fbpx

Fotele biurowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.09.19

 

Prowadząc badania na temat foteli biurowych, oraz popularności poszczególnych modeli wyodrębniliśmy fotel, który cieszy się największym powodzeniem u klientów. Jest to model fotela biurowego MEFISTO 2002. Tkanina tapicerki to 100% poliester o gramaturze 215 g/m2, a potwierdzona wysoka odporność na ścieranie wynosi 50 000 cykli Martindale. Równocześnie tkanina fotela charakteryzuje trudnopalność, więc upuszczona zapałka czy papieros nie spowoduje pożaru, co jest potwierdzone klasyfikacją ogniową według normy PN-88/B-02855. Dodatkowo model ten posiada atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Jeśli chodzi o możliwości ustawiania fotela to mamy tu regulację siły oparcia, płynnie regulowaną wysokość, możliwość kołysania się, lub zablokowania krzesła w pozycji do pracy. Plastikowe podłokietniki znakomicie spełniają funkcję utrzymania ramion w prawidłowej pozycji, zaś czarna podstawa nylonowa, jest zaopatrzona w samohamowne kółka, do wyboru przez klienta, przystosowane do powierzchni twardych lub dywanowych. Jeśli nie przekonuje Cię o swojej przydatności prezentowany fotel, to sprawdź opis drugiego co do popularności modela fotela biurowego. Na tym miejscu uplasował się Nowy Styl Linea Steel. Równie wysoko notowany.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki fotel biurowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Fotel biurowy to mebel ważny zarówno dla pracownika jak i dla pracodawcy. Gdy pracownik siedzi w biurze na wygodnym krześle jest bardziej wydajny w pracy, co przekłada się na korzyści finansowe pracodawcy. Dla pracownika natomiast to mebel, który może stanowić o jego zdrowiu. Bowiem na takim krześle spędza 6 – 8 godzin dziennie.

Gdy fotel nie spełnia wymagań utrzymania dobrej postawy, bardzo szybko osoba siedząca na niewygodnym krześle zacznie cierpieć na bóle pleców i kręgosłupa, bóle kolan i łydek, karku i barków czy też bóle głowy. Może również mieći problemy z koncentracją i inne przypadłości. Dlatego szukając fotela biurowego najlepiej przyjrzeć się nie tylko jego wyglądowi zewnętrznemu, ale również sprawdzić czy ma bogatą możliwość regulacji. W zasadzie im więcej możliwości regulacji do naszej postawy fotel zawiera, tym lepiej. Nie chodzi tylko o regulację siedziska góra – dół, ale również wychylenia oparcia, podparcia pleców i głowy, a także dobrego ustawienia podłokietników.

Fotel biurowy możemy kupić w bardzo różnorodnych cenach. Najprostsze da się już dostać za 80 zł, te najbardziej ekskluzywne mogą kosztować ponad 1000 zł. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym opisem najważniejszych cech dobrego fotela biurowego. Wskażemy, jaki fotel biurowy wybrać zwracając uwagę na jego funkcjonalność. Zapraszamy do czytania zarówno osoby, które szukają dla siebie tego mebla do domowego komputera, jak i te, które planują zakup większej ilości krzeseł dla pracowników firmy. Kupowany fotel musi być ergonomiczny, czyli dopasowany do możliwości psychofizycznych człowieka

 

Novy Styl Mefisto 2002

 

Wysokość i głębokość siedziska i wsparcie odcinka lędźwiowego

Najważniejsza część fotela – siedzisko. Przede wszystkim powinno być płaskie z zaokrąglonymi krawędziami. Regulowana wysokość siedziska musi zapewnić taki poziom, by nogi spoczywały płasko na podłodze. Szerokość natomiast powinna zapewniać swobodne siedzenie bez ściśniętych ud, co ograniczałoby dopływ krwi do kończyn dolnych. Naturalnie wysokość siedziska należy również dostosować do wysokości blatu biurka, przy którym fotel ma stanąć.

Podobnie głębokość siedziska powinna zapewniać wsparcie dla nóg, od kolan do odcinka lędźwiowego. Na ogół wymiary wystarczające to 45 centymetrów dla głębokości i szerokości. Ale jeśli użytkownikiem jest szczególnie wysoka osoba, to powinna zwrócić uwagę, aby uda w przynajmniej ¾ były wsparte na siedzisku fotela. Kolejnym, niezwykle ważnym elementem jest prawidłowe wsparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz łopatek. Zapewni to dobrze wyprofilowany kształt oparcia fotela. Powinno ono odpowiadać wzrostowi osoby siedzącej i utrzymać ją w naturalnej pozycji w kształcie litery S.

Niektóre fotele posiadają oparcie z regulowaną częścią lędźwiową, którą można dopasować do swoich potrzeb. Jest to istotne zwłaszcza, gdy osoba siedząca jest szczególnie niska, lub bardzo wysoka, bo w takim wypadku są to inne proporcje od przeciętnych i należy zmodyfikować ustawienia.  W oparciu fotela również ważne jest to, aby było na tyle wysokie, aby mogła się na nim wesprzeć również głowa. Przeciętne oparcie ma ok. 135 cm wysokości. Sprawdź, czy ta wysokość będzie odpowiednia dla Ciebie.

 

Dynamiczne siedzenie i ergonomia

Ergonomia, to obecnie nauka szybko rozwijająca się i zajmująca się jak najlepszym dostosowaniem maszyn, narzędzi, urządzeń i technologii do użytku i potrzeb fizjologicznych, psychicznych i społecznych człowieka. Fotel biurowy obfituje w nowoczesne rozwiązania, które uprzyjemniają prace, a także utrzymują pracownika w dobrej kondycji i samopoczuciu.

Jaki jest więc najlepszy fotel biurowy? Dobre fotele są wyposażone w uchylne oparcie, które można regulować od pionowej do półleżącej. W czasie pracy kąt pomiędzy udami i tułowiem powinien wynosić od 95 do 105 stopni. Natomiast w chwilach odpoczynku, warto czasem odchylić oparcie głębiej i odprężyć całe ciało. Nowoczesne krzesła mają również mechanizm ruchowy Tilt, który zapewnia swobodne “bujanie się” w fotelu, lub jego blokadę w pozycji do pracy. Jest to również funkcja umożliwiająca chwile relaksu podczas pracy.

Najlepiej jednak, gdy siła oporu (podparcia pleców) podczas “bujania się” była regulowana, co pozwoli dostosować ją do wagi użytkownika. Z kolei w krześle biurowym wyposażonym w mechanizm multiblock można zablokować fotel w pozycji odchylonej, idealnej do relaksu. Gdy spędzasz długie godziny przed komputerem nieodzowne w Twoim fotelu będą podłokietniki. Najlepiej, aby miały one możliwość regulacji, co najmniej wysokości, a wskazana jest również regulacja szerokości. Wykorzystanie podłokietników zapewnia podparcie przedramion podczas pracy oraz zmniejsza obciążenie nadgarstków.

 

Swoboda ruchów i obrotów

Aby fotel był w pełni użyteczny i trwały, powinien posiadać wytrzymały stelaż. Najlepszym rozwiązaniem jest metalowy krzyżak z pięcioma nogami, który daje bardzo stabilne i bezpieczne oparcie, zapobiegając w taki sposób jakimkolwiek upadkom. W górnej części krzyżaka jest miejsce na amortyzator, który współpracuje z mechanizmem regulacji wysokości siedziska.

Gdy krzyżak jest zakończony również trwałymi, metalowymi kółkami, użytkownik bez trudu sięgnie po dokumenty na biurku obok, lub obróci się do drukarki, aby wyjąć z niej wydruki. Standardowo kółka montowane do współczesnych foteli, mają mechanizm samohamowania. Trzeba jednak zwrócić uwagę, do jakiej powierzchni są one przystosowane. Obecnie można dostać kółka albo do powierzchni dywanowych, albo do powierzchni twardych jak parkiet czy panele. Jest to ważne nie tylko dla użytkownika w obsłudze fotela, ale również dla dywanu, czy podłogi.

Odpowiednio dobrane kółka nie niszczą powierzchni, po której się toczą. Aby zakupić fotel biurowy w dobrej cenie, zapytaj sprzedawcy, jakie kółka zostały zamontowane do upatrzonego przez Ciebie mebla, bowiem te do dywanów są twardsze, a do twardych powierzchni są powleczone powłokami gumowymi.

 

Nowy Syt Linea Steel

 

Wygląd zewnętrzny

Właściwie, co producent to inaczej wyglądający fotel biurowy. Znajdziemy zarówno bogactwo kolorów jak i materiałów, jakimi fotele zostały powleczone. Nie od dziś wiadomo, że te z górnej, ekskluzywnej półki będą pokryte skórą naturalną, barwioną na różne kolory. Takie krzesła biurowe są najdroższe, ale też ich żywotność i wytrzymałość na uszkodzenia jest największa.

Są również łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejna grupa to fotele z pokryciem skóry ekologicznej. Do złudzenia przypominają skórę naturalną, jednak już nie mają tak dużej wytrzymałości na zniszczenia. Za to w utrzymaniu czystości dotrzymują kroku skórze naturalnej. Coraz częściej obecnie spotykamy siedziska zrobione z różnych nowoczesnych tkanin. Jedną z takich tkanin jest mikrosiatka. Została zastosowana przez producentów, aby fotel był przewiewny, i jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości, a także wytrzymały na uszkodzenia. Fotel taki zyskuje również ponadczasowy wygląd zachowując przy tym wszystkie wymagania wytrzymałościowe. Nie rzadko materiał siatkowy jest połączony z innymi rodzajami materiałów urozmaicając design fotela. Część krzeseł biurowych jest pokryta tkanina tapicerską w najróżniejszych kolorach.

Tkanina taka z zasady jest impregnowana tak, aby trudniej przyjmowała brud, jednak taki fotel zdecydowanie jest bardziej narażony na zabrudzenia niż opisywane wcześniej. Ważne jest, aby tkanina była miękka, „oddychająca” i antyalergiczna. W takim przypadku nie zatrzymuje ona w strukturach fotela potu ludzkiego, a także drobnoustroje takie jak roztocze nie pozostają na powierzchni fotela.

 

 

Najlepsze fotele biurowe w 2019 roku

 

Zastanawiasz się jaki fotel biurowy kupić? Jeśli spędzasz długie godziny przez komputerem, powinny Cię interesować tylko i wyłącznie wygodne fotele biurowe.  Poniżej przedstawiamy zestawienie tych, które cieszą się najlepszymi recenzjami.

 

Nasze zalecenia

 

Novy Styl Mefisto 2002

 

1.Novy Styl Mefisto 2002Fotel firmy Nowy Styl, która ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji mebli. Jest to produkt wykonany z wysoką starannością i z troską o nasz komfort. Fotel jest świetnie wyprofilowany dzięki czemu nawet wielogodzinne siedzenie na nim nie będzie dla nas problemem.

Wygodne siedzisko gwarantuje wygodę. Regulacja siedziska sprawia, że z łatwością dostosujemy wysokość fotela do naszego wzrostu oraz wysokości biurka czy stołu. Fotel posiada łokietniki, które zostały wykonane z bardzo przyjemnego i miękkiego tworzywa, co gwarantuje jeszcze większy komfort użytkowania.

Zamontowane kółka ułatwiają przesuwanie mebla. Została w nich zastosowana technologia samohamowania. Krzesło zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości, w skutek czego będziemy się nim cieszyć przez długie lata.

W produkcji zostały użyte tylko atestowane materiały. Jest niezwykle wytrzymałe. Fotel posiada opcję blokady oparcia w pozycji do pracy. Zgodnie z opiniami wielu osób jest to najlepszy ergonomiczny fotel biurowy. Wykonany z dobrych materiałów, które nie mają nieprzyjemnego zapachu charakterystycznego dla niektórych chińskich produktów.  Recenzje potwierdzają, że jest niezwykle wygodny. Fotel sprawdza się także u osób z większą wagą.

Gdy spędzasz długie godziny w biurze, jest zapewne dla Ciebie niezwykle istotne, aby fotel, w którym siedzisz był ergonomiczny i nie przysparzał dolegliwości bólowych kręgosłupa. Najlepszy fotel biurowy w 2019 roku wyłoniony przez kupujących to Nowy Styl Mefisto 2002. Dostępny w różnej kolorystyce, tapicerowany fotel biurowy spełnia wymagania użytkowników. Wysokość fotela jest regulowana w zakresie 1110 do 1200 mm. Wysokość samego oparcia wynosi 630 cm, a siedziska w zależności od ustawień od 435 mm do 525 mm.

Zalety
Wysoki udźwig:

Fotel jest dostosowany do użytkowników o znacznej wadze.

Mechanizm TILT:

Jest on również wyposażony w mechanizm TILT, który umożliwia bujanie się w fotelu, a siła oporu mechanizmu TILT jest regulowana w zależności od wagi użytkownika.

Wygoda:

W części lędźwiowej kręgosłupa oparcie jest wyprofilowane tak, aby stanowiło komfortowe wsparcie dla osoby siedzącej. Gdy dodamy do tego pneumatyczną regulację wysokości fotela i bardzo stabilną i estetyczną nylonową podstawę jezdną, uzyskamy pełen obraz wygodnego i ergonomicznego fotela.

Bogata kolorystyka:

Zaletą tego modelu jest również to, że można dobrać kolorystykę miękkiej w dotyku tkaniny Micro tak, aby pasowała do biura.

Wady
Trudny montaż:

Użytkownik fotel otrzymuje w stanie do samodzielnego złożenia i część osób uważa, że jest go ciężko zmontować jednej osobie. Tym bardziej, że dołączone śruby nie mają ani odrobiny zapasu, a do łatwiejszego montażu mogłyby być nieco dłuższe.

 

 

 

 

Nowy Styt Linea Steel

 

2.Nowy Sytl Linea SteelPodobnie jak pierwszy opisywany model, fotel  wyprodukowała polską marka Nowy Styl. Fotel został stworzony z dbałością o detale. Ma bardzo elegancki wygląd, który sprawia że mebel ten staje się ozdobą każdego pokoju. Dysponuje niezwykle wygodnym siedziskiem.

Fotel ma bardzo ergonomiczne i specjalnie zaprojektowane oparcie. Jest one bardzo długie i szerokie, dlatego sprawdzi się nawet u wyższych osób lub tych z szerszą posturą. Dokładnie przemyślany mechanizm umożliwia na dostosowanie fotela do indywidualnych potrzeb.

Możemy swobodnie regulować oparcie, do wyboru mamy pięć trybów. Mamy także wpływ na kontrolę siły oporu oparcia. Jest też oczywiście możliwość dopasowania wysokości siedziska. Siedzisko pokryte jest wysokiej jakości skórą licowaną. Fotel Linea Steel umożliwia także swobodne kołysanie się. Produkt jest oceniany bardzo pozytywnie.

Jego największą wadą jest dość wygórowana cena, jednakże idzie za nią także wysoka jakość produktu. Tanie skórzane fotele biurowe nie gwarantują takiej jakości. Fotel opisywany jest jako bardzo wygodny. Skóra jest wytrzymała i nie niszczy się mimo codziennego użytkowania. Wysoko oceniany jest także elegancki wygląd produktu.

Drugim z kolei fotelem, który uzyskał wysokie notowania klientów i jest często przez nich kupowany to model Nowy Styl Linea Steel. Siedzisko z przodu jest wykonane ze skóry naturalnej, podłokietniki również są obite tym samym materiałem, natomiast tył siedziska został obity skórą ekologiczną w tym samym kolorze. Zaś podstawa jezdna jest wykonana z polerowanego, błyszczącego aluminium. Dołączone kółka są przystosowane do powierzchni dywanowych lub twardych do wyboru. Wysokość całkowita jest regulowana od 1205 cm do 1295 mm.

Zalety
Pamięć:

W odróżnieniu od większości urządzeń tego typu zegarek ma dużą pamięć, a jest to aż 4 GB. Bez problemu możesz na niego ściągać piosenki, które możesz odsłuchiwać w każdym momencie.

Funkcjonalność:

Jest to smartwatch, który pozwala dokładnie przeanalizować treningi oraz tętno, przebyty dystans, przebytą trasę, spalone kalorie, a na wyświetlaczu pojawią się spersonalizowane informacje.

Trwałość:

Zegarek jest skonstruowany w taki sposób, aby nie uległ zniszczeniu w żadnych warunkach (nawet będąc pod wodą). Pasek odpowiednio się wygina i nie powstają na nim żadne pęknięcia podczas noszenia.

Wady
Czas pracy:

Czas pracy urządzenia nie jest zbyt długi, więc zegarek po maksymalnie 4 dniach musi wrócić do stacji dokującej.

 

 

 

 

Vecotti Xenos

 

Mebel Vecotti Xenos zapewnia komfortową pracę przy biurku przez wiele godzin. Ma on profilowane podłokietniki z tworzywa sztucznego, a także podgłówek z ekoskóry. Środkowa część oparcia została wykonana z siateczki, która zapewnia cyrkulację powietrza. Nie trzeba się więc obawiać, że po kilku godzinach pracy na plecach pojawi się pot.

Fotel stoi stabilnie na podłodze za sprawą solidnej, pięcioramiennej podstawy. Pokryto ją warstwą chromu, w efekcie czego pięknie połyskuje. Gumowane kółka płynnie przesuwają się po podłożu i nie rysują go. Wymiary modelu to: wysokość – od 109 cm do 119 cm, szerokość – 66 cm i głębokość – 50 cm.

Mebel został doceniony za solidność i praktyczność. Wyposażono go w mechanizm TILT umożliwiający kołysanie się. Fotel ma duże siedzisko z regulacją wysokości, w którym możemy się wygodnie rozsiąść. Montaż produktu nie jest zbyt trudny, ułatwia to dobrze opisana instrukcja. Większość osób twierdzi też, że mebel jest wytrzymały (jego maksymalne obciążenie to 120 kg).

Fotel obrotowy Vecotti Xenos ma wymiary: 119 cm x 66 cm x 50 cm. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 120 kg. Mebel jest dostępny w czarnym kolorze.

Zalety
Regulacja wysokości siedziska:

Wysokość siedziska możemy swobodnie regulować, zależnie od indywidualnych potrzeb. To eliminuje ryzyko, że fotel okaże się za niski lub zbyt wysoki.

Wentylowane oparcie:

Nawet po wielu godzinach pracy na plecach nie pojawi się pot. Zapobiega temu wentylowane siedzisko wykonane częściowo z przewiewnej siateczki. Gwarantuje ona cyrkulację powietrza.

Gumowane kółka:

W podstawie mebla są gumowane kółka, które płynnie przesuwają się po każdym podłożu. Biorąc pod uwagę ich materiał wykonania nie należy się obawiać przypadkowego zarysowania podłogi.

Wady
Nie wygląda profesjonalnie:

Mebel może nie pasować do elegancko urządzonego biura, w którym codziennie przyjmowani są klienci. Część konsumentów uważa, że to fotel o zbyt prostym designie, dlatego nie jest to dobry wybór np. do biura prezesa firmy.

 

 

 

 

Signal  Q-107

 

5.Signal Q-107Kolejny produkt to fotel dla bardziej wymagających. Został wyprodukowany przez polską firmę Signal, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją mebli, które eksportowane są do  28 krajów europejskich.  Opisywany fotel ma bardzo nowoczesny design. Świetnie sprawdzi się w każdym biurze i pracowni.

Do produkcji tego mebla zostały użyte materiały najwyższej jakości. Tapicerka została wykonana z ekoskóry oraz tkaniny membranowej. Membrana jest to materiał, który nie pozwala na przedostawanie się wilgoci do środka. Czyni to tapicerkę niezwykle wytrzymałą i praktyczną.

Fotel jest szczególnie kierowany dla osób, które w pracy spędzają większość czasu w pozycji siedzącej. Ergonomiczny i dopasowany kształt oparcia sprawia, że nasz kręgosłup nie męczy się. Produkt ma bardzo dobre recenzje.

Przede wszystkim  podkreślana jest wygoda jego użytkowania. Komfort siedzenia jest bardzo wysoki.  Fotel jest masywny i stabilny. Długie godziny przed ekranem komputera stają się przyjemniejsze. Fotel oceniany jest jako bardzo wytrzymały. Już na pierwszy rzut oka widać, że jakość zastosowanych materiałów jest wysoka i potwierdza się to podczas jego użytkowania.

Fotel Signal Q-107 wykonany z ekoskóry i tkaniny membranowej ma wymiary: wysokość regulowana od 112 do 120 cm, wysokość siedziska na poziomie od 46 cm do 56, a szerokość siedziska to 61 cm i jego głębokość 52 cm. Fotel posiada wyprofilowane oparcie, które zapewnia wsparcie części lędźwiowej kręgosłupa. System TILT, czyli kołyskowy mechanizm łączący siedzenie z podstawą pozwala na bujanie się w fotelu. Pięcioramienna podstawa zakończona jest kółkami przystosowanymi do powierzchni twardych.

Zalety
Atrakcyjny wygląd:

Fotel jest atrakcyjny wizualnie, przedstawia sobą nowoczesny design połączenia ekoskóry z materiałem. Dzięki zastosowaniu tych materiałów jest on łatwy w utrzymaniu czystości.

Wyprofilowanie:

Ma również dobrze wyprofilowane oparcie, dzięki któremu długotrwała praca przy biurku nie powoduje bólów kręgosłupa.

Podłokietniki:

Wygodne podłokietniki stanowią dobre wsparcie dla obu rąk.

Wady
Mało trwała powłoka:

Podłokietniki są pomalowane farbą, która jest mało trwała, po kilkukrotnym dosunięciu fotela do biurka i zawadzeniu o jego krawędź, powierzchnia uszkadza się i zostają brzydkie rysy.

Luzujące się podłokietniki:

Ponadto podłokietniki lubią się poluzować i co jakiś czas trzeba je dokręcić.

 

 

 

 

Kulik-System Galaxy

 

6.Kulik-System GalaxyKulik System to firma, w której krzesła projektowane są przez najlepszych specjalistów i terapeutów, specjalizujących się w dziedzinie schorzeń kręgosłupa. Ten ortopedyczny fotel został stworzony z myślą o naszym zdrowiu. Sposób w jaki siedzimy przed komputerem jest niezwykle istotny.

Dlatego  krzesło Galaxy zostało zaprojektowane tak utrzymywać podczas siedzenia korzystną  dla kręgosłupa postawę. Siedzisko krzesła jest bardzo szerokie i pozwalające na utrzymanie komfortu przez długi czas.

Wyprofilowane oparcie wymusza prawidłową postawę kręgosłupa a jednocześnie jest bardzo wygodne. Krzesło pozwala na regulację głębokości siedziska. Fotel umożliwia także na odpowiednie dopasowanie do indywidualnych potrzeb wysokości podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego.

Według własnych preferencji można także dostosować wysokość oparcia, zagłówka oraz podłokietników. Specjalnie zaprojektowany kształt krzesła zapewnia zmniejszenie naprężenia mięśni oraz w dużym stopniu niweluje ból w plecach będący skutkiem długiego siedzenia.

Krzesło ocenianie jest bardzo pozytywnie. Mimo wygórowanej ceny jest warte zakupu. W szczególności polecane jest przez osoby mające problem z kręgosłupem.

Ostatni produkt, jaki chcemy opisać to fotel Kulik-System Galaxy. Jest to wyrób medyczny rehabilitacyjno – ortopedyczny. Jest to fotel, który dzięki swojej konstrukcji pomaga w walce z bólami kręgosłupa, redukuje obciążenie pleców i zbytnie napięcie mięśni. Również koryguje wady postawy i wypracowuje nawyk prawidłowego siedzenia. Model ten posiada pełen zakres regulacji pozwalający dopasować siedzisko i oparcie do własnych potrzeb. A więc regulujemy wysokość i głębokość siedziska, oparcie można przesuwać góra – dół tak, aby znaleźć właściwy poziom dla własnych pleców. Zagłówek posiada regulację kąta nachylenia i wysokości. Fotel wytrzymuje obciążenie do 10 kg.

Zalety
Pełna regulacja:

Model ten charakteryzuje się pełną regulacją wszystkich części fotela, łącznie z mechanizmem „synchro”, który synchronizuje regulację kąta nachylenia oparcia do siedziska. Fotel posiada też płynnie regulowaną wysokość, a także regulowane w pionie podłokietniki, oraz regulacja góra – dół oraz kąt pochylenia zagłówka.

Dostosowane kółka do powierzchni:

Możliwość zamiennego stosowania kółek nierysujących powierzchni miękkich lub twardych, albo stopek – do wyboru przez klienta.

Wady
Wysoka cena:

Zdecydowaną wadą dla większości klientów jest wysoka cena tego modelu.

Model dla wysokich:

Również to, że fotel jest przeznaczony dla osób o wzroście powyżej 164 cm znacznie ogranicza ilość odbiorców.

 

 

 

 

Jak naprawić fotel biurowy?

 

Wiesz już, jaki fotel biurowy jest polecany przez konsumentów. Jeśli mimo wyboru solidnego i wytrzymałego modelu obawiasz się, że po dłuższym czasie użytkowania ulegnie uszkodzeniu, koniecznie zapoznaj się z umieszczonymi poniżej informacjami. Dowiedzieliśmy się, jak można samodzielnie naprawić fotel biurowy.

 

 

Wymiana siedziska

Biorąc pod uwagę budowę foteli biurowych, najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem jest siedzisko. Widoczne ślady użytkowania na tapicerce nie prezentują się zbyt estetycznie, ale nie zawsze po ich pojawieniu się musimy decydować się na zakup nowego fotela. Często lepszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem jest samodzielna wymiana siedziska. Wbrew pozorom, nie jest to bardzo trudna czynność, wystarczy odrobina cierpliwości i precyzji.

Pierwszym krokiem do wymiany siedziska jest zerwanie oryginalnego obicia i znalezienie nowego materiału. Tkanina powinna być trwała i dopasowana kolorystycznie do reszty elementów fotela. Konieczny jest także zakup pianki elastycznej, którą wypełnimy wnętrze siedziska. Przed zdjęciem obicia warto przyjrzeć się, w jaki sposób zostało przymocowane. Brzegi najczęściej zabezpieczone są zszywkami tapicerskimi lub wsuwane na wcisk do ramki. Z tego względu do zerwania materiału będziemy musieli użyć sporo siły, w razie potrzeby warto poprosić bliską osobę o pomoc. Kiedy będziemy wyjmować ze środka gąbkę, starajmy się jej nie uszkodzić, ponieważ wykorzystamy ją jako szablon do odrysowania na nowej piance. Kiedy wnętrze siedziska wypełnimy idealnie wyciętą gąbką, możemy zająć się przymocowaniem obicia. Najlepiej w tym celu posłużyć się zszywaczem tapicerskim. Zszywki powinny być przybite w jednakowych odległościach od siebie, aby tkanina była równo naciągnięta.

 

Jak naprawić kółka w fotelu?

Posiadacze foteli obrotowych narzekają, że w wyniku częstej eksploatacji kółka zaczynają pękać. W takim przypadku również możemy sobie samodzielnie poradzić z usterką, ponieważ nowe kółka znajdziemy w wielu sklepach, np. z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Aby zdjąć z podstawy te stare, również musimy użyć sporo siły, ponieważ są mocowane na wcisk. Potem musimy tylko włożyć bolce wystające z nowych kółek do odpowiednich otworów i mocno docisnąć.

 

Gdy zepsuje się mechanizm tilt

Tilt to mechanizm umożliwiający swobodne kołysanie się na fotelu, a także zablokowanie go w najwygodniejszej dla siebie pozycji. Wymiana tego elementu nie jest kłopotliwa, nie jest również zbyt kosztowna, ponieważ nowy mechanizm tilt kosztuje średnio 30 zł. Poza tym fotele biurowe w większości zbudowane są w taki sam lub bardzo podobny sposób. Najpierw powinniśmy pozbyć się zepsutego mechanizmu, a jeśli jest mocno osadzony na amortyzatorze, należy go delikatnie wybić przy pomocy młotka. Po założeniu nowej części i przykręceniu jej trzeba założyć na amortyzator odkręconą wcześniej część fotela (podstawę) oraz dokładnie dokręcić wszystkie śrubki. Początkowo możemy odczuć luz w zamontowanym mechanizmie, jednak po kilku dniach powinien zniknąć.

 

 

Profesjonalne usługi naprawy foteli biurowych

Jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z samodzielną naprawą fotela biurowego, możemy poszukać profesjonalnej firmy, która się tym zajmie. Skorzystanie z usług specjalnego serwisu z pewnością będzie nas kosztowała mniej niż wymiana starego krzesła biurowego na nowy. Poza tym zakłady naprawiające fotele zlokalizowane są w niemal w każdym mieście. Aby upewnić się, że naprawa nie będzie zbyt droga, możemy najpierw skontaktować się z wybraną firmą i drogą mailową przesłać zdjęcia uszkodzonego mebla, na podstawie których specjaliści przygotują wstępny cennik.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Calviano Manager

 

Fotel Calviano Manager, to produkt wykonany ze skóry ekologicznej. Uzyskał on również wysokie noty klientów. Jest to fotel z funkcją masażu pracującego za pomocą energii elektrycznej. Masażer jest wyposażony w 9 programów i 3 prędkości masażu.

Wysokość siedziska jest tu regulowana w zakresie 49 do 59 cm i jego odchylenie jest płynnie regulowane. Fotel jest wyposażony w zagłówek o szerokości 26 cm i podłokietniki szerokości 8 cm i długości 28,5 cm. Maksymalne obciążenie przewidziane dla tego modelu wynosi 120 kg.

Stabilna, pięcioramienna obrotowa podstawa jest zakończona 5 kółkami. Fotel kupuje się do samodzielnego złożenia, które dzięki dołączonej instrukcji i narzędziom nie stanowi problemu. Pozostałe wymiary tego modelu to wysokość oparcia 70,5 cm, rozmiar siedziska 46 cm głębokość i 53 cm szerokość.

Zalety
Funkcja masażu:

Fotel wyposażony w funkcję masażu, posiada 6 punktów masujących, które obsługuje się przez pilota zarządzającego 9 programami i 3 rodzajami intensywności masażu. Włączanie masażu jest manualne lub automatyczne. Jest tu także timer do ustawiania czasu pracy masażera.

TILT:

Fotel jest również wyposażony w mechanizm bujania TILT, a także funkcję blokady bujania i ustawienia fotela w trybie do pracy.

Ustawienia:

Płynna regulacja oparcia pozwala na ustawienie wygodnej pozycji dla użytkownika. Ponadto fotel jest wykonany solidnie, i robi wrażenie droższego mebla niż w rzeczywistości kosztuje.

Wady
Głośna praca:

Fotel, podczas, gdy jest włączony masaż jest nieco hałaśliwy i dla części użytkowników jest to hałas dyskwalifikujący jego używanie.

 

 

Singnal Joy 4

 

4.Singnal Joy 4Singnal Joy 4 to świetny fotel dla dzieci i młodzieży. Ma bardzo ciekawy, nowoczesny design, który przykuwa oko i na pewno spodoba się każdemu nastolatkowi.

Tapicerka jest  ozdobiona różnorakimi napisami z motywem muzycznym. Fotel posiada bardzo pożyteczny mechanizm TILT, który umożliwia blokadę oparcia w wybranej przez nas pozycji. Podnosi to wygodę korzystania z fotela i pozwala na dłuższe nieprzerwane użytkowanie mebla w odpowiedniej dla nas pozycji. Fotel dysponuje pięcioma obrotowymi kółkami, które umożliwiają łatwe przesuwanie krzesła lub przesuwanie się na krześle. Oparcie krzesła zostało lekko wygięte, by jeszcze bardziej podnieść komfort siedzenia.

Tapicerka została wykonana ze skóry ekologicznej o dużej wytrzymałości. Bardzo młodzieżowy i fantazyjny wzór sprawia, że wygląd pokoju nabiera witalności i oryginalności. Ciekawy design  na pewnie przypadnie do gustu dziecku w wieku nastoletnim. Umiarkowana cena produktu sprawi, że nie wydamy fortuny a jednocześnie otrzymamy produkt o dobrej jakości.

Signal Joy 4, to fotel przeznaczony dla dzieci, o czym mówi również design tego produktu. Wzór jest taki, aby młody człowiek odbierał go, jako atrakcyjny. Minimalna wysokość siedziska od podłoża wynosi 41 cm, a maksymalna 51 cm. Wysokość całego fotela, wraz z oparciem, wynosi od 83 do 93 cm. Siedzisko zaś ma wymiary 35 cm szerokości i 42 cm głębokości. Model ten jest wykonany ze skóry ekologicznej. W komplecie posiada standardowe kółka, ale za dopłatą można wymienić je na kauczukowe. Producent udziela na ten produkt 2 lata gwarancji.

Zalety
Niska cena:

Klienci oceniają ten model, jako dobry fotel biurowy do 300 zł.

Łatwość utrzymania czystości:

Mebel jest wykonany ze skóry ekologicznej, którą łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć miękką szmatką z detergentem i wszelkie zabrudzenia zostaną usunięte.

Atrakcyjny design:

Nie tylko materiał – skóra ekologiczna, jest atrakcyjna dla młodego użytkownika, ale także nowoczesny nadruk fotela sprawia, że podoba się on użytkownikom.

Wysokość fotela:

Fotel jest regulowany góra – dół w zakresie 10 cm.

Wady
Regulacja:

Brak regulacji oparcia w stosunku do siedziska.

Podłokietniki:

Fotel nie posiada żadnych podłokietników wspierających ramiona podczas pracy przy biurku.

 

 

Vespani

 

3.VespaniKolejna propozycja to fotel w niewygórowanej cenie, który ma elegancki wygląd i zapewnia dużą wygodę użytkowania. Do produkcji fotela została użyta skóra ekologiczna, więc jest to produkt przyjazny zwierzętom i ich wegetariańskim sojusznikom.

Podłokietniki zostały wykonane z elementów drewnianych, co zdecydowanie podnosi  walory estetyczne krzesła. Są również bardzo wygodne, a to ze względu na ich odpowiednią szerokośc.  Wyprofilowane oparcie sprawia, że komfort siedzenia jest bardzo wysoki.

Najciekawszym gadżetem tego urządzenia jest funkcja masażu. Do zestawu został dołączony pilot, który pozwala na dobór odpowiedniego trybu i czasu masowania. Model został także wyposażony w funkcję kołysania, która automatycznie dopasowuje się do wagi naszego ciała. Fotel jest bardzo wygodny. Posiada komfortowy podgłówek oraz szerokie wygodne siedzisko.

Jest możliwość zablokowania pozycji pionowej. Wysokość siedziska możemy dopasować do wysokości biurka. Fotel oceniany jest bardzo dobrze. Osoby, które go kupiły polecają go innym. Za dużą zaletę uważa się jego niską cenę. Jednocześnie jest on wykonany z dobrej jakości produktów.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status