Drukarki laserowe ze skanerem ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Ponieważ chcemy ułatwić Ci zakup drukarki laserowej ze skanerem, przygotowaliśmy poradnik i ranking. Zestawienie sporządziliśmy w oparciu o oferty licznych sklepów. Na samym szczycie zestawienia znajduje się Brother DCP-9020CDW, czyli nowoczesne urządzenie laserowe ze skanerem. Produkt ten oferuje bardzo szybką i bezawaryjną pracę, więc sprawdzi się nawet w dużych firmach. Sprzęt dokonuje wydruku zarówno monochromatycznego, jak i w kolorze. Obsługa drukarki jest prosta, więc pracownicy, którzy nigdy wcześniej nie obsługiwali tego typu sprzętów, na pewno nie będą mieli z tym problemu. Produkt jest energooszczędny, zatem nie narazi Cię na duże koszty eksploatacyjne, a przy tym jest przyjazny dla środowiska. Na drugim miejscu w rankingu zamieściliśmy Samsung SL-M2070. Jest to model o nieco mniejszych gabarytach, który sprawdzi się nie tylko w firmie, ale i domowym gabinecie. Urządzenie łączy w sobie pracę 3 sprzętów: drukarki, skanera oraz kopiarki. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, gdyż wszystkie przyciski zostały wyraźnie oznakowane. Produkt można skonfigurować ze swoim smartfonem, co znacznie skróci czas potrzebny na przesłanie plików do druku – nie musimy ich przenosić na komputer.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drukarkę laserową ze skanerem kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli szukasz drukarki, która byłaby tania w eksploatacji – wybierz model laserowy, najlepiej ze skanerem. Taki produkt może okazać się bardzo przydatny w domu i w biurze. Producenci oferują szeroką gamę podobnych artykułów, różniących się między sobą określonymi parametrami, wielkością czy ceną. Dla osób stojących przed wyborem odpowiedniego modelu  przygotowaliśmy krótki poradnik.

 

 

Rodzaj wydruku – jaką drukarkę laserową ze skanerem wybrać?

Najważniejszym wyborem, z jakim przyjdzie Ci się mierzyć podczas kupna drukarki laserowej, będzie kwestia koloru, w którym może drukować. Ze względu na to kryterium, sprzęty te dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Z udziałem jednego z nich można otrzymać tylko wydruk monochromatyczny, a więc oparty druku w  czerni. Ten typ jest bardzo popularny tam, gdzie liczy się tempo wydruku, a nie pełna gama dostępnych kolorów. Urządzenie monochromatyczne znajduje zastosowanie w szczególności w firmach – zarówno większych, jak i mniejszych – w których pracownicy wykonują wydruki dokumentów tekstowych. Modele jednokolorowe są bardzo wydajne, a toner wystarcza na długi czas, co zwiększa zadowolenie kupującego z wybranego produktu.

Na rynku spotkamy też drukarki laserowe drukujące w kolorze. Najczęściej wykorzystują one cztery podstawowe kolory tonerów CMYK o konsystencji proszku, które w pozwalają na odtworzenie pożądanego obrazu na papierze. Te urządzenia są droższe, aniżeli monochromatyczne. Charakteryzują je większe możliwości, gdy chodzi o odwzorowanie oryginału, ale także nieco wolniejsze tempo pracy i mniejsza wydajność. Tego typu sprzęt sprawdzi się w miejscu, gdzie nacisk kładzie się na rzadsze drukowanie lub niezbędny jest druk kolorowy.

 

Koszty eksploatacji drukarki

Podjęcie decyzji co do wyboru konkretnego modelu powinno być poprzedzone rozważaniami odnośnie kosztów jego eksploatacji. Często o tym zapominamy, co w efekcie skutkuje niezadowoleniem z zakupu. Musimy zwrócić uwagę na to, kto jest producentem urządzenia, jakich tonerów wymaga oraz jak wygląda ewentualna naprawa sprzętu. Najlepsza drukarka laserowa ze skanerem to ta, która sprawi użytkownikowi jak najmniejszą liczbę problemów.

Zdecydowanie niższe koszty odnoszą się do drukarek monochromatycznych – głównie ze względu na toner, który jest znacznie tańszy niż w przypadku kolorowych odpowiedników. Warto pamiętać, że w przypadku tych drugich potrzebny jest nie jeden, lecz cztery tonery, kosztujące pojedynczo nieco więcej, aniżeli jedno opakowanie czarnego.

 

Skanowanie

Nieprofesjonalne drukarki ze skanerem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie skanowanie nie stanowi nadrzędnego priorytetu pracowników lub domowników. W takiej sytuacji tempo i jakość ich pracy są mało istotne. Skanery w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych nie są szczególnie szybkie. Sam skan nie pozostawia wiele do życzenia – jego jakość jest najczęściej zadowalająca,  jednak to przy konieczności zeskanowania dużej ilości stron może nie wystarczyć. Niektóre ze sprzętów wymuszają nie tylko odpowiedni czas oczekiwania na przesłanie całości obrazu, ale także konieczność ręcznego przerzucania kartek.

 

Połączenie sprzętu z komputerem

O wygodzie korzystania z danego produktu może przesądzić nie tylko jakość i tempo jego pracy, ale również możliwość skoordynowania go z nośnikiem danych w postaci komputera. Istnieje kilka sposobów na połączenie tych dwóch sprzętów, z czego jedne są bardziej, inne mniej wygodne. Jaka drukarka laserowa ze skanerem jest najlepsza, jeśli chodzi o łączenie sprzętu z komputerem? Jedni uważają, że sprzęt bez przewodowy, który jest bardziej mobilny, inni stawiają na produkty z USB. Aby podjąć właściwą decyzję, musisz poznać wady i zalety obu opcji.

Kabel zakończony przynajmniej z jednej strony wtyczką USB, podłączany do portu w komputerze to do tej pory najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w drukarkach. Gdy mamy jeden komputer i miejsce na ustawienie przy nim drukarki to świetne rozwiązanie, ale gdy szukamy czegoś do biura lub chcemy mieć możliwość wydruku z różnych sprzętów, ten wybór może być nietrafiony. Nie zawsze będziemy mieć możliwość ustawienia urządzeń na tyle blisko siebie, by długość przewodu nie okazała się zbyt krótka, co może znacznie utrudnić wykonywaną pracę. Inna opcja to udostępnienie drukarki w domowej lub firmowej sieci LAN, co pozwoli na jej wykorzystywanie przez kilka różnych komputerów. Najnowocześniejsze produkty posiadają wbudowane WiFi, pozwalające na łączenie się z nimi za pośrednictwem sieci. Jest to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób na sparowanie ze sobą urządzeń oraz szybki przesył danych pomiędzy nimi.  

 

 

Parametry

Przed wyborem urządzenia warto szczegółowo sprawdzić kilka parametrów, w tym:

Szybkość druku – podawana w stronach na minutę – może to być od 5 stron na minutę lub nawet do 30 stron na minutę. Ten parametr dobieramy przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb.

Czas skanowania – w prostych skanerach jeden dokument może skanować się nawet 1-2 minuty, ale takich urządzeń jest coraz mniej, bo wiele osób potrzebuje szybszych, bardziej wydajnych sprzętów.

Wydajność miesięczna – często w parametrach drukarek znajdziemy informację, ile ryz papieru możemy zadrukować, używając danego sprzętu. Przed zakupem przeanalizujemy, jak wiele dokumentów drukujemy w miesiącu i czy limit podany przez producenta będzie wystarczający.

Automatyczne drukowanie dwustronne – to przydatna funkcja dla osób, które chcąc zaoszczędzić papier, drukują dwustronnie, a nie chcą męczyć się z przekładaniem kartek.

Obsługiwany format – większość urządzeń jest przystosowanych do obsługi formatu A4, ale na rynku dostępne są również drukarki A3.

Uśpienie – ciągłe włączanie i wyłączanie drukarki, zwłaszcza w biurze jest męczące, dlatego funkcja uśpienia, zwana też często ECO jest bardzo praktyczna. W momencie, gdy nie drukujemy, sprzęt pozostaje w stanie spoczynku i nie pobiera prądu.

 

Drukarki laserowe ze skanerem w dobrych cenach

Nowoczesne sprzęty elektroniczne charakteryzują się zazwyczaj wysokim poziomem zróżnicowania kosztów z nimi związanych – zarówno samego zakupu, jak i dalszego zużycia. W przypadku drukarek laserowych sytuacja wygląda podobnie. To, ile trzeba za nie zapłacić, zależy w dużej mierze od producenta czy wielkości urządzenia. Pamiętaj o tym, że modele monochromatyczne zawsze będą tańsze, niż te, które drukują na kolorowo. Zastanów się, co właściwie jest Ci potrzebne i na tej podstawie podejmij rozsądny wybór.  Zakres cenowy produktów to mniej więcej 100 zł do kilku tysięcy złotych. Natomiast ceny wymiennych tonerów mieszczą się w zakresie od 30 zł do ok. 200 zł.

 

 

Najlepsze drukarki laserowe ze skanerem w 2019 roku

 

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem, w którym prezentujemy 5 wysokiej jakości urządzeń. Ten ranking drukarek laserowych ze skanerem zawiera nowoczesne modele, które są również przystępne cenowo.

 

Nasze zalecenia

 

Brother DCP-9020CDW 

 

Opinie o drukarkach laserowych ze skanerem Brother DCP-9020CDW są bardzo pochlebne. Konsumenci podkreślają, że jest to nowoczesny model, który sprawdzi się w dużym biurze. Gabaryty urządzenia wynoszą: wysokość – 36,7 cm, szerokość – 41 cm i głębokość – 48,3 cm.

Prezentowany sprzęt oferuje zarówno druk monochromatyczny, jak i w kolorze. Rozdzielczość druku to 2500 dpi x 600 dpi. Po zeskanowaniu możesz wysłać plik e-mailem, zapisać w folderze sieciowym, w formie obrazu lub OCR. Kopiarka pracuje z prędkością 18 stron w ciągu 1 minuty (monochromatyczna i kolorowa). Tym, co ułatwi Ci pracę, jest możliwość wielokrotnego kopiowania do 99 egzemplarzy oraz łączenie 2 plików w 1 lub 4 w 1. Dotykowy wyświetlacz jest bardzo prosty w obsłudze.

W swoich opiniach wiele osób pochwaliło urządzenie za obsługę sieci Wi-Fi – każdy użytkownik, który się do niej podłączy będzie mógł skorzystać z drukarki. Mimo wysokiej ceny popularność modelu wśród konsumentów nie słabnie.

 

 

 

 

Samsung SL-M2070 

 

Model Samsung SL-M2070 to dobra i tania drukarka laserowa ze skanerem. Mimo niewielkich gabarytów produkt sprawdzi się nie tylko w domu, ale również firmie. Jest to nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie pracę drukarki, kopiarki oraz skanera.

Obsługa modelu jest bardzo intuicyjna, więc szybko i sprawnie wybierzesz interesujące Cię parametry. Szczególnie polecamy funkcję Eco, która ogranicza zużycie energii, papieru oraz tonera. Z kolei przycisk Print Screen umożliwi wysłanie tego, co jest na ekranie monitora, bezpośrednio do drukarki. Ze względu na innowacyjny procesor 600 MHZ i pamięć 128 MB, tempo pracy maszyny to 20 stron/minutę. Tym, co wyróżnia urządzenie na tle innych modeli, jest możliwość skonfigurowania go ze smartfonem. Umożliwia to szybkie skanowanie obrazów lub ich drukowanie.

Niskie koszty zakupu to nie jedyna zaleta modelu. W opiniach konsumentów często pojawia się pochwała tempa pracy oraz dużej rozdzielczości wydruku (do 1200 dpi x 1200 dpi).

 

 

 

 

Brother DCP-L2500D

 

Zachęcamy wszystkich konsumentów do zainwestowania w drukarkę Brother DCP-L2500D. Jest to prosty w obsłudze model. Panel sterowania, który znajduje się w centralnym miejscu, jest bardzo prosty w obsłudze. Przyciski zostały nie tylko podpisane, ale i oznaczone kolorami, dlatego nie pomylisz się, wybierając interesującą Cię opcję.

Wygoda użytkowania to jednak nie jedyna zaleta drukarki. Sprzęt ma wbudowany skaner, z czego na pewno skorzystają pracownicy biura. Praca urządzenia jest szybka i wydajna. Co więcej, dzięki opcji druku dwustronnego uda Ci się nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zasoby, którymi dysponuje firma. To właśnie ograniczenie kosztów eksploatacji do niezbędnego minimum są największą zaletą modelu. Dużym udogodnieniem jest obsługa technologii Google Cloud Print. Pozwala ona na szybki druk dokumentów, które znajdują się w sieci. Aby tego dokonać, należy skonfigurować telefon lub tablet z urządzeniem.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tej drukarki ze względu na jej wydajną pracę. Urządzenie na pewno sprawdzi się w biurze firmowym lub domowym. Osoby posiadające prezentowany sprzęt są z niego bardzo zadowolone.

 

 

 

 

HP LaserJet Pro M26NW

 

Wszystkim, którzy poszukują wydajnej drukarki do biura, polecamy HP LaserJet Pro M26NW. Jest to nowoczesny model, który ma wbudowany skaner, a do tego kopiuje dokumenty. Wymiary produktu to: wysokość – 25,4 cm, szerokość – 42 cm i głębokość – 36,5 cm.

Poza eleganckim designem do zalet produktu należy zaliczyć wbudowaną kartę sieciową oraz obsługę interfejsów Wi-Fi i RJ-45. Pozwala to na szybki wydruk dokumentów, bez konieczności każdorazowego podłączania komputera. Wszystkie dane przesyłane są za pośrednictwem sieci internetowej. Prędkość wydruku monochromatycznego to 18 stron/minutę. Maksymalna wielkość obsługiwanego formatu to A4. Tym, co pomoże Ci wybrać odpowiednie parametry, jest prosty w obsłudze panel sterowania. Możesz wybrać na nim tryb ECO, który polega na zmniejszeniu ilości używanego tonera oraz redukcji poboru energii. Dzięki temu oszczędzisz surowce firmy.

Prezentowany sprzęt to dobra gatunkowo, nowoczesna drukarka monochromatyczna, która ze względu na swoje niewielkie gabaryty sprawdzi się zarówno w firmie, jak i domowym biurze. Tym, co najbardziej docenili konsumenci, jest stosunek ceny do możliwości sprzętu.

 

 

 

 

Ricoh Aficio SP 213SFNW

 

Gorąco zachęcamy do kupna Ricoh Aficio SP 213SFNW, czyli wielofunkcyjnej drukarki laserowej. Jest to produkt monochromatyczny, który oferuje wydruk oraz kopiowanie w najwyższej jakości. Tym, co wyróżnia maszynę na rynku, są jej kompaktowe wymiary (29,3 cm x 36 cm x 40,2 cm), dlatego bez trudu zmieści się w niewielkim biurze.

Prędkość wydruku to aż 22 strony/minutę. Poza tym model ma też opcję odbierania faksów, co zdecydowanie ułatwi kontakty biznesowe. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wszystkie dostępne opcje pokazane są na 4-liniowym wyświetlaczu LCD. Konsument może wybrać wariant wydruku dwustronnego lub w trybie ECO. Druga z opcji pozwala na ograniczenie zużycia tonera i energii, przez co koszty eksploatacji drukarki są niższe. Rozdzielczość wydruków wynosi 1200 dpi x 600 dpi, co gwarantuje dużą dbałość o szczegóły. Jeśli przez 5 min produkt nie jest używany, następuje automatyczne wyłączenie, by zmniejszyć zużycie prądu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego modelu, są z niego bardzo zadowolone. Urządzenie oferuje szybką i bardzo dokładną pracę. Do tego cena drukarki jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...