Nauszniki ochronne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Praca w branży przemysłowej lub fabryce może stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Szczególnie na uszkodzenie narażony jest ludzki słuch. Dlatego wielu pracowników inwestuje we własne nauszniki ochronne. Jeśli poszukujesz dobrego modelu, który zapewni Ci bezpieczeństwo w pracy, przeczytaj nasz ranking. Na jego szczycie znajdziesz Zekler 380682062. To dobrej jakości produkt z regulacją wielkości, więc bez trudu dopasujesz go tak, by zapewnić sobie wygodę. Sprzęt wyróżniają miękkie poduszki stanowiące izolację. Dzięki temu hałas z zewnątrz nie dociera do ucha, co zapewnia komfort pracy. Co więcej, nauszniki wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów, dlatego nawet w momencie upadku ich budowa nie zostanie uszkodzona. Model został tak zaprojektowany, by zapewnić użytkownikom wygodę, więc nie uciska czaszki w trakcie noszenia. Innym sprzętem, który również pojawia się w naszym rankingu jest 3M PELTOR X2, czyli nowoczesne nauszniki przeciwhałasowe o bardzo ładnym designie. Produkt jest lekki i nie powoduje dyskomfortu w czasie noszenie, więc sprawdzi się przy wielogodzinnej pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie nauszniki ochronne kupić?

 

 

Przewodnik zakupowy

Nauszniki ochronne, inaczej ochronniki słuchu, swoim wyglądem przypominają słuchawki. Produkty te dedykowane są osobom narażonym na długotrwały hałas, przykładowo pracownikom obsługującym obrabiarki skrawające do metalu czy ręczne narzędzia pneumatyczne. Jeśli planujesz zakup ochronników, zachęcamy Cię do zapoznania się z tym poradnikiem. To zbiór podpowiedzi o tym, jakie nauszniki ochronne wybrać.

Po co nam ochronniki słuchu?

Niemal każdego dnia narażamy się na utratę lub pogorszenie słuchu. Dotyczy to nie tylko osób pracujących w zakładach przemysłowych, ale również wszystkich tych, którzy słuchają głośnej muzyki w słuchawkach lub często przebywają w otoczeniu maszyn budowlanych. Nauszniki ochronne to obowiązkowy element wyposażenia stanowiska pracy w miejscu, w którym niemożliwe jest usunięcie źródła hałasu lub zastosowanie efektywnych środków ochrony zbiorowej. Głośne dźwięki oddziałujące na narząd słuchu przez kilka godzin każdego dnia doprowadzają do podwyższenia progu słyszalności. Oznacza to, że zaczynamy słyszeć znacznie gorzej. Ubytków słuchu nie da się wyleczyć, zwykle jedynym rozwiązaniem jest założenie aparatu.

 

Rodzaje

Jakie nauszniki ochronne są najlepsze? Na to pytanie nie ma jednej, słusznej odpowiedzi. Nasz wybór jest uzależniony m.in. od tego, gdzie i w jaki sposób zamierzamy wykorzystywać zakupiony produkt. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje nauszników – niezależne oraz nahełmowe. Modele należące do pierwszej grupy mają dwie czasze umieszczone na pałąku. Produkty te różnią się między sobą sposobem mocowania. Niektóre nauszniki zapina się pod brodą, a inne za głową. Dostępne są też ochronniki zakładane w taki sam sposób jak słuchawki nauszne.

Nauszniki nahełmowe mocuje się do otworów na kasku ochronnym. Nie można założyć ich bezpośrednio na głowę, ponieważ tego typu produkty nie są wyposażone w sprężynę ani taśmę. Modele nahełmowe dedykowane są głównie pracownikom budowy, lotniska, a także rolnikom obsługującym generujące duży hałas sprzęty.

 

Ochrona pasywna czy aktywna?

Część nauszników zapewnia ochronę pasywną, inne produkty aktywną. Które ochronniki są lepsze? W modelach pasywnych elementem tłumiącym hałas jest najczęściej woda, ewentualnie pianka. Zadaniem takich nauszników jest pochłanianie mechanicznych drgań, zanim dotrą do narządu słuchu. Użytkownicy narzekają jednak, że produkty z ochroną pasywną wygłuszają wszystkie dźwięki w otoczeniu, dlatego niemożliwe staje się usłyszenie drugiej osoby czy nawet sygnałów alarmowych.

Nauszniki aktywne są wyposażone w układ elektroniczny, w efekcie czego tłumią dźwięki o niskich i średnich częstotliwościach. Tego typu produkty umożliwiają prowadzenie rozmów, gdyż im mniejszy hałas, tym delikatniej jest wygłuszany.

 

Poziom tłumienia hałasu

Sprawdzając poziom tłumienia hałasu, możemy wywnioskować, czy dany model zapewni nam odpowiednią ochronę. Nauszniki oznaczone cyfrą 1 przeznaczone są do użytku w środowisku o niskim poziomie hałasu, gdyż wyciszają dźwięki o 10 dB. W znacznie głośniejszych miejscach zaleca się użytkowanie ochronników z cyfrą 2 lub 3, które zmniejszają hałas kolejno o 20 dB i 30 dB, czyli przykładowo z 80 dB na 50 dB.

 

Normy i certyfikaty

Nie wszystkie ochronniki słuchu działają tak samo skutecznie i musimy o tym pamiętać. Najlepsze nauszniki ochronne spełniają podstawowe normy Unii Europejskiej, czyli EN 352-1 lub EN 352-3. Ponadto dobrej jakości produkt posiada stosowne certyfikaty, dlatego na opakowaniu szukajmy oznaczenia CE.

 

Funkcjonalność

Aby praca w trudnych warunkach stała się bardziej komfortowa, producenci wyposażają nauszniki ochronne w moduł Bluetooth. To powoduje, że użytkownik ochronników może np. słuchać radia lub swoich ulubionych piosenek bezpośrednio ze smartfona. Co więcej, za sprawą modułu Bluetooth możemy odbierać przychodzące połączenia telefoniczne, bez potrzeby sięgania po telefon.

Funkcjonalność ochronników podnosi również praktyczny wyświetlacz LCD umożliwiający szybką zmianę stacji radiowej czy utworu. Tak nowoczesne nauszniki zasilane są wbudowanym akumulatorem, który można naładować po podłączeniu do komputera przez port USB.

Aby mieć możliwość swobodnego prowadzenia rozmów ze współpracownikami, wybierzmy ochronniki z mikrofonem. Wtedy nie będziemy musieli zbyt głośno krzyczeć ani zdejmować nauszników. Miejmy na uwadze, że nawet krótkotrwałe narażenie na bardzo duży hałas może mieć poważne konsekwencje, więc nie warto narażać swojego zdrowia.

Wygoda noszenia

Konieczność noszenia ochronników słuchu nie musi wiązać się z uczuciem dyskomfortu, pod warunkiem, że dobierzemy model w odpowiednim rozmiarze. W sklepach znajdziemy nauszniki odpowiednie dla dorosłych, a także dla dzieci. Produkty dla dzieci są znacznie mniejsze i tym samym lepiej dopasowane do obwodu głowy maluchów. Zwróćmy uwagę na to, czy pałąk jest miękki i elastyczny, inaczej będzie uciskać skórę, a to utrudnia skupienie się na wykonywanej pracy. Bardzo często zdarza się, że pracownicy nie chcą nosić ochronników słuchu i tłumaczą to tym, że nie są w stanie usłyszeć żadnych dźwięków z otoczenia. W takiej sytuacji najczęściej wystarczy zmienić nauszniki na model o mniejszym poziomie tłumienia hałasu.

 

Nauszniki ochronne w dobrych cenach

Nauszniki przeznaczone do użytku w stosunkowo cichym otoczeniu kosztują średnio ok. 60 zł, niemal tyle samo zapłacimy za modele dedykowane dzieciom. Ochronniki o bardziej profesjonalnym charakterze, zapobiegającym utracie słuchu przy bardzo dużym hałasie, są znacznie droższe, gdyż ich cena przekracza zwykle 1000 zł. Dotyczy to również produktów wyposażonych w Bluetooth oraz inne przydatne technologie.

 

 

Najlepsze nauszniki ochronne w 2019 roku

 

Nasz ranking nauszników ochronnych składa się z opisów 5 najwyższej jakości modeli, które cieszą się uznaniem konsumentów. Wybraliśmy te produkty ze względu na ich skuteczność, ładny wygląd i atrakcyjną cenę.

 

Nasze zalecenia

 

Zekler 380682062 

 

Duże natężenie hałasu powoduje dyskomfort, dlatego warto zaopatrzyć się w nauszniki ochronne Zekler 380682062 tłumiące do 26 dB. Jest to dobrej jakości regulowany sprzęt, który bez trudu dopasujesz do swojej głowy. Pałąk łączący obie części jest pokryty materiałem, co sprawia, że produkt dobrze się prezentuje.

Poduszki zostały wypełnione, a następnie usztywnione tworzywem spienionym. Zapewnia to bardzo dobrą izolację dźwięków przy każdej częstotliwości. Liczne testy potwierdziły, że użytkownik jest w pełni chroniony przed niebezpiecznym hałasem, który może mieć miejsce w fabryce. Niewielka waga produktu sprawia, że w czasie pracy nauszniki nie powodują dyskomfortu u konsumenta. Według osób, które go testowały, model nie uciska czaszki.

Opinie o nausznikach ochronnych tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło sprzęt za dobrą izolację, niewielką wagę oraz atrakcyjną cenę. Model bardzo łatwo regulować, więc każdy użytkownik dopasuje produkt do siebie. Poza tym użyte materiały są bardzo wytrzymałe, dlatego nawet w momencie upadku, nauszniki nie ulegną uszkodzeniu.

 

 

 

 

3M PELTOR X2 

 

Prezentujemy nowoczesne, ładnie wykonane słuchawki przeciwhałasowe 3M PELTOR X2. Jest to bardzo lekki model, który nie obciąży czaszki. Produkt zaprojektowano tak, by dopasował się do kasku ochronnego noszonego na budowie i w wielu fabrykach. Waga modelu to 184 g.

Mechanizm regulacji wielkości nauszników jest bardzo łatwy w obsłudze. Dlatego bez trudu dopasujesz model tak, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, jak również komfort pracy. Pianki są miękkie, dlatego nie uciskają uszu. Dzięki temu nauszniki dobrze sprawdzą się podczas długiej pracy. Dużym atutem sprzętu jest rdzeń ze stali nierdzewnej. Stanowi on gwarancję ochrony przed wgnieceniami i uszkodzeniami. Izolacja akustyczna tego produktu to 31 dB, więc sprawdzi się on w wielu działach przemysłu.

Wiele osób, które kupiło ten model jest z niego bardzo zadowolona. Użyte materiały są bardzo wytrzymałe, co daje Ci pewność, że nauszniki nie zostaną łatwo uszkodzone. Poza tym sprzęt gwarantuje wygodę i dobrą ochronę przed hałasem.

 

 

 

 

R.E.I.S. Peltor Kid 

 

Model R.E.I.S. Peltor Kid to dobre gatunkowo nauszniki ochronne stworzone z myślą o dzieciach. Produkt przyda się, gdy nasze pociechy będą chciały nam pomóc w czasie prac ogrodowych, jak koszenie trawy czy sprzątanie liści przy pomocy dmuchawy. Model skutecznie pomaga w ograniczeniu hałasu, który dobiega do wrażliwych uszu najmłodszych.

Dzięki nowoczesnej stylistyce (zielony neonowy kolor) przekonanie malucha, by założyło produkt na pewno nie będzie trudne. Z kolei lekka budowa sprawia, że dziecko nie odczuje dyskomfortu. Jaskrawy kolor nauszników nie jest bez znaczenia. Dzięki niemu bez trudu zauważysz swoją pociechę. Produkt wypełniono specjalną płynną pianką, która stanowi dobrą izolację. Uchroni to dziecko przed nadwyrężeniem słuchu. Poduszki są szerokie i miękkie, co minimalizuje nacisk wokół uszu, a tym samym zapewnia komfort. Wymiana tego elementu jest bardzo prosta, co zwiększa higienę.

Prezentowany sprzęt sprawdzi się w czasie wydarzeń sportowych, festiwali, ale też w samolocie czy podczas głośnej burzy z piorunami. Nauszniki wykonano z dobrej jakości materiałów, dlatego będą chronić uszy Twojego dziecka przez długi czas.

 

 

 

 

Zekler 412 RDB 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości nauszników ochronnych, polecamy Zekler 412 RDB. Jest to nowoczesny sprzęt z wbudowanym radiem FM, a do tego obsługujący technologię Bluetooth i Wi-Fi. Dlatego produkt posłuży Ci też do odbierania połączeń telefonicznych.

Liczne testy potwierdziły, że nauszniki są bardzo wygodne i nie powodują ucisku głowy. Model ma prostą regulację wielkości, dlatego szybko dopasujesz je do swoich preferencji. Największą zaletą produktu jest dobre tłumienie w każdej częstotliwości. Co więcej, duże poduszki gwarantują wygodę, bo wykonano je z miękkich materiałów. Dzięki temu izolacja dźwięku jest bardzo dobra. Poza tym wymienienie poduszek jest łatwe, co pomaga w utrzymaniu nauszników w czystości. Sprzęt ma też wbudowany mikrofon służący do komunikacji z laptopem czy tabletem. Wyposażono go w technologię tłumienia szumów, co pozwala na wygodną komunikację nawet w bardzo trudnych warunkach.

Według konsumentów prezentowane nauszniki cechują się dobrym wykonaniem. Co więcej, wbudowane radio zapewnia dodatkowy komfort. Testy potwierdziły, że model sprawdzi się nawet w trudnych warunkach – poziom tłumienia to 2.

 

 

 

 

3M Protac Z

 

Model 3M Protac Z to dobre i tanie nauszniki ochronne, które sprawdzą się w każdym środowisku o podwyższonym hałasie. Wielu konsumentów używa ich w czasie prac ogrodowych, w fabrykach czy podczas koncertów i festynów. Produkt ma wbudowany aktywny ochronnik słuchu, który sam reaguje na hałas.

Wygłuszenie modelu to 32 dB. Sprzęt ma gniazdo wejściowe audio do podłączenia zewnętrznego urządzenia do komunikacji radiowej. Poza tym nauszniki mają stereofoniczną funkcję automatycznego reagowania na hałas. Dzięki temu bez przeszkód odsłuchasz dźwięki z Twojego otoczenia, takie jak rozmowy i sygnały ostrzegawcze. Model zasilany jest na baterie, których żywotność to 1000 godzin. Przed wyłączeniem się na skutek wyładowania, produkt nada sygnał ostrzegawczy. Sprzęt ma funkcję oszczędzania baterii, która wyłączy nauszniki po 2 godzinach nieużytku.  

Wbudowane radio oraz wysokiej jakości konstrukcja to dwie główne zalety, które przekonały konsumentów do zakupu tego produktu. Użytkownicy potwierdzają, że nauszniki mają dużo wolnej przestrzeni we wnętrzu, co minimalizuje gromadzenie się wilgoci.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...