ᐅ Ławka szkolna. Opinie i recenzje

Ławki szkolne ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Dowiedzieliśmy się, że nauczyciele i uczniowie są zadowoleni z ławki szkolnej Żak Leon 2-osobowej. Dlatego produkt znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Model ma wygodną szerokość i długość, więc dzieci mogą zmieścić na blacie potrzebne przybory. Stolik ma bardzo wytrzymałą i stabilną konstrukcję, można mieć pewność, że posłuży uczniom długie lata. Istnieje możliwość wyboru farby, jaką jest pomalowana konstrukcja (kolor), a także rodzaju wykończenia blatu. Ławka jest dość lekka, więc łatwo i szybko można ją przestawić, aby utworzyć okrąg. Produkt jest zrobiony z materiałów bezpiecznych dla dzieci i może być używany w szkołach publicznych, prywatnych, a także ośrodkach szkoleniowych. Jeżeli myślisz, że pierwszy model nie przyda się w Twojej szkole, to może bardziej zainteresuje Cię ławka Bartek Alan pojedyncza. Produkt jest przeznaczony do użytku przez jedną osobę. Jeśli zachodzi taka potrzeba, stoliki można złączyć lub rozdzielić. Model ma zatyczki na nóżki, które można dostosowywać, do nierównej nawierzchni podłogi. Mebel może być używany w placówkach oświatowych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ławkę szkolną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ławka to jeden z tych mebli, którego nie może zabraknąć w szkole. Jednak jej dobór nie jest łatwy, głównie ze względu na konieczność dopasowania jej do wzrostu uczniów. Pod uwagę trzeba wziąć też wytrzymałość produktu i design. Jeśli jesteś ciekawy, jaką ławkę szkolną wybrać, sprawdź poradnik, który przygotowaliśmy. Są w nim informacje mogące pomóc w podjęciu decyzji.

 

 

Wymiary

Kwestią, która odgrywa najważniejszą rolę w wyborze szkolnej ławki, są wymiary produktu. Najistotniejsza jest wysokość blatu, która musi być dopasowana do wzrostu siedzących przy niej uczniów. Poniżej są wskazówki, jak wysoki musi być mebel:

* od 80 cm do 95 cm wzrostu – blat o wysokości 40 cm;

* od 93 cm do 116 cm wzrostu – blat o wysokości 46 cm;

* od 108 cm do 121 cm wzrostu – blat o wysokości 53 cm;

* od 119 cm do 142 cm wzrostu – blat o wysokości 59 cm;

* od 133 cm do 159 cm wzrostu – blat o wysokości 64 cm;

* od 146 cm do 176,5 cm wzrostu – blat o wysokości 71 cm;

* od 159 cm do 188 cm wzrostu – blat o wysokości 76 cm;

* od 174 cm do 207 cm wzrostu – blat o wysokości 82 cm.

Aby ułatwić nam decyzje, jaka ławka szkolna jest najlepsza w danych warunkach, producenci często oznaczają oferowane przez siebie meble kolorami. Biorąc pod uwagę przedstawione powyżej informacje, będą to kolejno: biały, pomarańczowy, fioletowy, żółty, czerwony, zielony, niebieski i brązowy. Nie musimy więc mierzyć, na jakiej wysokości jest blat – wystarczy, że poszukamy kolorystycznych oznaczeń. Jeśli mamy problem ze znalezieniem właściwego modelu, wybierzmy taki, którego wysokość można samodzielnie regulować. Na pewno uda nam się go świetnie dopasować do potrzeb dziecka.

Ważna jest także szerokość i głębokość ławki, gdyż siedzący przy niej uczeń (ewentualnie uczniowie), musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby móc położyć przed sobą książki i swobodnie pisać w zeszycie. Jeśli jest to model 1-osobowy, to jego wymiary (bez wysokości) powinny wynosić: 70 cm x 50 cm. Mebel przeznaczony dla 2 osób musi być nieco większy (130 cm x 50 cm), podobnie jak trapezowy (145 cm x 73 cm).

 

Materiał wykonania

Wspomnieliśmy, że ławki w szkole muszą być solidne. Nie mogą one być podatne na pęknięcia czy zarysowania, w dodatku powinny wytrzymywać duże obciążenie. Najlepiej, jeśli konstrukcja mebla będzie wykonana z metalu (może być pomalowany proszkowo na dowolny kolor). Blaty ławek zazwyczaj produkowane są z płyty laminowanej. Jeśli będzie ona miała obrzeża zabezpieczone PVC, wówczas znacząco zmniejsza się ryzyko szybkiego zniszczenia mebla. Jedną z zalet płyty laminowanej jest to, że zwykle mamy do wyboru kilka wersji kolorystycznych, np. olcha, wiśnia, buk itp. To daje nam możliwość doboru takich produktów, które świetnie będą się komponować z resztą elementów wyposażenia klasy.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Uczniowie noszą ze sobą do szkoły plecaki, które na czas lekcji muszą umieścić w takim miejscu, aby nikomu nie przeszkadzały. Z tego względu najlepsza ławka szkolna powinna być wyposażona w specjalne haki, na których można powiesić plecak czy torbę. To wyjątkowo przydatny element, który pozwoli zachować porządek w klasie. Jeśli ławki nie mają haczyków, uczniowie muszą ustawiać swoje plecaki na podłodze (która nie zawsze jest idealnie czysta) lub zawieszać na oparciach krzeseł, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. Rozrzucone po klasie torby, plecaki, torebki itp. nie tylko mogą się zabrudzić, ale też zmniejszyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, gdyż ktoś może przypadkowo się o nie potknąć.

Na końcach nóżek ławki powinny znaleźć się zatyczki chroniące mebel przed przesuwaniem się, a jednocześnie zabezpieczające podłogę przed zarysowaniem. Wtedy dzieci na pewno nie będą narzekać na to, że nie mogą pisać w zeszycie, gdyż ławka nie jest stabilna.

 

Waga

Czasami konieczne jest niewielkie przemeblowanie klasy, aby uczniowie mogli np. się pobawić, przeprowadzić próbę ważnego przedstawienia, obejrzeć film na lekcji itp. W takich sytuacjach nieuniknione jest przesunięcie ławek lub nawet wyniesienie ich z pomieszczenia. Aby uczniowie i nauczyciele nie mieli z tym problemu, należy wybrać lekkie meble, ważące maksymalnie ok. 8 kg.

 

Wygląd

Wygląd ławki także ma znaczenie. Mebel powinien estetycznie się prezentować i tworzyć spójną całość z szafkami, stolikiem nauczyciela, półkami itp. Tego typu produkty zazwyczaj są dostępne w różnych odcieniach drewna, więc nie ma ryzyka, że nie znajdziemy dopasowanego modelu. Są też ławki z kolorowym blatem, przykładowo żółtym, niebieskim czy zielonym. Idealnie pasują one do przedszkola, są również chętnie wybierane do świetlic oraz stołówek.

 

 

Certyfikaty

Każdy mebel, który jest przeznaczony do użytku w szkole lub przedszkolu, musi mieć stosowne certyfikaty, takie jak Cobrabid. Potwierdza on, że dana ławka czy krzesło mogą być bez obaw użytkowane w placówce oświatowej. Ponadto produkt ma spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa określone przez Unię Europejską, m.in. PN-EN 1729-1:2007.

 

Ławki szkolne w dobrych cenach

Przeciętnie za ławkę szkolną (zarówno 1-, jak i 2-osobową) zapłacimy od 100 zł do 200 zł za sztukę. Czasami do kompletu są dołączone dwa krzesła, co pozwala sporo zaoszczędzić. Jednak to nie tylko cena powinna wpływać na to, jaki mebel kupimy. Zawsze należy się upewnić, że wybrany model jest odpowiednio wytrzymały, ma certyfikat oraz odpowiednie wymiary.

 

 

Najlepsze ławki szkolne w 2019 roku

 

Ciekawi Cię, jakie modele stolików wybrali konsumenci, jako najlepsze na rynku? Przeczytaj nasz ranking ławek szkolnych, a poznasz 5 różnych produktów.

 

Nasze zalecenia

 

Żak Leon 2-osobowa

 

Nauczyciele doceniają model Żak Leon 2-osobowy, ponieważ uważają, że produkt jest bardzo trwały. Uczniowie twierdzą, że mebel się nie trzęsie ani nie chwieje podczas używania. Stół może być używany w szkołach.

Blat modelu ma wymiary równe 130 cm x 50 cm x 1,8 cm. Stolik jest zrobiony z płyty laminowanej, która jest dodatkowo zabezpieczona na brzegach (przy użyciu tworzywa PCV o grubości 0,2 cm) przed zniszczeniem. Istnieje możliwość wyboru koloru okleiny płyty stołu. Po obu stronach blatu, na metalowej konstrukcji, są haki, na których można zawiesić swoją torbę.

Konstrukcja stołu jest wykonana z metalowego materiału, rurki mają obwód o wymiarach 2,5 cm x 2,5 cm. Tworzywo jest pomalowane proszkowo. Na końcówkach nóżek są zatyczki, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Produkt jest dość lekki, waży 6 kg, więc dzieci mogą go bez problemu przesunąć.

 

 

 

 

Bartek Alan pojedyncza

 

Ławkę Bartek Alan pojedynczą można ustawić w całej klasie, ponieważ jest wygodna dla dzieci, niezależnie od ich wzrostu. Model jest chętnie używany w szkołach językowych, na różnych warsztatach i w szkołach prywatnych. Produkt można ustawić w rzędzie, w ten sposób dzieci siedzą obok siebie podczas zajęć lub rozstawić podczas klasówki.

Zastosowanie konstrukcji metalowej (rury) sprawiło, że to wytrzymały mebel. Produkt ma blat o wymiarach 70 cm x 50 cm x 1,8 cm. Na końcówkach nóżek znajdują się zatyczki, które chronią podłogę przed zarysowaniem. Po bokach, pod blatem jest metalowa poprzeczka z hakiem, na którym można zawiesić plecak lub torbę.

Istnieje możliwość wyboru wykończenia płyty laminowanej: popiel, calvados, wiśnia, olcha lub buk. Na obrzeżach blatu jest materiał PCV. Stół waży 6 kg. Ta dobra i tania ławka szkolna otrzymała certyfikat Cobrabid. To oznacza, że może być używana w jednostkach oświatowych. Dyrektorzy szkół twierdzą, że wymiary produktu są odpowiednie dla dziecka, więc można rozłożyć na nim wszystkie potrzebne książki i przybory szkolne.

 

 

 

 

Bartek Alan 2 osobowa

 

Bartek Alan 2 osobowa to ławka, która może być używana w każdej szkole: podstawowej, średniej, a także na uczelniach wyższych. Niektórzy korzystają z tego produktu w szkołach języków obcych oraz w różnych ośrodkach naukowych.

Konstrukcja modelu jest zrobiona z rury, która jest pomalowana proszkowo, aby zabezpieczyć ją przed zniszczeniem i przerdzewieniem. Dostępnych jest 10 różnych kolorów farby. W ofercie producenta dostępne są takie barwy stelaży jak: czerwony, zielony, brązowy, żółty, aluminium, bordowy, fioletowy, czarny, niebieski i popielaty.

Blat produktu jest zrobiony z płyty laminowanej (130 cm x 50 cm). Brzegi stolika dodatkowo wzmocniono przed obiciem, pokrywając je materiałem PCV o grubości 0,2 cm. Stół ma certyfikat Cobrabid, który zapewnia nas, że można używać go w placówkach oświaty. Jakie są opinie o tych ławkach szkolnych? Opisywany model rodzice i nauczyciele docenili za możliwość regulacji wysokości, umożliwiającej dopasowanie stołu do wzrostu dzieci.

 

 

 

 

As Plus Reks 

 

As Plus Reks to dwuosobowa ławka szkolna. Mebel ułatwi dzieciom pracę w grupie i integrację z nią. Do konstrukcji zastosowano rury owalne, zrobione ze stali, która jest bardzo mocna. Metal jest pomalowany proszkowo – dostępnych jest 10 różnych wariantów kolorystycznych.

Blat ma wymiary równe 130 cm x 50 cm x 1,8 cm. Na obrzeżu jest krawędź z PCV, dzięki której stół nie niszczy się przy lekkim uderzeniu. Istnieje możliwość wyboru płyty z okleiną w różnych kolorach: buk, popiel, calvados, wiśnia lub olcha.

Na nóżkach są miękkie zatyczki, dzięki którym podłoga się nie niszczy, a podczas przesuwania stół nie hałasuje. Produkt jest przeznaczony do samodzielnego składania. Mebel ma certyfikat Cobrabid, który zapewnia nas, że można z niego korzystać w jednostkach oświatowych. Nauczyciele twierdzą, że model jest mobilny i można go łatwo ustawić w dowolnym miejscu.

 

 

 

 

SiStudio Standard

 

Produktem, który przyda się w każdej szkole, jest SiStudio Standard. Przy ławce mogą siedzieć dwie osoby. Do zestawu dołączono także dwa, wygodne krzesła. Komplet jest bardzo dobrym rozwiązaniem do użytku w szkołach, ośrodkach szkoleniowych czy na uczelniach.

Stelaż ławki jest zrobiony z metalu, a pręty mają średnicę 2,5 cm. Istnieje możliwość wyboru odpowiedniego stolika dopasowanego do wzrostu – jest dostępnych 7 różnych wysokości blatów dla osób mierzących od 93 cm do 207 cm. Do produkcji stołów zastosowano płytę laminowaną, a na jej obrzeżu znajduje się zabezpieczenie z PCV. Krzesła są zrobione ze sklejki brzozowej.

Zastanawiasz się, jakie są opinie o ławkach szkolnych producenta SiStudio? Jak wspominają konsumenci, meble wyróżnia wysoka jakość wykonania, nie niszczą się zbyt szybko. Według użytkowników dużym udogodnieniem jest sprzedaż stolika i krzeseł w zestawie. Nauczyciele doceniają opisywany model za wytrzymałość i stabilność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status