Ranking 5 najlepszych trampolin ogrodowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Trampolina Ogrodowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jak nakłonić bliskich, a w szczególności dzieci, do aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na zewnątrz? Dobrym pomysłem jest rozłożenie w ogrodzie trampoliny. Skakanie na niej sprawia dużo radości zarówno maluchom, jak i dorosłym. Za najlepszy model w 2021 roku uznano Zipro 312cm. Mata ma dużą średnicę i jest elastyczna, daje możliwość wykonywania bardzo wysokich podskoków. Co ważne, konstrukcja jest stabilna, a do tego zabezpieczona przed korozją. W zestawie znajdziemy mocną siatkę ochronną o wysokości 180 cm, podwieszaną torbę na buty oraz drabinkę z dwoma szczebelkami. Maksymalna waga użytkownika to 150 kg, co oznacza, że na macie mogą bez obaw bawić się dorośli. Wiele pozytywnych recenzji zebrała też trampolina Funfit Batut z solidnymi, odpowiednio zahartowanymi sprężynami. Wytrzymują one spore obciążenie. Bezpieczeństwo w trakcie skakania zapewnia wysoka siatka zrobiona z dobrej jakości materiału. Ma ona zamknięcie z podwójnym zabezpieczeniem. Średnica trampoliny wynosi 312 cm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką trampolinę ogrodową kupić?

 

Dzięki trampolinie, Twoje dzieci będą miały zapewnione mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto jest to świetny sposób na poprawienie kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych wymiarach. Musisz być ostrożny, aby wybrać taki produkt, który będzie bezpieczny w użyciu dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Aby ułatwić Ci zakup takiego produktu, przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką trampolinę ogrodową wybrać.

Konstrukcja

Odpowiednia konstrukcja zapewnia stabilność podczas skakania. Sprawdź, z jakiego materiału zbudowane są rury, czy trampolina ma odpowiednią ilość nóg, żeby się nie przewróciła w trakcie zabawy. Standardowo sprzęty tego typu mają od 3 do 6 nóg. Ich średnica powinna być duża, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość. Zobacz też, w jakim kształcie są nogi.

Przy dużych rozmiarach trampolin ogrodowych najlepiej wybrać takie nogi, które ustawiają się w literę U. Ważnym elementem jest też ilość i jakość sprężyn, na których opiera się mata. Może ich być na przykład 60 czy 72. Powinny być solidne i odpowiednio zamontowane, aby nie odczepiły się w trakcie zabawy. Wygodnym elementem jest drabinka. Jeżeli nie jest dołączona do zestawu, warto się w nią zaopatrzyć. Pozwala na łatwe wchodzenie i schodzenie z trampoliny.

 

Materiał

Istotną kwestią jest materiał, z którego zbudowana jest mata. Zwykle jest to tworzywo sztuczne – polipropylen. Niektóre modele wzmocnione są włóknem węglowym. Uważaj, żeby nie trafić na podrobiony materiał niższej jakości. Mata powinna zapewniać odpowiednią sprężystość. Ponadto, trampolina najprawdopodobniej będzie stała na dworze, gdzie pada deszcz i świeci słońce. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę, czy materiał jest odporny na warunki atmosferyczne. Natomiast elementy takie, jak stelaż i sprężyny powinny być pokryte cynkiem lub innym impregnatem, który ochroni je przed rdzą.

Takie warunki mogą powodować obniżenie trwałości sprzętu i sprawić, że szybciej się zużyje.  

 

Wielkość

Na rynku można znaleźć wiele modeli trampolin o różnej wielkości. Wybór odpowiedniego produktu zależeć będzie od miejsca w ogrodzie. Jeżeli możesz sobie pozwolić na rozłożenie dużej trampoliny o średnicy nawet 360 cm to, jest to ciekawa propozycja, bo umożliwia zabawę większej ilości osób. Sama mata do skakania będzie wtedy miała średnicę równą około 300 cm. Jeżeli planujesz, że z trampoliny będzie korzystać kilka osób, taka przestrzeń zapewni komfortowe skakanie. Z drugiej strony, jeżeli masz mniej miejsca, nie musisz rezygnować z zakupu trampoliny. Dostępne są też niewielkich rozmiarów modele o średnicy mniejszej niż 200 cm, na których wygodniej będzie skakać jednej czy dwóm osobom.

 

Obciążenie

Trampoliny są konstruowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od sposobu wykonania i jakości wykorzystanych materiałów zależy, ile osób może z niej korzystać. Standardowo, maksymalne obciążenie modeli jest równe 150 kg. Możesz też znaleźć takie, w których ciężar użytkowników nie powinien przekraczać 140 kg, 115 kg czy nawet 100 kg. Ważne jest to, aby z takiej trampoliny korzystały osoby, które łącznie będą ważyć nie więcej niż podane obciążenie. Przekroczenie obciążenia może wiązać się ze zniszczeniem sprzętu i stanowi zagrożenie dla uczestników zabawy.

 

Siatka

Jednym z podstawowych elementów jest osłona z siatki okalająca zabawkę. Możesz znaleźć modele z siatką zewnętrzną i wewnętrzną. Ta pierwsza montowana jest za krawędzią trampoliny. Zabezpiecza przed upadkiem na ziemię. Drugi rodzaj ustawiany jest od wewnętrznej strony. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli nie mamy pokrowca na krawędzi, ponieważ ochrania przed zaklinowaniem ręki czy nogi. Rozmiary siatki uzależnione są od wielkości trampoliny.

Wysokość siatki sięga około 160 cm do nawet 180 cm. Jeżeli planujesz zabawę ze swoim dzieckiem ważne jest, żeby siatka była bardzo wysoka. Ponadto sprawdź, z jakiego jest materiału. Musi być solidna i trwała, aby nie porwała się, gdy dziecko na nią wpadnie. Ponadto, warto sprawdzić, jak zabezpieczono zamek błyskawiczny zamykający siatkę.

 

 

Bezpieczeństwo – jaka trampolina ogrodowa jest najlepsza?

Ważną kwestią jest nasze bezpieczeństwo w trakcie użytkowania trampoliny. Dlatego powinien to być sprzęt wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia. Istotnym elementem jest, aby miał siatkę. Ponadto, zwróć uwagę, czy na sprężyny i rury zamontowana jest płachta lub gąbka. Taka ochrona powinna być gruba i wytrzymała. Osłoni ona metal przed korozją, a jednocześnie zapewni miękkie lądowanie Twojemu dziecku. Sprawdź także, czy trampolina spełnia wymogi bezpieczeństwa – czy posiada certyfikaty i atesty. Ważne jest, żeby spełniał atesty CE, TUV i GS. Pamiętaj też, że aby dziecku nie stała się krzywda, zabawa powinna odbywać się pod nadzorem dorosłych.

 

Trampoliny ogrodowe w dobrych cenach

Cena to bardzo ważny aspekt przy zakupie każdego produktu. Jednakże przy wyborze trampoliny lepiej kierować się bezpieczeństwem, stabilnością oraz jakością wykonania, niż ceną. Najtańsze modele można znaleźć już od około 150 zł. Są to niewielkich rozmiarów trampoliny i nie powinniśmy oczekiwać od nich dobrej jakości i wytrzymałości. Przy intensywnym użytkowaniu nie posłużą zbyt długo. Najdroższe produkty znajdziesz nawet za 6500 zł. Warto przeznaczyć większą kwotę na trampolinę, wtedy będziesz mógł się cieszyć trwałym modelem przez kilka sezonów.

 

 

5 Najlepszych Trampolin Ogrodowych. Opinie w 2021 roku

 

Dzieci mają niespożytą energię, ciągle gdzieś biegają i skaczą. Gdy zabawa w piaskownicy zaczyna być nudna, piłka też przestała być tak interesująca, trampolina okazuje się wspaniałym miejscem zabaw. Podskoki to tylko jeden ze sposobów spędzania czasu na trampolinie. Dzieci mogą tam rysować, odpoczywać, organizować różne zabawy. Szukasz trampoliny, która będzie w atrakcyjnej cenie, a do tego w pełni bezpieczna? – Zobacz nasz ranking trampolin ogrodowych i wybierz najlepszy produkt.

 

1. Zipro Trampolina Ogrodowa z Siatką Zewnętrzną 312cm

 

Zipro 312cm to trampolina, na której mogą skakać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Zachęca ona do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i aktywności fizycznej. Zabawa na batucie jest dobrym sposobem na poprawę kondycji oraz pozbycie się zbędnych kilogramów. Wymiary produktu to: wysokość – 256 cm, średnica ramy – 312 cm oraz średnica maty – 250 cm.

Trampolina ma stabilną i solidną konstrukcję wykonaną z ocynkowanej stali. Ponieważ materiał ten jest galwanizowany, wykazuje odporność na korozję. Zabawka ma certyfikaty, takie jak Intertek oraz EN 71-14. Dołączono do niej drabinkę umożliwiającą wejście na matę, siatkę o wysokości 180 cm oraz podwieszaną torbę na buty.

Model Zipro 312cm podoba się dzieciom i rodzicom. Na macie mogą skakać osoby ważące maksymalnie 150 kg. Najczęściej wspominane zalety produktu to łatwe składanie i rozkładanie, a także odpowiedni rozmiar. Zabawka nie zajmuje dużo miejsca w ogrodzie, ale w środku na pewno zmieści się kilkoro maluchów.

Zabawka Zipro 312cm ma stalową, galwanizowaną konstrukcję. Jej wysokość wynosi 256 cm, a średnica maty jest równa 250 cm. Maksymalna waga użytkownika to 150 kg.

Zalety
Stabilna konstrukcja:

Trampolina ma stabilną i wytrzymałą konstrukcję, co gwarantuje bezpieczeństwo w czasie zabawy.

Siatka w zestawie:

Do zabawki dołączono polietylenową siatkę o wysokości 180 cm, która zapobiega przypadkowemu upadkowi na ziemię po utracie równowagi na macie.

Nadaje się do treningów:

Trampolinę możemy wykorzystać do uatrakcyjnienia swoich treningów. Skakanie na niej sprzyja spalaniu kalorii i utracie kilogramów w przyjemny sposób.

Torba na buty:

W komplecie znajdziemy praktyczną, podwieszaną torbę na buty. Umożliwia ona wygodne przechowywanie obuwia i zapobiega zgubieniu go.

Łatwy montaż:

Montaż i demontaż zabawki jest bardzo prosty. Co ciekawe, z rozłożeniem konstrukcji możemy poradzić sobie w pojedynkę.

Wady
Niewygodna drabinka:

Część osób uważa, że drabinka, po której wchodzi się na matę ma za wąskie szczeble. To powoduje, że młodsze dzieci potrzebują asekuracji dorosłych.

 

 

 

 

2. Trampolina Składana Funfit Batut 312 Cm z Siatką Ochronną

 

Trampolina ogrodowa Funfit Batut ma średnicę równą 312 cm i wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Produkt jest polecany dla dzieci od około 3. roku życia i osób dorosłych. W zestawie z trampoliną znajduje się galwanizowana drabinka ułatwiająca wchodzenie. Model jest przeznaczony do samodzielnego montażu.

Mata do skakania jest zrobiona z wytrzymałej plecionki wykazującej odporność na działanie wilgoci, promieniowanie UV i rozciąganie. Elementem konstrukcji są solidne, galwanizowane sprężyny zapewniające komfort podczas skakania. Są one osłonięte wysokiej jakości materiałem, aby uchronić je przed działaniem czynników zewnętrznych i zapewnić bezpieczeństwo osobom skaczącym. Trampolina ma wysoką siatkę, która jest mocna i odporna na przetarcia.

Funfit Batut to produkt o solidnej konstrukcji, który dostarcza wiele radości wszystkim członkom rodziny. Osoby, które zdecydowały się na zakup tej trampoliny, twierdzą, że była to jedna z lepszych decyzji. Model ma podwójne i odpowiednio szerokie nogi zapewniające stabilność.

Funfit Batut to trampolina składana z siatką ochronną. Jej średnica wynosi 312 cm. Maksymalne obciążenie to 120 kg.

Zalety
Wytrzymała konstrukcja:

Trampolina ma podwójne nogi w kształcie litery U. Są one ocynkowane, a na ich powierzchni nie pojawia się korozja. Nóżki odznaczają się solidnością i wytrzymują spore obciążenie.

Siatka zabezpieczająca:

W trampolinie zastosowano wytrzymałą siatkę zabezpieczającą, która chroni osoby skaczące przed wypadnięciem. Wykazuje ona odporność na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, ścieranie czy odkształcenia.

Wysoka jakość wykonania:

Do produkcji Funfit Batut wykorzystano materiał PP, który nie ulega uszkodzeniom na skutek działania wilgoci i promieni UV. Matę zrobiono z wytrzymałej plecionki. Nie jest ona podatna na rozciąganie.

Drabinka w zestawie:

W zestawie znajduje się mała, galwanizowana drabinka, która zdecydowanie ułatwia wejście na trampolinę.

Wady
Montaż:

Składanie trampoliny zajmuje sporo czasu i jest męczące. Szczególnie dotyczy to montowania sprężyn.

 

 

 

 

3. Trampolina z Siatką Wewnętrzną NeoSport 252cm

 

Polecamy Twojej uwadze trampolinę NeoSport o średnicy 252 cm. Jej wysokość wynosi 55 cm, a siatka zabezpieczająca mierzy 180 cm. Model ma podwójne stabilne nogi w kształcie litery U. Konstrukcja jest stabilna, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas zabawy. 

Zszywana w górnej części wewnętrzna siatka zabezpieczająca skutecznie chroni przed wypadnięciem. Nakładki na słupki ułatwiają jej montaż. Mata jest zrobiona z wodoodpornego materiału i wyróżnia ją elastyczność. Warto wiedzieć, że w celu wzmocnienia matę zszyto 8-krotnie. Sprężyny są ocynkowane i zabezpieczone specjalnym kołnierzem z piankowym wypełnieniem. W zestawie znajduje się galwanizowana drabinka.

W recenzjach produktu można przeczytać, że jego montaż nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy około 40 minut, aby złożyć trampolinę i przygotować ją do zabawy. Jakość jej wykonania oceniania jest jako bardzo dobra. Produkt nie ulega zniszczeniu na skutek działania deszczu czy mocnego słońca.

Trampolina NeoSport ma średnicę równą 252 cm. Wytrzymuje ona obciążenie do 80 kg. To model przeznaczony dla dzieci.

Zalety
Wytrzymałość:

Mata jest wykonana z wodoodpornego materiału. W razie załamania pogody nie trzeba chować trampoliny do środka. Jak wynika z opinii, mata jest elastyczna, a dzięki temu, że zszyto ją 8 razy, odznacza się wytrzymałością.

Stelaż:

Trampolina ma galwanizowany stelaż, który nie jest podatny na działanie czynników zewnętrznych. Jest on stabilny i gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie zabawy.

Certyfikat:

Produkt zrobiono z wysokiej jakości materiałów i dopełniono wszelkich starań, aby spełniał on wymagane prawem normy. Potwierdzeniem na to jest uzyskany przez trampolinę certyfikat GS EN71-2 & EN71-3.

Wady
Wchodzenie na trampolinę:

Choć w zestawie znajduje się solidna drabinka, wchodzenie na trampolinę nie jest wygodne. Takie opinie wystawiają pojedynczy konsumenci.

 

 

 

 

4. Trampolina ogrodowa z siatką zabezpieczającą GOFIT 2.0 366 cm PRO

 

Warto pomyśleć nad zakupem trampoliny ogrodowej z siatką zabezpieczającą GOFIT 2.0. PRO. Jej średnica jest równa 366 cm, a wysokość wynosi 86 cm. Produkt wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Trampolina ma nogi zrobione ze stalowych rur o średnicy 42 mm. Układają się one w kształt litery U i zapewniają odpowiednią stabilność.

Mata jest zrobiona z wytrzymałego tworzywa Mesh, który wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych. Mocuje się ją do podstawy za pomocą 80 sprężyn zrobionych z drutu stalowego o grubości 3,4 mm. Trampolina ma siatkę zabezpieczającą z materiału syntetycznego. W zestawie znajduje się mała drabinka ułatwiająca wchodzenie na matę.

GOFIT 2.0 to trampolina, która zyskuje dobre opinie kupujących. Jej średnia ocen jest bardzo dobra. Wszystkie ważne elementy konstrukcji są dodatkowo zabezpieczone przy użyciu miękkiego i wytrzymałego materiału.

GOFIT 2.0 PRO to trampolina ogrodowa o średnicy równej 366 cm. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg.

Zalety
Stabilność:

Trampolina ma 6 podwójnych nóg w kształcie litery U. Zrobiono je z ocynkowanych, stalowych rur, których średnica wynosi 42 mm, a grubość jest równa 1,6 mm. Zapewniają one maksymalną stabilność.

Osłony na sprężyny:

Matę mocuje się za pomocą 80 wytrzymałych sprężyn. Są one zabezpieczone osłoną zrobioną z gumowego tworzywa. Wykazuje ona odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Mata do skakania:

Trampolina ma solidną matę zrobioną z mocnego tworzywa Mesh. Nie niszczy się ona pod wpływem działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Wady
Montaż:

Użytkownicy wskazują, że montaż trampoliny zajmuje sporo czasu, bo kilka godzin. Dołączona do zestawu instrukcja nie jest dostatecznie czytelna.

Śruby:

Jakość dołączonych do zestawu śrub nie jest najlepsza. Mowa tu w szczególności o tych stosowanych w klamrach spinających nogi do łączenia z rurami bocznymi.

 

 

 

 

5. Trampolina Hudora Jump In 140Cm

 

Jeśli szukasz małej trampoliny dla dziecka, dobrym wyborem będzie Hudora Jump In o średnicy równej 140 cm. Ten produkt waży około 12 kg i wytrzymuje obciążenie do 25 kg. Całkowita wysokość trampoliny wynosi 183 cm. Podstawę stanowią 3 antypoślizgowe nóżki gwarantujące maksymalną stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. 

Do produkcji tej trampoliny użyto m.in. stalowe rurki malowane proszkowo. Popularne w takich produktach sprężyny zastąpiono elastyczną linką gumową. Nie ma więc obaw o to, że maluch, spadając na matę, uderzy się w twardą sprężynę. Istotną zaletą jest to, że można łatwo regulować stopień naprężenia maty do skakania.

Hudora Jump In to idealna propozycja dla maluchów, które marzą o trampolinie. Produkt ma niebiesko-żółty kolor i podoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Trampolina z uwagi na niewielkie wymiary jest polecana do postawienia w pokoju dziecka. 

Trampolina Hudora Jump In ma średnicę równą 140 cm. Maksymalne obciążenie konstrukcji wynosi 25 kg. Wysokość siatki ochronnej to 150 cm.

Zalety
Konstrukcja:

Ta trampolina powstała z myślą o najmłodszych. Producent zadbał o ich bezpieczeństwo podczas zabawy i zamiast sprężyn stalowych zastosował linkę, czyli bezpieczny materiał elastyczny.

Mata:

Rodzice doceniają to, że można w prosty sposób regulować stopień naprężenia maty do skakania i dostosować ją do potrzeb dziecka.

Wady
Trwałość siatki zabezpieczającej:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że siatka zabezpieczająca w miejscu łączenia z rzepami nie jest najlepiej wykonana. Istnieje obawa, że szybko się zniszczy.

Zamknięcie:

Wejście do trampoliny jest zapinane na rzep. Lepiej, gdyby producent zastosował w tym miejscu zamek błyskawiczny uznawany za trwalsze rozwiązanie.

 

 

 

 

Jak złożyć trampolinę ogrodową?

 

W naszym poradniku pokazaliśmy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając trampolinę ogrodową. Kupno dobrego modelu jest dopiero pierwszym krokiem. Znacznie trudniejsze jest poprawne złożenie go, bo to od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, jaka trampolina ogrodowa jest polecana przez rodziców i jaki sprzęt będzie łatwy do złożenia? W poniższym tekście odpowiemy na te pytania i podpowiemy, jak poprawnie złożyć produkt.

 

 

Ile osób powinno składać trampolinę?

Producenci zapewniają, że niewielkie modele można bez trudu zamontować samemu. Warto jednak poprosić o pomoc inne osoby, gdyż skróci to czas instalacji, jak i znacznie ułatwi tę czynność. Nie jest to jednak konieczne, gdyż doświadczone osoby bez trudu złożą trampolinę w mniej niż godzinę.

Wielu osobom wydaje się, że montaż trampoliny to zajęcie na cały dzień. Jednak uważne przeczytanie instrukcji obsługi zagwarantuje, że nawet w pojedynkę złożysz produkt w niecałą godzinę. Naturalnie, asysta drugiej osoby skróci ten czas o połowę. Pamiętaj jednak, że pośpiech nie jest wskazany. Warto poświęcić na montaż dodatkowe 20 min i mieć pewność, że wszystkie elementy zostały poprawnie założone.

 

Składanie trampoliny krok po kroku

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić jest przygotowanie wszystkich elementów montażu – sprawdź, czy śrubki i inne, niezbędne narzędzia znajdują się w pudełku – czasem czegoś brakuje i konieczna jest wizyta w sklepie. Warto udać się na zakupy przed rozpoczęciem składania zabawki, a nie w trakcie, bo to skutkuje zwykle problemami, zdenerwowaniem i niechęcią do dalszej pracy.

Instalację zaczynamy od złożenia stelaża, który składa się ze stalowych rurek. Wszystkie elementy należy ze sobą połączyć, a następnie zabezpieczyć nogi. Wielu producentów poleca zakopać je w ziemi na około 2 cm. Wtedy trampolina będzie stała stabilnie w ogrodzie i nie ulegnie uszkodzeniu w czasie zabawy.

Gdy ułożysz obręcz trampoliny, musisz luźno zamocować batutę. Żeby materiał wygodnie naciągało się z każdej strony polecamy montować produkt co 4-5 sprężyn. Następnie mocujemy całość. Czynność tę należy wykonać z pomocą dołączonego do zestawu, specjalnego klucza. Dzięki niemu złożone elementy będą stabilne i w czasie skakania nie dojdzie do zerwania batuty.

Następnym krokiem jest założenie osłony na sprężyny (szczegółowe informacje w dalszej części tekstu). Potem zakładamy brzegi trampoliny, które będą chronić użytkowników w czasie zabawy. Kolejną czynnością jest rozłożenie siatki ochronnej, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wypadkiem. Należy upewnić się, że zamontowaliśmy ją poprawnie, w przeciwnym razie, gdy malec odbije się od niej, trampolina może się przewrócić lub dojdzie do zerwania siatki, co doprowadzi do wypadku. W odpowiednie miejsca wsuń słupy podtrzymujące. Dzięki nim materiał nie skręca się i pozostaje naciągnięty. W wielu modelach trampolin słupy wsuwamy w odpowiednie miejsce i zabezpieczamy sznurem, zatrzaskiem lub rzepą. Ostatnim krokiem jest zamocowanie drabiny, która ułatwi użytkownikom wejście na matę do skakania.

 

 

Dlaczego osłony są ważne i jak je mocować?

Ważnym elementem konstrukcji są osłony na sprężyny. Sprawiają one, że użytkownicy trampoliny są bezpieczniejsi w czasie zabawy. Sprężyny wykonuje się z twardych materiałów, więc uderzenie w nie może skończyć się urazem. Poza tym, jeśli podczas skakania noga utknie między nimi, może dojść do jej skręcenia lub nawet złamania. Dlatego ważne jest poprawne zamontowanie osłony. Nie napinaj jej jednak zbyt mocno, zamiast tego zostaw kilka centymetrów luzu. Jeśli osłona będzie zbyt mocno zawiązana, pod wpływem siły skoku może się zerwać.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Iso Trade Trampolina Ogrod 305Cm Zewnsiatka 4 Nogi T5560

 

Modelem o średnicy 305 cm, chętnie wybieranym przez posiadaczy przydomowych ogrodów jest Iso Trade Trampolina Ogrod 305Cm Zewnsiatka 4 Nogi T5560. Użytkownicy tego sprzętu chwalą wytrzymałe rury konstrukcyjne, batut i sprężyny. 4 wzmocnione nogi i grube ocynkowane profile utrzymają użytkownika do 150 kg.

Wymiary sprzętu to: wysokość całkowita, wraz z siatką ochronną 235 cm, wysokość maty do skakania od podłoża wynosi 76 cm, powierzchnia całkowita maty to 312 cm, a przestrzeń przeznaczona do skakania 305 cm. Ochrona z siatki jest zamykana na zamek błyskawiczny, więc nie ma obawy o obrażenia w trakcie skakania. Dodatkowo sprężyny znajdują się w osłonce z syntetycznej gąbki, co dodatkowo zabezpiecza przed jakimkolwiek urazem podczas wykonywania skoków.

Na uwagę zasługuje batut, którego polipropylenowy materiał jest nie tylko sprężysty, ale też nie przyjmuje wilgoci z opadów atmosferycznych i po ich zaniku szybko wysycha. Do wnętrza przyrządu wchodzi się po drabince zaopatrzonej w dwa szczebelki. Iso Trade Trampolina Ogrod 305Cm Zewnsiatka 4 Nogi T5560 to trampolina chętnie wybierana ze względu na przystępną cenę i solidną konstrukcję.

Zalety
Solidna konstrukcja:

Elementy konstrukcyjne przyrządu zostały wykonane ze stali, mają 4 podwójne nogi i grube ocynkowane profile, co zapewnia elementom odporność na warunki atmosferyczne, a także solidność. Podobnie wytrzymałe są sprężyny i reszta elementów. 

Właściwości batutu:

Batut wykonany z polipropylenu charakteryzuje duża wytrzymałość, a także doskonała sprężystość. Do tego materiał ten nie przyjmuje wilgoci z opadów atmosferycznych, a po ich wystąpieniu działanie wiatru i słońca szybko usuwa pozostałą wilgoć udostępniając batut do skoków. Na materiał batutu nie mają również wpływu promieniowanie UV. 

Słupki:

Siatka wokół konstrukcji jest zakładana na słupki i tym samym zapewnia maksymalną ilość przestrzeni do zabawy. Dla bezpieczeństwa słupki są otulone syntetyczną gąbką, która zabezpiecza skaczącego przed urazem. 

Bezpieczeństwo:

Siatka ochronna jest zapinana podwójnie. Po wejściu do środka, najpierw zamyka się ją zamkiem błyskawicznym, a kolejno zabezpiecza klamerką. Wejście nie ma możliwości otworzyć się przypadkowo podczas skakania. 

Wady
Siatka ochronna:

Siatkę ochronną można założyć jedynie od zewnątrz konstrukcji. Producent nie przewidział montażu jej wewnątrz, z pozostawieniem słupków poza jej obrysem. Jest to bezpieczniejszy sposób montażu siatki dla małych dzieci, które nie umieją dobrze sterować skokami.

 

 

Sapphire Trampolina 8FT 252 cm + Drabinka

 

Sapphire 8FT to bardzo wytrzymała trampolina, która zapewni naszemu dziecku długie godziny zabawy. Batut tego produktu został 6-krotnie przeszyty i jest wodoodporny, wykazuje także odporność na działanie promieni słonecznych, więc nie zniszczy się zbyt szybko. Z kolei hartowane sprężyny przez długi czas zachowają swoją elastyczność.

Konstrukcja ze stali ocynkowanej jest wzmocniona, dzięki czemu możesz być pewien, że trampolina nie zarwie się pod naciskiem. Siatka tego modelu jest bardzo wysoka (155 cm), a co najważniejsze mocna. Wysokość całej konstrukcji wynosi 210 cm. Produkt ma certyfikat bezpieczeństwa TUV GS, co oznacza, że podczas jego produkcji spełniono wszystkie normy i  jest bezpieczny.

Wejście trampoliny jest podwójnie zabezpieczone. Model ma 3 nogi, a jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Do zestawu jest dołączona drabinka, która umożliwia nam wejście do środka. Produkt jest wybierany ze względu na swoją wytrzymałość oraz bezpieczeństwo, które gwarantuje.

Sapphire 8FT to trampolina ogrodowa, której siatka ma wysokość 155 cm. Obciążenie, które może wytrzymać produkt to 100 kg.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Certyfikat TUV GS potwierdza, że trampolina została solidnie wykonana. Dzięki temu mamy pewność, że produkt nie zniszczy się podczas energicznych skoków dziecka.

Wykonanie:

Batut został przeszyty 6 razy, a oprócz tego jest wodoodporny. Z kolei stalowa konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona, więc się nie rozpadnie. Sprężyny są elastyczne i nie pękają pod naciskiem.

Wielkość:

Wysokość trampoliny wynosi 210 cm. Pozwala to naszemu dziecku na bardzo wysokie, lecz również bezpieczne wyskoki. Z kolei średnica to 252 cm. Maluch ma dużo miejsca na swobodne poruszanie się.

Zestaw:

Do zestawu dołączono drabinkę. Z pomocą tego elementu dziecko może bezpiecznie wejść do trampoliny, a my nie musimy kupować osobnej drabinki.

Wady
Montaż:

Wiele osób uważa, że instrukcja montażu trampoliny nie jest wystarczająco czytelna. Dlatego sam proces może nam zająć więcej czasu niż na to przeznaczyliśmy.

 

 

Goliath Trampolina Colossus 261X305X305Cm 31456

 

Dożywotnią gwarancję na ramę daje producent sprzętu Goliath Trampolina Colossus 261X305X305Cm 31456. Dodatkowo producent zapewnia trwałość maty przez 5 lat użytkowania, a osłon bocznych do 2 lat. Czerwony kolor elementów budowy przyciąga wzrok każdego z użytkowników.

Sprzęt jest przeznaczony dla użytkowników, którzy przekroczyli 6. rok życia i nie przekroczyli maksymalnej masy 120 kg. Gabaryty trampoliny gotowej do skakania wynoszą 305 cm średnicy i 261 cm wysokości licząc ją wraz z siatką ochronną. Na solidność sprzętu składa się wytrzymała ocynkowana rama 38 mm x 1,5 mm zabezpieczona, podobnie jak sprężyny, dwustronnymi osłonami wykonanymi z PCV i wypełnieniem z pianki EPE.

Matę do skakania otacza wytrzymała siatka ochronna zamykana na zamek błyskawiczny. Producent zapewnia, że Colossus 261X305X305Cm 31456 spełnia standardy bezpieczeństwa na terenie Europy, a użytkownicy zauważają, że jest to stabilna trampolina, o wyważonej konstrukcji, która wystarczy na lata użytkowania. Goliath Trampolina Colossus 261X305X305Cm 31456 jest postrzegany przez użytkowników jako sprzęt bezpieczny.

Zalety
Ładny design:

Trampolina wyróżnia się na tle innych wyrobów swoim czerwonym wykończeniem. Design taki sprawia, że jest chętnie kupowana do ogrodu, bo stanowi dodatkową jego ozdobę.

Solidna konstrukcja:

Ocynkowana rama 38 mm x 1,5 mm o stabilnej konstrukcji świadczy o rzetelnym wykonaniu produktu, a dożywotnia gwarancja sprawności dawana na nią przez producenta daje pewność, że kupujemy przyrząd na wiele lat użytkowania. 

Optymalny wymiar:

305 cm średnicy sprzętu sprawia, że znajdzie on swoje miejsce w mniejszym ogrodzie bez uszczuplania jego miejsca, ale też nie będzie wyglądać źle w dużym ogrodzie. Jednym słowem wymiar trampoliny jest optymalny zarówno do ogrodu, jak i dla osoby na niej ćwiczącej. 

Wady
Brak drabinki:

Trampolina, aczkolwiek nie jest bardzo wysoka, to jednak wchodzenie na batut, zwłaszcza dla dzieci, byłoby łatwiejsze przy użyciu małej drabinki. Niestety brak jej w zestawie. 

 

 

Neosport Trampolina Ogrodowa 435Cm 14Ft

 

Gdy szukasz dużej trampoliny ogrodowej, polecamy produkt o nazwie Neosport Trampolina Ogrodowa 435Cm 14Ft. Wraz ze słupkami jej średnica wynosi 435 cm. Batut jest umieszczony na wysokości 75 cm, a siatka mierzy 180 cm. Atrakcyjności wizualnej temu modelowi dodają zaokrąglone, zielone słupki zabezpieczone miękkim tworzywem, z szerokim, również w zielonym kolorze, kołnierzem zabezpieczającym galwanizowane sprężyny napinające batut.

Mata do skakania jest wodoodporna i bardzo elastyczna, wytrzymuje maksymalne obciążenie 150 kg. Tak duże maksymalne obciążenie jest możliwe dzięki obecności 80 sprężyn napinających i utrzymujących matę do skoków. Wejście przez siatkę zabezpieczającą ma kształt litery „L” i jest zamykane na zamek błyskawiczny i dodatkową klamrę. Część konstrukcyjną stanowią między innymi cztery podwójne o kształcie litery „U”, stabilne nogi i 8 słupków.

Tym co użytkownicy wskazują jako zaletę trampoliny jest umieszczenie siatki bezpieczeństwa od wewnętrznej strony sprężyn napinających batut. Dzięki takiej budowanie cała powierzchnia znajdująca się wewnątrz siatki jest bezpieczna do wykorzystania w zabawie. Użytkownicy szukający dużej trampoliny do ogrodu polecają model Neosport 435Cm 14Ft. Jest to też postrzegany jako atrakcyjny model pod względem wyglądu. 

Zalety
Stabilność:

Cztery podwójne nogi w kształcie litery „U”, 8 słupków podtrzymujących siatkę i 80 sprężyn napinających batut stanowią o dobrym wyważeniu produktu i jego stabilności podczas ćwiczeń.

Wytrzymałość na obciążenie:

Trampolina wytrzymuje obciążenie nawet do 150 kg wagi osób, które wewnątrz wykonują skoki i ewolucje. Świadczy to o dużej wytrzymałości sprzętu.

Siatka wewnętrzna:

Trampolina jest szczególnie bezpieczna dla małych dzieci, bo nie ma we wnętrzu sprężyn napinających matę. Wewnętrzna siatka odgradza je od osoby ćwiczącej na batucie, tym samym cała jego powierzchnia jest przeznaczona do ćwiczeń.

Wady
Brak miejsca na buty:

Producent nie przewidział żadnej kieszeni na schowanie butów przed wejściem na batut. Bywa, że dzieci po skończeniu zabawy nie mogą znaleźć własnego obuwia. 

Suwak zamykający siatkę:

Użytkownicy, którym leży na sercu ładny wygląd sprzętów, którymi się otaczają, zwracają uwagę, że przy zielonej kolorystyce sprzętu wszycie jaskrawo-żółtego suwaka zamykającego siatkę ochronną jest nieporozumieniem. Suwak powinien mieć tę samą kolorystykę co pozostałe elementy.

 

Neo Sport 252cm

 

Prezentujemy model Neo Sport 252cm, który nie powinien zająć dużo miejsca w ogrodzie. Jego wymiary to: wysokość – 235 cm i średnica – 252 cm. Zabawka waży ok. 34,4 kg, maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Materiałem wykonania konstrukcji jest galwanizowana stal. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję.

W zestawie poza trampoliną znajdziemy metalową drabinkę oraz siatkę zabezpieczającą o wysokości 180 cm. Zabawa na batucie jest bezpieczna, nie musimy się obawiać, że po utracie równowagi maluch upadnie na ziemię i zrobi sobie krzywdę. Opisywany model stoi na trzech podwójnych nogach w kształcie litery „U”, to zapewnia mu stabilność.

Z komentarzy na temat produktu wynika, że to wytrzymała trampolina, na której mogą bawić się pociechy już od 3. roku życia. Posiadacze zabawki twierdzą, że mata ma odpowiednią elastyczność i umożliwia podskakiwanie na stosunkowo dużą wysokość. Istotne jest to, że na batucie mogą bawić się dorośli, a nie tylko dzieci.

Trampolina Neo Sport 252cm ma średnicę równą 252 cm. Jej wysokość, razem z siatką zabezpieczającą, to 235 cm. Konstrukcja modelu została wykonana z galwanizowanej stali.

Zalety
Podwójne nogi:

Trampolina stoi stabilnie na podłożu na trzech podwójnych nogach w kształcie litery „U”. Nawet podczas energicznej zabawy konstrukcja nie kołysze się na boki.

Wytrzymała mata:

Mata jest wykonana z odpornego na rozerwanie materiału, wykazującego odporność na działanie wilgoci. Jest on 8-krotnie zszywany, dlatego nie trzeba się martwić, że nagle pęknie.

Zabezpieczone słupki:

Metalowe słupki zostały pokryte miękką pianką. Nawet jeśli maluch przypadkowo w nie uderzy, nie powinien zrobić sobie krzywdy.

Nie zajmuje dużo miejsca:

Trampolinę można bez przeszkód rozłożyć w niewielkim ogrodzie. Nie zajmuje ona bardzo dużo miejsca, dlatego nikomu nie powinna przeszkadzać.

Wady
Trudne rozkładanie:

Na rozkładanie zabawki trzeba poświęcić dużo czasu. Jak przekonuje wiele osób, montaż trampoliny nie staje się łatwiejszy nawet po przeczytaniu instrukcji.

 

 

Neo-Sport NS06Z161

 

Neo-Sport NS06Z161 to jedna z najczęściej wybieranych trampolin dostępnych na rynku. Zacznijmy od budowy prezentowanego produktu. Batut został wykonany z polipropylenu i włókna węglowego i dlatego jest to bardzo mocny element. Jest on zabezpieczony 8 szwami. Trampolina jest również odporna na działanie promieni słonecznych.

Konstrukcja trampoliny jest stalowa i stoi na 3 podwójnych nogach. Siatka zewnętrzna jest bardzo mocna oraz wysoka. Jej wysokość wynosi 150 cm. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa określone przez Unię Europejską. Dlatego nie musisz martwić się, że trampolina szybko się zniszczy. Średnica trampoliny wynosi 183 cm. Maksymalne obciążenie trampoliny wynosi 100 kg.

Do zestawu dołączona została metalowa drabinka, która pozwala maluchowi na bezpieczne wejście do środka trampoliny. Montaż prezentowanego produktu jest bardzo łatwy i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Trampolina jest bardzo stabilna i nie chybocze się podczas skakania. Rodzice są bardzo zadowoleni z wyboru prezentowanego produktu. Szczególnie chwalą oni stabilną konstrukcję modelu, a także bardzo mocny batut, który się nie niszczy.

Maksymalne obciążenie trampoliny Neo-Sport NS06Z161 wynosi 100 kg. Jej konstrukcja jest wykonana ze stali. Wysokość siatki wynosi 150 cm.

Zalety
Stabilność:

Podwójne nóżki produktu bardzo stabilnie stoją nawet na nierównej powierzchni. Z kolei stalowa konstrukcja sprawia, że batut oraz sprężyny zostają na swoim miejscu, a trampolina nie przemieszcza się.

Wykonanie:

Batut opisywanej trampoliny został wykonany z bardzo mocnego materiału, jakim jest połączenie polipropylenu z włóknem węglowym.

Montaż:

Montaż produktu został bardzo dobrze opisany w załączonej instrukcji obsługi. Dlatego z pewnością montowanie nie zabierze nam  zbyt dużo czasu.

Wady
Powierzchnia:

Średnica batutu wynosi 183 cm. Może to być niewystarczające dla większego dziecka. Jest to jednak dobry wybór dla malucha, który będzie mógł się poruszać swobodnie wewnątrz trampoliny.

Elastyczność:

Niektórzy Internauci zauważyli, że po pewnym czasie elastyczność trampoliny znacznie się zmniejsza. Nie oznacza to jednak, że z produktu nie można już korzystać, lecz dziecko nie będzie mogło się mocno wybijać.

 

 

Active Body 252cm

 

Dobrym pomysłem na prezent urodzinowy dla pociechy jest zabawka Active Body 252cm. Trampolina ma średnicę równą 252 cm, a jej wysokość razem z siatką zabezpieczającą to 215 cm. Podwójne nogi w kształcie litery „U” sprawiają, że cała konstrukcja zachowuje stabilność i nie kołysze się na boki.

Mata do skakania jest wodoodporna, niepodatna na pęknięcia, a także działanie promieni UV i rozciąganie. Konstrukcja zabawki, łącznie ze sprężynami, jest galwanizowana, a tym samym odporna na korozję. Trampolinę łatwo się rozkłada, nie zajmuje to dużo czasu. Ma ona kompaktowe wymiary i powinna zmieścić się również w mniejszym ogrodzie lub na działce.

Kupujący chwalą produkt za solidność, a także wysoki poziom bezpieczeństwa podczas skakania. Wysoka siatka zapobiega upadkowi malucha na ziemię. Sprężyny zostały zabezpieczone specjalną matą, co zmniejsza ryzyko skaleczenia do minimum. Zabawka zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a codzienne skakanie na batucie poprawia kondycję.

Produkt Active Body 252cm ma stalową, solidną konstrukcję. Wysokość ramy to 55 cm, a średnica maty – 252 cm. Maksymalne obciążenie zabawki jest równe 120 kg.

Zalety
Solidna mata:

Mata do skakania została wykonana z solidnych materiałów wykazujących odporność na działanie wilgoci i promieni UV, a także na rozciąganie, rozerwanie i inne uszkodzenia. Ma ona odpowiednią elastyczność i umożliwia wybicie się na dużą wysokość.

Bezpieczeństwo:

Model gwarantuje bezpieczną zabawę. Wyposażono go nie tylko w wysoką siatkę zapobiegającą upadkowi na ziemię, ale i specjalną matę zakrywającą sprężyny. Nie trzeba się martwić, że podczas zabawy maluch przypadkowo się skaleczy.

Wady
Za małe wejście:

Znajdujące się na siatce wejście jest stosunkowo niewielkie, dlatego starsze dzieci i dorośli czasami mają problem z przeciśnięciem się przez nie.

Kłopotliwe mocowanie siatki:

Rozkładanie konstrukcji trampoliny nie jest zbyt trudne, jednak zakładanie siatki ochronnej jest znacznie bardziej kłopotliwe.

 

 

Fun Fit 846

 

Pierwsza propozycja to Fun Fit Trampolina 846 z wysokogatunkowych komponentów, zapewnia jąca bezpieczeństwo, ale również wspaniałą zabawę nie tylko dla dzieci. Badania dowodzą, że ćwiczenia na trampolinie pomagają w poprawie kondycji fizycznej i spalają tkankę tłuszczową, a dodatkowo są doskonałym sposobem na wyładowanie ogromnych zasobów energii u dzieci.

Jest to najlepsza trampolina ogrodowa, jaką można sprezentować domownikom. Model ten ma siatkę o wysokości aż 312 cm i co najważniejsze jest składany, a więc w okresie zimowym z łatwością zmieścimy go w garażu lub piwnicy. Aby zabezpieczyć dzieci w czasie zabawy siatka zamykana jest na zamek, a dodatkowo na słupkach zamontowano piankę ochronną. Wejście na trampolinę ułatwia wygodna drabinka.

Warto tutaj wspomnieć, że producent tego modelu – marka FUNFIT – od lat zajmuje się produkcją sprzętu sportowego, wkłada dużo wysiłku w projektowanie jak najlepszych produktów, które nie tylko będą stanowić świetną rozrywkę dla dzieci, ale będą też sposobem na zwiększenie aktywności fizycznej u dorosłych.

Trampolina Fun Fit 846 ma wiele pozytywnych opinii i recenzji, w których użytkownicy niejednokrtonie podkreślają, że jest to solidny, bardzo wytrzymały produkt.

Fun Fit Trampolina 846 to model, który posiada 60 sprężyn, 3 podwójne nogi oraz 6 słupków do siatki. Dzięki temu całość konstrukcji jest solidna. Wysokość siatki w tym modelu wynosi 180 cm, a średnica sprzętu to 312 cm. Produkt wytrzymuje obciążenie maksymalne do 150 kg.

Zalety
Wykonanie:

Produkt ten jest bardzo solidny, gdyż wyprodukowano go z wysokiej jakości materiałów. Możesz więc mieć pewność, że Twoja pociecha bawiąc się na tej trampolinie, jest w pełni bezpieczna.

Łatwy system montażu:

Wiele osób zauważa, że montaż tego produktu jest bardzo łatwy. W efekcie, gdy przyjdzie zima, łatwo złożysz trampolinę i schowasz w garażu, a wraz z przyjściem wiosny, bez trudu ją rozłożysz.

Zamykana siatka:

Wielu rodziców doceniło fakt, że siatka w tym modelu jest zamykana, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Poza tym sprawia, że najmłodsze dzieci, które nie potrafią rozpiąć zamka, nie będą próbowały wyjść ze środka.

Wytrzymałość:

Warto podkreślić, że materiały wykorzystane do produkcji tego modelu są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy nadmierne promieniowanie słoneczne.

Kieszonka na buty:

W zestawie z trampoliną znajdziemy specjalną kieszonkę na buty lub inne gadżety, które należy zostawić na zewnątrz zabawki.

Cons

 

 

Fitkraft Hoppa FTTRHSZ312

 

Fitkraft Hoppa FTTRHSZ312  to produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Mata do skakania to solidny polipropylen i włókna węglowe. Model wytrzymuje obciążenie maksymalnie 150 kg.

Całkowita średnica trampoliny wynosi 312 cm. Zabawka jest wsparta na 3 nogach i posiada 6 wsporników siatki. Ponadto ma 54 sprężyny. Taka konstrukcja jest gwarancją stabilności, a tym samym bezpieczeństwa dzieci, które bawią się w środku.

Model ten ma bardzo praktyczne, bezpieczne zamknięcie siatki na zamek błyskawiczny. Dodatkowe elementy stanowią organizer i kieszeń na buty. Ważne jest również to, że kupując ten produkt, w zestawie dostajemy drabinkę.

Sprzęt jest zgodny z normą EN 71 14 i posiada certyfikaty poświadczające o tym, że jest bezpieczny dla dzieci. Warto też podkreślić, że trampolina Hoppa jest odporna na warunki atmosferyczne, a więc może stać na zewnątrz również jesienią i zimą, a Twoje dziecko nie musi czekać na zabawę do wiosny.

Produkt ten ceniony jest za solidne wykonanie, a także stosunkowo łatwy system montażu.

Fitkraft Hoppa FTTRHSZ312 to trampolina całoroczna, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Produkt wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Jego średnica to 312 cm. Sprzęt jest zgodny z normą EN 71 14 i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Konsumenci zauważają, że jest to bardzo dobra trampolina do 400 zł.

Zalety
Mata:

Należy zauważyć, że spora mata do skakania została wykonana z bardzo solidnych materiałów. Dzięki temu jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników zewnętrznych, jak również przetarcia pod wpływem intensywnego użycia.

Stabilność:

Jest to solidnie wykonany, bardzo stabilny produkt, więc nasze dzieci bawiąc się we wnętrzu trampoliny są bezpieczne.

Dodatkowe elementy:

Warto zauważyć, że trampolina posiada kilka dodatkowych elementów. Poza tym, że ma drabinkę, została wyposażona także w organizer i kieszeń na buty. To sprawia, że zabawka jest bardziej funkcjonalna.

Zamykana siatka:

Nie można pominąć faktu, że wejście do wnętrza trampoliny jest zamykane na zamek błyskawiczny, a więc nasza pociecha bawiąc się w środku jest bezpieczna.

Wady
Osłona sprężyn:

Niektórzy konsumenci zauważają, że w przypadku tego sprzętu osłona sprężyn nie jest najlepsza.

 

 

Athletic24 FIT 305

 

Athletic24 FIT 305cm to nasza druga propozycja. Trampolina ma zewnętrzną średnicę 305 cm oraz wewnętrzną – 260 cm. Mata znajduje się na wysokości 76 cm – opiera się na konstrukcji z rur stalowych ocynkowanych o średnicy 42 mm, natomiast cztery nogi wykonano z rur o średnicy 38 mm i grubości ścianki 1,4 mm. Ta konstrukcja pozwala na spore obciążanie – nawet 115 kg, więc bez obaw może w niej przebywać więcej dzieci lub też osoby dorosłe.

Siatka trampoliny ma wysokość 240 cm. Jest to duże zabezpieczenie, chociaż przy pierwszej propozycji wypada nieco gorzej. Wciąż jednak jest to wspaniała trampolina, która bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych może stanąć w ogrodzie, zwłaszcza, że posiada atesty CE, TUV, GS. Wysoka jakości materiału i precyzyjna dbałość o szczegóły sprawia, że trampolina będzie służyła przez długie lata.

Konstrukcja ma kolor srebrny, a osłona sprężyn jest w kolorze zielonym. To właśnie sprężyny sprawiają, że zabawa na trampolinie przynosi dużo radości. W tym modelu mamy 64 sprężyny ze stalowego drutu ocynkowanego o grubości 3,2mm. Każda z nim ma długość 165mm oraz średnicę 30mm, co daje jeszcze więcej radości z podskoków.

Wysoka dbałość o jakość produktu przekłada się na wiele pozytywnych opinii użytkowników. Niejednokrtonie podkreślają oni, że model ten jest bardzo solidny, duży i wygodny.

Athletic24 FIT 305cm to trampolina o zewnętrznej średnicy 305 cm (wewnętrzna 260 cm). Wysokość siatki to 240 cm. Model ten wytrzymuje obciążenie do 115 kg. Produkt wsparty jest na czterech grubych rurach, co gwarantuje mu stabilność.

Zalety
Wysoka siatka:

Wiele osób bardzo pozytywnie odnosi się do wysokości siatki, jaką zastosowano w tej trampolinie. Stanowi ona doskonałe zabezpieczenie.

Atesty:

Warto zauważyć, że produkt posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, jak chociażby CE, GS czy TUV. Jest to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa naszych dzieci, ale również pewność, że zabawka ta będzie służyć maluchom przez wiele sezonów.

Jakość:

Wśród konsumentów pojawiają się liczne, pozytywne oceny odnoszące się do jakości produktu. Podkreślają oni, że w rzeczywistości jest to bardzo mocna trampolina.

Drabinka:

Do zestawu dołączona jest drabinka, po której większe dzieci bez problemu wejdą na trampolinę.

Średnica:

Rodzice i dzieci bardzo chwalą sobie sporą średnicę zabawki. Pozwala ona na jednoczesną zabawę kilku maluchów.

Wady
Cena:

Prezentowany model stanowi jedną z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

Platinum 366

 

Nasza ostatnia propozycja to Trampolina Platinum 366. Urządzenie ma 4 podwójne nogi w kształcie litery U, dzięki czemu jest bardziej stabilne. Konstrukcja trampoliny jest stalowa, ocynkowana, natomiast mata została wykonana z wytrzymałego tworzywa z PP mesh, a więc jest odporna na deszcz i ma odpowiednią sprężystość. Nieodzownym elementem bezpiecznej trampoliny jest siatka ochronna zamontowana po zewnętrznej stronie urządzenia.

Tutaj ma ona wysokość 170 cm. Dodatkowym zabezpieczeniem są gąbki chroniące rury trampoliny oraz sprężyny. Model ten wyróżnia się naprawdę długą żywotnością, jest oporny na promienie słoneczne oraz deszcz. Siatka ochronna jest zamykana na zamek błyskawiczny, dzięki czemu dziecko nie wypadnie z trampoliny.

Poprawa kondycji, krążenia, zwiększenie wydolności płuc oraz poprawa wyglądu, a do tego wspaniała zabawa – tyle można zyskać kupując ten wyjątkowy sprzęt rozrywkowo-sportowy. Warto tutaj wspomnieć, że cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników, którzy w swoich ocenach niejednokrotnie podkreślaja wysoką jakość wykonania.

Nie można też zapomnieć o certyfikatach GS, TUV, CE, które są znakiem jakości. Ze względu na atrakcyjne wymiary trampolina zmieści się w każdym ogrodzie.

Trampolina Platinum 366 to produkt, który ma 4 podwójne nogi w kształcie litery U. Model ten posiada siatkę o wysokości 170 cm. Został on odznaczony certyfikatem GS, TUV i CE. Warto zauważyć też, że sam system montażu tego produktu nie jest zbyt skomplikowany.

Zalety
Wykonanie:

Na szczególną uwagę zasługuje solidne wykonanie sprzętu. Produkt wykonano ze stali ocynkowanej i tworzywa z PP mesh. W efekcie całość konstrukcji jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Zabezpieczenia:

Siatka zamykana jest na zamek błyskawiczny. Poza tym rury są owinięte gąbką.

Wytrzymałość:

Rodzice zauważają, że trampolina jest bardzo solidna. Jednocześnie może się na niej bawić kilka maluchów.

Wady
Cena:

Niewątpliwą wadą tego modelu jest jego dość wysoka cena.

 

 

Total Sport 244

 

Trzecia propozycja to trampolina Total Sport 244. Model ten wykonano z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Została też pokryta takimi farbami, aby nie ulegała zniszczeniu pod wpływem opadów, czy też promieni słonecznych. Nawet jeśli przez długi czas stoi na dworze, nie płowieje i nie rdzewieje. Jednak w okresie zimowym należy ją przechowywać pod zadaszeniem.

Mata do skakania jest równie mocna. Sprężyny w tej trampolinie są galwanizowane i osłonięte amortyzującym materiałem, z gąbką. Siatka ochronna, która zabezpiecza przed upadkiem z dużej wysokości ma wysokość 244 cm, dlatego też model ten pojawia się na trzecim miejscu.

Jest to świetna propozycja dla wszystkich dzieci, jak również dorosłych. Zapewnia maluchom wiele radości, a dla dorosłych może stanowić wspaniały sprzęt do ćwiczeń. Udowodniono bowiem, że regularne korzystanie z trampoliny pozwala spalać kalorie, poprawić krążenie i wzmacniać mięśnie.

Ta dobra i tania trampolina ogrodowa jest certyfikowana i w pełni bezpieczna. Ponadto jej użytkownicy zauważają, że jest trwała i bardzo wygodna.

Trampolina Total Sport 244 to model, który ma siatkę ochronną o wysokości 244 cm. Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Odporność na czynniki zewnętrzne:

Warto podkreślić, że produkt jest odpowiednio zabezpieczony, tak aby czynniki zewnętrzne nie powodowały uszkodzeń, czyli na przykład korozji.

Mata:

Mata jest nie tylko bardzo solidna, ale też wygodna. Można się na niej położyć i odpocząć. Poza tym ze względu na wykonanie, nawet silne opady deszczu nie uszkodzą jej.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Osoby dorosłe nie mogą korzystać z trampoliny. Konsumenci zauważają też, że z zabawki nie powinna korzystać jednocześnie większa grupa dzieci. Chociaż maksymalne obciążenie wynosi 150 kg, w rzeczywistości zabawka ma mniejszy udźwig.

Stabilność:

Produkt jest wątpliwej jakości, przez co nie jest zbyt stabilny.

 

 

Evo EVTRAMPSW012DR

 

Czwarta propozycja, na którą warto zwrócić uwagę, to całoroczna trampolina ogrodowa Evo EVTRAMPSW012DR z siatką wewnętrzną, która jest odporna na warunki atmosferyczne. Produkt jest w pełni bezpieczny, wygodny i zapewnia mnóstwo zabawy dzieciom oraz osobom dorosłym. Wysokiej jakości materiały z jakiej wykonano trampolinę oraz kontrola w czasie produkcji jest gwarancją, że model ten wykonano z największą starannością.

Mata, która jest niezwykle ważną częścią trampoliny została wykonana z wytrzymałego polipropylenu i włókna węglowego. Trampolina ma 72 ocynkowane sprężyny. Konstrukcja opiera się na 4 nogach.  Wadą produktu jest niska siatka – zaledwie 160 cm. Maksymalne obciążenie to 150 kg.

Trampolina ze względu na rozbudowaną konstrukcję jest dość ciężka – 55 kg. W zestawie znajdują się śledzie mocujące całą trampolinę w miejscu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również drabinka pozwalająca najmłodszym wejść do wnętrza trampoliny.

Chociaż opinie o trampolinach ogrodowych nie zawsze są przychylne, wiele osób narzeka na ich stabilność, w przypadku tego modelu użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu.

 

 

Jaką trampolinę ogrodową dla dzieci z siatką wewnętrzną wybrać?

 

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dobrą zabawę w ogrodzie, warto pomyśleć o zakupie trampoliny. Tego typu produkt pozwala nam i dzieciom połączyć zabawę z wysiłkiem fizycznym, co pomoże pracować nad kondycją. Co więcej, sprzęt ten nie ma ograniczeń wiekowych, więc rodzice będą mogli bawić się ze swoimi pociechami. Ważne jest jednak to, by zakupić model z odpowiednimi zabezpieczeniami. Jeśli nie wiesz, jak tego dokonać, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele informacji o tym, czym charakteryzują się najlepsze trampoliny ogrodowe dla dzieci z siatką wewnętrzną.

Przedmiotem tego poradnika jest sprzęt z siatką wewnętrzną, gdyż jest to najbezpieczniejsza z opcji. Wynika to z tego, że warstwa materiału oddziela nas od słupków oraz sprężyn. Nie musisz się zatem obawiać o to, że Twoja pociecha przewróci się i skaleczy. Pamiętaj jednak, by dokładnie sprawdzić wysokość elementu w interesującym Cię modelu. Najlepsza trampolina ogrodowa dla dzieci z siatką wewnętrzną w 2021 roku powinna mieć zabezpieczenie wynoszące od 180 cm do 200 cm.

Pierwszą rzeczą, o której chcemy wspomnieć, jest wielkość interesującego nas produktu. Sprzęty ogrodowe mają od 2 m do 5 m średnicy, zatem jak widzisz największy rodzaj produktów może zabierać dużo miejsca. Upewnij się, że umieszczenie sprzętu, nie będzie Ci przeszkadzało. Każdy z nas ma inną wielkość ogródka, a zakup trampoliny o średnicy powyżej 4 m może zdecydowanie ograniczyć przestrzeń.  

Kolejnym elementem, który wymaga sprawdzenia jest dopuszczalna waga użytkownika. W zależności od tego, ile osób ma korzystać z zabawki, dopuszczalne obciążenie może wynosić 100 kg, 150 kg, 180 kg lub nawet 200 kg. Naturalnie, im ta wartość jest wyższa, tym więcej dzieci będzie mogło korzystać z trampoliny w tym samym czasie.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi dobrą zabawę, koniecznie sprawdź liczbę sprężyn. Im jest ich więcej, tym lepsze jest wybicie w czasie skakania. Dobrze, aby każdy z elementów posiadał osłonę z grubego tworzywa typu PVC lub włókna poliestrowego. To za sprawą takiej ochrony, możemy mieć pewność, że noga naszego maluszka nie utknie między sprężynami.

 

Trampoliny ogrodowe dla dzieci z siatką wewnętrzną – ranking

 

Fitkraft Hoppa FTTRHSZ312

 

Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi dużo frajdy, polecamy zainwestowanie w Fitkraft Hoppa FTTRHSZ312. Jest to w pełni bezpieczna trampolina ogrodowa, która została wyposażona w siatkę wewnętrzną. Dzięki takiej konstrukcji, noga malca nie zakleszczy się przy sprężynach. Dziecko będzie mogło spokojnie się bawić, bez strachu o wypadek.

Mata do skakania została zrobiona z bardzo wytrzymałego polipropylenu i włókna węglowego. Materiał ten nie ściera się, a co więcej jego przedziurawienie jest bardzo trudne. Całkowita średnica trampoliny wynosi 3,12 m, więc może się na niej bawić kilkoro dzieci. Sprzęt ten wyposażono w 54 sprężyny, które napinają batutę. Gwarantuje to dobre wybicie, a to przekłada się na większą frajdę z zabawy. Cała konstrukcja opiera się na 3 stabilnych nogach. Poza tym ochronna siatka ma 6 wysokich wsporników. Nawet jeśli maluch upadnie na siatkę, nie wypadnie poza trampolinę.

Głównym powodem, dla którego tak wiele osób zakupiło prezentowany produkt jest to, że mogą z niego korzystać wszyscy domownicy bez względu na wiek. Zdaniem konsumentów ta w pełni bezpieczna trampolina ogrodowa dla dzieci z siatką wewnętrzną w dobrej cenie pozwala nam na połączenie zabawy z ćwiczeniami ruchowymi.

 

 

 

 

Fun Fit 846

 

Model Fun Fit 846 to trampolina ogrodowa dedykowana dla całej rodziny. Produkt ten łączy w sobie zabawę z dość intensywnym treningiem, który pozwoli na zredukowanie zbędnych kilogramów, dotlenienie i poprawę kondycji.

Sprzęt ten ma średnicę 3,12 m i jest składany. Zatem w okresie zimowym lub w czasie obfitych deszczów, bez problemu schowasz produkt do garażu lub piwnicy. Siatka została umieszczona po wewnętrznej stronie trampoliny, więc Twoja pociecha nie skaleczy się o sprężyny. Co więcej, element ten jest zapinany na zamek, więc żaden uczestnik zabawy nie wypadnie. Dodatkowo, model wyposażono w wygodną drabinkę, która ułatwi najmłodszym dostanie się na matę. Maksymalna waga wszystkich użytkowników nie powinna przekraczać 150 kg. Matę wykonano z materiału PP, który jest bardzo odporny na promienie UV oraz wilgoć.

Zdaniem wielu rodziców, prezentowana trampolina jest bardzo bezpieczna. 6 słupków, przy pomocy których rozciągnięto siatkę o wysokości 180 cm skutecznie ochrania dzieci przed wypadnięciem.

 

 

 

 

Neo-Sport 312 Cm

 

Duża grupa rodziców zakupiła dla swoich maluchów model Neo-Sport 312 Cm, czyli bardzo dobrą i w pełni bezpieczną trampolinę ogrodową. Produkt pozwoli dzieciom na połączenie zabawy z niezbędnym treningiem. Jak podają specjaliści, regularne skakanie na trampolinie pomaga w poprawie kondycji oraz zrzuceniu zbędnych kilogramów po zimie.

Średnica modelu wynosi 3,12 m, więc będzie on odpowiedni dla kilku dzieci. Siatka, która rozpościera się na całej długości ma wysokość 180 cm, więc dobrze ochrania maluchy przed wypadnięciem. Aby ułatwić najmłodszym wejście na matę, do sprzętu dołączona jest drabinka. Wszystkie śruby zostały pokryte osłoną, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie zabawy. Zanim sprzęt trafił na sklepowe półki został poddany licznym testom, które potwierdziły, że w czasie skakania nie grozi nam żaden wypadek. Metalowy stelaż oraz 3 podwójne nogi dobrze utrzymują sprzęt w jednej pozycji, więc nie obawiaj się, że produkt przewróci się.

Prezentowany model pozwala rodzicom na wspólne spędzenie czasu z maluchami, a jednocześnie zadbanie o ich kondycję fizyczną. Powodem, dla którego tak wiele osób inwestuje teraz w trampoliny jest to, że mogą korzystać z nich osoby w każdym wieku.

 

 

Jaką trampolinę ogrodową dla dzieci wybrać?

 

Trampoliny ogrodowe to wspaniały pomysł na zabawę na powietrzu. Nie tylko dzieci, ale także dorośli uwielbiają na nich skakać. Warto zatem pomyśleć o zakupie tego sprzętu. Aby pomóc Ci w wyborze możliwie najlepszego produktu, stworzyliśmy krótki poradnik. Zaczerpniesz z niego wiedzę na temat trampolin i poznasz cechy, które są pożądane przez użytkowników. Ponadto na końcu umieściliśmy zestawienie 3 sprzętów. Zdobyły one pozytywne opinie w sieci i są polecane przez wielu konsumentów.

Należy podkreślić, że najlepsze trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny być solidnie wykonane. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że ani my, ani nasze dziecko nie ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Stabilna konstrukcja i mocne, metalowe nogi to elementy niezbędne. Konieczne jest także, aby interesująca nas trampolina była zgodna z normami m.in. EN 71 14. Warto, aby było to potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Każdy sprzęt musi posiadać zabezpieczającą przed wypadnięciem siatkę. Jest ona montowana na umieszczonych wokół maty drążkach owiniętych dla bezpieczeństwa miękką pianką.

Kupując zabawkę do ogrodu, musimy zwrócić uwagę na jej odporność na czynniki zewnętrzne. Konsumenci są zdania, że najlepsza trampolina ogrodowa dla dzieci w 2021 roku to taka, która jest  wodoodporna i wykazuje dużą odporność na promienie UV. Dzięki temu możemy ją bez obaw zainstalować na podwórku i nie martwić się o jej zniszczenie podczas burzy czy ulewnego deszczu. Kiedy wybieramy trampolinę, obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z tym, jakie maksymalnie obciążenie jest w stanie wytrzymać. Jeśli poszukujemy modelu, na którym będzie mogło skakać jednocześnie kilka osób, parametr ten powinien wynosić najlepiej ponad 100 kg. Umożliwi nam to zabawę kilkorgiem dzieci jednocześnie.

Warto pamiętać, że trampoliny poza dostarczaniem rozrywki, pozwalają na spalenia kalorii. Jest to zatem produkt niezwykle funkcjonalny i przynoszący wiele korzyści. Przy jego użyciu zmotywujemy dziecko do ruchu. To w dzisiejszych czasach niezwykle istotne, ponieważ większość czasu spędzamy siedząc i wpatrując się w ekrany monitora czy tableta.  

 

Trampoliny ogrodowe dla dzieci – ranking

 

Fitkraft FTTRHOSZ252AKC

 

Fitkraft FTTRHOSZ252AKC to trampolina ogrodowa dla dzeci w dobrej cenie. Jest ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Matę do skakania zrobiono z wytrzymałego polipropylenu i włókna węglowego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkt posłuży nam przez długi czas.

Całkowita średnica trampoliny to aż 25,2 m. Mata do skakania jest odporna na wodę, rozciąganie i promienie UV. Dzięki temu produkt może stać na zewnątrz przez cały rok. Batutę napina 42 sprężyny, a całość utrzymana jest na 3 solidnych, stalowych nogach. Bezpieczeństwo zapewnia wysoka siatka utrzymana przez 6 wsporników. To ona sprawia, że podczas zabawy nie musimy się obawiać o to, że wypadniemy poza obszar trampoliny. Warto również podkreślić, że produkt jest zgodny z normami EN 71 14.

Użytkownicy tego modelu wydają na jego temat pozytywne opinie. Dobrze oceniają bezpieczeństwo produktu oraz trwałość użytych do produkcji materiałów. Plusem jest także jego przystępna cena oraz dostępność w sklepach.

 

 

 

 

Neo-Sport 312 Cm

 

Osoby poszukujące dużej trampoliny, powinny przyjrzeć się modelowi Neo-Sport 312 Cm. Jest on wysoki – ma 2,45 m. Sama podstawa, bez siatki to 0,6 m. Produkt został wyposażony w drabinkę z 2 stopniami umożliwiającymi wejście na trampolinę.

Prezentowany model cechuje bezpieczeństwo. Dowodem na to jest trwała siatka ochronna, dobrze skonstruowana podstawa oraz kołnierz, który odgradza użytkownika od sprężyn. Sprzęt jest zgodny z normami EN71-2 i EN71-3. Całość utrzymana jest na 3 podwójnych, stalowych nogach. Waga zestawu wynosi lekko ponad 40 kg, a maksymalne obciążenie oscyluje w granicach 120 kg. Dzięki temu z zabawki może jednocześnie korzystać kilkoro dzieci.

Produkt zbiera pochlebne recenzje. Wiele osób docenia to, że jest on w pełni bezpieczny i mogą z niego korzystać dzieci. Ponadto dołączona do zestawu instrukcja w języku polskim znacznie ułatwia montaż. To wszystko sprawia, że konsumenci, którzy kupili ten sprzęt, polecają go innym.

 

 

 

 

Sapphire 12F

 

Sapphire 12F to trampolina o solidnej konstrukcji. Jej duża odporność na czynniki zewnętrzne i wysoka jakość materiałów użytych przy produkcji sprawiają, że jest to sprzęt na kilka sezonów. Dodatkowo producent zapewnia aż 5 lat gwarancji.

Całkowita wysokość trampoliny to 2,52 m. Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 150 kg, co sprawia, że jednocześnie może bawić się na nim kilkoro dzieci. Jest elastyczny, a zabawa na nim nie zagraża zdrowiu. Potwierdzeniem na to są niemieckie certyfikaty bezpieczeństwa TUV GS. Ochronna siatka jest mocna, a utrzymujące produkt słupki pokryte są miękką, 14 mm pianką. Cała konstrukcja jest stabilna, a zamykane na zamek wejście zabezpiecza przed wypadnięciem. Trampolinę cechuje odporność na promieniowanie UV oraz inne czynniki atmosferyczne, takie jak np. deszcz.

Użytkownicy tej trampoliny są pod wrażeniem jej jakości i odporności na czynniki zewnętrzne. Podkreślają, że produkt rewelacyjnie spisuje się przez kilka lat, a jego wygląd wraz z upływem czasu jest nadal atrakcyjny.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir