmiar i wagę. Weź metkownicę do ręki i sprawdź, jak działa. Jeśli naciśnięcie spustu podczas drukowania naklejki wymaga dużego nakładu siły, zastanów się nad wyborem innego modelu. Urządzenie będziemy używać taśmowo, dlatego musi być poręczne i łatwe w obsłudze. Bardzo dobrym dodatkiem jest zamontowany pasek, który nałożysz na szyję lub nadgarstek.

Metkownica powinna działać bardzo stabilnie. Jeśli zauważysz, że podczas pracy urządzenie odskakuje zastanów się, czy będzie ono funkcjonalne. Delikatne materiały mogą ulec deformacji lub zniszczeniu, jeśli etykieta zostanie do nich przyklejona z dużą siłą.

Kolejną, ważną cechą metkownicy jest jej konserwacja i wymiana rolek. Niektóre modele wymagają, aby podczas uzupełniania tuszu lub oczyszczania dysz wykorzystywać dodatkowe narzędzia np. śrubokręt. Takie rozwiązanie z pewnością sprawia, że sprzęt będzie bezpieczny i bardziej trwały. Niestety, rozbieranie i składanie urządzenia jest czasochłonne i pracochłonne. Dobrze jest więc wybrać gadżet, który po naciśnięciu odpowiedniego guzika sam odblokowuje rolkę lub tusz. Upewnij się, czy wszystkie kluczowe elementy są wymienne. Najtańsze metkownice mogą okazać się jednorazowym urządzeniem, którego nie możemy uzupełnić.

Wygląd

Metkownice starej generacji są dużymi i ciężkimi urządzeniami, w większości wykonanymi z metalu. Tego rodzaju sprzęt świetnie spełni swoje zadanie w hurtowniach lub magazynach, gdzie pracuje praktycznie przez cały czas. Urządzenia są odporne na uderzenia i upadki oraz łatwo je naprawić. Jeśli zamierzasz używać gadżetu w biurze, pomyśl o zakupie delikatniejszego, plastikowego przyrządu.

Niewielkie gabaryty z łatwością zmieścisz w biurku i nie będziesz musiał się krępować, aby wyciągnąć przyrząd np. przy kliencie. Zdaniem konsumentów najlepsza metkownica to taka, która nie tylko świetnie działa, ale również dobrze prezentuje się w naszej dłoni.

 

Metkownice w dobrej cenie

Przekrój cenowy metkownic jest bardzo duży. Najprostszy sprzęt kupisz już za 15 zł. Są to zwykle jednorzędowe gadżety o niewielkiej liczbie znaków. Jeśli zależy Ci na trwałym produkcie, który wykorzystasz do kilku celów poszukaj gadżetu z wyższej półki. Dobre urządzenie kosztuje ok. 50 zł. Oczywiście, w sklepach znajdziesz metkownice, których wartość przekracza nawet 300 zł. Taki sprzęt zazwyczaj wykorzystywany jest w hurtowniach lub fabrykach do oznaczania bardzo dużej ilości elementów.

 

 

Najlepsze metkownice w 2019 roku

 

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiły nam życie, uprościły wiele prac na różnych płaszczyznach. Tym razem nasze zestawienie kierujemy do właścicieli/pracowników sklepowych. Przedstawiamy ranking metkownic zawierający najciekawsze urządzenia dostępne na polskim rynku, które z całą pewnością ułatwią pracę każdego sklepu, czy hurtowni.

 

Nasze zalecenia

 

Sato Judo

 

Dwurzędowa metkownica SATO JUDO to pierwszy produkt w naszym zestawieniu. Jest to jedna z najtańszych w eksploatacji metkownic dostępnych na rynku. Wysoka jakość wykonania oraz niska cena to najczęściej wymieniane zalety tego modelu.

Urządzenie drukuje po 10 znaków w 2 rzędach. Każdy druk jest czytelny i niezwykle precyzyjny. W metkownicy tej stosuje się najbardziej standardowe, tanie taśmy z metkami o rozmiarze 26 mm x 16 mm. Sprzęt posiada zainstalowany wałek z tuszem oraz rolkę z metkami.

Model ten drukuje cyfry od 0 do 9, a także wiele znaków specjalnych, które umożliwiają przygotowanie metek z cenami w różnych walutach oraz umieszczenie dodatkowych informacji. Znajdziesz tutaj symbole takie, jak: Sk, Lei, Lt, Ft, Kod, Kč, $, €, zł, £, kg, gr i inne.

Sprzęt ten waży 280g, jest więc lekki i bardzo poręczny. Wymiana rolki z etykietami nie stanowi większego problemu. Ta najlepsza metkownica uważana jest za bardzo wydajną, niezawodną i łatwą w obsłudze.

 

 

 

 

Sato Kendo

 

Dobra i tania metkownica jednorzędowa Sato Kendo to druga propozycja w naszym zestawieniu. Jest tania w eksploatacji, czyli idealna dla wszystkich, którzy szukają oszczędności. Wysoka jakość wykonania oraz konkurencyjna cena to najczęściej wymieniane zalety tego modelu. Drukuje do 10 znaków w rzędzie, w tym symbole specjalne. Druki zawsze są bardzo precyzyjne i czytelne.

Tania eksploatacja ma związek z tym, że możesz z nią używać niedrogich taśm z metkami o rozmiarze 26 mm x 12 mm. Warto tutaj podkreślić, że można stosować etykiety o różnorodnym kształcie oraz kolorach.

Metkownica drukuje cyfry od 0 do 9 oraz najróżniejsze znaki specjalne, które są bardzo przydatne w sklepach, zwłaszcza tych przyjmujących też płatności w innych walutach lub chcących na metce umieścić dodatkowe informacje o produkcie. Wśród znaków specjalnych znajdziesz: Sk, Lei, Ft, Kod, Kč, $, €, /, zł, £ i inne.

Metkownica waży niespełna 300 g i ma ergonomiczny uchwyt ułatwiający jej użytkowanie. Konsumenci wysoko ocenili funkcjonalność tego sprzętu i jego prostą obsługę.

 

 

 

 

Blitz C17

 

Metkownica dwurzędowa, numeryczna Blitz C17 to trzeci produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Urządzenie Drukuje 8 cyfr w górnym rzędzie i 8 cyfr w dolnym. Posiada symbole: kg, g, zł, gr, słowo KOD i inne. Mechanizm drukujący posiada metalowe podzespoły, dzięki którym jest bardzo wytrzymały, nie tylko w czasie wzmożonej eksploatacji, ale również na upadki z dużej wysokości, czy inne uszkodzenia.

Metkownica zapewni Ci szybki, czytelny wydruk. Z urządzeniem tym stosuje się standardowe metki 26 mm × 16 mm, co minimalizuje koszty eksploatacji do minimum. Nie można też zapomnieć, że sprzęt ten ma łatwy system wymiany rolek i wałka barwiącego, co również zyskało duże uznanie wśród konsumentów.

Opinie o metkownicach marki Blitz są bardzo pochlebne. Przez użytkowników cenione są za jakość i łatwą obsługę. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że cechuje go najwyższa jakość wykonania i niezawodność.

 

 

 

 

Towa APN-65/60

 


Towa APN-60 to kolejna metkownica warta uwagi. Jest to ręczny aplikator samoprzylepnych etykiet nawiniętych na rolkę. Posiada czujnik Mech-Sensor, który dopasowuje długość druku do etykiet używanych przez ten sprzęt. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości druk na każdej powierzchni, również krzywej, czy chropowatej, a więc zawsze możesz mieć pewność, że druk będzie czytelny.

Aplikacja etykiet przebiega bezproblemowo i jest wyjątkowo łatwa. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję, odporną na upadki. Pracuje jedynie z etykietami prostokątnymi o wymiarach: wysokość od 18 mm do 60 mm i szerokość od 25 mm do 60 mm. Natomiast maksymalna średnica rolki to 100 mm.

Eksploatacja tej metkownicy jest tania i nie sprawia większego problemu. Konsumenci wysoko oceniają jakość wykonania produktu, a także druku, jaki zapewnia. Poza tym w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie to ma świetny stosunek jakości do ceny.

 

 

 

 

Blitz C8

 

Na ostatnim miejscu naszego rankingu znajduje się sprzęt Biltz C8. Jest to jednorzędowa, numeryczna metkownica, która drukuje 8 cyfr w rzędzie (istnieje możliwość oznaczenia daty, ceny, wagi). Posiada symbol “zł”. Możesz do niej zamocować stempel w specjalnym uchwycie.

Pozwoli Ci to zadrukować dodatkowe wiersze – dodasz na przykład nazwę sklepu i inne niezbędne informacje. W urządzeniu stosuje się standardowe metki 26 mm × 12 mm. Konsumenci potwierdzają, że model ten cechuje wysoka jakość i niezawodność.

Ma to również związek z konstrukcją – mechanizm drukujący posiada metalowe podzespoły, zwiększające wytrzymałość urządzenia nawet przy częstej eksploatacji. Warto także podkreślić, że wymiana rolek i wałka barwiącego jest bardzo łatwa.

Jeśli zależy Ci na szybkim, czytelnym wydruku i szukasz sprzętu, który będzie prosty w obsłudze, Biltz C8 to propozycja dla Ciebie i Twojej firmy. Osoby, które już zakupiły ten model doceniły jego prostą obsługę i bardzo dobrą jakość zadruku.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...