fbpx

Dziurkacze ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.10.19

 

Dziurkacz jest przyrządem, którego nie powinno zabraknąć w biurze. Ułatwia on m.in. archiwizację dokumentów. Który produkt jest najlepszy w 2019 roku? Po analizie komentarzy konsumentów okazało się, że to dziurkacz Rexel P240. Z uwagi na to, że został on wykonany z metalu nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać podczas użytkowania. Cechą wyróżniającą przyrząd jest okienko na pojemniku pozwalające na kontrolowanie ilości ścinek. Dzięki temu wiadomo, kiedy należy je wyrzucić. Zaletą produktu jest również blokada dźwigni uniemożliwiająca użycie dziurkacza przez niepowołane osoby, przykładowo dzieci. Co więcej, przyrząd ma dobrze wyprofilowaną obudowę i dlatego świetnie leży w dłoni. Często polecanym produktem jest też Leitz 5008. To solidny dziurkacz z ogranicznikiem formatu, który ma antypoślizgową podstawę. To zapobiega przesuwaniu się go na biurku w czasie dziurkowania dokumentów. Przyrząd jest lekki i niewielki, a ponadto mamy do wyboru kilka ciekawych wersji kolorystycznych (m.in. pomarańczową, zieloną oraz niebieską).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki dziurkacz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dziurkacz to obok nożyczek i zszywacza podstawowy artykuł biurowy, który z pewnością przyda się każdemu. Z jego pomocą możemy nie tylko przygotować dokumenty do archiwizacji, ale również zrobić konfetti lub zdobić kartki (jeśli wybierzemy model ozdobny). To produkt wyposażony zazwyczaj w dwa ostrza, które mogą zrobić identyczne otwory jednocześnie w kilkudziesięciu kartkach. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaki dziurkacz wybrać, w zależności od tego, do czego będzie konkretnie służyć.

Rodzaje dziurkaczy

Najczęściej spotykanym rodzajem dziurkacza na rynku jest model o dwóch ostrzach, gdzie średnica powstających otworów ma szerokość 5,5 mm. Jest on powszechnie stosowany w biurach i podobnych miejscach. Z jego pomocą można przygotować dokumenty do wpięcia do segregatora wyposażonego w dwa ringi, czy też skoroszytu z tzw. wąsami.

Jeśli jednak częściej stosujemy segregatory z czterema ringami, lepszym wyborem będzie dziurkacz o czterech ostrzach. Dzięki temu od razu otrzymamy cztery otwory w kartce, nie będziemy musieli więc gimnastykować się ze zwykłym modelem o dwóch ostrzach (co może skończyć się wykonaniem otworów w złych miejscach).

Ciekawą alternatywą może być model z czterema ostrzami, których rozstaw można regulować. Przyda się on w przypadku stosowania segregatorów z nietypowym rozstawem ringów. Ostatni rodzaj dziurkacza to produkt wyposażony w tylko jedno ostrze, jednak nie jest on dziś tak popularny.

 

Liczba dziurkowanych kartek

Przy wyborze odpowiedniego dziurkacza musimy przede wszystkim sprawdzać, w ilu kartkach jednocześnie może wykonać otwory. Niektóre z nich umożliwiają dziurkowanie jedynie 25 kartek, podczas gdy inne mogą wykonać otwory nawet w 60 dokumentach na raz. Nie możemy wykorzystywać wybranego przez siebie modelu do dziurkowania większej ilości kartek, niż wskazuje jego producent. W ten sposób może on szybko odmówić nam posłuszeństwa i ostrza będą się blokować lub błyskawicznie się tępią.

Na rynku dostępne są także tzw. dziurkacze archiwizacyjne, które mogą wykonać otwory nawet w ponad 500 kartkach na raz. Ich producenci zastrzegają jednak, że ostrza po pewnym czasie mogą przestać pracować w prawidłowy sposób. Przydadzą się one jednak w takich miejscach jak archiwa, gdzie składuje się dokumenty.

 

Materiał wykonania

Jako że dziurkacz to jeden z przyrządów, który musi być pod ręką i leży na biurku, powinien wyglądać dość elegancko. Dlatego też materiał, z którego ten produkt został wykonany, także odgrywa dość istotną rolę. Najchętniej kupowane są modele wykonane z czarnego metalu – matowego lub błyszczącego. Nie rzucają się one w oczy i dodatkowo wyglądają dość profesjonalnie.

Nie wszyscy jednak lubią dotykać chłodnej, metalowej obudowy, a przecież najlepszy dziurkacz powinien nie mieć według nas żadnych wad. W tym przypadku lepszym wyborem może być produkt posiadający ramię wykonane z wytrzymałego plastiku, lub pokryte antypoślizgową gumą (wbrew pozorom, może ona wyglądać bardzo estetycznie).

 

Ogranicznik formatu

Przy zakupie dziurkacza musimy też sprawdzać jego ogranicznik formatu. Producenci takich produktów od razu zaznaczają, jaki format kartki dany model może przedziurkować. Najczęściej będzie to wielkość A4 i A5, czasem nawet A6 i inne, nieco mniej popularne formaty. Jeśli na co dzień pracujemy jedynie ze standardowymi dokumentami A4, nie musimy przywiązywać do tego aż tak dużej wagi. Prawie każdy dostępny na rynku dziurkacz jest w stanie wykonać otwory w kartkach o takiej właśnie wielkości.

Jeżeli jednak często pojawia się konieczność dziurkowania dokumentów o mniej typowych rozmiarach, jak np. A3, musimy dowiedzieć się, czy wybrany przez nas produkt będzie z nimi kompatybilny. W tym przypadku jednym z lepszych rozwiązań będzie zakup dziurkacza, którego rozstaw ostrzy da się swobodnie regulować.

 

Pojemnik na ścinki

Chcąc utrzymać porządek na biurku, czy innym miejscu pracy, gdzie będziemy dziurkować dokumenty, wybrany przez nas model powinien posiadać specjalny pojemnik na ścinki. Dzięki temu fragmenty dokumentów nie będą niedbale porozrzucane np. po podłodze. To, jaki dziurkacz jest najlepszy, zależy więc nie tylko od liczby ostrzy czy designu, ale także funkcjonalności.

Pojemnik znajduje się u podstawy produktu i powinien swobodnie dać się zdejmować. Jeśli będzie on przezroczysty, będziemy mogli dodatkowo z łatwością sprawdzać, czy należy już go opróżnić.

Dziurkacz ozdobny

Jeśli szukamy dziurkacza do zadań specjalnych, nasze oczekiwania być może spełni model ozdobny. Wykorzystuje się je zwłaszcza przy scrapbookingu, czyli sztuce ręcznego tworzenia, czy dekorowania albumów, kartek itp. Tego typu produkt ma ostrza o nietypowym kształcie – może to być kwiat, serce, słońce czy motyl. Dzięki niemu możemy uzyskać ciekawy efekt, a ścinki wykorzystać np. jako oryginalne konfetti.

 

Dziurkacze w dobrych cenach

Cena dziurkacza zależy od marki, materiału wykonania oraz ilości ostrzy. Najtańsze modele kosztują przeciętnie 15-30 zł. Za modele znanych marek i posiadające możliwość regulowania rozstawu ostrzy musimy zapłacić nieco więcej, często powyżej 100 zł. Produkty archiwizacyjne kosztują ok. 200-300 zł.

Dziurkacze ozdobne, których wybór jest naprawdę szeroki, są znacznie tańsze. Z łatwością znajdziemy modele, które kosztują zaledwie 5-15 zł, dzięki czemu możemy zgromadzić ich pokaźną kolekcję niedużym kosztem.

 

 

Najlepsze dziurkacze w 2019 roku

 

Dziurkacz – banalnie proste narzędzie, niezastąpione w każdym biurze, które pomoże nam nie tylko odpowiednio przygotować dokumenty do umieszczenia w segregatorze. To również niezastąpiony sprzęt do robienia konfetti, bez którego nie ma Sylwestra. Dlatego w tym rankingu prezentujemy najlepsze dziurkacze dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Rexel P240

 

Nasza pierwsza propozycja to Rexel P240. Jest to model 2-otworowy Precision P240, który jednocześnie dziurkuje do 40 kartek papieru ksero. Dzięki temu jest odpowiedni w biurze i pozwala zaoszczędzić czas na dziurkowaniu pojedynczych kartek. Model ten jest wyposażony w opatentowany wskaźnik wyrównania papieru, a więc nie musisz obawiać się, że kolejne pliki będą miały nierówne względem siebie dziurki.

Zawsze wykonasz zadanie precyzyjnie –niezależnie od formatu kartki, jaką chcesz przedziurkować. Poza tym produkt ten ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze trzyma się w dłoni, a w czasie wykonywania pracy nie wyślizguje się z niej.

Posiada też pochyłą podstawę ułatwiającą wprowadzanie plików kartek. Model ten ma okienko podglądu zapełnienia pojemnika, który jednocześnie pozwala Ci zachować porządek w biurze, a gdy zajdzie taka potrzeba przygotować konfetti na imprezę.

Aby zapobiec użyciu sprzętu przez dzieci zastosowano tutaj blokadę dźwigni. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że ten najlepszy dziurkacz jest bardzo solidny i wydajny.

Rexel P240 to dobry dziurkacz do 250 zł, który ma metalową konstrukcję. Przyrząd ma wymiary: 8 cm x 15 cm x 20,5 cm. Może on dziurkować do 40 kartek jednocześnie.

Zalety
Solidność:

Ponieważ dziurkacz został wykonany z metalu nie jest podatny na drobne uszkodzenia mechaniczne. Poza tym produkt nie zniszczy się szybko na skutek intensywnego użytkowania.

Ułatwia pracę:

Biorąc pod uwagę maksymalną liczbę kartek, jaką przyrząd może podziurkować na raz, z pewnością ułatwi nam pracę.

Wygodnie leży w dłoni:

Obudowa dziurkacza została dobrze wyprofilowana, dlatego możemy go pewnie chwycić.

Okienko na pojemniku:

Nie musimy się zastanawiać, kiedy należy opróżnić pojemnik na wycięte elementy. Umieszczono na nim praktyczne, przezroczyste okienko.

Blokada dźwigni:

Nawet jeśli zostawimy przyrząd na biurku, małe dzieci podczas zabawy nim nie zrobią sobie krzywdy. Zapobiega temu blokada dźwigni.

Wady
Zbyt ciężki:

Część osób uważa, że dziurkacz jest za ciężki, w efekcie czego nie dla wszystkich jest w pełni komfortowy w użytkowaniu.

 

 

 

 

Leitz 5008

 

Nasza druga propozycja to dobry i tani dziurkacz biurowy Leitz 5008. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, co jest związane z materiałem, z jakiego został wykonany – solidny metal. Dlatego niestraszne są mu biura, czy szkoły, w których ciągle coś się dziurkuje.

Model ten posiada praktyczny ogranicznik formatu precyzyjnie określający rozmiar kartki. Rozstaw dziurek wynosi 80 mm, a ich średnica 5,5 mm. Dzięki temu dziurkaczowi wykonasz dziurki na formatach – A4, A5, A6, Folio, Us Quart, 8x8x8. Czyni go to idealną propozycją również do punktu xero lub firmy drukarskiej. Produkt posiada ergonomiczny uchwyt oraz antypoślizgową, plastikową nakładkę, która nie rysuje mebli.

Producent daje aż 10 lat gwarancji i certyfikat bezpieczeństwa GS. Urządzenie jednocześnie dziurkuje 30 kartek. Posiada praktyczny pojemnik na ścinki, który nie wypada podczas opróżniania i pozwala nam na przygotowanie dużej ilości kolorowego konfetti na Sylwestra.

Wymiary dziurkacza to 107 mm x 100 mm x 137 mm. Użytkownicy tego sprzętu w swoich ocenach podkreślają, że jest to solidny dziurkacz o dużej wydajności.

Produkt Leitz 5008 ma wymiary: 10,7 cm x 10 cm x 13,7 cm. Przyrząd może przedziurkować jednocześnie do 30 kartek papieru. Dziurkacz wykonano z metalu.

Zalety
Ogranicznik formatu:

Przyrząd ma ogranicznik formatu z okienkiem do podglądu. Możemy więc zachować precyzję podczas dziurkowania kartek.

Antypoślizgowa podstawa:

Podczas użytkowania dziurkacz nie przesuwa się po blacie biurka. Zapobiega temu antypoślizgowa podstawa. To pozwala uniknąć np. zrobienia dziurek w niewłaściwym miejscu na dokumencie.

Lekkość:

Przyrząd z pewnością spodoba się osobom chcącym nosić go przy sobie. Produkt waży 380 g. Nie jest on zbyt ciężki, dlatego można go bez przeszkód schować do plecaka czy torby.

Kilka wersji kolorystycznych:

Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych przyrządu: pomarańczową, czerwoną, czarną, zieloną, różową i niebieską. Możemy wybrać odcień, który najbardziej nam się podoba.

Wady
Ciężko otwierający się pojemnik:

Otworzenie pojemnika na ścinki nie należy do najłatwiejszych czynności, musimy przy tym użyć dużo siły.

 

 

 

 

Maped Easy 70 J1401

 

Na trzecim miejscu zestawienia znajduje się Maped Easy 70 J1401, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Testy przeprowadzone na tym modelu i jego szerokiej konkurencji dowodzą, że dziurkacz ten redukuje niezbędny wysiłek, jaki trzeba włożyć w dziurkowanie o 50%.

Posiada proste i bardzo precyzyjne centrowanie kartek, a więc możesz mieć pewność, że dziurki zawsze będą równe względem siebie – niezależnie ile kartek musisz przedziurkować. Urządzenie jest wyposażone w ogranicznik papieru z czerwonym punktem orientacyjnym, a więc nie musisz obawiać się, że wsadzisz do niego zbyt dużo kartek, których nie będzie w stanie przedziurkować.

Warto jednak podkreślić, że jednocześnie może przedziurkować aż 70 kartek. Dużą zaletą tego modelu, jest niezwykle ergonomiczna, obrotowa rączka, która ma zaokrąglone kształty.

Opinie o dziurkaczach tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci potwierdzają ich wydajność i niezawodność. Należy tutaj zaznaczyć, że urządzenie posiada solidny, metalowy mechanizm, a producent daje aż 10 lat gwarancji na jego bezawaryjność.

Przyrząd Maped Easy 70 J1401 dziurkuje 70 kartek na raz. To dziurkacz wykonany z metalu, który o 50% redukuje wysiłek w porównaniu do zwykłych tego typu produktów.

Zalety
Łatwy do otworzenia pojemnik:

Umieszczony w dolnej części konstrukcji pojemnik na ścinki łatwo się otwiera, a tym samym opróżnia. Nie trzeba tego robić za często, gdyż w środku zmieści się znaczna ilość ścinek.

Wygodne dziurkowanie:

Aby podziurkować dokumenty nie trzeba używać dużej siły. Poza tym przyrząd ma czytelny ogranicznik papieru (z czerwonym punktem orientacyjnym). Na uwagę zasługuje też dobrze wyprofilowana, obrotowa rączka.

Wytrzymałość:

Nie jest to dziurkacz, który zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji. Wykazuje on odporność na uszkodzenia mechaniczne, może być bez obaw użytkowany codziennie. To wyjątkowo wytrzymały produkt.

Wady
Przesuwa się na blacie:

Część osób przekonuje, że podstawa przyrządu nie jest w pełni antypoślizgowa. Czasami zdarza się, że dziurkacz przesuwa się na blacie biurka, co utrudnia precyzyjne podziurkowanie dokumentów.

 

 

 

 

SAX 608 

 

Dziurkacz SAX 608 wyróżnia się przede wszystkim solidnością. To wytrzymały produkt, który może być intensywnie użytkowany każdego dnia. Nie ma ryzyka, że dziurkacz za szybko się zniszczy. Pozwala on na dziurkowanie do 63 kartek papieru jednocześnie, co może znacząco przyspieszyć pracę z dokumentami.

Średnica dziurek w tym przypadku wynosi 5,5 mm, natomiast odstęp pomiędzy nimi to 80 mm. Przyrząd ma czarny kolor, dlatego estetycznie się prezentuje i możemy go ustawić w widocznym miejscu na biurku. W porównaniu do zwykłych dziurkaczy ten oferowany przez markę SAX redukuje o 25% wysiłek związany z dziurkowaniem kartek.

Przyrząd jest wygodny w użytkowaniu, ale to nie jedyna jego zaleta. Osoby wykorzystujące produkt na co dzień w pracy podkreślają, że jest też wytrzymały, poręczny i lekki (mimo metalowej konstrukcji). Co więcej, dziurkacz jest chwalony za możliwość pracy z dokumentami w różnych formatach (A4, A5, A6, Q1 i Q2).

SAX 608 to przyrząd mający metalową konstrukcję. Pozwala on na podziurkowanie nawet 63 kartek w tym samym czasie.

Zalety
Mała siła nacisku:

Aby przedziurawić kilkadziesiąt kartek papieru na raz nie musimy zbyt mocno naciskać na przyrząd. Dziurkacz zapewnia wygodne użytkowanie, długotrwała praca z nim nie powinna przyczynić się do bólu rąk.

Elegancki wygląd:

To produkt o prostym, ale też eleganckim designie. Czarno-srebrna obudowa sprawia, że dziurkacz ładnie się prezentuje na biurku, dlatego możemy ustawić go w dobrze widocznym miejscu.

Bezpieczne dziurkowanie:

Przyrząd zapewnia bezpieczne dziurkowanie kartek, co potwierdza przyznany mu certyfikat GS. Ryzyko, że przypadkowo skaleczymy się podczas pracy, jest zmniejszone do minimum.

Wady
Brak pojemnika na ścinki:

Dziurkacz nie ma pojemnika na ścinki, dlatego po skończonej pracy musimy sami pozbierać i wyrzucić resztki papieru.

Za duży:

Produkt ma duże wymiary i może się okazać, że nie zmieści się w szufladzie, w której przechowujemy przyrządy biurowe. Konieczne jest wtedy znalezienie innego schowka na dziurkacz.

 

 

 

 

ARGO HP4 

 

ARGO HP4 to dziurkacz archiwizacyjny mogący podziurkować jednocześnie 300 kartek. Pozwala on na swobodną regulację odległości dziurek od krawędzi arkusza papieru, co zwiększa jego praktyczność. Przyrząd daje możliwość precyzyjnego ustalenia miejsca wykonania dziurek na kartce. Wszystko za sprawą ruchomej listwy zatrzaskowej.

Produkt ma łatwo dostępny pojemnik na ścinki. Jego opróżnianie, podobnie jak ponowne zakładanie, nie sprawia żadnych trudności. Dziurkacz umożliwia komfortową pracę z dokumentami w formacie od B6 do A3. To przyrząd czterootworowy. Może się on przydać w biurze czy zakładzie poligraficznym, umożliwia szybką archiwizację dokumentów.

Z przeanalizowanych opinii konsumentów wynika, że produkt oferowany przez markę Argo ma wiele zalet. Jedną z najczęściej wymienianych jest znaczące przyspieszenie pracy z dokumentami przeznaczonymi do archiwizacji. Wiele osób podkreśla, że dziurkowanie kartek przy pomocy przedstawionego przyrządu nie jest kłopotliwe i męczące. To łatwy w użyciu dziurkacz, którego cechą wyróżniającą jest wytrzymałość. Ma on pojemny zbiornik na ścinki niewymagający częstego opróżniania.
Dziurkacz ARGO HP4 to przyrząd archiwizacyjny. Z jego pomocą można podziurkować 300 kartek jednocześnie. Produkt został wykonany z metalu.

Zalety
Robi 4 dziurki na raz:

To przyrząd cztero-, a nie dwuotworowy. Idealnie nadaje się on do archiwizacji dokumentów np. w biurze. W razie potrzeby możemy wyjąć dwa skrajne wycinaki, aby zrobić na kartce papieru tylko dwie dziurki (nie jest to zbyt trudne).

Wygodna przekładnia:

Dziurkowanie kilkuset arkuszy na raz nie wymaga użycia dużej siły. Archiwizację dokumentów znacząco ułatwia wygodna przekładnia. Nie musimy na nią mocno naciskać, aby podziurkować kartki papieru, nawet jeśli jest ich bardzo dużo.

Wady
Ogranicza wolną przestrzeń na biurku:

Ogranicza wolną przestrzeń na biurku: Ze względu na nietypową konstrukcję przyrząd zajmuje dużo miejsca na biurku. Część osób twierdzi, że dziurkacz znacząco ogranicza wolną przestrzeń.

Mało estetyczny wygląd:

Nie jest to produkt wyróżniający się eleganckim wyglądem. To przyrząd o prostym, mało estetycznym designie.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Deli D0130 110

 

Duży dziurkacz archiwizacyjny DELI 0130 to nasza czwarta propozycja. Ma on ergonomiczną, wygodną, metalową dźwignię, która jest bardzo odporna na nacisk i ułatwia prace biurowe związane z dziurkowaniem. Podstawa urządzenia też jest metalowa, a tym samym bardzo solidna.

Bolce tnące i podkładki można wymienić, a więc jeśli regularnie używasz dziurkacza i szukasz solidnego urządzenia z wymiennymi elementami, które mogą ulec stępieniu, to propozycja dla Ciebie. Model ten posiada dwustronną, automatyczną listwę formatową, która w każdym położeniu ustawia centralnie papier – zawsze masz pewność, że dziurki są identycznie usytuowane.

Głębokość wsuwania kartek wynosi 12 mm, odległość między dziurkami to 80 mm, a średnica dziurek, jakie wykonuje urządzenie to 6 mm. Wymiary produktu to 525 mm x 310 mm x 325 mm.

Dziurkuje on jednorazowo do 100 kartek. 5 lat gwarancji to dodatkowe zapewnienie o wysokiej jakości tego sprzętu. Przez konsumentów ceniony jest przede wszystkim za wydajność i bardzo mocne ostrza gwarantujące precyzyjne cięcie.

 

 

 

Laco L 300 N

 

Ranking dziurkaczy zamyka Laco L 300. Jest to bardzo atrakcyjny model biurowy z metalową podstawką oraz z uchwytem wykonanym z niełamliwego plastiku. Dzięki temu, nawet przy dużym nacisku nie musisz obawiać się, że obudowa urządzenia pęknie.

Jest to najmniejsza propozycja w naszym zestawieniu, jednocześnie bardzo poręczna i praktyczna – idealna dla najmłodszych, którzy chcą przygotować masę konfetti na szaloną noc sylwestrową. Jednocześnie dziurkuje do 25 kartek. Odległość dziurek od brzegu kartki wynosi 8 mm. Model ten posiada, praktyczny, wysuwany ogranicznik, dzięki któremu wykonasz dziurki równo ustawione na papierze w różnym formacie.

Dostępny jest w 5 różnych wersjach kolorystycznych. Opinie o dziurkaczu Laco L 300 N są bardzo pochlebne. Przede wszystkim konsumenci podkreślają, że jest to solidne urządzenie, które jest bezpieczne i bardzo wydajne.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status