Kasy fiskalne ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Jeśli zacząłeś prowadzić działalność gospodarczą i potrzebujesz kasy fiskalnej, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Ranking został opracowany na podstawie dokładnej analizy opinii wydawanych przez użytkowników. Do naszego zestawienia wybraliśmy modele, które są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Na pierwszym miejscu znalazła się kasa fiskalna Novitus Nano E. Jest to produkt o kompaktowych wymiarach i małej wadze, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu. Wyświetlacz nie jest zbyt mały, dzięki czemu odczytanie informacji nie jest trudne. Przyciski zostały zabezpieczone specjalną folią, co sprawia, że nie niszczą się one zbyt szybko. Sprzęt ma wejście na kartę SD, na której zapisywane są wszystkie transakcje, co ułatwia rozliczenie. Drugie miejsce w rankingu zajęła kasa fiskalna Farex Perła Plus. Konsumenci doceniają ten produkt za szybkość wydruku, intuicyjną obsługę i odpowiednio duży wyświetlacz. Urządzenie zostało wyposażone w dobrej jakości akumulator. Jeśli chcesz poznać inne, przygotowane przez nas propozycje, zachęcamy do zapoznania się z rankingiem.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kasę fiskalną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Początek prowadzenia własnej działalności wiąże się z wieloma decyzjami, które należy bardzo dokładnie przemyśleć. Oprócz kwestii prawnych, przedsiębiorca musi zastanowić się nad kilkoma kluczowymi czynnikami, które pomogą mu zaistnieć na rynku. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej kasy fiskalnej. Wysokiej jakości sprzęt nie tylko szybko odpracuje poniesione koszty związane z jego kupnem, ale również wspomoże rozwój Twojego biznesu.

Przede wszystkim w znacznym stopniu przyczyni się do przyspieszenia pracy kasjera, przez co unikniemy długich kolejek, które najczęściej drażnią konsumentów. Z pewnością, wielu początkujących przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jaką kasą fiskalną wybrać, aby ułatwiała kwestię rozliczeń z urzędami oraz usprawniła codzienne obowiązki. Niniejszy poradnik został stworzony po to, aby pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia.

 

 

Rodzaj– jaka kasa fiskalna jest najlepsza?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników, który determinuje wybór kasy fiskalnej jest rodzaj prowadzonej działalności. Rozbudowana firma, która wykazuje dużą sprzedaż w kilkunastu oddalonych od siebie miejscach, wymaga zaopatrzenia się w znacznie bardziej rozbudowany sprzęt niż jednoosobowe stanowisko w niewielkim sklepie. Biorąc pod uwagę powyższe kryterium, wyróżniamy pięć podstawowych typów kas: jednostanowiskowe, przenośne, systemowe , drukarki fiskalne oraz kasy komputerowe.

Kasy jednostanowiskowe są najczęściej spotykanym przyrządem w punktach obsługi klienta. Spotykamy je w sklepach detalicznych, restauracjach, małych kinach lub zakładach usługowych. Najprostsze modele spełniają tylko jedną funkcję.  Jest to rejestracja sprzedanego towaru i przechowywanie danych w pamięci RAM. Są tanim rozwiązaniem, korzystnym dla osób rozpoczynających swą działalność. Niestety, ten typ sprzętu posiada ograniczone możliwości w zapisywaniu wszelkich informacji. Po kilku latach pamięć staje się zapełniona i kasa zazwyczaj jest bezużyteczna. Jednakże wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci wypracowali model, który w pewnym stopniu niweluje wskazane problemy.  Nowoczesne urządzenia programowane są w ten sposób, by były kompatybilne z szeregiem dodatkowych urządzeń, na przykład komputerem, czy wagą. Przed zakupem sprawdź dokładnie, czy przyrząd będzie mógł pracować z dodatkowymi udogodnieniami.

Jeśli decydujesz się na prowadzenie biznesu w terenie, zastanów się nad zakupem kasy przenośnej. Niewielki sprzęt zyskał uznanie wśród osób pracujących na parkingach, bazarach, w punktach sprzedaży biletów lub w taksówkach. Kasa wyposażona jest baterie lub wbudowany akumulator, który ładujemy za pomocą przewodu elektrycznego. Dzięki temu urządzenie jest mobilne i możemy korzystać z niego w oddalonych od zasilania miejscach.  Oprócz tego producenci projektują swoje wyroby w taki sposób, aby były odporne na zewnętrzne warunki. Wodoodporne guziki i wzmocniona obudowa powodują, że kasa pozostaje do naszej dyspozycji cały rok. Przy zakupie tego typu urządzenia, warto zaopatrzyć się również w dodatkowy akumulator, by w razie rozładowania natychmiast wznowić jego pracę.

Kolejnym typem sprzętu rejestrującego sprzedaż są kasy systemowe. Jest to rozbudowany kompleks punktów obsługi, które transmitują dane bezpośrednio do centrum sterowania. Takie rozwiązanie stosuje się w dużych sieciach sklepów, w celu usprawnienia procesu gromadzenia informacji. Połączenie sieciowe umożliwia bardzo szybkie gromadzenie wszelkich danych potrzebnych do rozliczeń z Fiskusem. Poza tym, daje to przedsiębiorcom większy i rzeczywisty pogląd na sytuację finansową firmy. Dzięki możliwości połączenia kasy z komputerem, może ona służyć również jako źródło informacji dotyczącej na przykład stanu magazynowego.  

Przed przystąpieniem do zakupu kasy fiskalnej, wielu przedsiębiorców zaopatruje się w dobrej jakości sprzęt komputerowy. Aby uniknąć dodatkowych kosztów szukają rozwiązań, które pomogą im wykorzystać nabytek również w prowadzeniu księgowości. W tym przypadku często decydują się na zakup drukarki fiskalnej. Urządzenie w przeciwieństwie do poprzednich pozycji, nie może pracować samodzielnie. Aby spełniło swoje zadanie, musi zostać podłączone do komputera, w którym zainstalowano odpowiednie programy. Model często wykorzystywany jest w biurach, gdzie głównie prowadzona jest działalność hurtowa, ponieważ wraz z paragonem automatycznie możemy wystawić fakturę.

Najbardziej rozbudowanym modelem są kasy komputerowe. Składają się ze ściśle połączonych elementów, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są wyposażone w monitor, komputer oraz drukarkę fiskalną. Za ich pomocą stworzysz centrum sterowania całą swoją firmą. Wszystkie wprowadzane dane możesz bez problemu przenieść na nośniki zewnętrzne, dzięki czemu szybko udostępnisz je na przykład franczyzodawcy. Spotykane są zazwyczaj w supermarketach, dużych sklepach odzieżowych i sieciowych kinach, czy restauracjach. Mają często szufladę fiskalną, która automatycznie otwiera się po zaakceptowaniu transakcji. Dzięki wbudowanemu routerowi łączą się z Internetem, co sprawia, że kasjer może w krótkim czasie sprawdzić dostępność danego produktu w innych punktach. Są kompatybilne z większością programów magazynowych i prowadzą wewnętrzne rejestry sprzedażowe.

 

Rodzaj druku- czym cechuje się najlepsza kasa fiskalna?

Dość istotną cechą kas fiskalnych jest rodzaj mechanizmu drukującego. Pod tym względem urządzenia możemy podzielić na dwie grupy: igłowe i termiczne.

Pierwszy typ wyposażony jest w igły, które nanoszą tusz na papier. Konsumenci doceniają ten rodzaj drukarek ze względu na niskie koszty eksploatacyjne oraz trwałość. Niestety, ale ich praca jest bardzo głośna i wolna. Dlatego rzadko używa ich się w miejscach publicznych typu supermarkety i sklepy odzieżowe. Częściej wykorzystywane są w biurach, gdzie ilość klientów jest niewielka.

Drukarki termiczne są bardziej ciche i szybsze w obsłudze. Zaawansowana technologia umożliwiła stworzenie przyrządu, który nanosi informacje na papier wykorzystując wysoką temperaturę. Jest to wygodne rozwiązanie dla punktów, gdzie istnieje ryzyko powstawania kolejek. Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż dane zapisywane na rolkach szybko blakną. Jest to dość ważny problem dla przedsiębiorców, ponieważ mają oni obowiązek przetrzymywania paragonów przez 5 lat.

Ilość rolek

Kasy fiskalne starszej generacji wyposażone są w dwie rolki. Na jednej z nich drukowane są paragony dla klienta, natomiast druga stanowi materiał potrzebny podczas kontroli Urzędu Skarbowego. Jeśli nie prowadzisz rozbudowanej sprzedaży, to z pewnością taki model będzie dla Ciebie wystarczający.

Gdy planujesz prowadzić rozwiniętą działalność, która opiera się na częstych transakcjach, rozważ zakup kasy z jedną rolką przeznaczoną tylko dla klientów. Informacje dla Fiskusa zapisywane są w pamięci RAM. Takie rozwiązanie nie tylko pomoże Ci obniżyć koszty eksploatacyjne urządzenia, ale również będzie bezpieczniejsze dla Twoich danych.

 

Kasy fiskalne w dobrych cenach

Przedział cenowy kas jest bardzo szeroki. Najprostsze modele kosztują ok. 400 zł. Nie jest to jednak całkowity koszt. Prowadzenie działalności wymaga również innych elementów, które są dość istotne przy częstym kontakcie z klientem. Należy chociażby pamiętać, że w celu usprawnienia pracy potrzebujemy takich części, jak szuflada kasowa, czy czytnik kodów.

Jeśli poszukujesz rozbudowanego urządzenia, wyposażonego w cały kompleks sprzedażowy, musisz przygotować się na wydatek rzędu 4000 zł. Taki rodzaj przyrządu pomoże Ci stworzyć bazę, dzięki której nie tylko samodzielnie będziesz kontrolować sytuację finansową swojej firmy, ale również zabezpieczysz się przed karami będącymi wynikiem braku kompletnych dokumentów.

 

 

Najlepsze kasy fiskalne w 2020 roku

 

Zakup kasy fiskalnej, to nie moda, czy chęć posiadania. Wymóg posiadania tego urządzenia w działalności gospodarczej często jest wymogiem narzuconym przez ustawy i przepisy skarbowe. Dlatego wielu z nas poszukuje odpowiedniego dla siebie sprzętu. To, czy zakupiony model to najlepsza kasa fiskalna, zależy głównie od naszych potrzeb. Ponieważ rynek oferuje wielki wybór, trudno się zorientować, który model wybrać. Dlatego przygotowaliśmy ranking kas fiskalnych, w którym opisujemy pięć wybranych produktów, ich funkcje i opinie użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Novitus Nano E

 

Pierwszy z produktów, Novitus Nano E, to model najtańszy z prezentowanych. Ma też niewielkie rozmiary i lekką konstrukcję. Kasa ma możliwość współpracy z urządzeniami zewnętrznymi i w tym celu ma złącza komunikacyjne RS232 oraz USB. Wraz z kasą otrzymujemy program komputerowy do odczytu danych z karty SD, na której są zapisywane kopie paragonów.

Z poziomu komputera można odczytywać dane zapisane na karcie SD, kopiować, drukować, czy raportować. Kasa współpracuje z większością programów sprzedażowych dostępnych na rynku. Bez podłączenia do sieci, pracując wyłącznie na baterii, urządzenie ma możliwość wydrukowania nawet 2,5 tys. paragonów.

Nawet, gdy pojawi się komunikat o rozładowaniu baterii, to nadal kasa jeszcze wydrukuje do 300 paragonów. Urządzenie zostało zaopatrzone w klawiaturę numeryczną, która ułatwia obsługę i programowanie paragonów, oraz podawanie dat dla raportów okresowych.

Mamy tu również klawisze funkcyjne F1, F2, F3, F4, do samodzielnego programowania przez użytkownika. Klienci twierdzą, że jest to model idealny do sprzedaży mobilnej, jest on łatwy w obsłudze, poręczny i niezawodny. Według użytkowników jest to dobra i tania kasa fiskalna.

Kasa fiskalna Novitus Nano E ma następujące wymiary: szerokość – 9,4 cm, głębokość – 22,9 cm i wysokość – 5,8 cm. Produkt waży 0,65 kg.

Zalety
Budowa:

Urządzenie ma kompaktowe wymiary, więc nie zajmuje dużo miejsca. Z uwagi na to, że prezentowana kasa fiskalna jest lekka, jej przenoszenie nie stanowi problemu.

Przyciski:

Na obudowie znajdują się solidnie wykonane przyciski. Są one pokryte folią zabezpieczającą, więc nie musisz się obawiać, że oznaczenia szybko się zetrą, a w rezultacie obsługa sprzętu okaże się problematyczna.

Szerokie zastosowanie:

Prezentowaną kasę fiskalną można dowolnie programować, dzięki czemu znajdzie ona zastosowanie w wielu branżach. Sprawdzi się nie tylko, jako wyposażenie sklepów, ale także płatnych parkingów, kancelarii prawniczych czy gabinetów lekarskich.

Mechanizm:

Konsumenci zapewniają, że mechanizm drukujący jest solidnie wykonany i nie zacina się w trakcie pracy. Co więcej, wymiana papieru jest prosta, więc z tą czynnością poradzi sobie każdy.

Zapis:

Wykonane na urządzeniu operacje zapisują się nie tylko w formie papierowej, jako paragon, ale także na karcie SD.

Wady
Akumulator:

W opiniach niektórych osób pojawia się informacja, że akumulator stosunkowo szybko się rozładowuje.

 

 

 

 

Farex KF-02

 

Farex KF-02, to produkt, który jest opisywany przez producenta, jako najmniejsza kasa fiskalna na rynku z funkcjonalnością kasy pełnowymiarowej. Jej wymiary to 10 cm szerokość, 9 cm wysokość i 18 cm długość. Kasa ta nie obawia się trudnych warunków, bo jest zabezpieczona przed wilgocią, brudem, a także mrozem.

Pracuje ona w zakresie temperatur od -10 do + 40 stopni Celsjusza. Bez ładowania możemy na niej wydrukować 800 paragonów, a mechanizm drukujący jest przygotowany na wydruk ok. 400 tys. paragonów, zatem starcza na cały okres eksploatacji kasy.

Wraz z kasą otrzymujemy dwa programy do zarządzania sprzedażą: Nowy PLUManager, służący do programowania bazy towarowej, oraz PLOMP PlusFm do odczytu, wydruków i raportów realizowanych za pomocą komputera. Kasa ma 8 grup towarowych i 4 kasjerów. Posiada czujnik końca papieru, przypomina o rocznym przeglądzie oraz można ją podłączyć do ładowania w samochodzie.

Kasa również może prowadzić transakcje w Euro, a także współpracuje nie tylko z komputerem, ale także wagą i skanerem. A klienci przekazują, że jest to model, który działa bezproblemowo w każdych warunkach. Dodatkowo jest lekka i prosta w obsłudze, wydruki robi szybko i o dobrej jakości.

Farex Perła Plus to bardzo dobra kasa fiskalna do 100 zł. Wymiary urządzenia są następujące: szerokość – 10 cm, wysokość – 9 cm i długość – 18 cm. Masa produktu to 0,7 kg.

Zalety
Wydruk:

Wiele osób podkreśla, że jakość wydruku jest bardzo dobra. Wszystkie przedstawione na paragonie informacje są czytelne. Zaletą jest także szybkość wydruku - zajmuje on dosłownie kilka sekund.

Obsługa:

Do zestawu dołączona jest dobrze opracowana instrukcja obsługi. W prosty sposób wyjaśnia ona funkcje, jakie posiada produkt. Dzięki temu jego użytkowanie jest proste.

Wyświetlacz:

Na obudowie znajduje się wyświetlacz - ma on odpowiedni rozmiar, co sprawia, że odczytanie informacji nie jest trudne, nawet dla osób, które mają problemy ze wzrokiem.

Mobilność:

Prezentowany model może być wykorzystywany, jako kasa stacjonarna lub mobilna. Sprzęt ma niewielkie wymiary i mało waży. Dodatkowo dołączony do zestawu akumulator nie rozładowuje się zbyt szybko.

Wady
Szybko się brudzi:

Część osób zauważyło, że obudowa stosunkowo szybko się brudzi, szczególnie jeśli często transportujemy urządzenie. Produkt ma biały kolor, więc widać na nim wszelkie zabrudzenia.

 

 

 

 

Farex Bursztyn

 

Kasa Farex Bursztyn, to urządzenie, które ma wymiary: szerokość 14 cm, głębokość 27,5 cm, oraz wysokość 10 cm i waży 1,45 kg. Urządzenie umożliwia zapisanie nazwy towaru w 24 znakach. Wyświetlacz alfanumeryczny dla klienta ma 14 znaków, a dla sprzedawcy 2 x 14 znaków.

Kasa ma zdolność zapisania 5000 pozycji towarowych, które można przyporządkować 8 pozycjom szybkiej sprzedaży. Model ten posiada także hermetyczną, dotykową klawiaturę, za pomocą której obsługujemy urządzenie. Znajdziemy tu również dwa złącza komunikacyjne typu RS232.

Podczas sprzedaży, sprzedawca ma możliwość wprowadzenia NIP-u klienta, który następnie pojawia się na paragonie. Kasa także ma możliwość współpracy z szufladą na banknoty, z komputerem, z czytnikiem i skanerem.

Dla klientów ważnym okazało się, że urządzenie ma jasną i czytelną instrukcję obsługi w języku polskim. Sama kasa zaś pracuje cicho, bez żadnych zacięć, łatwo i szybko robi wydruki. Dodatkowo cena tego urządzenia jest przystępna, a wymiana papieru nie jest skomplikowana.

Kasa fiskalna Farex Bursztyn Plus dostępna jest w kolorze białym i czarnym. Model ma wymiary: 14 cm x 10 cm x 27,5 cm. Produkt waży 1,45 kg.

Zalety
Wyświetlacz:

Sprzęt wyposażony został w dobrze wykonany wyświetlacz. Użytkownik ma możliwość regulacji kontrastu, co daje pewność, że bez względu na oświetlenie wyświetlane informacje będą czytelne.

Wydruk:

Drukowanie paragonu nie zajmuje dużo czasu. To pozwala nam na szybkie obsługiwanie klientów. Dodatkowo wydruk jest przejrzysty, a wymiana papieru niezwykle prosta.

Klawisze:

Urządzenie zostało wyposażone w klawisze raportu dobowego i miesięcznego - stanowi to duże ułatwienie. Wystarczy jeden przycisk, aby uzyskać informacje na temat wszystkich transakcji z określonego przedziału czasowego.

Wady
Instrukcja obsługi:

Choć komentarze na temat prezentowanej kasy fiskalnej są pochlebne część osób zauważa, że dołączona do zestawu instrukcja obsługi nie jest czytelna. Przez to na początku użytkowanie sprzętu jest utrudnione.

 

 

 

 

Aclas Kos

 

Kolejne urządzenie to Aclas Kos, kasa polecana dla małych placówek handlowych i usługowych i do sprzedaży mobilnej. Jej wymiary to 10,64 cm szerokość, 20,05 cm głębokość, oraz 8,03 cm wysokość.  Użytkownik ma tu możliwość podłączenia wagi elektronicznej, czytnika kodów kreskowych oraz szuflady kasowej.

W zestawie otrzymamy program do programowania kasy i ściągania danych o sprzedaży. Kasa ma użyteczną funkcję przypominania o raporcie dobowym oraz przeglądzie rocznym. Możemy tu zaprogramować automatyczne rabaty, lub blokadę rabatów dla grup towarów.

Możemy też raportować sprzedaż godzinową dnia bieżącego i poprzedniego, a także tworzyć statystyki sprzedaży grup towarowych. Aclas Kos umożliwia drukowanie paragonu z NIP-em kupującego, a także ma rozbudowany system uprawnień każdego z ośmiu zdefiniowanych kasjerów.

Opinie o kasach fiskalnych Aclas Kos przekazują, że jest to urządzenie o przemyślanej przez producenta konstrukcji. Model ten jest nie tylko tani, ale też bardzo funkcjonalny. Mechanizm wymiany papieru jest szybki i łatwy w obsłudze. A port USB i dołączony kabel powodują, że możesz kasę zaprogramować samodzielnie i bez dodatkowych nakładów finansowych.

Aclas Kos to kasa fiskalna o wymiarach: szerokość – 10,5 cm, głębokość – 20 cm i wysokość 6,7 cm. Produkt waży 0,57 kg. Na obudowie znajduje się wyświetlacz LCD.

Zalety
Port USB:

Prezentowana kasa fiskalna ma port USB. Do zestawu dołączony został kabel, który umożliwia podłączenia modelu do innego urządzenia w celu np. jego zaprogramowania.

Budowa:

Konsumenci doceniają to, że sprzęt nie zajmuje dużo miejsca i niewiele waży. W efekcie produkt jest chętnie wybierany np. przez kosmetyczki, które wykonują zabiegi nie tylko w salonie, ale też w domu klienta.

Obsługa:

Model jest łatwy w obsłudze. Wszystkie przyciski są odpowiednio opisane, a dołączona do kompletu instrukcja obsługi jest czytelna.

Wady
Obudowa:

Niektórzy uważają, że obudowa powinna być wykonana z lepszych gatunkowo tworzyw.

Baza towarów:

Z uwagi na to, w bazie można zapisać do 300 towarów, produkt nie będzie odpowiedni do dużych sklepów.

 

 

 

 

Posnet Mobile HS EJ

 

Ostatni z opisywanych produktów to Posnet Mobile HS EJ. Producent tę kasę opisuje, jako najmniejszą i najlżejszą na rynku. Jej wymiary to zaledwie 86 mm szerokości, 46 mm wysokości, 158 mm długości, a waga to 400 gram. Kasa współpracuje z komputerem, modemem, skanerem i wagą.

Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi, czy też komputerem odbywa się za pomocą portów RS232 i USB. Przez port USB kasa może też być ładowana z komputera, a także łączyć się z programem magazynowym.  Model ten może obsługiwać 8 różnych kasjerów, o różnych uprawnieniach.

Klawiatura zawiera 19 klawiszy, z czego 10 to klawisze do zaprogramowania przez użytkownika. Urządzenie zawiera elektroniczny zapis kopii paragonu na karcie SD. Model ten został wyposażony również w łatwy system wrzutowy wymiany papieru paragonu dla klienta, a także bardzo wygodny system mocowania, aby przytwierdzić kasę w miejscu pracy.

Kasa też przypomina użytkownikowi o niewykonanym raporcie dobowym, lub przeglądzie technicznym. Użytkownicy, którzy nabyli ten model kierowali się głównie wymiarami urządzenia. Uważają oni, że dobrze wybrali sprzęt dla siebie, bo kasa nie tylko jest tak mała, że zmieści się w kieszeni, ale też jest bardzo prosta w obsłudze.

Posnet Mobile HS EJ to mobilna kasa fiskalna. Model ma wymiary 8,6 cm x 4,6 cm x 15,8 cm, a jego waga wynosi 0,4 kg. Produkt dostępny jest w kolorze białym i czarnym.

Zalety
Wiele walut:

Użytkownik ma możliwość zmiany waluty, co pozwala dostosować produkt do aktualnych potrzeb.

Jakość:

Prezentowany model jest zrobionych z solidnych materiałów. Obudowa wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie musimy się martwić o to, że zniszczymy ją w trakcie transportu i przez to nie będzie się prezentować tak atrakcyjnie, jak na początku.

Wady
Akumulator:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że dołączony do zestawu akumulator szybko się rozładowuje, co bywa uciążliwe.

Obsługa:

Niektóre osoby twierdzą, że obsługa urządzenia jest problematyczna. Potrzeba dużo czasu, aby nauczyć się swobodnie korzystać z produktu.

 

 

 

 

Myślimy, że poniższe artykuły będą dla Ciebie interesujące, jeśli spodobał Ci się ten, który właśnie przeczytałeś

Niszczarki do papieru

Laminator

Długopisy ranking

Najlepszy dystrybutor wody

Zszywacz

Sejfy

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2 years ago

Proszę Państwa,
“Jako jedna z niewielu posiada 24 znaki w nazwie towaru” przy kasie Farex Bursztyn nie jest zachętą – większość modeli nie Farexu ma 40 znaków w nazwie, nawet ta najtańsza kasa ACLAS Kos.
Pozdrawiam
Janusz S.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Janusz

Dzień dobry,

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na opis. Został on przeredagowany, by nie wprowadzać w błąd czytelników.

Pozdrawiamy
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Tomasz
Tomasz
5 months ago

Kupiłem tą kasę w FPC w Gdyni. Chłopaki profesjonalnie podeszli do tematu. Sprzęt rewelacyjny i łatwy w obsłudze i też ma 40 znaków w nazwie.

Zespół NR
Admin
5 months ago
Reply to  Tomasz

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status