Tablice szpilkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.08.20

 

Poszukując odpowiedniej zabawki dla dziecka, warto zdecydować się na tablicę szpilkową, na której odbijemy naszą twarz czy stopę w bezbolesny sposób. Ponieważ popularność takich produktów rośnie, na rynku dostępnych jest bardzo dużo wariantów, a najlepszym z nich jest Gadget Master Pinart 5907609471482. Jest to bardzo dobrze wykonana zabawka, która jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Posiada wszelkie zabezpieczenia, które gwarantują w pełni bezpieczną zabawę. Na powierzchni możemy odcisnąć dowolny wzór. Obraz ten będzie w formacie 3D, czyli trójmiarze. Wszystkie szpilki zaprojektowano tak, by nie zagrażały zdrowiu użytkownika. Zabawa tablicą jest bardzo prosta, więc mogą z niej korzystać dzieci powyżej 6 roku życia. Obudowa została wykonana z mocnego materiału w niebieskim kolorze, przez co dobrze się prezentuje. Jeśli jednak model nie jest dostępny w sklepie, to polecamy Ci zakup Gadget Master Neon Mini Pinart, tablica ta stanowi równie ciekawą propozycję. Zabawka ma mniejsze wymiary, a do tego występuje w jaskrawych kolorach. Ze względu na niewielkie gabaryty, przenoszenie produktu jest znacznie prostsze i wygodniejsze. Tablica przeszła wiele testów, które potwierdziły, że może być używana przez dzieci. Kolorowe opakowanie na pewno zwrócić uwagę maluchów i zachęci je do zabawy.

 

 

Jaką tablicę szpilkową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tablica szpilkowa to świetna zabawka, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Niewielki przedmiot o prostej budowie, tak bardzo przypadł do gustu użytkownikom, że producenci zaczęli wprowadzać na rynek nowe, bardziej rozbudowane modele. Dzięki temu wchodząc do sklepu z artykułami dziecięcymi, mamy do wyboru kilkanaście zabawek, różniących się od siebie pod wieloma względami. Pamiętaj, aby decyzję o tym, jaką tablicę szpilkową wybrać dokładnie przemyśleć. Gadżet jest produktem, który odpowiednio dobrany, bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Pociecha sugerując się własną inwencją tworzy rozmaite obrazy. Aby ułożyć poszczególne szpilki w odpowiedni sposób, dziecko musi równocześnie myśleć logicznie i schematycznie. Z tego powodu podczas zabawy pobudzana jest zarówno prawa i lewa półkula. Jak więc zdecydować, który model kupić? W poradniku zamieściliśmy najważniejsze informacje, niezbędne przy dokonywaniu najlepszego wyboru.

Wielkość – jaka tablica szpilkowa jest najlepsza?

Kupując tablicę szpilkową, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad jej wielkością. Dostępnych jest bowiem wiele modeli o zróżnicowanych wymiarach.

Najważniejszym kryterium powinien być dla nas wiek dziecka. Pociechy do 7 lat na pewno zainteresują się dużymi zabawkami. Przesuwające się kolorowe igły w korpusie o szerokości i wysokości ok. 15 cm z pewnością okażą się niesamowitą rozrywką dla malucha. Pamiętaj, aby wybrany model nie był zbyt ciężki, ponieważ malec może nie mieć wystarczająco dużo siły, by go podnieść.

Nieco starsze dzieci powyżej 10. roku życia  zwykle zachwycają się tablicami, o jak największych rozmiarach. Ich wyobraźnia jest już na tyle szeroka, że w igiełkach odbijać będą swoje dłonie, twarze stopy i ręce. Jeśli więc chcesz sprawić nastolatkowi ogromną przyjemność, wybierz model o bokach min. 30 cm. Taka powierzchnia umożliwi dzieciom wspólną zabawę w towarzystwie rodziców lub kolegów i koleżanek z klasy.

Jeśli tablica przeznaczona jest nie tylko do zabawy, ale również do oryginalnej dekoracji, możesz zastanowić się nad zakupem produktu spełniającego rolę ścianki działowej. Jest to innowacyjne rozwiązanie stosowane w mieszkaniach o bardzo wysokim standardzie. Tego typu wyposażenie robione jest na zamówienie, a jego cena często przekracza kilka tysięcy złotych. Z tego powodu najczęściej spotykane jest w ekskluzywnych hotelach i apartamentach. Obszerna tablica szpilkowa o szerokości np. 1,5 m i wysokości ok. 2,5 m. będzie z pewnością robić ogromne wrażenie na wszystkich gościach.

 

Ilość szpilek

Aby obrazki pojawiające się na zabawce były maksymalnie rzeczywiste, warto sprawdzić, ile szpilek przypada na 1 cm kw. Jeśli igiełek jest zbyt mało, rysunek będzie pokazywał jedynie zarysy odbijanej części ciała lub przedmiotu. Z opinii konsumentów wynika, że najbardziej optymalnym wariantem jest produkt z 10 szpilkami na 1 cm kw, przy założeniu że pojedyncza wypustka posiada średnicę o wielkości 1 mm. Na rynku dostępne są również produkty z większymi igłami. Należy więc sprawdzić przedmiot przed zakupem i zdecydować, czy tworzone obrazy spełniają Twoje oczekiwania.

 

Szkło

Każda tablica wyposażona jest w co najmniej 3 elementy: korpus przytrzymujący szpilki, igły oraz szkiełko. Ostatnia część ma za zadanie blokować ruchome pałeczki przed wypadaniem oraz zabezpieczać obrazek przed jego przypadkowym zniszczeniem.

W zależności od modelu zabawka wyposażona jest w różnego rodzaju szkło. Jest to bardzo ważny element, ponieważ od jakości materiału, z jakiego został zrobiony, uzależnione jest wiele cech produktu m.in. wytrzymałość na zarysowania, odporność na pęknięcia i bezpieczeństwo użytkowania.

Najtańsze modele posiadają cienką, plastikową szybkę. Spełnia ona swą podstawową funkcję, jaką jest ograniczenie ruchu szpilek. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że w momencie, gdy dziecko przez przypadek upuści przedmiot, obudowa nie rozsypie się na małe kawałki. Co prawda, jeśli plastik pęknie, zabawkę najpewniej trzeba będzie wyrzucić. Nie mniej jednak ryzyko skaleczenia się o zniszczone fragmenty jest bardzo niskie.

Nieco bardziej odpornym na zarysowania surowcem jest szkło. Taki rodzaj obudowy znajdziemy w droższych modelach zabawek. Producenci wykorzystują w produkcji materiały o różnych właściwościach. Należy więc pamiętać, że najlepsze tablice szpilkowe to takie, które posiadają grubą i twardą szybkę. Jest ona bezpieczna zarówno podczas użytkowania, jak i w momencie przypadkowego zniszczenia produktu.

 

Kolor

Kolejną, istotną cechą każdej tablicy szpilkowej jest jej kolor. Zabawka często stoi w widocznym miejscu, dlatego też powinieneś dobrać jej wygląd do ogólnego stylu pomieszczenia.

Jeśli kupujesz produkt dla swojego dziecka, warto wybrać model z igłami pomalowanymi na ulubioną barwę Twojej pociechy. Tym sposobem sprawisz jej podwójną radość, ponieważ malec zostanie obdarowany ciekawą zabawką, która trafia w jego kolorystyczne upodobania.

Należy pamiętać, że tablica szpilkowa to nie tylko produkt dla dzieci. Wiele dorosłych osób relaksuje się podczas układania trójwymiarowych obrazków. Jeśli więc poszukujesz przedmiotu dla siebie, pomyśl o zakupie modelu w nieco bardziej nowoczesnym stylu. Ostatnio dość popularne stały się tablice z metalowymi igłami w stalowym kolorze. Świetnie pasują do większości wnętrz i stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny.

Podświetlenie

Osobom, którym zależy na ciekawych i oryginalnych rozwiązaniach, proponujemy rozważenie zakupu  tablicy szpikowej z podświetleniem. Tego typu modele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i wielkościowych. Do standardowego korpusu podłączone są dodatkowo LEDowe lampki, które rzucają światło na ułożony obrazek. Całość prezentuje się bardzo ekskluzywnie i z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić funkcje zabawki, producenci wyposażają swoje produkty w podświetlenie o zmiennych kolorach. Dzięki niemu dostosujesz barwę światła do stylu pomieszczenia i sytuacji, w której zamierzasz uruchomić urządzenie.

Decydując się na taki model sprawdź, jak wygląda sposób jego zasilania. Niektóre tablice działają na baterie, inne należy podłączyć do prądu. Jeśli więc szukasz mobilnego produktu, pomyśl o zakupie przedmiotu zasilanego na wymienne akumulatory.

 

Atesty

W dzisiejszych czasach wiele materiałów zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje. Z tego względu sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model posiada atesty, gwarantujące, że wszystkie użyte w produkcji tworzywa są w pełni bezpiecznie dla organizmu. Jest to szczególnie ważne, jeśli z tablicy korzystać będą małe dzieci, które rzadko zwracają uwagę na higienę podczas zabawy. Dotykając twarzą szpilek maluchy są narażone na działanie wielu bakterii.

 

Tablice szpilkowe w dobrych cenach

Asortyment tablic szpilkowych jest bardzo szeroki. Modele wyposażone są w szereg różnych funkcji, które znacznie podwyższają ich cenę. Najprostsze zabawki, wykonane z kolorowego plastiku kosztują ok. 25 zł. Jeśli jednak poszukujesz nieco bardziej eleganckiego przedmiotu z LEDowym podświetleniem i metalowymi igłami musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 70 zł.

 

 

Najlepsze tablice szpilkowe w 2020 roku

 

Na rynku jest bardzo wiele modeli, z czego większość wątpliwej jakości. Dlatego przeczytaj nasz ranking tablic szpilkowych, by mieć pewność, że interesujący Cię model jest bezpieczny. W poniższym tekście znajdziesz dokładne opisy 5 ciekawych produktów, na które warto zwrócić uwagę.

 

Nasze zalecenia

 

Gadget Master Pinart 5907609471482

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrej zabawki dla dzieci polecamy Gadget Master Pinart 5907609471482. Jest to dobrze wykonana tablica szpilkowa, która służy do odciskania części ciała oraz zabawek. Wymiary produktu wynoszą 21 cm x 16 cm x 5 cm.

Prezentowany model to bardzo dobra zabawka, dla dzieci w każdym wieku. Po obu stronach znajdują się w pełni bezpieczne szpilki, które użytkownik przyciska, by po drugiej stronie uwypuklił się obraz. Jest on w 3D, czyli trójwymiarowy. Wszystkie elementy konstrukcji zostały poddane licznym testom. Specjaliści ostatecznie uznali, że tablica jest w pełni bezpieczna, a obecne w niej szpilki nie zagrażają zdrowiu dzieci. Produkt waży 900 g, więc jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu.

Opinie o tablicach szpilkowych tego producenta są bardzo pochlebne, gdyż wykonuje się je z bezpiecznych materiałów o wysokiej jakości. Zabawka posiada specjalną osłonę, która chroni użytkownika przed skaleczeniem. Jest to bardzo dobra zabawka, która pozwala rozwijać kreatywność dzieci, dlatego coraz więcej rodziców kupuje ją na prezent.

 

 

 

 

Gadget Master Neon Mini Pinart

 

Tablica szpilkowa Gadget Master Neon Mini Pinart to zabawka dedykowana dla dzieci w każdym wieku. Produkt wykonano z bezpiecznych materiałów, więc nie musisz obawiać się, że pociecha skaleczy się. Tablica jest w jaskrawo zielonych barwach, dzięki czemu od razu zwraca uwagę malca.

Największą zaletą tablicy są jej niewielkie wymiary, przez co przenoszenie jej i przechowywanie jest bardzo proste. Gabaryty produktu to: 9,5 cm x 12,5 cm x 6 cm. Do tego wszystkie szpilki, które znajdują się w zabawce są w pełni bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu malca. Ich końcówki zostały stępione, więc przykładając przedmiot lub część ciała (w tym twarz) nie musisz się martwić o skaleczenie. Za sprawą szpilek na tablicy zostanie uwiecznione odbicie 3D (trójwymiarowe) dowolnej rzeczy. Ponieważ jest to produkt interaktywny, zabawa nim nie znudzi się Twojemu maluszkowi.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego modelu, gdyż posiada liczne, pozytywne opinie konsumentów. Doceniono przede wszystkim wysoką jakość wykonania oraz wyraziste kolory, które od razu zwracają uwagę malucha.

 

 

 

 

Ootb Pin Art

 

Model Ootb Pin Art to dobra zabawka dla kreatywnych dzieci, które chcą rozbudowywać swoją wyobraźnię. Jest to tablica szpilkowa, na której możemy odbić dowolne przedmioty lub części ciała. Malec ma również możliwość przyciskania dowolnych szpikulców, by samodzielnie stworzyć interesujący go kształt.

Wszystkie elementy, z których wykonano model zostały przetestowane, co potwierdziło, że są zdatne do kontaktu z dziećmi. Szpilki, które są obecne w zabawce są w pełni bezpieczne, gdyż ich końcówki zostały stępione. Dzięki temu w czasie zabawy malec może odcisnąć nie tylko ulubiony przedmiot, ale również dowolną część ciała, bez obaw o skaleczenie.

Dużym atutem produktu jest to, że rozwija kreatywność u dziecka i zajmuje jego uwagę przez długi czas. W efekcie jest to bardzo dobry prezent dla najmłodszych. Niewielka waga zabawki sprawia, że malec może ją bez obaw przenosić i zabierać ze sobą do szkoły.

Mimo nieco wysokiej ceny, produkt cieszy się dużą popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Tablica nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też w pełni bezpieczna.

 

 

 

 

Giftworld Neon Mini Pinart

 

Jeśli Twoje dziecko kiedykolwiek marzyło o tablicy szpikowej, to Giftworld Neon Mini Pinart na pewno go zadowoli. Jest to niewielka zabawka o rażącym, pomarańczowym kolorze, który od razu zwraca uwagę najmłodszych.  Wymiary produktu wynoszą: 9,5 cm x 12,5 cm x 6 cm.

Wszystkie użyte materiały są w pełni bezpieczne i nie spowodują urazu u dziecka. Szpilki, które znajdują się z tyłu tablicy są odpowiednio stępione, dzięki czemu nie są niebezpieczne. Pozwala to dziecku odcisnąć nie tylko zabawkę, ale również własną twarz w bezbolesny sposób. Obraz po drugiej stronie będzie w formacie 3D, czyli trójwymiarowy. Tablica stanowi bardzo ciekawy sposób na zajęcie czasu dziecka. Zabawa nie tylko dostarczy mu dużo frajdy, ale również rozbuduje jego kreatywność i nauczy myślenia przestrzennego. Produkt składa się nie tylko z pomarańczowych szpilek, ale również plastikowej, przezroczystej ścianki, która zatrzymuje szpikulce tak, by nie wypadły.

Zdaniem konsumentów jest to bardzo dobrze wykonany model. Ta dobra i tania tablica szpilkowa spodoba się dzieciom w każdym wieku.

 

 

 

 

Gadget Master Color Mini Pinart 

 

Nowoczesna i bardzo dobrze wykonana tablica szpilkowa 3D Gadget Master Color Mini Pinart to dobry pomysł na prezent dla dziecka. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie zagrażają malcowi.

Dużym atutem zabawki są jej niewielkie wymiary, co ułatwia jej przechowywanie. Poza tym produkty Pin Art można zapakować do plecaka i zabrać ze sobą do szkoły. Tablica pozwala na ćwiczenie wyobraźni i zwiększa rozumienie malców o myśleniu przestrzennym. Poza tym odbijanie przedmiotów oraz części ciała to dobra zabaw, która równocześnie rozbudowuje kreatywność.

Wszystkie szpilki zostały wykonane z plastiku, a ich końce zostały stępione, więc dziecko się nie skaleczy. Aby uzyskać obrazek, należy przyłożyć dowolną część ciała lub przedmiot do tylnej części tablicy, a następnie użyć minimalnej ilości siły w celu wypchnięcia szpilek do przodu. Na froncie odbije się obraz w trójmiarze.

Ze względu na gwarancję bezpiecznej zabawy, wielu rodziców zdecydowało się na zakup prezentowanego modelu. Równocześnie konsumenci zauważają, że tablica jest dość tania.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status