Wywrotki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką wywrotkę dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dziś wybór zabawek dla dzieci jest naprawdę bardzo duży – nic dziwnego, że rodzice czasami czują się zagubieni, bo nie potrafią nadążyć za najnowszymi trendami. Jeżeli szukamy prezentu dla dziecka, ciekawą propozycją jest wywrotka – zwłaszcza, gdy podarunek ma trafić do chłopca. Przy wyborze pod uwagę powinno się brać wiele czynników, np. wiek malucha, estetykę czy atesty bezpieczeństwa. W tym poradniku znajdziesz informacje, jaka wywrotka dla dzieci jest najlepsza.

Wywrotka interaktywna

W ciągu kilku ostatnich lat zabawki interaktywne stały się bardziej popularne – jednak rodzice nie do końca wiedzą, jakie są ich cechy charakterystyczne. Słowo interaktywność oznacza, że jednocześnie zabawka może oddziaływać na dziecko i odwrotnie – maluch oddziałuje na przedmiot. Takie modele potrafią więc znacznie więcej, niż zwykłe zabawki. Dla przykładu – interaktywna lalka umie m.in. chodzić, płakać czy usypiać.

Z kolei interaktywna wywrotka to taka, która wyposażona została w migające światełka, różne melodie i dźwięki, które można usłyszeć po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Ma to pomagać dzieciom w rozpoznawaniu odgłosów, a także kształtowaniu koordynacji ruchowo-zmysłowej. Ponadto zabawka może mieć mechanizmy, które napędzają ją do poruszania na gładkiej powierzchni. Interaktywność może również oznaczać możliwość rozwijania logicznego myślenia czy manualnych zdolności. Dodatkowo dołączane do kompletu wielobarwne klocki o różnych kształtach mogą rozwijać umiejętność rozpoznawania geometrycznych figur.

Taki typ zabawek przeznaczony jest dla dzieci już od 6. miesiąca życia. Powinien być kolorowy, solidnie wykonany i posiadać atesty bezpieczeństwa. Nie może też mieć ostrych krawędzi czy wystających elementów, przez które maluch może się skaleczyć lub nawet uszkodzić oczy. Interaktywna wywrotka może zachęcać dziecko do raczkowania, ponieważ będzie jeździć tylko wtedy, gdy będzie się ją popychać.

 

Wywrotka drewniana

Zabawka wykonana z drewna z pewnością przypadnie do gustu osobom będącym miłośnikami klasyki. Jest idealna dla dzieci powyżej pierwszego roku życia – łączy w sobie rozrywkę i edukację. Podczas zabawy maluch może rozwijać swoją wyobraźnię, samodzielność oraz zdolności manualne.

Kiedy zastanawiamy się, jaką wywrotkę dla dzieci wybrać, rozważmy zakup drewnianego modelu z klockami w komplecie. Dziecko podczas zabawy może przewozić je z jednego miejsca w drugie, by np. wybudować wieżowiec czy dom – wszystko zależy od jego kreatywności. Naczepa pełni jednocześnie rolę schowka, więc nawet porządkowanie klocków możemy zamienić w dobrą zabawę, podczas której nauczymy swoją pociechę odpowiedzialności i dobrego nawyku sprzątania.

Drewno to solidny i ekologiczny materiał – wygląda elegancko, a jednocześnie jest odporny na zniszczenia. Takie wywrotki często malowane są atestowanymi, kolorowymi lakierami, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o ich toksyczny i szkodliwy wpływ na zdrowie dzieci. Warto również sprawdzić, czy drewno zostało dobrze wyszlifowane, by maluch podczas zabawy nie ukuł się drzazgą.

 

Wywrotka do piaskownicy

Dzieci, które uwielbiają spędzać dużo czasu na zewnątrz, z pewnością ucieszą się z wywrotki, którą mogą bawić się w piaskownicy. Takie modele zazwyczaj wykonane są z wysokiej jakości plastiku, który bardzo łatwo można umyć po powrocie do domu. Mogą się nimi bawić maluchy, które ukończyły 1 rok życia.

Poza samochodem, w zestawie znajdują się także grabki, wiaderko z sitkiem, różnego rodzaju foremki i łopatka – a więc wszystko, czego dziecko potrzebuje do zabawy w piasku. Najlepiej, jeśli zabawka będzie miała dużo ruchomych elementów, zwłaszcza w skrzyni ładunkowej. Dzięki temu maluchy będą mogły załadować, a następnie wysypać piasek w innym miejscu i np. zbudować zamek. Im bardziej kolorowy, większy i przede wszystkim wytrzymały będzie wybierany przez nas model, tym lepiej.

Oczywiście inaczej będzie wyglądała wywrotka dla małych, a inaczej dla nieco starszych dzieci, w wieku 4-6 lat. Im starsza jest nasza pociecha, tym większą zabawkę wybierzemy – taka może też zawierać małe elementy (starsze dziecko najczęściej wie, że nie może brać do buzi guzików czy innych, drobnych części). Tego typu zabawka do piaskownicy również może zagwarantować rozwój kreatywności malucha, bo zabawa z piaskiem doskonale wpływa m.in. na precyzję i zręczność. Być może właśnie dzięki wywrotce dziecko nawiąże swoje pierwsze przyjaźnie.

Wywrotki dla dzieci w dobrych cenach

Cena zabawek dla dzieci, w tym również wywrotek, zależy od ich funkcjonalności, materiału, z którego zostały wykonane, a nawet samej marki. Zalecane jest robienie zakupów z głową – niska cena nie zawsze powinna być wyznacznikiem, szczególnie gdy kupujemy coś dla naszych pociech. Pod uwagę powinno się brać przede wszystkim jakość wykonania oraz bezpieczeństwo, musimy więc dokładnie sprawdzać, czy wybrana przez nas zabawka posiada odpowiednie atesty (wszystkie informacje i oznaczenia można znaleźć na opakowaniu). Z kolei marka to coś, na co uwagę zwracają głównie rodzice – nie ma ona żadnej wartości dla dziecka.

Dobre wywrotki interaktywne, które z pewnością posłużą niejednemu dziecku, kosztują zazwyczaj powyżej 70-100 zł. Warto jednak zainwestować w taką zabawkę, ponieważ jest bardzo dobra jakościowo i na pewno nie zniszczy się zbyt szybko. Za modele drewniane często musimy zapłacić tyle samo – najtańsze są zabawki plastikowe, których ceny zaczynają się już od 20-30 zł.

 

 

Najlepsze wywrotki dla dzieci w 2020 roku

 

Dzieci uwielbiają bawić się zabawkami. Jedną z nich jest wywrotka. Pojazd ten pozwala na rozwój koordynacji dzieci. Ponadto kolorowa obudowa pozytywnie wpływa na wyobraźnie malucha. Dlatego też warto zainwestować w taką zabawkę. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu i bezpieczeństwo jego użytkowania. Aby zapoznać Cię z najciekawszą ofertą, stworzyliśmy ranking wywrotek dla dzieci.

 

Nasze zalecenia

 

Warder Gigant Truck 65000

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Wader Gigant Truck 65000. Produkt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów.

Można z niego korzystać zarówno w domu, jak i na dworze. Otwierany kiper sprawia, że auto dostarcza mnóstwo zabawy w piaskownicy. Solidne wykonanie zapewnia zabawce wytrzymałość. Dzięki temu wywrotka może służyć dziecku przez wiele lat.

Dodatkowo zaokrąglone krawędzie sprawiają, że produkt jest bezpieczny w użyciu. Model ten jest stabilny, nawet przy osiąganiu dużych prędkości przez dzieci. Żywe kolory obudowy rozwijają wyobraźnie malucha.

Auto jest dość duże. Długość tego modelu to 55 cm, a jego nośność wynosi 150 kg. Wywrotka sprawdza się dla dzieci w wieku 2 – 5 lat. Wygodę użytkowania pojazdu zapewnia solidny uchwyt. Ta najlepsza wywrotka dla dzieci jest pozytywnie oceniana przez dzieci i ich rodziców. Twierdzą oni, że jest to model bezpieczny w użytkowaniu.

 

 

 

 

Bruder Pro Series Scania 03550

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Bruder Pro Series Scania 03550. Produkt nadaje się do zabawy w domu oraz na podwórku. Zabawka wykonana jest z tworzywa sztucznego oraz gumy. Farba, którą została pokryta nie zawiera niebezpiecznych substancji, jest bezpieczny dla maluchów. Dodatkowo obudowa jest bardzo łatwa w czyszczeniu.

Dziecko może otwierać drzwi kabiny, wywracać tylną skrzynię ładunkową i odchylać burtę. Oprócz tego do zestawu można dokupić figurki Bruder, które są odpowiednio dopasowane do kabiny tej wywrotki. Istnieje też możliwość zamontowania do auta pługu śnieżnego, odśnieżarki, zamiatarki, wyciągarki i przyczepy.

Model ten wykonany jest w skali 1:16, na podstawie samochodu Scania. Zabawka wygląda bardzo realistycznie. Obudowa auta jest w kolorach czarnym, zielonym i czerwonym. Najlepiej sprawdzi się dla dzieci od 3 roku życia.

Opinie o wywrotkach dla dzieci marki Bruder są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model Bruder Pro Series Scania 03550 jest solidnie wykonany. Uważają oni, że zwrócono w nim dużą uwagę na odwzorowanie detali oryginału.

 

 

 

 

Warder Gigant Truck 65006 

 

Wader Gigant Truck 65006 to kolejna wywrotka prezentowana w naszym rankingu. Model ten przeznaczony jest dla dzieci od 12 miesiąca życia. Zabawka sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Kolor obudowy tej wywrotki jest różowo-niebieski.

Dodatkowo zabawka ma naklejone oczy i buzię, co także pobudza wyobraźnie malucha. Wywrotka jest dość duża. Długość produktu wynosi 55 cm. Model ten jest stabilny.

Zabawka posiada otwierany kiper, dlatego ta dobra i tania wywrotka dla dzieci sprawdzi się zarówno na plaży, jak i w piaskownicy. Model wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Obudowa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, więc można ją trzymać na dworze przez cały rok.

Produkt wyposażony jest w wygodny uchwyt do przenoszenia. Użytkownicy doceniają ten model za ciekawy wygląd, który sprawdzi się na prezent dla dziewczynki.

 

 

 

 

Bruder Man TGA 02752

 

Następnie prezentujemy produkt Bruder Man TGA 02752. Wywrotka ta jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla malucha. Zestaw zawiera ciężarówkę, do której dołączona jest ładowarka. Wywrotka ma odchylaną kierownicę.

Oprócz tego można w niej wywracać skrzynię ładunkową i otwierać burtę. Koła zrobione są z miękkiej gumy, co nadaje zabawce realistyczny wygląd i zapewnia stabilność. Dodatkowo do wywrotki można zamontować pług śnieżny, przyczepę oraz moduł świetlno- dźwiękowy. Wymiary wywrotki wynoszą 40,5 cm x 17 cm x 21 cm.

Natomiast ładowarka wyposażona jest w dźwignię, co pozwala na realistyczne korzystanie z zabawki. Autem można wygodnie skręcać. Wielkość ładowarki jest równa 40 cm x 15,3 cm x 18 cm.

Samochód wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Modele są solidne, co sprawia, że będą służyć dziecku przez wiele lat. Użytkownicy twierdzą, że jest to wysokiej jakości sprzęt przeznaczony dla małych fascynatów motoryzacji.

 

 

 

 

Dino Tatra

 

Nasze zestawienie zamykamy prezentacją modelu Dino Tatra. Obudowa tego samochodu jest pomarańczowa, a jego koła są w kolorze czarnym. Model ten wyróżnia dużej wielkości skrzynia, którą można wypełnić piaskiem lub innym materiałem.

Koleb daje możliwość wywrócenia i blokady. Nad kabiną umieszczona jest wygodna poręcz, która pozwala na komfortowe sterowanie pojazdem.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest on bezpieczny w trakcie jazdy. Ponadto solidne wykonanie zapewnia wytrzymałość na wiele lat. Szerokie koła auta sprawiają, że jest ono stabilny.

Wymiary tego modelu wynoszą 32 cm x 28 cm x 72 cm. Jego nośność jest równa 100 kg. Mimo dużych rozmiarów sprzęt waży jedynie 2,75 kg, więc dorośli mogą bez problemu unieść zabawkę. Model przeznaczony jest dla użytkowników od 1 roku życia. Dzieci i ich rodzice doceniają ten produkt za wygląd i za frajdę, którą dostarcza maluchom.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status