Czytniki kodów kreskowych ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Czytniki kodów kreskowych to urządzenia, które znajdują zastosowanie nie tylko w sklepach, ale też wielu innych miejscach. Nierzadko wykorzystuje się je w szpitalach, bibliotekach i podobnych placówkach. Szukasz najlepszego sprzętu w 2021 roku? Według konsumentów jest nim model Motorola LS2208, który jest wyjątkowo solidny. Urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia i nie ulegnie awarii, nawet gdy spadnie na podłogę z wysokości 1,5 m. Po podłączeniu do komputera sterowniki instalują się automatycznie, więc nie musisz przeprowadzać długiej i skomplikowanej konfiguracji. To produkt wyróżniający się szerokim zakresem odczytu kodów, od 0 do 43 cm. Sprzęt może znacząco zwiększyć tempo Twojej pracy. Polecamy Ci także urządzenie Honeywell 1250G, które pracuje w dwóch trybach – ręcznym i automatycznym (po podłączeniu do podstawki). Czytnik jest lekki i poręczny, a dodatkowo świetnie radzi sobie ze skanowaniem zamazanych i uszkodzonych kodów kreskowych. Sprzęt doskonale nadaje się do użytkowania w hurtowni, biurze czy sklepie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest bardzo lekki, co jest szczególnie ważne podczas wielogodzinnego użytkowania. Produkt jest mobilny – funkcjonuje bezprzewodowo. Zasięg modelu wynosi 45 cm, co jest wygodne zwłaszcza podczas sczytywania kodów produktów ustawionych na najwyższych półkach. Prędkość odczytu kodów jest dużą zaletą tego modelu.

Wady

Niektórzy konsumenci narzekają na stabilność podstawy po podłączeniu. Bywa, że czytnik ma problemy z długimi kodami na bonach i kartach.

Podsumowanie

Produkt jest lekki. Jego konfiguracja i obsługa są intuicyjne. Model działa tuż po podłączeniu, co jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które muszą rozpocząć pracę urządzeniem niemal od razu.

Drugi wybór

Zalety

Czytnik bardzo dobrze radzi sobie z długimi kodami logistycznymi. Urządzenie nie sprawia problemu również przy sczytywaniu zniszczonych kodów kreskowych. Zasięg odczytu wynosi około 44 cm, co pozwala na używanie czytnika nawet do sczytywania kodów towarów nieco oddalonych od podstawki.

Wady

Produkt dość głośno sygnalizuje odczytanie kodu, co przy dość długim użytkowaniu może być uciążliwe. Czytnik czasem zacina się na kodach przykrytych podwójną folią.

Podsumowanie

Model jest solidnie wykonany i odporny nawet na bardzo długie i intensywne użytkowanie. Obsługa czytnika jest intuicyjna, tak samo, jak jego konfiguracja. Możliwe jest sczytywanie kodów z podstawki bez konieczności naciskania przycisku.

Rozważ też

Zalety

Design produktu jest bardzo atrakcyjny, czytnik będzie wyglądał bardzo dobrze nawet na najbardziej elegancko zaaranżowanej ladzie. Urządzenie z łatwością sczytuje zniszczone kody kreskowe. Dodatkowe wzmocnienie chroniące produkt przed wilgocią znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania sprzętu.

Wady

Zasięg pracy od bazy wynosi w przypadku tego modelu wynosi 10 metrów, natomiast zasięg odczytu kodów – 35 cm, a to niezbyt duże odległości.

Podsumowanie

Solidna obudowa sprzętu chroni go od upadku nawet z 5 metrów. Wbudowany interfejs USB znacznie ułatwia konfigurowanie sprzętu, wgrywanie informacji itp. Szybkość odczytu wynosi w tym przypadku 100 odczytów na sekundę.

 

 

Jaki czytnik kodów kreskowych kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Kody kreskowe znajdziemy dziś niemal wszędzie. Są one nie tylko na produktach spożywczych, ale także na ubraniach, butach i wielu, innych przedmiotach. To właśnie w kodach zapisana jest cena, nazwa produktu, jego producent, a nawet kraj pochodzenia, czy waga. Każdy sklep, nawet ten najmniejszy, potrzebuje dziś czytnika kodów kreskowych. Używają ich nie tylko osoby pracujące na kasie, ale również te wykładające towar, czy pracujące na magazynie. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki czytnik kodów kreskowych wybrać, aby ułatwić pracę sobie i innym.

 

 

Rodzaj czytanych kodów

Przy wyborze odpowiedniego czytnika, musimy brać pod uwagę kilka parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj czytanych kodów. Już przed zakupem musimy określić, jakie kody będzie musiało odczytywać urządzenie – nie każdy czytnik potrafi wszystkie rozpoznać. Możemy podzielić je na dwie grupy: czytniki kodów 1D i 2D.

Kody 1D spotykamy przeważnie na produktach znajdujących się w sklepach. Mają one wiele formatów, ale najczęściej spotykany jest ten składający się z 13 cyfr, czyli EAN13. Jeśli interesuje nas model do użytkowania w sklepie, sprawdzajmy koniecznie, czy potrafi on odczytywać nie tylko te podstawowe kody, ale również nieco mniej popularne.

Z kolei kody 2D zawierają znacznie więcej informacji niż tylko cena. W nich znajduje się także określenie koloru, rozmiaru, producenta, niekiedy też określony dźwięk czy zdjęcie. Czytniki do takich kodów stosowane są głównie przy produktach, gdzie trzeba umieścić wiele informacji, np. w liście przewozowym firmy kurierskiej.

 

Rodzaj czytnika

Biorąc pod uwagę rodzaj czytników, możemy podzielić je na dwa rodzaje, a więc laserowe i imager. W tych pierwszych za odczytywanie kodu odpowiada wbudowana laserowa dioda. Takie modele cechuje szybka praca i duża odległość odczytu (zazwyczaj może odczytać kod w odległości do 30 cm od skanera).

Działanie czytników typu imager można porównać do aparatu fotograficznego. Są one bardziej zaawansowane i mogą odczytać kody nawet lekko zniszczone i w gorszej jakości wydruku. Działają jednak nieco wolniej niż laserowe, ponieważ analizują kod na większej powierzchni, a nie na szerokości wiązki lasera, która najczęściej wynosi 1 mm.

 

Norma szczelności

Norma szczelności jest niezwykle istotna w przypadku, gdy czytnik będzie wykorzystywany w nieco innych warunkach niż biuro, czy sklep spożywczy (np. w zakładzie produkcyjnym lub firmach typowo przemysłowych). W oznaczeniu normy szczelności znajdują się dwie cyfry. Pierwsza z nich określa ochronę przed wnikaniem ciał stałych, a druga ochronę przed wnikaniem wody i wyrządzanymi przez nią szkodami. W tym przypadku najlepszy czytnik kodów kreskowych to taki, którego cyfry oznaczające normę szczelności będą jak najwyższe.

 

Czytnik ręczny

To, jaki czytnik kodów kreskowych jest najlepszy, będzie zależeć od miejsca, gdzie będzie stosowany. Model ręczny jest wyposażony w komunikacyjny przewód, dzięki któremu możemy podłączyć urządzenie do kasy fiskalnej, bądź komputera. Jak sama nazwa wskazuje, obsługuje się go ręcznie i jest najbardziej przydatny w biurach, bibliotekach, urzędach oraz podobnych miejscach.

 

Czytnik stacjonarny

Przeciwieństwem modelu ręcznego jest urządzenie stacjonarne, które trwale montuje się do blatu czy ściany. Aby odczytać kod kreskowy, należy konkretny produkt podłożyć pod czytnik. To gwarantuje sprawną i szybką obsługę, dlatego tego typu urządzenia znajdziemy przede wszystkim w dużych marketach i sortowniach przesyłek.

 

Czytnik bezprzewodowy

Model bezprzewodowy również służy do obsługi ręcznej, wyposażony jest w stację bazową i może on działać w zasięgu od 10 do 100 metrów od niej. Taka stacja musi być połączona choćby z komputerem, a sam czytnik komunikuje się z nią poprzez wykorzystanie np. technologii Bluetooth. Dlatego też takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w magazynach.

 

 

Czytnik przemysłowy

Urządzenie o charakterze przemysłowym swoim działaniem przypomina model ręczny, stacjonarny lub bezprzewodowy, ale jest stworzone do bardziej intensywnej pracy. Poza tym uodpornione zostało na wstrząsy i upadki, dlatego wykorzystuje się je na halach i w firmach logistycznych.

 

Czytnik do kas fiskalnych

Urządzenia nadające się do podłączenia do kas fiskalnych to tak naprawdę większość spośród czterech wymienionych wyżej modeli. Niektóre z nich przeznaczone są do zabudowy (można je spotkać w np. hipermarketach). Do tego często podłącza się dodatkowo mniejsze urządzenia ręczne, które pomagają odczytać kod kreskowy z towaru o dużych rozmiarach, czy też posiadającego nietypowy kształt.

 

Czytniki kodów kreskowych w dobrych cenach

Na rynku istnieje wiele producentów tego typu produktów, dlatego ich ceny mogą się znacznie różnić. Koszt może być uzależniony także od samego modelu i wykorzystywanej w nim technologii.

Najtańsze wydają się być urządzenia ręczne, ponieważ musimy za nie zapłacić ok. 150-400 zł. Nieco droższe są modele bezprzewodowe znanych marek. Ich ceny mieszczą się w przedziale 500-800 zł, choć za czytniki nieco bardziej zaawansowane często musimy zapłacić nawet ok. 1000 zł.

Z kolei modele przemysłowe kosztują przeważnie powyżej 1500 zł. Wynika to z możliwości odczytu kodu z dużej odległości (co wymaga zastosowania zaawansowanych technologii), a także od wydajności i podwyższonej odporności na uszkodzenia

 

 

Najlepsze czytniki kodów kreskowych w 2021 roku

 

Masz sklep i szukasz dobrego czytnika kodów kreskowych, który ułatwi pracę Tobie i Twoim pracownikom, a może szukasz wygodnego sprzętu do hurtowni? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Ten ranking poświęcamy czytnikom kodów kreskowych różnego typu. Wybraliśmy 5 najlepszych modeli, które dostępne są na polskim rynku i cieszą się dużą popularnością.

 

Nasze zalecenia

 

Motorola LS2208

 

Nasza pierwsza propozycja to ręczny czytnik kodów Motorola LS2208. Jest to niedrogi model, jednocześnie bardzo lekki i skuteczny – doskonały do sklepu stacjonarnego, internetowego lub hurtowni. Umożliwi Tobie lub Twoim pracownikom szybki odczyt kodów bez konieczności ich wpisywania do komputera. Ułatwi też wiele innych prac, na przykład związanych z inwentaryzacją.

Tym samym poprawi się obsługa klienta, wydajność firmy i jej zyski. Model ten jest mobilny, a więc sprawdzi się również w dużej hurtowni. Posiada wbudowane interfejsy, które pozwalają na lepszą integrację z istniejącą już infrastrukturą sklepową. Jego dużą zaletą jest zasięg, z jakiego odczytuje kody. Wynosi on nawet 45 cm, co znacznie ułatwi sczytywanie kodów z wysoko ustawionych produktów.

Ten najlepszy czytnik kodów kreskowych cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Uważany jest za bardzo szybki, gdyż z dużą prędkością odczytuje kody kreskowe. Poza tym doceniono jego lekką, ergonomiczną budowę oraz duży zasięg odczytu kodów kreskowych.

Urządzenie Motorola LS2208 waży 146 g, a jego wymiary to: 6,5 cm x 13,5 cm x 9 cm. Ten dobry czytnik kodów kreskowych do 250 zł ma kabel o długości 200 cm.

Zalety
Wytrzymałość:

To, co wyróżnia produkt, to przede wszystkim wytrzymałość. Urządzenie nie zepsuje się nawet w wyniku upadku z dużej wysokości (do 1,5 m).

Lekkość:

Sprzęt jest lekki i dobrze leży w dłoni. Jest to idealny model do użytku nie tylko w sklepie, ale też w bibliotece bądź szpitalu.

Szeroki zakres odczytu:

Urządzenie ma szeroki zakres odczytu kodów kreskowych, od 0 do 43 cm. Z tego względu można go używać w różnych miejscach.

Łatwa instalacja:

Instalacja czytnika jest bardzo łatwa. Wystarczy podłączyć go przez kabel USB do komputera. Sprzęt automatycznie się włączy, a system operacyjny szybko przeprowadzi instalację niezbędnych sterowników.

Zwiększa wydajność pracy:

Używając akcesorium możemy zwiększyć tempo i wydajność swojej pracy. Czytnik szybko pobiera potrzebne dane.

Wady
Mało wytrzymały kabel:

Kabel często się plącze, a w dodatku jest podatny na przecieranie. Po pewnym czasie przewód trzeba zaizolować.

 

 

 

 

Honeywell 1250G

 

Honeywell 1250G Voyager to jeden z najpopularniejszych modeli na świecie. Ma niezawodny układ skanujący, który nie ma problemu z odczytem kodów jednowymiarowych, również typu GS1 DataBar. Radzi sobie także z dużymi kodami logistycznymi oraz najzwyklejszymi kodami, w tym z tymi w kiepskiej  jakości wydruku lub uszkodzonych. Ma duży zasięg odczytu – do 44 cm, a więc możesz go używać nawet ze sporej odległości.

Posiada wygodny uchwyt pistoletowy zapewniający komfort pracy i łatwiejszą inwentaryzację bez konieczności przekładania produktów. Tym modelem zeskanujesz kody nawet z kartonów umieszczonych w trudno dostępnych miejscach . Dzięki podstawce, którą można dokupić może być również używany jako czytnik stacjonarny. Gwarancja producenta to aż 60 miesięcy, masz więc pewność, że jest to inwestycja na lata.

Szybkość skanowania wynosi aż 100 odczytów na sekundę. Jest też wysoce odporny na uszkodzenia. Ma multi-interfejs (możliwość wymiennego użycia intefejsów: KBW, RS232 lub USB). Konsumenci zgodnie stwierdzają, że jest to wygodne w życiu, bardzo funkcjonalne urządzenie.

Model Honeywell 1250G ma wymiary: 6 cm x 16,8 cm x 7,4 cm. Sprzęt ma 200 cm kabel. To czytnik ważący 133 g.

Zalety
Automatyczny tryb odczytu kodów:

Po umieszczeniu urządzenia na podstawce włącza się automatyczny tryb odczytu kodów. To duże ułatwienie w pracy.

Solidna obudowa:

Obudowa sprzętu została wykonana z solidnych materiałów. Nie ma ryzyka, że czytnik szybko się zniszczy w wyniku intensywnej eksploatacji. Na sposób działania urządzenia nie powinien też negatywnie wpłynąć upadek z niewielkiej wysokości.

Odczytuje niewyraźne kody:

To model, który działa niezawodnie, ponieważ szybko odczytuje nawet niewyraźne, zamazane i słabej jakości kody kreskowe.

Interfejs Plug&Play:

Czytnik wykorzystuje interfejs Plug&Play, co oznacza, że po podłączeniu do komputera sterowniki instalują się automatycznie.

Wady
Niewygodna obsługa w trybie ręcznym:

Chcąc pracować z czytnikiem w dłoni (bez podstawki), przed odczytaniem kodu musimy wcisnąć przycisk na obudowie. Konsumenci uważają, że jest on zbyt mały i umieszczony w nieodpowiednim miejscu.

 

 

 

 

Honwywell Voyaegr 1202G

 

Honeywell Voyager1202G to kolejny produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Jest to dobry i tani czytnik kodów kreskowych w mobilnej obudowie. Zasięg pracy od bazy wynosi 10 metrów, a zasięg odczytu kodów 35 cm. Stanowi więc bardzo wygodny sprzęt w hurtowni lub sklepie do sczytywania kodów kreskowych z produktów o dużych gabarytach. Urządzenie odczytuje wyblakłe i zniszczone kody kreskowe.

Posiada wzmocnienie, które chroni je przed wilgocią oraz uszkodzeniem w razie upadku nawet z 5 metrów. Jest wyposażone we wbudowany Interfejs USB, dzięki któremu można go dostosować do własnych potrzeb. Szybkość skanowania wynosi 100 odczytów/sek. Jest wyposażone w sygnalizację dźwiękową i świetlną odczytu. Waży ok. 179 g, jest więc bardzo poręczny. Sprzęt ten odczytuje różnego typu kody, również te mniej popularne, co czyni go bardzo funkcjonalnym.

Bez problemu skanuje kod: 1D, Codabar, Code 39, 93, 128, jak również GS1 Databar (RSS), Industrial 2 of 5, Interleave 2 of 5 i wiele innych. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo poręczna, praktyczna i funkcjonalna propozycja do każdego sklepu.

Czytnik Honeywell Voyager 1202G wyposażono w moduł Bluetooth, jego maksymalny zasięg pracy to 10 m. Urządzenie ma wymiary: 18 cm x 6,6 cm x 9,2 cm i waży 179 g.

Zalety
Bezprzewodowa praca:

Ponieważ model pracuje w trybie bezprzewodowym, krótki kabel nie jest dla nas ograniczeniem. Możemy bez przeszkód poruszać się w miejscu pracy w znacznej odległości od bazy.

System przywoławczy:

Może się zdarzyć, że odłożymy czytnik w pewne miejsce, a później nie będziemy mogli go znaleźć. W takich sytuacjach możemy wypróbować system przywoławczy oparty na dźwiękowych i świetlnych sygnałach. Na pewno szybko zlokalizujemy sprzęt.

Niezawodny układ laserowy:

Czytnik został wyposażony w ulepszony układ laserowy zapewniający mu niezawodne działanie. Urządzenie poradzi sobie z odczytaniem każdego kodu kreskowego, również uszkodzonego lub słabej jakości.

Wady
Mało poręczny:

Część osób twierdzi, że sprzęt jest mało poręczny i często wyślizguje się z dłoni. Z tego względu czasem wygodniej jest pracować z czytnikiem umieszczonym na podstawce.

 

 

 

 

Datalogic QD2430

 

Datalogic Imager QuickScan QD2400 2D to urządzenie stworzone z myślą o potrzebach sprzedawców detalicznych. Zapewnia ono wielokierunkowy skan w zasadzie wszystkich kodów, jakie występują na produktach. Model ten ma lekką, ale mocną obudowę. Zastosowano w nim najnowszy system podświetlania i celowania, aby urządzenie było skuteczniejsze. Jednocześnie zadbano o to, aby sprzęt ten nie obciążał wzroku użytkownika.

Dlatego znalazło się tutaj miękkie, ciemnoczerwone podświetlenie z dwoma niebieskimi trójkątami LED, które kieruje się na kod kreskowy. Odczytuje typowe, liniowe kody kreskowe oraz złożone kody kreskowe 2D z ekranów urządzeń mobilnych lub z kart lojalnościowych.

Ten dobry czytnik kodów kreskowych nie odbiega jakością od modeli laserowych. Firmy, które wybrały ten produkt potwierdzają, że jest to wysokiej jakości propozycja. Bardzo wydajna i wysoce bezawaryjna. Ma szerokie spektrum działania i przede wszystkim jest łatwa w obsłudze.

Sprzęt Datalogic QD2430 ma wymiary: 9,1 cm x 16,3 cm x 4,1 cm. Czytnik waży 145 g. Wyposażono go w kabel o długości 180 cm.

Zalety
System wspomagania celowania:

Model wykorzystuje system wspomagania celowania oparty na dwóch niebieskich trójkątach LED oraz ciemnoczerwonym podświetleniu. To zmniejsza zmęczenie oczu w wyniku wielogodzinnego skanowania kodów.

Odporność na wilgoć:

Sprzęt może być użytkowany w różnych miejscach. Dopuszczalna wilgotność otoczenia mieści się w zakresie od 0 do 95%. Czytnik nie jest też podatny na działanie wysokiej temperatury (do 50 st. C).

Technologia Green Spot:

Urządzenie wyposażono w technologię Green Spot. Zielona dioda na kodzie daje nam pewność, że został prawidłowo odczytany przez sprzęt.

Wady
Brak podstawki:

Podstawka, do której można podłączyć czytnik, nie jest dołączona do kompletu. Jeśli chcemy korzystać z automatycznego trybu pracy sprzętu, musimy ją sami dokupić.

Za mała odległość odczytu:

W zależności od kodu, maksymalna odległość odczytu wynosi od 15 cm do 30 cm. Nie zawsze można zeskanować przedmiot, trzymając czytnik z dala od niego.

 

 

 

 

Metrologic MS 5145 Eclipse KB

 

Nasz ranking czytników kodów kreskowych zamyka ergonomiczny, laserowy model Metrologic MS 5145 Eclipse. Ma on szeroki zasięg odczytu – większy niż typowe czytniki diodowe. Posiada spust CodeGate, dzięki któremu użytkownik może w łatwy sposób nakierować czytnik na żądany kod, a następnie po naciśnięciu przycisku przesłać zeskanowany kod do systemu.

Pamięć flash tego urządzenia przechowuje ustawienia trybów pracy oraz firmware, czyli oprogramowanie sterujące skanerem. Bez problemu zaprogramujesz skaner za pomocą programu MetroSet2. Oprogramowanie Bits`n`Pieces umożliwia edycję odczytywanych danych, w tym: dodanie prefiksów lub sufiksów, czy zmianę kolejności znaków w kodzie. Rozdzielczość urządzenia wynosi 140 mm.

Ma ono wbudowany interfejs USB. Posiada też sygnalizację optyczną i dźwiękową. Długość przewodu czytnika wynosi 150 cm, jego waga to 97 g, a wymiary: wysokość – 169 mm, szerokość – 63 mm i głębokość – 35 mm. Opinie o czytnikach kodów kreskowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią je za jakość wykonania oraz dużą funkcjonalność i poręczność.

Czytnik kodów kreskowych Metrologic MS 5145 Eclipse KB to model o wymiarach: 6,3 cm x 3,5 cm x 16,9 cm. Sprzęt ma kabel o długości 150 cm. Produkt waży ok. 97 g.

Zalety
Jasny promień lasera:

Wyświetlany przez czytnik promień lasera jest na tyle jasny i wyraźny, że dokładne nakierowanie go na kod kreskowy nikomu z nas nie sprawi trudności (nawet jeśli do tej pory nie mieliśmy styczności z podobnymi urządzeniami).

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt jest lekki, poza tym ma kompaktowe wymiary. Z czytnikiem możemy swobodnie się poruszać. Jego obudowa została dobrze wyprofilowana. Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni.

Wady
Brak modułu Bluetooth:

Konsumenci narzekają, że model nie ma modułu Bluetooth. Gdyby sprzęt mógł działać w trybie bezprzewodowym, byłby bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Nie odczytuje wszystkich kodów:

Wymagany kontrast kodu to 35%. Oznacza to, że z pomocą urządzenia nie uda nam się zeskanować wszystkich przedmiotów. Możemy napotkać problem, gdy kod będzie niewyraźny lub uszkodzony.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir