Drukarki fiskalne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jaką drukarkę fiskalną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Drukarka fiskalna to nieodłączny sprzęt, jaki znajdziemy w każdym sklepie, czy miejscu, w którym wykonuje się transakcje. Za jej pomocą możemy wydrukować pokwitowanie w postaci paragonu, które jest jednocześnie dowodem zakupu danego towaru. Jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie pod względem właściwości. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką kasę fiskalną wybrać.

Rodzaje – jaka jest najlepsza drukarka fiskalna?

Drukarki fiskalne dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Wśród nich wyróżniamy modele:

Apteczne – dedykowane do użytku w aptekach i drogeriach. Jest to urządzenie, które oprócz podstawowych funkcji posiada dodatkowe, które sprawdzą się w tego typu biznesie. Ponadto taki przyrząd drukuje recepty, zamówienia na leki, czy stosowanie danych lekarstw.

Sklepowe – to modele przeznaczone do użytku w sklepach wielobranżowych oraz specjalistycznych. Tego typu sprzęt jest bardzo wydajny i sprawdzi się w sytuacji, gdy istnieje duża rotacja towarów. Podłączona jest do bazy danych, dlatego ułatwia pracę kasjerom.

Przenośne – jest to urządzenie, które sprawdzi się w szczególności w przypadku osób podróżujących z miejsca na miejsce, jak np. lekarz, czy prawnik. W ten sposób, nie musisz mieć swojego biura, gdyż takie urządzenie ułatwi Ci pracę. Przyrząd ten zmieści się nawet w kieszeni. Wiele osób decyduje się na zakup takiej drukarki przenośnej również do małych sklepów.

 

Eksploatacja

Najlepsza drukarka fiskalna to taka, która jest bardzo wydajna. Taki sprzęt powinien drukować jak najwięcej paragonów, recept, czy innych rachunków w możliwie najszybszym czasie oraz najmniejszym kosztem. Poza tym decydując się na zakup takiego sprzętu, warto również zwrócić uwagę na koszty części zastępczych danego modelu. Należy pamiętać, że przy intensywnym użytkowaniu, niektóre elementy urządzenia mogą się popsuć, dlatego części zamienne ułatwią ich zakup.

 

Zapis kopii paragonów

Decydując się na zakup drukarki fiskalnej, należy zwrócić uwagę na sposób zapisu kopii paragonu. Na rynku dostępne są modele w dwóch wariantach: elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii. Te drugie, to zdecydowanie popularniejszy wybór używany w sklepach, aptekach i innych miejscach. Takie drukarki posiadają zwykle miejsce na dwie rolki papieru, gdzie druga nadrukowuje paragony dla Urzędu Skarbowego. Jeśli chodzi o drukarki z możliwym elektronicznym zapisem paragonu, sprawa wygląda o wiele mniej skomplikowanie. Taki przyrząd posiada zazwyczaj czytnik kart SD. W ten sposób, na odpowiedniej karcie możemy zapisać nawet do miliona paragonów.

Jest to duże ułatwienie nie tylko dla pracodawcy, ale również i pracowników obsługujących urządzenie, gdyż nie muszą oni martwić się ciągłym zmienianiem papieru. Co więcej, taka drukarka jest ekologiczna, ponieważ zużywa zdecydowanie mniej rolek w porównaniu do tych z systemem papierowego zapisu paragonów. Choć taki przyrząd jest droższy, jest to inwestycja na lata. Na pewno koszt zakupu zwróci się w miarę użytkowania.

 

Liczba towarów, a liczba wystawionych paragonów

Wybierając drukarkę fiskalną, warto również zwrócić uwagę na liczbę zaprogramowanych w systemie towarów oraz maksymalną liczbę możliwych do wystawienia paragonów. O tym świadczy skrót PLU, który określa liczbę kodów danej kasy fiskalnej. Ze względu na to, dzielimy drukarki na przenośne oraz sklepowe. Te pierwsze, to modele o małej liczbie PLU, sięgającej ok. 100.000 kodów. To oznacza, że takie urządzenie potrafi wydrukować maksymalnie do 150 paragonów w ciągu dnia.  W przypadku urządzeń sklepowych, liczba kodów może wynosić nawet 250.000 PLU. Dodatkowo z możliwością nadrukowania nawet 700 paragonów dziennie.

 

Zasilanie

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów drukarek fiskalnych, różniących się od siebie nie tylko funkcjami, ale również sposobem zasilania. Dostępne są więc przyrządy bezprzewodowe, opierające się na komunikacji przez Bluetooth. W ten sposób, możemy podłączyć nasz sprzęt do telefonu, tabletu, laptopa, czy wielu innych urządzeń z sygnałem Bluetooth. Jeśli chodzi o drukarki  przewodowe, dostępne są modele podłączane do USB. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki czemu możemy instalować nasz model na większości przyrządów.

 

Wyświetlacze

Koniecznie zwróć uwagę na sam wyświetlacz urządzenia. Jego podstawową funkcją jest wyświetlanie ceny zarówno dla operatora, jak i klienta. Jednak nowsze modele to takie, które posiadają aż dwa wyświetlacze, każdy z innym przeznaczeniem. Pierwszy dedykowany jest kasjerowi i oprócz wskazywania ceny podaje resztę, jaką należy zwrócić. Drugi natomiast to ten przeznaczony do odczytu przez klienta danego sklepu. Dzięki temu ma on kontrolę nad całym procesem kupowania. Zwykle taki ekran jest ruchomy i może się obracać wokół własnej osi.  Bardzo istotne jest to, aby był wystarczająco czytelny.

 

Drukarki fiskalne w dobrych cenach

Cena drukarek fiskalnych zależy nie tylko od rodzaju danego modelu, ale przede wszystkim jego parametrów. Najtańsze modele to takie, których koszt zakupu nie przekracza tysiąca złotych. Jednak jest to przyrząd obsługujący jednocześnie dwie rolki papieru do drukowania paragonów i ich kopii. Dlatego przy dłuższym użytkowaniu, lepiej sprawdzi się sprzęt elektroniczny zapisujący dane na kartę pamięci. Cena takiego urządzenia może sięgać nawet 2000 złotych.

 

 

Najlepsze drukarki fiskalnew 2019 roku

 

Nie ważne czy prowadzisz sklep stacjonarny, internetowy, czy firmę świadczącą usługi, za które wystawiasz rachunki – w każdym przypadku potrzebujesz dobrej drukarki fiskalnej. Ponieważ każdy przedsiębiorca ma inne potrzeby przygotowaliśmy ranking zawierający najlepsze modele na polskim rynku, o różnym zastosowaniu.

 

Nasze zalecenia

 

Posnet Temo HS EJ

 

Drukarka fiskalna POSNET Temo HS EJ to prosta w obsłudze, mobilna propozycja, która znalazła się na pierwszym miejscu naszego zestawienia. Stanowi ciekawe rozwiązanie do niewielkich punktów handlowo-usługowych, również, gdy usługi świadczone są poza biurem, gdyż model ten można bez problemu przenosić.

Ta najlepsza drukarka fiskalna został wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wyróżnia ją nowoczesny wygląd, a także niewielka waga i rozmiar, przez co jest bardzo poręczna.

Zapewnia nie tylko wysokiej jakości wydruk, ale też elektroniczną kopię paragonu. Urządzenie ma system wielowalutowości. Konsumenci wysoko ocenili wytrzymałość baterii (producent informuje, że maszyna na jednym ładowaniu jest w stanie zadrukować do 50 tys. wierszy).

Cieszy się ona dużym uznaniem nie tylko ze względu na to, że jest bardzo solidna, ale też dlatego, że jest to model mobilny. Nie można także zapomnieć, że ma łatwy system wymiany papieru i posiada łączność USB oraz bezprzewodową Bluetooth, a więc przesyłanie kopii paragonu do księgowości nie stanowi problemu.

 

 

 

 

Elzab Mera F E

 

Drukarka fiskalna ELZAB Mera F E z wyświetlaczem LCD to nasza druga propozycja dedykowana do pracy w aptekach i przychodniach lekarskich. Urządzenie zapisuje kopię paragonów na karcie micro SD o dużej pojemności (według założeń producenta wystarcza na co najmniej 5 lat). Drukarka ma bardzo solidny mechanizm drukujący z funkcją easy load oraz automatyczny obcinacz papieru. Drukuje paragon z prędkością 120 mm/s.

Można w niej używać rolek papieru o długości 80 m. Posiada złącza RS232 i USB. Model ten ma 46 formatek niefiskalnych, na przykład drukuje informację do skierowania do lekarza specjalisty, numer w kolejce, rezerwacja wizyty, a nawet dawkowanie leków, czy plan zabiegów. Ekran o rozdzielczości 192 x 64 piksele pozwala wyświetlać grafikę, aktualną datę, godzinę i inne informacje.

Drukarka drukuje informacje o przyjętych płatnościach, a także kursie waluty użytej do zapłaty, czy informacje o danej o walucie, w której dokonano płatności. Wymiary produktu to 237 mm x 129 mm x 136 mm. Urządzenie cenione jest za wszechstronność i solidne wykonanie, a przede wszystkim za przydatne, w punktach medycznych, funkcje.

 

 

 

 

Citien CT-S280

 

Drukarka termiczna paragonowa Citizen CT-S280 to idealne rozwiązanie do restauracji. Za jej pomocą można przesyłać zamówienie do kuchni. To również doskonała propozycja do wydruku biletów, czy wejściówek. Urządzenie drukuje metodą termiczną. Szybkość wydruku to maksymalnie 80 mm/sek., czyli ok. 17.6 linii/sek.

Natomiast szerokość zadruku na papierze o szerokości maksymalnie 58 mm wynosi 48 mm – 384 punktów. Wymiary urządzenia to 165 mm x 105 mm x 115 mm, a jego waga to ok. 0.43kg. W efekcie jest to niewielki, bardzo mobilny sprzęt. Opinie o drukarkach fiskalnych tej marki są bardzo pochlebne. Firmy, które zdecydowały się na ten model, w swoich ocenach podkreślają, że jest to dobra i tania drukarka fiskalna.

Zauważają też, że można dla niej znaleźć szerokie zastosowanie, zwłaszcza w punktach gastronomicznych, ale także w wielu innych firmach, gdzie zamiast przekazywania zamówienia telefonicznie, można usprawnić pracę wykorzystując tego typu sprzęt.

 

 

 

 

Posnet Thermal HS EJ

 

Posnet Thermal HS FV EJ to bardzo dobra drukarka fiskalna. Jej konstrukcja została oparta na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Wykonano ją z najwyższej klasy materiałów. Urządzenie zostało wyposażone w moduł kopii elektronicznej paragonów – wszystkie są archiwizowane na karcie SD. Warto podkreślić, że jest to urządzenie wielowalutowe z możliwością zaprogramowania dowolnej waluty.

Sprzęt ten ma też system ewidencji zmiany walut. Poza tym posiada  funkcję drukowania faktur VAT, a także system monitorowania transakcji. Dodatkowo jest wyposażone w 42 formatki niefiskalne w standardzie, w tym transakcje elektroniczne. Urządzenie ma cichy i szybki mechanizm drukujący (47 linii/s = 150 mm/s). Obsługuje 100 metrową rolkę papieru.

Sprzęt ten jest wyposażony w duży, czytelny, 4-liniowy wyświetlacz klienta. Ma też możliwość komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Wymiary produktu to: wysokość – 295 mm, szerokość – 162 mm, długość – 272 mm, a waga wynosi 3,5 kg. Użytkownicy tego modelu podkreślają, że jest on wydajny i wysoce bezawaryjny.

 

 

 

 

Innnova Profit EJ

 

Nasz ranking drukarek fiskalnych zamyka Innova Profit EJ – przeznaczona do małych i średnich sklepów oraz gastronomii. Jest to model z wygodnym w obsłudze menu. Ma wyświetlacz alfanumerycznym VFD – 2 linie po 20 znaków oraz LED – 8 cyfrowy lub alfanumeryczny VFD 2×20 znaków. Może również pracować jako drukarka walutowa (EURO) .

Umożliwia wprowadzenie dużej bazy towarów – 120 000 artykułów. Urządzenie posiada solidny mechanizm termiczny firmy APS. Prędkość wydruku wynosi 15 linii/s. W linii drukuje 40 znaków. Obsługuje papier o szerokości 56 mm. Drukarkę można połączyć z komputerem za pomocą RS232C lub USB. Sprzęt ten wyposażony jest w moduł kopii elektronicznej INNOVA EJ, który jest bezobsługowy.

Kopię paragonu można odczytać na komputerze, podłączając urządzenie przez kabel USB lub w menu drukarki. Wymiary produktu to szerokość – 160 mm, głębokość – 195 mm, wysokość – 130 mm, a jego waga wynosi ok. 2 kg. Model ten ceniony jest za jakość wykonania i funkcjonalność.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...