fbpx

Szelki bezpieczeństwa ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.08.19

 

Poszukujesz dobrych szelek bezpieczeństwa, jeśli tak, dobrze trafiłeś. Analizując oceny konsumentów przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych produktów. R.E.I.S. OUP-KRM-FBH-PSBS to obecnie najlepsze szelki bezpieczeństwa, jakie dostępne są na rynku. Dobrze połączone ze sobą elementy gwarantują, że użytkownik nie spadnie z wysokości. Co więcej, produkt wykonano z wysokiej jakości materiału, który nie obciera naszej skóry. Dzięki temu nie musisz się obawiać o podrażnienie, w tym bolesne i nieestetyczne odparzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy pracujemy na dużej wysokości lub właśnie zdobywamy upragniony szczyt. Wystarczy bowiem moment nieuwagi, by stracić równowagę. Zakup tego produktu ma pozytywny wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa. Produkt ma mocne zapięcie, zatem nie ma możliwości, aby użytkownik wypadł z szelek. Jeśli jednak produkt ten nie przypadł Ci do gustu, polecamy sprawdzenie alternatywnego produktu. Jest nim Miller H-Design Duraflex, czyli innowacyjny model, który wyglądem przypomina literę H. Dobre ułożenie pasków pozwala przytrzymać użytkownika, tak by w czasie pracy nie przechylił się i spadł. Materiał użyty do konstrukcji jest bardzo bezpieczny, gdyż nie powoduje obtarć.

 

 

Jakie szelki bezpieczeństwa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W przypadku pewnych zawodów oraz podczas wspinaczki wysokogórskiej niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie w postaci szelek bezpieczeństwa. Zakup tego typu produktu wymaga posiadania stosownej wiedzy, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim porady, które pomogą Ci zdecydować, jakie szelki bezpieczeństwa wybrać.

Szelki, a zawód

Jeśli nie wiesz, jakie szelki bezpieczeństwa są najlepsze, powinieneś w pierwszej kolejności upewnić się, że Twój produkt jest adekwatny do wykonywanego zawodu. Chodzi o to, aby nasze ruchy nie były krępowane. Może to bowiem spowodować dyskomfort, który skłoni nas do zaprzestania ich noszenia.

Pamiętaj, że wszystkie dodatki w postaci pierścieni grzbietowych czy podkówek powinny być na tyle duże, byśmy bez przeszkód zaczepili nasz osprzęt. Każdy z elementów powinien mieć swoje zabezpieczenia, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się przypadkowego wypięcia. Każdy z elementów musi się domykać i być pozbawiony ostrych krawędzi. Najważniejszą cechą szelek jest ich funkcjonalność, to dzięki niej noszenie ich jest efektywne i bezpieczne. Poszczególne elementy nie mogą się przypadkowo splatać lub zahaczać o siebie, gdyż skończy się to wypadkiem.

Zwróć również uwagę na obecność klamry. To dzięki niej nasze ciało będzie utrzymane w jednym miejscu, tak by zapewnić nam komfort pracy. Polecamy jednak zastanowić się nad sprzętami, gdzie znajdują się 2 elementy. Pozwoli to na zachowanie większych środków bezpieczeństwa.

 

Wygoda

Ważną kwestią jest wygoda noszenia. Dzięki temu na ciele użytkownika nie powstają bolesne otarcia. Pamiętaj, że praca na wysokości może trwać wiele godzin, ważne jest zatem aby produkt nie ograniczał Twoich ruchów, gdyż wpłynie to niekorzystnie na Twoją wydajność pracy. Istotne jest również, aby w żadnym miejscu produkt nie wbijał się w ciało. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonano przedmiot, tak by zapewnić sobie większy komfort użytkowania.

Chcemy również podkreślić, że na rynku dostępne są również produkty, które przeznaczone są nie tylko do pracy na wysokościach, ale też nauki chodzenia. Niezwykle istotna w szelkach do nauki chodzenia jest wygoda, zarówno dziecka, jak i rodzica. Bardzo ważne jest to, aby model nie obcierał dziecka w żadnym miejscu. Ponadto musisz zadbać o to, by Twoja pociecha nie wisiała na szelkach. Ich zadaniem jest bowiem asystować przy pierwszych krokach dziecka. Równocześnie, powinieneś zadbać również o swój komfort. W czasie ich użytkowania rodzic powinien być wyprostowany, a nie zgarbiony. Polecamy sprzęty z poliestru, gdyż są one odpowiednio rozciągliwe, ale i wygodne.

 

Materiał

Aby zapewnić sobie wygodę użytkowania powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano interesujący Cię przedmiot. Jednak informacja o tkaninie jest ważna również dlatego, że to od jej jakości zależy, czy nasza waga zostanie utrzymana. Jak podaliśmy powyżej, zalecamy zakup sprzętu, który uszyto z poliestru, gdyż gwarantuje on odpowiednią elastyczność. Jednak kolejnym, istotnym elementem są również nici, którymi uszyto produkt. W tym poradniki chcemy polecić Ci modele, w których użyto poliamidowych lub poliestrowych nici.

Są one bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie musisz martwić się wypadkiem. Wymienione materiały są odporne na przetarcia, dlatego zapewnia to szelkom trwałość i dobrą prezencję. Pamiętaj, aby upewnić się, czy tkanina, z której wykonano produkt, posiada wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty EU.

 

Stabilność

Przed zakupem szelek do pracy na wysokości upewnij się, że są one stabilne. Dobrej jakości modele powinny mieć specjalne paski na wysokości uda i pod nim, które utrzymują nas w bezruchu. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie pozycji „siedzącej” powinieneś mieć specjalne zaczepienie po obu stronach bioder. Ważne są również pasy na wysokości klatki piersiowej. Jednak aby wszystkie te elementy spełniały swoje zadanie powinny mieć regulowaną długość. Dzięki temu dopasujesz sprzęt do swoich gabarytów. Co więcej najlepsze szelki bezpieczeństwa powinny przylegać bezpośrednio do naszego ciała.

Pamiętaj, że w czasie wykonywania pracy na wysokości całe nasze ciało powinno być nieruchome. Aby było to możliwe wszystkie paski powinny ciasno przylegać do powierzchni skóry. Im więcej pasków mają szelki, tym bardziej stabilni jesteśmy. Dlatego jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, to szukaj tych z możliwie największą liczbą pasów.

Szelki bezpieczeństwa w dobrych cenach

Decydując się na wybór szelek bezpieczeństwa, nie możemy zapomnieć o ich cenie. Koszty zakupów uzależnione są od designu, wielkości, możliwości regulowania poszczególnych elementów oraz jakości wykonania. Ceny zaczynają się od około 120 zł, ale mogą sięgać nawet 1000 zł. Taka rozbieżność jest dość niebezpieczna, bo wiele osób chcąc oszczędzić wybierze najtańsze modele. Pamiętaj jednak, że to nie cena się liczy, a poziom bezpieczeństwa, jaki oferuje sprzęt. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu porównaj parametry najtańszego i najdroższego modelu.

Może się okazać, że właściwości obu sprzętów są takie same, zatem nie ma powodu przepłacać. Równocześnie musisz mieć świadomość, że praca na wysokości jest bardzo niebezpieczna. Jeśli kupimy złej jakości szelki to możemy ulec wypadkowi, dlatego nie powinniśmy oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.

 

 

Najlepsze szelki bezpieczeństwa w 2019 roku

 

Jeśli pracujesz na wysokościach lub wspinaczka górska jest Twoim hobby, polecamy Ci inwestycje w szelki bezpieczeństwa. Produkt ten zmniejsza ryzyko upadku, co jest bardzo ważne, gdy wspinamy się na wysokie szczyty. Wiemy jednak, że zakupy tego typu sprzętów nie są łatwe. Z tego powodu przygotowaliśmy ranking szelek bezpieczeństwa, w którym opisaliśmy najlepsze produkty.

 

Nasze zalecenia

 

R.E.I.S. OUP-KRM-FBH-PSBS

 

Praca na wysokościach jest bardzo niebezpieczna. Z tego powodu niezbędna jest asekuracja, która zagwarantuje nam to, że nie spadniemy. Sprzętem, który nam w tym pomoże jest R.E.I.S. OUP-KRM-FBH-PSBS. Jest to dobry i trwały produkt, który gwarantuje zachowanie warunków bezpieczeństwa.

Model składa się z jednego pierścienia grzbietowego, którego kształt przypomina literę „D”. Dzięki temu skutecznie powstrzymuje nas przed upadkiem. Pasy, które znajdują się na wysokości uda są regulowane, zatem każdy dopasuje produkt do swoich wymiarów w tym miejscu. Zapewni to nam większą stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Na wysokości ramion pasy nie są jednak regulowane. Całkowita szerokość modelu to 44 cm (+/- 1 cm). Szelki wykonano z poliestru, co gwarantuje wygodę noszenia. Z kolei nici powstały z bardzo rozciągającego się poliamidu, który cechuje się dużą wytrzymałością.

Prezentowany produkt spełnia wszystkie normy EN361 and EN358. Z tego powodu model używany jest przez wielu fanów wspinaczek górskich. Zdaniem konsumentów te eleganckie szelki bezpieczeństwa w dobrej cenie to produkt godny polecenia.

 

 

 

 

Miller H-Design Duraflex

 

Poszukując dobrej jakości szelek do pracy na wysokości, zachęcamy do zainteresowania się ofertą Miller H-Design Duraflex. Jest to bardzo dobry produkt, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Produkt posiada certyfikat EU oraz jest zgodny z normą PN-EN 361, co gwarantuje jego niezawodność i pełnię bezpieczeństwa.

Model przeznaczony jest do pracy na wysokościach, na przykład w branży budowlanej, energetyce lub telekomunikacji. Sprzęt składa się z 1 punktu zaczepienia, który wykonano z bardzo elastycznej taśmy. Swoim kształtem szelki przypominają literę „H”, co jest efektem innowacyjnej technologii, która zwiększy ich dopasowanie do ciała człowieka. Równocześnie sprzęt zapewnia swobodę ruchów i komfort użytkowania.

Co więcej, mocowanie z tyłu jest bardzo wygodne, zaś sam punkt zaczepowy jest ruchomy. Taśma DuraFlex, z jakiej wykonano ramiona modelu jest bardzo wytrzymała. Warto dodać, że materiał nie wchłania wody, oleju, smaru i zanieczyszczeń. Specjalny pas, który umieszczono poniżej bioder utrzymuje nas w pozycji pionowej.

Opinie o szelkach bezpieczeństwa marki Miller są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na inwestycję w model, gdyż zapewnia on pełnię bezpieczeństwa na dużej wysokości.

 

 

 

 

Deltaplus Elara160

 

Jeśli pracujesz na dużej wysokości w branży telekomunikacyjnej lub budownictwie, to polecamy Ci zakup Deltaplus Elara160. Są to bardzo eleganckie szelki bezpieczeństwa, które poza ładnym designem cechują się dużą wytrzymałością. Dzięki temu, użytkownicy są chronieni w czasie wykonywania swojego zawodu.

Szelki posiadają 1 pkt zaczepowy, który został wyznaczony na wysokości pleców. Mocowania znajdują się w produkcie na stałe, co pozwala na komfortowe użytkowanie. Dodatkowo szelki posiadają wbudowane amortyzatory, które jeszcze bardziej dbają o nasze bezpieczeństwo. Zestaw obejmuje również linę skręcaną o długości 2 m. Co więcej szelki zostały wyposażone w 2 klamry zabezpieczające, które niwelują ryzyko przypadkowego wypięcia się i upadku. Po bokach ulokowano po jednej płytce, którą można regulować. Dzięki temu bez trudu dopasujemy wielkość modelu do naszych gabarytów.

Konsumenci docenili trwałą konstrukcję, która nie obciera użytkownika. Dzięki temu noszenie szelek jest nie tylko bezpieczne, ale i komfortowe. Bowiem, w czasie noszenia nie krępują one ruchów.

 

 

 

 

Protekt P-51E

 

Kupując szelki bezpieczeństwa warto postawić na produkt, który cieszy się pozytywnymi opiniami konsumentów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że jest on niezawodny. Z tego powodu polecamy Protekt P-51E. Jest to model, który został wyprodukowany w Polsce. Zanim trafił on na sklepowe półki przeszedł wszystkie niezbędne atesty, zatem jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Model zgodny jest z normą PN-EN 361 i ma niezbędne certyfikaty EU.

Szelki wyposażone zostały w dwie klamry zaczepowe ulokowane z przodu i z tyłu. Dzięki temu bez problemu przyjmiemy najbardziej komfortową dla nas pozycję. Pasy udowe, barkowe i piersiowe są regulowane, zatem każdy z nas idealnie dopasuje wielkość produktu do swoich gabarytów. Produkt może być używany do pracy „w podparciu”, czyli poprzez zaczepienie o klamry boczne. Taśmy zostały wykonane z poliamidu i poliestru. Zaś klamry zrobiono ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długoletnie użytkowanie. Elastyczne nici wykonano z poliestru.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło bezpieczną konstrukcję produktu. Zdaniem konsumentów szelki zapewniają również wygodę w czasie użytkowania.

 

 

 

 

Protekt BASIC 3

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości pasów bezpieczeństwa z linką i amortyzatorem do pracy na wysokości, to polecamy Protekt BASIC 3. Jest to bardzo wygodny produkt, który został wykonany z Polsce. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty EU. Dodatkowo jest on zgodny z zgodny jest z normą PN-EN 361.

Punkt zaczepienia znajduje się z tyłu. Wiedz, że paski, które utrzymują nasz ciężar są bardzo wygodne i nie wbijają się w skórę. Równocześnie cała konstrukcja jest bardzo elastyczna i nie będzie krępowała Twoich ruchów. Model występuje w rozmiarach od M do XL. Sprzęt posiada dodatkowo amortyzator bezpieczeństwa ABW z linką, który minimalizuje ryzyko upadku. Szelki posiadają stalowy zatrzask, który pozwala na utrzymanie użytkownika w miejscu.

Konsumenci pozytywnie oceniają elegancki design produktu oraz to, że gwarantuje pełnię bezpieczeństwa w czasie pracy. Dzięki temu bez przeszkód i strachu możesz kontynuować wykonywanie swojego zawodu na dużej wysokości.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status