Kalkulatory naukowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Chcąc ułatwić Ci wybór kalkulatora, sprawdziliśmy opinie na temat produktów tego typu. Najlepszym kalkulatorem naukowym okazał się Casio FX -991ES PLUS. Sprzęt ten najczęściej wybierany jest przez studentów i to nie bez powodu. Urządzenie ma szereg opcji takich jak obliczanie ułamków, logarytmów, funkcji różnego rodzaju oraz obliczanie w różnych systemach cyfrowych. Wszystko to sprawia, że jest to idealny model do użytkowania na uczelni. Dobrze przytwierdzone i wykonane przyciski sprawiają, że nawet przy bardzo częstym użytkowaniu nie zniszczą się. Jest to kompaktowych kalkulator, który zmieści się w każdej torebce lub nawet do większej kieszeni. Tymi właśnie cechami zyskał sobie popularność wśród studentów. Na drugim miejscu znajduje się Citizen SDC-444S. Jest to kalkulator do użytku domowego. Ze względu na duże przyciski oraz szeroki ekran sprzęt ten bardzo łatwo się obsługuje. Jeżeli chcesz się o nim dowiedzieć więcej, to zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kalkulator naukowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kalkulator naukowy znacząco ułatwia wykonywanie skomplikowanych i bardzo długich obliczeń. Rozbudowany sprzęt z wieloma różnymi funkcjami z pewnością przyda się osobom specjalizującym się w dziedzinach nauk ścisłych, takich jak matematyka, fizyka czy robotyka. Znalezienie odpowiedniego produktu nie musi być trudne, jeśli będziemy wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę, robiąc zakupy. Podpowiedzi o tym, jaki kalkulator naukowy wybrać, umieściliśmy w tym poradniku.

Szkolny czy inżynierski?

Bazując na podstawowym podziale kalkulatorów naukowych, wyróżniamy modele szkolne i inżynierskie. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim przez uczniów szkół średnich oraz studentów. Urządzenia szkolne, poza wykonaniem podstawowych działań matematycznych, umożliwiają nam również obliczenie funkcji – wykładniczych, logarytmicznych i trygonometrycznych. Co więcej, z pomocą takiego urządzenia z łatwością poradzimy sobie z liczeniem odwrotności, działań w układach dwójkowych czy ósemkowych, jak i na ułamkach zwykłych.

Z kolei kalkulatory inżynierskie polecane są konsumentom, którzy z uwagi np. na charakter swojej pracy, często muszą wykonywać wyjątkowo skomplikowane obliczenia. Tego typu sprzęty są zbudowane tak, aby umożliwiały liczenie na liczbach zespolonych, wykonywanie wyliczeń statystycznych, a nawet pisanie i przechowywanie programów. Można powiedzieć, że modele inżynierskie to pewnego rodzaju mikrokomputery. Wśród nich dostępne są specjalistyczne urządzenia dedykowane wyłącznie chemikom czy fizykom, mające funkcje ułatwiające pracę w tych dziedzinach nauki.

 

Zasilanie

Kalkulator naukowy jest zasilany bateriami – AA, ewentualnie takimi, które stosuje się w ręcznych zegarkach. Na obudowie większości produktów znajduje się też niewielki panel solarny. Jeżeli więc zauważymy, że sprzęt nie działa tak, jak powinien, a nie mamy możliwości wymiany baterii, połóżmy go w nasłonecznionym miejscu (przynajmniej na kilka minut). W ten sposób naładujemy produkt i będziemy mogli dalej z niego korzystać.

 

Wyświetlacz

Ponieważ najlepszy kalkulator naukowy zapewnia wygodę użytkowania, musimy wybrać model wyposażony w odpowiednio duży wyświetlacz. Inaczej możemy mieć problem z odczytaniem wyników, co może wpłynąć na wydłużenie czasu pracy. Istotne jest to, ile znaków może pojawić się na wyświetlaczu oraz w ilu liniach. Za najbardziej popularne i praktyczne uznaje się sprzęty 2- lub 3-liniowe, które mogą wyświetlać nawet kilkadziesiąt znaków.

 

Pamięć

W przypadku modeli naukowych najczęściej wyniki można zapisywać w pamięci sumującej oraz kilku prostych. To powoduje, że mamy możliwość przechowywania wyników pośrednich, a także rezultatów czy argumentów funkcji, które wymagają kilku parametrów. Pamięć kalkulatora pozwala na zapamiętanie liczb przez sprzęt oraz ich wykorzystywanie podczas obliczeń, bez konieczności ręcznego wpisywania. Klawisze pamięci oznaczane są literą M, pochodzącą od słowa „memory”.

 

Obudowa

Materiał wykonania obudowy, tak samo, jak ilość funkcji czy pamięci, ma duży wpływ na to, jaki kalkulator naukowy jest najlepszy. Mimo że taki sprzęt nie jest narażony na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, powinien być odporny na uszkodzenia. Do zniszczenia produktu może dojść nawet podczas noszenia go w torbie czy kieszeni i trzeba o tym pamiętać. Obudowa powstaje zwykle z dobrego gatunkowo plastiku, a jeśli nie chcemy, aby uszkodzeniu uległy przycisk i wyświetlacz, wybierzmy model zabezpieczony otwieraną klapką.

 

Możliwość poprawienia błędu

Podczas wykonywania skomplikowanych obliczeń może dojść do pomyłki. Usuwanie wiersza i ponowne wpisywanie wyrażenia zajmuje dużo czasu, może też źle wpłynąć na koncentrację. Ułatwieniem jest więc możliwość szybkiego poprawiania błędu, czyli usunięcia konkretnych liczb (niezależnie od tego, gdzie się znajdują) oraz wstawienia nowych znaków tam, gdzie trzeba. To pomoże nam w szybszym dokonaniu obliczeń i przejściu do kolejnych działań lub zadań.

Drukarka

Profesjonalne kalkulatory są wyposażone dodatkowo w drukarkę, przeważnie dwukolorową. Takie urządzenia przydają się m.in. w biurach rachunkowych. Nie dość, że szybko dokonamy niezbędnych obliczeń, to jeszcze możemy od razu wydrukować wyniki, bez potrzeby przepisywania ich ręcznie lub na komputerze.

 

Kalkulatory naukowe w dobrych cenach

Kalkulatory naukowe nie są zbyt drogie, dotyczy to także modeli inżynierskich. Dużo może jednak zależeć od tego, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup sprzętu. Proste produkty szkolne kosztują średnio do 50 zł, a bardziej rozbudowane inżynierskie – ponad 100 zł, zależnie od producenta.

 

 

Najlepsze kalkulatory naukowe w 2020 roku

 

Poniższy ranking kalkulatorów naukowych pozwoli zapoznać Ci się z kilkoma produktami. Dowiesz się, jakie mają one funkcje i jakie są ich zalety. Mamy nadzieję, że któryś z nich Cię zaciekawi.

 

Nasze zalecenia

 

Casio FX -991ES PLUS 

 

Jeżeli szukasz profesjonalnego kalkulatora naukowego, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję – Casio FX-991ES PLUS. Z pomocą tego kalkulatora jesteś w stanie wykonać wiele różnych zadań matematycznych. Z pewnością będzie to niezastąpiony sprzęt na studiach.

Kalkulator umożliwia przeprowadzanie obliczeń w systemach: dziesiętnym, dwójkowym, ósemkowym oraz szesnastkowym. Zadania z funkcjami trygonometrycznymi oraz hiperbolicznymi nie będą dla tego kalkulatora problemem. Tak samo poradzi on sobie z  ułamkami, logarytmowaniem, całkami oraz różnego rodzaju równaniami. Oprócz tego kalkulator daje nam możliwość obliczania macierzy, a także potrafi zapisać postać sumy. Dla lepszej widoczności możemy uregulować kontrast ekranu.

Model  zasilany jest  bateriami. Jego plastikowe przyciski są wytrzymałe, a napisy nie ścierają się. Po pewnym czasie nieużytkowania produkt sam się wyłącza. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kalkulatorów. Jest on ceniony za dostępność funkcji, a także to, że daje użytkownikowi możliwości przeprowadzenia skomplikowanych obliczeń.

 

 

 

 

Citizen SDC-444S 

 

Dla osób, które cenią sobie użytkowanie danego produktu mamy coś ciekawego – Citizen SDC-444S. Prezentowany kalkulator został skonstruowany w taki sposób, abyśmy mogli łatwo i komfortowo wprowadzić do niego liczby.

Jeżeli chodzi o budowę tego modelu, to jest to sprzęt stosunkowo szeroki, a kształtem przypomina kwadrat. To, co wyróżnia prezentowany kalkulator, to jego szerokie przyciski, które łatwo nam będzie wdusić. Ekran tego produktu jest wystarczająco duży, aby po szybkim zerknięciu na kalkulator od razu znać wynik. Z pomocą sprzętu możemy bez problemu obliczyć marżę, pierwiastki i procenty. Oprócz tego model ma funkcję zaokrąglania wyników.

Prezentowany model ma pamięć dwóch ostatnich wyników. Jest to stosunkowo masywny model, lecz wciąż zmieści się w każdą torbę. Użytkownicy szczególnie chwalą opisywany kalkulator za wygodę użytkowania. Uważają oni, że wpisywanie liczb, tak samo jak i odczytywanie wyników nie sprawia problemów.

 

 

 

 

Vector LP-203TS 

 

Pracownikom biura polecamy Vector LP-203TS. Prezentowany kalkulator umożliwi szybkie obliczanie marży oraz podatków. Pozwala on nam przeprowadzić różnego rodzaju obliczenia handlowe, które przydadzą się każdemu pracownikowi biura, zwłaszcza księgowego.

Prezentowany model ma pewną cechę, dzięki której jest bardzo często wybierany. Jest to możliwość wydrukowania wyników. Wydruk jest dwukolorowy, a jego szybkość to 2,7 linii na sekundę. Dodatkowo na wydrukowanym dokumencie znajdzie się data oraz godzina. Opisywany kalkulator wyposażony został w wygodny klawisz cofania, który pozwala nam uniknąć popełnenia błędów w ważnej dokumentacji.

Model  zasilany jest sieciowo. Dlatego najlepiej ustawić go gdzieś w pobliżu gniazdka. Jest to dość kompaktowy sprzęt, z pewnością nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca na biurku. Użytkownicy najbardziej cenią funkcjonalność tego produktu i wypowiadają się o nim bardzo pozytywnie. Uważają oni także, że możliwość drukowania obliczeń jest użyteczna.

 

 

 

 

Sencor Sec 183

 

Sencor Sec 183 to dobry i tani kalkulator naukowy. Jest to bardzo dobra opcja dla studenta  – prezentowany kalkulator ma tyle, opcji, że z pewnością ułatwi obliczenia na trudnych zajęciach z matematyki. Poza tym opisywany produkt ma pamięć 5 ostatnich wyników, więc możemy do nich łatwo wrócić.

Sprzęt ten wykonuje obliczenia ułamkowe, statystyczne, a oprócz tego także permutacje czy kombinacje. Z pomocą tego kalkulatora problemem nie będzie obliczenie funkcji hiperboli i odwrotnej hiperboli. Kalkulator ten waży jedynie 140 g, więc zabranie go ze sobą na uczelnie nie będzie stanowiło problemu.

Ekran modelu jest bardzo duży i czytelny. Pozwala nam na szybkie odczytanie wyniku. Sprzęt zasilany jest za pomocą baterii. Użytkownicy, głównie studenci, bardzo chwalą prezentowany kalkulator. Uważają go za kompaktowe urządzenie, które pomoże uporać się z trudnymi obliczeniami.

 

 

 

 

Rebell PDC 20 

 

Jeżeli szukasz idealnego kalkulatora do  pracy w handlu, wybierz Rebell PDC 20. Prezentowany sprzęt został skonstruowany w taki sposób, Twoja praca była trochę lżejsza.

Prezentowany kalkulator określa miejsca po przecinku, a także oblicza marżę, przelicza waluty oraz zaokrągla. Produkt przeprowadza także korektę ostatniej liczby. Urządzenie ma praktyczny wyświetlacz LCD, który jest bardzo czytelny. Kalkulator ma ciekawą funkcję drukowania obliczeń. Drukarka jest dwukolorowa i drukuje z szybkością 2,0 linii na sekundę.

Jest to sprzęt zasilany czterema bateriami. Opinie o kalkulatorach naukowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Osoby pracujące w biurze zwykle wybierają je ze względu na możliwość szybkiego wydrukowania dokumentu oraz na możliwość przeprowadzania przydatnych obliczeń.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status