Apteczki samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W poszukiwaniu najlepszej apteczki samochodowej zrobiliśmy badania wśród klientów. Wielu konsumentów uważa, że Swing-Med DIN 13164 PLUS to jeden z najlepszych produktów tego typu. Jest to apteczka w klasycznym czerwonym kolorze, więc podczas akcji ratowniczej z pewnością szybko ją zauważymy. Zapięcie stanowi zamek, dlatego dostanie się do artykułów pierwszej pomocy nie sprawi nam kłopotu. Apteczka jest kompaktowa, w związku z tym nie zajmuje miejsca. Z kolei rzep to element mocowania, który sprawia, że produkt pozostaje w jednym miejscu pomimo nierówności terenu, które skutkują wstrząsami. Jest to bardzo dobrze wyposażona apteczka. Znajdziesz w niej wszystko, co potrzebujesz podczas akcji ratowniczej. Na drugiej pozycji znalazł się produkt 4Max Super Classic. Jest to specjalna apteczka wykonana z materiału nieprzepuszczającego wilgoci. Dlatego możemy być pewni, że produkty umieszczone w apteczce są w niej zupełnie bezpieczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką apteczkę samochodową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Choć apteczka nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów prywatnych, powinna znaleźć się w każdym aucie. Znajdujące się wewnątrz niej akcesoria i przedmioty mogą przydać się nam nie tylko, gdy dojdzie do wypadku, którego jesteśmy świadkami, ale i w innych sytuacjach. Warto zaopatrzyć się w taki produkt, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Dla osób chcących przekonać się, jaką apteczkę samochodową wybrać, przygotowaliśmy krótki poradnik zakupowy. Podpowiadamy, co warto wozić ze sobą w aucie.

Kto powinien mieć apteczkę samochodową?

Osoby, od których wymaga się posiadania samochodowej apteczki, to przede wszystkim kierowcy busów i autobusów, taksówkarze, jak również instruktorzy nauki jazdy. Właściciele pojazdów prywatnych nie mają takiego obowiązku, choć jednocześnie warto mieć na uwadze, że według prawa, jako świadek wypadku musimy udzielić pomocy poszkodowanym (choćby dzwoniąc po służby ratownicze). Jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań, gdy są niezbędne dla ratowania życia lub zapobiegnięcia poważnego uszczerbku na zdrowiu, narażamy się na odpowiedzialność karną.

 

Wyposażenie podstawowe

Do podstawowego wyposażenia samochodowej apteczki zalicza się następujące elementy:

* opaska elastyczna o wymiarach: 400 cm x 6 cm (2 sztuki);

* opaska elastyczna o wymiarach: 400 cm x 8 cm (3 sztuki);

* opatrunek indywidualny G (sterylny, 1 sztuka);

* opatrunek indywidualny M (sterylny, 3 sztuki);

* plaster o wymiarach: 500 cm x 2,5 cm (w rolce);

* opakowanie plastrów o wymiarach: 10 cm x 6 cm;

* chusta trójkątna (2 sztuki);

* chusta opatrunkowa o wymiarach: 60 cm x 80 cm (sterylna, 1 sztuka);

* chusta opatrunkowa o wymiarach: 40 cm x 60 cm (sterylna, 3 sztuki);

* nożyczki z zaokrąglonymi końcami;

* kompresy o wymiarach: 10 cm x 10 cm (pakowane po 2 sztuki w opakowaniu, łącznie wymaganych jest 6 sztuk);

* rękawice lateksowe (4 sztuki);

* koc ratunkowy o wymiarach: 160 cm x 210 cm (folia termiczna);

* instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Wymienione przedmioty powinny znaleźć się w każdej apteczce dostępnej na terenie Unii Europejskiej. Tak wyposażony produkt odpowiada niemieckiej normie DIN 13164.

 

Wyposażenie dodatkowe

Bardziej wymagający użytkownicy mogą poszukać apteczki mającej w zestawie kilka dodatkowych, równie przydatnych elementów. Są to:

* zbijak do szyb;

* dwa opakowania gazy;

* nóż do przecinania pasów;

* latarka;

* maseczka na usta przeznaczona do reanimacji poszkodowanego.

 

Profesjonalna apteczka

W profesjonalnej apteczce, stosowanej m.in. przez ratowników czy strażaków możemy znaleźć m.in. kołnierz ortopedyczny oraz szyny służące do unieruchomienia złamanych kończyn. Zazwyczaj do wyposażenia takich produktów zalicza się też race świetlne, jak i dodatkowe plastry oraz inne materiały opatrunkowe. Do użytku prywatnego nie musimy jednak kupować tak rozbudowanego zestawu, ponieważ o tym, jaka apteczka samochodowa jest najlepsza, decyduje tylko nie ilość, ale rónież jakość zawartych w niej elementów.

 

Opakowanie

Aby wyposażenie apteczki nie uszkodziło się podczas jej przewożenia w aucie, powinno być zapakowane w solidne i wytrzymałe opakowanie. Konsumenci najczęściej wybierają produkty zamknięte w pudełku z tworzywa sztucznego, choć popularne są też modele dostępne w materiałowym etui. Najważniejsze jest to, aby opakowanie było w jaskrawym kolorze – czerwonym, żółtym albo pomarańczowym. To daje gwarancję, że apteczka w razie potrzeby zostanie szybko zauważona (przez nas lub osoby chcące udzielić nam pomocy). Według zaleceń Unii Europejskiej, najlepsze oznakowanie apteczki to biały krzyż znajdujący się na zielonym tle.

Jeśli chodzi o materiał wykonania opakowania, to powinien być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, eksploatacyjnych płynów stosowanych w samochodzie oraz substancji chemicznych. Z tego powodu opakowania samochodowych apteczek zwykle produkowane są z plastiku (ewentualnie innych tworzyw sztucznych) i wodoodpornej, mocnej tkaniny.

 

Łatwość przechowywania

Kiedy dochodzi do wypadku na drodze, większość z nas jest zestresowana i nie myśli racjonalnie. Zwykle potrzeba kilku minut, aby opanować nerwy i podjąć odpowiednie działania. Jesteśmy zdania, że najlepsza apteczka samochodowa musi być łatwa w przechowywaniu, aby w razie konieczności móc szybko po nią sięgnąć. Najlepszym miejscem na apteczkę jest półka pod tylną szybą. Jednak przewożony w ten sposób produkt może ciągle się przesuwać, zwłaszcza gdy poruszamy się po krętej drodze. Aby uniknąć zniszczenia samego opakowania, jak i jego zawartości, warto zdecydować się na zakup apteczki wyposażonej w zapięcia z rzepami, które przyczepia się do tapicerki. Tego typu zabezpieczenie jest proste, ale jednocześnie niezwykle skuteczne.

Czego nie przewozić w apteczce?

W apteczce nie powinniśmy przewozić lekarstw ani preparatów dezynfekujących, w szczególności w formie płynu. Podczas wypadku butelka może się rozbić, a jej zawartość rozlać i w ten sposób dochodzi do zabrudzenia lub zniszczenia pozostałych elementów wyposażenia apteczki. Niezalecana jest także lignina i wata, gdyż według najnowszych badań te materiały mogą doprowadzić do zanieczyszczenia ran.

 

Apteczki samochodowe w dobrych cenach

Apteczki z podstawowym wyposażeniem kosztują maksymalnie 50 zł. Im więcej przedmiotów w zestawie, tym droższy okazuje się produkt. Za modele z dodatkowymi elementami ratunkowymi zapłacimy ponad 100 zł, a za te dedykowane profesjonalistom – minimum 200 zł.

 

 

Najlepsze apteczki samochodowe w 2021 roku

 

Poniżej znajduje się ranking apteczek samochodowych. Bazując na opiniach klientów, umieściliśmy 5 najlepszych produktów tego typu. Wszystkie zostały dokładnie opisane w dalszej części artykułu.

 

Nasze zalecenia

 

Swing-Med DIN 13164 PLUS 

 

Swing-Med DIN 13164 PLUS to bardzo popularna, dobra i tania apteczka samochodowa. Jest to kompaktowy produkt, który zmieści się w każdym samochodzie. Na spodzie opakowania znajduje się bardzo mocny rzep. Przymocowany do tapicerki samochodu sprawia, że apteczka pozostaje w jednym miejscu.

Wymiary tego produktu wynoszą 22 cm x 13 cm x 5,5 cm. Jest to małe pudełko, które możemy umieścić w bagażniku, pod siedzeniem, za siedzeniem lub na fotelu. Produkt ten spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej. Prezentowana apteczka została wyprodukowana z mocnej tkaniny i jest zapinana na zamek. Gdy dojdzie do wypadku, możemy szybko dostać się do zawartości. W środku znajdziemy podstawowe wyposażenie apteczki w tym opatrunki, koc ratunkowy, rękawice, plastry, chusty, nożyczki oraz ustnik do wykonania resuscytacji. Z takim wyposażeniem możemy poprowadzić każdą akcję ratunkową.

Osoby, które zaopatrzyły się w tę apteczkę, uważają, że ma ona wszystko, co może przydać się podczas wypadku. Dlatego też jest często wybierana przez użytkowników.

 

 

 

 

4Max Super Classic

 

4Max Super Classic to apteczka samochodowa do zadań specjalnych, która została wykonana z bardzo solidnego materiału, który nie przepuszcza wilgoci. Tkanina ta jest wodoodporna, więc nie musimy się martwić, że wyposażenie apteczki się zniszczy.

Prezentowaną apteczkę mocujemy do tapicerki za pomocą rzepu. Możemy być pewni, że nawet podczas przejeżdżania po nierównej powierzchni produkt zostanie na swoim miejscu. W apteczce znajdziemy wszystkie potrzebne przedmioty służące do przeprowadzenia pierwszej pomocy. Między innymi: plastry, opatrunki, chusty i kompresy. Oprócz tego w apteczce mamy też nożyczki oraz koc ratunkowy. Do zestawu dołączono także instrukcję udzielania pierwszej pomocy, która może uratować komuś życie.

Prezentowana apteczka została solidnie wykonana i z pewnością nie zawiedzie nas w niebezpiecznych momentach. Użytkownicy chwalą wyposażenie tego produktu oraz jego wykonanie.

 

 

 

 

Unitec Din13164

 

Osobom szukającym apteczki samochodowej, na której mogą polegać, polecamy Unitec Din13164. Jest to produkt, który spełnia normy Unii Europejskiej. Mamy więc pewność, że w środku znajdziemy wszystko, co powinno być nam potrzebne do opatrzenia rany.

W środku apteczki znajdują się chusty, kompresy, bandaże i plastry. Abyśmy mogli je pociąć, producent dodaje nożyczki. W pudełku znajduje się również koc termiczny. Podczas udzielania pierwszej pomocy z pewnością przyda nam się ustnik, który służy do przeprowadzenia resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Jeżeli nie jesteśmy pewni co zrobić w trakcie wypadku, to wskazówki znajdziemy w instrukcji udzielania pierwszej pomocy.

Większość posiadaczy apteczki uważa, że jest ona bardzo dobrze wyposażona. Wszystkie przedmioty znajdujące się w zestawie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a sama apteczka jest solidna i nie przepuszcza wilgoci. Artykuły pierwszej pomocy są więc bezpieczne.

 

 

 

 

Vera DIN 13164 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Vera DIN 13164 – apteczkę samochodową, która została zaakceptowana przez Unię Europejską. Produkt spełnia wymogi normy Din 13164, które nakazują, by wszystkie artykuły pierwszej pomocy były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to także samego opakowania, które nie powinno przepuszczać wilgoci, aby nie uległy zniszczeniu mieszczące się w niej artykułów.

Apteczka zawiera podstawowe wyposażenie. Dlatego w środku znajdziemy kilka rodzajów  bandaży, kilka chust, które pomogą nam w zatrzymaniu krwotoku, sterylne opatrunki oraz opaski elastyczne do zatrzymania krwawienia. W apteczce znajdziemy także rękawiczki winylowe. Do zestawu dołączono też nożyczki, koc termiczny oraz ustnik do wykonywania resuscytacji.

W udzielaniu pomocy z pewnością pomoże nam dołączona instrukcja – konsumenci twierdzą, że jest dobrze napisana. Nylonowe opakowanie apteczki nie przepuszcza wilgoci. Z pomocą rzepa znajdującego się na dole opakowania możemy przyczepić akcesorium do tapicerki samochodu. To właśnie dlatego wielu kierowców sięga po ten model. Opinie o apteczkach samochodowych tej marki są pochlebne, nie dziwi więc fakt, że produkt jest tak popularny.

 

 

 

 

Pk-mot ASA

 

Pk-mot ASA to duże pudełko wykonane z tworzywa sztucznego zwanego polistyrenem. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie przepuszcza ono także wody. Dlatego nie musimy obawiać się, że apteczka łatwo się zniszczy. Jest to produkt, który spełnia wymogi norm Unii Europejskiej.

W środku apteczki znajdziemy wszystko, co może przydać nam się podczas udzielania pierwszej pomocy. Plastry i bandaże pozwolą nam na zakrycie krwawiącej rany. Dzięki temu zarazki nie będą miały do niej dostępu. Z kolei nożyczki pozwolą nam dowolnie docinać kompresy oraz bandaże. W komplecie znajdziemy także koc termiczny oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Apteczka dostępna jest w dwóch kolorach: żółtym i czerwonym. Użytkownicy uważają, że prezentowany produkt dobrze spełnia swoje zadanie. Według kierowców zawiera w sobie  wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia pierwszej pomocy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir