Flipcharty ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki flipchart kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Na flipchartach możemy szybko i łatwo umieścić ważne informacje. Dzięki takiej tablicy naniesiemy wykresy na papierze, bez potrzeby projektowania ich komputerowo. Taką tablicę możemy umieścić w szkołach, firmach lub w domu. Nie potrzebujemy do niej prądu, dlatego kiedy elektryczność zawiedzie, wciąż możemy polegać na klasycznym sprzęcie. Na rynku istnieje wiele rodzajów produktów tego typu, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, o tym jaki flipchart wybrać.

Wymiary

Flipcharty dostępne są w wielu różnych wymiarach. Standardowe zazwyczaj mają tablicę 60 cm x 90 cm. Wybór odpowiedniego produktu zależy od tego, do czego i gdzie będziemy potrzebować tablicy. Do szkół najlepszy będzie model o wymiarach 170 cm x 100 cm. Jest to wystarczająca powierzchnia do dużej klasy. W firmach najczęściej spotykane są trochę mniejsze, o rozmiarze 150 cm x 100 cm. Najmniejsze tablice mają wymiary 30 cm x 40 cm i 40 cm x 60 cm. Takie najczęściej nabywane są do domów lub do małych firm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Lakierowany, melaminowy, porcelanowy czy szklany – jaki flipchart jest najlepszy?

Bardzo ważna kwestię odgrywa materiał, z jakiego wykonana jest cześć użytkowa takiego produktu. Aby wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb, trzeba wiedzieć, czym cechują się konkretne typy flipchartów. Poznaj ich cechy charakterystyczne i zdecyduj. Wyróżniamy model:

Lakierowane – są bardzo trwałe. Takie tablice wytrzymują zazwyczaj przez około 10 lat, nawet przy intensywnej eksploatacji. Ze względu na swoją jakość i stosunkowo niską cenę, najczęściej używane są w szkołach. Tablice lakierowane są zazwyczaj wyposażone w półkę, na której możemy umieścić gąbkę i markery. Jeżeli jednak uważamy, że taki dodatek będzie zabierać nam za dużo miejsca, możemy wybrać tablicę, która wyposażona jest tylko w uchwyt na markery. Może on zostać przymocowany w dowolne miejsce na tablicy.

Melaminowe – najtańsze, i jednocześnie najmniej trwałe propozycje. Odznaczają się za to dużą twardością. Co więcej, powierzchnia ta jest odporna na działanie wody, światła i temperatury. Jest to pozycja niemagnetyczna, a więc nie możemy używać na niej magnesów.

Porcelanowe (ceramiczne) – są to flipcharty, które będą najbardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia. Nie łatwo się brudzą i są bardzo dobrze ścieralny. Cechują się najwyższą jakością wykonania. Taka tablica może nam służyć nawet do 25 lat. Ma powierzchnię magnetyczną, a więc możemy na niej umieszczać magnesy.

Szklane – jest to równie trwała propozycja, co modele lakierowane. Możemy pisać po niej markerami, a także przyczepiać na niej magnesy, gdyż ma magnetyczne właściwości. Szkło wykorzystywane do wyprodukowania tablic tego typu jest najczęściej hartowane. Możemy znaleźć je w różnych kolorach i wybrać taki, jaki najbardziej nam odpowiada.

 

Budowa

Flipcharty mają różna budowę. Mogą być wieszane lub ustawiane na podstawie. Bardzo często taka podstawa ma 3 nogi. Dzięki temu, całość urządzenia jest bardzo stabilna. Inne modele, na końcach swojego stelażu, mają wmontowane kółka. Takie flipcharty są bardzo mobilne. Zaleca się tablicę z blokowanymi kółkami. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się, że nam ucieknie podczas trwania naszej prezentacji.

Będziemy także pewni, że tablica pozostanie stabilna, kiedy będziemy na niej coś pokazywać. Niektóre z modeli dostępnych na rynku posiadają bokach dwa dodatkowe ramiona. Pomogą one w doczepianiu większej ilości informacji. Poza tym są bardzo praktyczne w szkołach. Istnieją także flipcharty dwustronne.

Warto zwrócić uwagę, czy podstawa interesującego nas produktu jest regulowana. Znacznie ułatwi to nam jego użytkowanie, np. dostosowanie do wzrostu uczniów. Wiele flipchartów ma zamontowaną półkę na markery i gąbkę. Często, zamiast półki, na boku tablicy znajdziemy małą kieszonkę na markery. Zwróć uwagę, jak ciężki jest interesujący Cię model. Jeśli będzie on zbyt ciężki, niestety straci na mobilności.

 

Rama

Ramy mogą być wykonane z plastiku lub z aluminium. Zaleca się kupowanie tablic z ramami aluminiowymi, które odznaczają się o wiele większą trwałością od plastiku. Wiele tablic nie jest wyposażona w żadną ramę. Takie rozwiązanie jest praktyczne, ale tylko w przypadku modeli niemagnetycznych, gdyż na takich nie wiszą magnesy, które z czasem mogą się zsunąć i upaść na ziemie. Dodatkowa rama stanowi dla nich barierę.

Design

Flipcharty, szczególnie te wykonane ze szkła, dostępne są w wielu różnych kolorach. Zwykle design schodzi na drugi plan i ważniejsza jest użyteczność czy mobilność. Jeśli jednak szukasz produktu do pokoju dziecięcego czy sali konferencyjnej lub własnego biura, kolorowy model będzie bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

 

Flipcharty w dobrych cenach

Ceny flipchartów różnią się od siebie w zależności od materiałów, jakie wykorzystano do produkcji. Podczas gdy tablica melaminowa kosztuje około 100 zł, tablica ceramiczna to koszt ok. 1500 zł. Do tej ceny, musimy także doliczyć akcesoria do naszego flipchartu, takie jak markery, blok papierowy, czyścik lub gąbka i ewentualne haczyki do zawieszenia tablicy. Niektóre z produktów są wyposażone we wspomniane akcesoria. Przed zakuem warto dowiedzieć się, składa się na dany zestaw i porównać jego ceny z pojedynczymi modelami. Czasami te dodatki, wychodzą drożej niż wtedy, gdy kupimy je oddzielnie.

 

 

Najlepsze flipcharty w 2020 roku

 

Flipcharty są nieodłącznym elementem każdego biura. Dzięki tym tablicom, podczas spotkań oraz konferencji, możemy sprawnie i przejrzyście umieścić różne informacje. Nawet kiedy elektryka zawiedzie i nie mamy możliwości uruchomienia wyświetlacza, to wciąż możemy polegać na naszych tablicach. Na rynku znajdziemy wiele flipchartów wykonanych z różnych materiałów. Ten ranking powstał, aby ułatwić Państwu wybór najbardziej odpowiedniego produktu do użytku prywatnego lub biurowego.

 

Nasze zalecenia

 

Nobo Barracuda

 

Pierwszym produktem na naszej liście jest Nobo Barracuda. Wymiary elementu użytkowego flipchartu to 100 cm x 67, 5 cm. Natomiast jego wysokość całkowita jest regulowana w zakresie od 105 cm do 184 cm. Regulacja znacznie ułatwi nam przygotowanie i pokazanie prezentacji.

Powierzchnia tablicy została wykonana ze stali lakierowanej. Jest to suchościeralny i magnetyczny model. Możemy ścierać go zwykłą ścierką lub gąbką. Dzięki magnetycznym właściwościom flipchartu, możemy użyć magnesy aby przymocować kartki z informacjami.

Tablica posiada 3 nogi, co czyni ją bardzo stabilną. Jedna z nich jest składana. W efekcie, produkt jest bardzo łatwy w przenoszeniu. Dzięki regulowanemu rozstawieniu haków, do flipchartu możemy przyczepiać papiery o różnych formatach.

Model wyposażony jest również w unoszony uchwyt na papier. Dodatkowo, została do niego dołączona półka, na której możemy położyć pisaki i gąbkę.

Ten najlepszy flipchart jest odporny na plamy z tuszy, dzięki czemu, po starciu prezentacji stanie się zupełnie czysty. Użytkownicy cenią stabilność i trwałość tego produktu.

 

 

 

 

Nowy Styl 2×3 ecoBoards TH01 ECO

 

Drugim produktem, na który warto zwrócić uwagę jest Nowy Styl 2×3 eco Boards Th01 ECO. Element użytkowy tej tablicy ta ma wymiary 90 cm x 60 cm. Maksymalna wysokość po rozstawieniu nóżek wynosi 186 cm.

Produkt ten posiada 3 nogi, co sprawi, że będzie stabilnie trzymał się na podłodze. Flipchart ten jest dość lekki – waży 10 kg, więc tym samym jest łatwy do przenoszenia. Jest odpowiedni dla osób, które przedstawiają swoje prezentacje w różnych miejscach.

Jego rama została wykonana z plastiku, który jest wysoce odporny na uszkodzenia i łatwy w pielęgnacji. Dodatkowym atutem tego produktu są regulowane haczyki na papier. W efekcie, możemy na nim powiesić papier o różnych wymiarach. Tablica jest bardzo wygodna w użyciu.

Opinie o flipchartach Nowy Styl 2×3 eco Boards Th01 ECo są bardzo pozytywne. Użytkownicy szczególnie cenią ten produkt za jakość wykonania i jego estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Donau Bi-Office

 

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu jest Donau Bi-Office. Powierzchnia tego flipchartu została wykonana z suchościeralno – magnetycznego materiału. Bez obaw możemy pisać po nim kolorowymi pisakami i używać magnesów, aby umieścić na nim informacje.

Rama tablicy została wyprodukowana z anodowanego aluminium. Jest to flipchart mobilny. Ma 5 kół, z czego 3 posiadają blokady. Dzięki temu, model pozostanie stabilny podczas naszej prezentacji. Produkt wyposażony jest również w półkę wykonaną z plastiku.

Możemy na niej położyć gąbkę lub markery. Warto dodać, że półka jest składana, a więc nie będzie nam przeszkadzać, kiedy będziemy pokazywać naszą prezentację na tablicy.

Użytkownicy szczególnie cenią łatwość obsługi sprzętu i dobrą jakość jego wykonania.

 

 

 

 

Biella Blok Bi-Office

 

Czwartym produktem w naszym zestawieniu jest Biella Blok Bi-Office. Jego wymiary to 58,5 cm x 50 cm. Model ten nie posiada nóg, ale sam w sobie jest stelażem. Wystarczy postawić go na biurku. Dzięki szerokiej podstawie, produkt ten jest bardzo stabilny.

Pozwala on nam w łatwy sposób zaprezentować nasze materiały. Jest to propozycja idealna dla osób, które często się przemieszczają. Dla ułatwienia jej przenoszenia, tablica posiada małą rączkę. Jest bardzo poręczna, dzięki czemu jej transport nie sprawi nam żadnego problemu.

Dodatkowo, produkt ten jest bardzo mobilny. Flipchart ten zmieści się w każdym pomieszczeniu. Został on wyposażony w 20 kartek z gramaturą papieru wynoszącą 70g/ma. Kartki zostały sklejone klejem, który nie zawiera rozpuszczalników.

W efekcie nie zostawia na nich żadnych plam. Oprócz tego, mamy możliwość odwracania i odrywania arkuszy papieru. Co więcej, kartki mogą być wielokrotnie przeklejane. Ten dobry i tani flipchart jest szczególnie ceniony za prostotę użytkowania i za łatwość jego przenoszenia.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Allboards FL2

 

Nasz ranking flipchartów zamyka Allboards FL2. Jest to tablica z elementem użytkowym o wymiarach 1oo cm x 70 cm. Jej waga wynosi 16 kg. Ten mobilny flipchart wyposażony jest 5 kółek, z czego 3 posiadają blokadę. Dzięki temu możemy być pewni, że nasza tablica będzie stabilna podczas prezentacji i nam nie odjedzie.

Jej wysokość możemy regulować. Powierzchnia tego flipchartu jest suchościeralno – magnetyczna. Oznacza to, że możemy używać na nim zarówno magnesy, jak i kolorowe pisaki.

Produkt posiada uchwyty i nie musimy dokupować ich osobno. Mamy możliwość ich regulowania. Uchwyty będą bardzo pomocne do zaczepienia kartek.

Tablica ta jest również wyposażona w metalową półkę, na której możemy umieścić pisaki i gąbki. Flipchart ten charakteryzuje ciekawe, nowoczesne wzornictwo. Użytkownicy wysoko oceniają trwałość tego produktu.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status