Dziurkacze ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaki dziurkacz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dziurkacz to obok nożyczek i zszywacza podstawowy artykuł biurowy, który z pewnością przyda się każdemu. Z jego pomocą możemy nie tylko przygotować dokumenty do archiwizacji, ale również zrobić konfetti lub zdobić kartki (jeśli wybierzemy model ozdobny). To produkt wyposażony zazwyczaj w dwa ostrza, które mogą zrobić identyczne otwory jednocześnie w kilkudziesięciu kartkach. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaki dziurkacz wybrać, w zależności od tego, do czego będzie konkretnie służyć.

Rodzaje dziurkaczy

Najczęściej spotykanym rodzajem dziurkacza na rynku jest model o dwóch ostrzach, gdzie średnica powstających otworów ma szerokość 5,5 mm. Jest on powszechnie stosowany w biurach i podobnych miejscach. Z jego pomocą można przygotować dokumenty do wpięcia do segregatora wyposażonego w dwa ringi, czy też skoroszytu z tzw. wąsami.

Jeśli jednak częściej stosujemy segregatory z czterema ringami, lepszym wyborem będzie dziurkacz o czterech ostrzach. Dzięki temu od razu otrzymamy cztery otwory w kartce, nie będziemy musieli więc gimnastykować się ze zwykłym modelem o dwóch ostrzach (co może skończyć się wykonaniem otworów w złych miejscach).

Ciekawą alternatywą może być model z czterema ostrzami, których rozstaw można regulować. Przyda się on w przypadku stosowania segregatorów z nietypowym rozstawem ringów. Ostatni rodzaj dziurkacza to produkt wyposażony w tylko jedno ostrze, jednak nie jest on dziś tak popularny.

 

Liczba dziurkowanych kartek

Przy wyborze odpowiedniego dziurkacza musimy przede wszystkim sprawdzać, w ilu kartkach jednocześnie może wykonać otwory. Niektóre z nich umożliwiają dziurkowanie jedynie 25 kartek, podczas gdy inne mogą wykonać otwory nawet w 60 dokumentach na raz. Nie możemy wykorzystywać wybranego przez siebie modelu do dziurkowania większej ilości kartek, niż wskazuje jego producent. W ten sposób może on szybko odmówić nam posłuszeństwa i ostrza będą się blokować lub błyskawicznie się tępią.

Na rynku dostępne są także tzw. dziurkacze archiwizacyjne, które mogą wykonać otwory nawet w ponad 500 kartkach na raz. Ich producenci zastrzegają jednak, że ostrza po pewnym czasie mogą przestać pracować w prawidłowy sposób. Przydadzą się one jednak w takich miejscach jak archiwa, gdzie składuje się dokumenty.

 

Materiał wykonania

Jako że dziurkacz to jeden z przyrządów, który musi być pod ręką i leży na biurku, powinien wyglądać dość elegancko. Dlatego też materiał, z którego ten produkt został wykonany, także odgrywa dość istotną rolę. Najchętniej kupowane są modele wykonane z czarnego metalu – matowego lub błyszczącego. Nie rzucają się one w oczy i dodatkowo wyglądają dość profesjonalnie.

Nie wszyscy jednak lubią dotykać chłodnej, metalowej obudowy, a przecież najlepszy dziurkacz powinien nie mieć według nas żadnych wad. W tym przypadku lepszym wyborem może być produkt posiadający ramię wykonane z wytrzymałego plastiku, lub pokryte antypoślizgową gumą (wbrew pozorom, może ona wyglądać bardzo estetycznie).

 

Ogranicznik formatu

Przy zakupie dziurkacza musimy też sprawdzać jego ogranicznik formatu. Producenci takich produktów od razu zaznaczają, jaki format kartki dany model może przedziurkować. Najczęściej będzie to wielkość A4 i A5, czasem nawet A6 i inne, nieco mniej popularne formaty. Jeśli na co dzień pracujemy jedynie ze standardowymi dokumentami A4, nie musimy przywiązywać do tego aż tak dużej wagi. Prawie każdy dostępny na rynku dziurkacz jest w stanie wykonać otwory w kartkach o takiej właśnie wielkości.

Jeżeli jednak często pojawia się konieczność dziurkowania dokumentów o mniej typowych rozmiarach, jak np. A3, musimy dowiedzieć się, czy wybrany przez nas produkt będzie z nimi kompatybilny. W tym przypadku jednym z lepszych rozwiązań będzie zakup dziurkacza, którego rozstaw ostrzy da się swobodnie regulować.

 

Pojemnik na ścinki

Chcąc utrzymać porządek na biurku, czy innym miejscu pracy, gdzie będziemy dziurkować dokumenty, wybrany przez nas model powinien posiadać specjalny pojemnik na ścinki. Dzięki temu fragmenty dokumentów nie będą niedbale porozrzucane np. po podłodze. To, jaki dziurkacz jest najlepszy, zależy więc nie tylko od liczby ostrzy czy designu, ale także funkcjonalności.

Pojemnik znajduje się u podstawy produktu i powinien swobodnie dać się zdejmować. Jeśli będzie on przezroczysty, będziemy mogli dodatkowo z łatwością sprawdzać, czy należy już go opróżnić.

Dziurkacz ozdobny

Jeśli szukamy dziurkacza do zadań specjalnych, nasze oczekiwania być może spełni model ozdobny. Wykorzystuje się je zwłaszcza przy scrapbookingu, czyli sztuce ręcznego tworzenia, czy dekorowania albumów, kartek itp. Tego typu produkt ma ostrza o nietypowym kształcie – może to być kwiat, serce, słońce czy motyl. Dzięki niemu możemy uzyskać ciekawy efekt, a ścinki wykorzystać np. jako oryginalne konfetti.

 

Dziurkacze w dobrych cenach

Cena dziurkacza zależy od marki, materiału wykonania oraz ilości ostrzy. Najtańsze modele kosztują przeciętnie 15-30 zł. Za modele znanych marek i posiadające możliwość regulowania rozstawu ostrzy musimy zapłacić nieco więcej, często powyżej 100 zł. Produkty archiwizacyjne kosztują ok. 200-300 zł.

Dziurkacze ozdobne, których wybór jest naprawdę szeroki, są znacznie tańsze. Z łatwością znajdziemy modele, które kosztują zaledwie 5-15 zł, dzięki czemu możemy zgromadzić ich pokaźną kolekcję niedużym kosztem.

 

 

Najlepsze dziurkacze w 2019 roku

 

Dziurkacz – banalnie proste narzędzie, niezastąpione w każdym biurze, które pomoże nam nie tylko odpowiednio przygotować dokumenty do umieszczenia w segregatorze. To również niezastąpiony sprzęt do robienia konfetti, bez którego nie ma Sylwestra. Dlatego w tym rankingu prezentujemy najlepsze dziurkacze dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Rexel P240

 

Nasza pierwsza propozycja to Rexel P240. Jest to model 2-otworowy Precision P240, który jednocześnie dziurkuje do 40 kartek papieru ksero. Dzięki temu jest odpowiedni w biurze i pozwala zaoszczędzić czas na dziurkowaniu pojedynczych kartek. Model ten jest wyposażony w opatentowany wskaźnik wyrównania papieru, a więc nie musisz obawiać się, że kolejne pliki będą miały nierówne względem siebie dziurki.

Zawsze wykonasz zadanie precyzyjnie –niezależnie od formatu kartki, jaką chcesz przedziurkować. Poza tym produkt ten ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze trzyma się w dłoni, a w czasie wykonywania pracy nie wyślizguje się z niej.

Posiada też pochyłą podstawę ułatwiającą wprowadzanie plików kartek. Model ten ma okienko podglądu zapełnienia pojemnika, który jednocześnie pozwala Ci zachować porządek w biurze, a gdy zajdzie taka potrzeba przygotować konfetti na imprezę.

Aby zapobiec użyciu sprzętu przez dzieci zastosowano tutaj blokadę dźwigni. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że ten najlepszy dziurkacz jest bardzo solidny i wydajny.

 

 

 

 

Leitz 5008

 

Nasza druga propozycja to dobry i tani dziurkacz biurowy Leitz 5008. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, co jest związane z materiałem, z jakiego został wykonany – solidny metal. Dlatego niestraszne są mu biura, czy szkoły, w których ciągle coś się dziurkuje.

Model ten posiada praktyczny ogranicznik formatu precyzyjnie określający rozmiar kartki. Rozstaw dziurek wynosi 80 mm, a ich średnica 5,5 mm. Dzięki temu dziurkaczowi wykonasz dziurki na formatach – A4, A5, A6, Folio, Us Quart, 8x8x8. Czyni go to idealną propozycją również do punktu xero lub firmy drukarskiej. Produkt posiada ergonomiczny uchwyt oraz antypoślizgową, plastikową nakładkę, która nie rysuje mebli.

Producent daje aż 10 lat gwarancji i certyfikat bezpieczeństwa GS. Urządzenie jednocześnie dziurkuje 30 kartek. Posiada praktyczny pojemnik na ścinki, który nie wypada podczas opróżniania i pozwala nam na przygotowanie dużej ilości kolorowego konfetti na Sylwestra.

Wymiary dziurkacza to 107 mm x 100 mm x 137 mm. Użytkownicy tego sprzętu w swoich ocenach podkreślają, że jest to solidny dziurkacz o dużej wydajności.

 

 

 

 

Maped Easy 70 J1401

 

Na trzecim miejscu zestawienia znajduje się Maped Easy 70 J1401, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Testy przeprowadzone na tym modelu i jego szerokiej konkurencji dowodzą, że dziurkacz ten redukuje niezbędny wysiłek, jaki trzeba włożyć w dziurkowanie o 50%.

Posiada proste i bardzo precyzyjne centrowanie kartek, a więc możesz mieć pewność, że dziurki zawsze będą równe względem siebie – niezależnie ile kartek musisz przedziurkować. Urządzenie jest wyposażone w ogranicznik papieru z czerwonym punktem orientacyjnym, a więc nie musisz obawiać się, że wsadzisz do niego zbyt dużo kartek, których nie będzie w stanie przedziurkować.

Warto jednak podkreślić, że jednocześnie może przedziurkować aż 70 kartek. Dużą zaletą tego modelu, jest niezwykle ergonomiczna, obrotowa rączka, która ma zaokrąglone kształty.

Opinie o dziurkaczach tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci potwierdzają ich wydajność i niezawodność. Należy tutaj zaznaczyć, że urządzenie posiada solidny, metalowy mechanizm, a producent daje aż 10 lat gwarancji na jego bezawaryjność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Deli D0130 110

 

Duży dziurkacz archiwizacyjny DELI 0130 to nasza czwarta propozycja. Ma on ergonomiczną, wygodną, metalową dźwignię, która jest bardzo odporna na nacisk i ułatwia prace biurowe związane z dziurkowaniem. Podstawa urządzenia też jest metalowa, a tym samym bardzo solidna.

Bolce tnące i podkładki można wymienić, a więc jeśli regularnie używasz dziurkacza i szukasz solidnego urządzenia z wymiennymi elementami, które mogą ulec stępieniu, to propozycja dla Ciebie. Model ten posiada dwustronną, automatyczną listwę formatową, która w każdym położeniu ustawia centralnie papier – zawsze masz pewność, że dziurki są identycznie usytuowane.

Głębokość wsuwania kartek wynosi 12 mm, odległość między dziurkami to 80 mm, a średnica dziurek, jakie wykonuje urządzenie to 6 mm. Wymiary produktu to 525 mm x 310 mm x 325 mm.

Dziurkuje on jednorazowo do 100 kartek. 5 lat gwarancji to dodatkowe zapewnienie o wysokiej jakości tego sprzętu. Przez konsumentów ceniony jest przede wszystkim za wydajność i bardzo mocne ostrza gwarantujące precyzyjne cięcie.

 

 

 

Laco L 300 N

 

Ranking dziurkaczy zamyka Laco L 300. Jest to bardzo atrakcyjny model biurowy z metalową podstawką oraz z uchwytem wykonanym z niełamliwego plastiku. Dzięki temu, nawet przy dużym nacisku nie musisz obawiać się, że obudowa urządzenia pęknie.

Jest to najmniejsza propozycja w naszym zestawieniu, jednocześnie bardzo poręczna i praktyczna – idealna dla najmłodszych, którzy chcą przygotować masę konfetti na szaloną noc sylwestrową. Jednocześnie dziurkuje do 25 kartek. Odległość dziurek od brzegu kartki wynosi 8 mm. Model ten posiada, praktyczny, wysuwany ogranicznik, dzięki któremu wykonasz dziurki równo ustawione na papierze w różnym formacie.

Dostępny jest w 5 różnych wersjach kolorystycznych. Opinie o dziurkaczu Laco L 300 N są bardzo pochlebne. Przede wszystkim konsumenci podkreślają, że jest to solidne urządzenie, które jest bezpieczne i bardzo wydajne.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...