fbpx

Samoloty zdalnie sterowane ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Jaki samolot zdalnie sterowany kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zdalnie sterowana zabawka sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli samochodów lub innych pojazdów, lecz ostatnio pojawiły się też samoloty i helikoptery. Takie przypominające zabawki samoloty to nowość na rynku, która zachwyci każdego. Jednak wybór takiego sprzętu może się okazać dość trudny. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki samolot zdalnie sterowany wybrać.

Rodzaje – jaki samolot zdalnie sterowany jest najlepszy?

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu, jest typ samolotu. Najlepszy samolot zdalnie sterowany to taki, który dopasowany jest do użytkownika oraz jego umiejętności. W ten sposób unikniemy nieprzewidzianych ruchów, które mogłyby grozić uszkodzeniem zabawki. Z tego względu wyróżniamy kilka rodzajów:

Górnopłaty dla początkujących i dzieci – to sprzęt z niższej półki cenowej, który ze względu na budowę oraz możliwości, będzie bardzo łatwy w obsłudze zarówno przez dzieci, jak i dorosłych użytkowników. W czasie lotu samolot jest bardzo stabilny i porusza się ze średnią prędkością dając nam czas na reakcję i korygowanie lotu.

Szybowce dla średniozaawansowanych – to propozycja dla tych, którzy mają już jakieś doświadczenie z tego typu sprzętem. W sklepach dostępne są modele za kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Ten szybowiec jest bardzo lekki i może osiągnąć dość dużą prędkość, dlatego wymaga większych umiejętności użytkownika.

Motoszybowce dla zaawansowanych – to najdroższy rodzaj samolotu zdalnie sterowanego. Obsługa takiego sprzętu wymaga sporych umiejętności użytkownika, dlatego w większości przypadków nie nadaje się jako zabawka dla dzieci. Tego typu urządzenie posiada silnik do wyciągania motoszybowca na odpowiednią wysokość. Następnie silnik możemy wyłączyć i sterować nim metodą szybowania. Warto o tym pamiętać, gdyż zabawka z włączonym silnikiem może działać do ok. 30 min, podczas gdy zawodowi modelarze sterują takim sprzętem nawet kilka godzin.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Samolot RTF, ARF, czy KIT?

W sklepach dostępnych jest wiele wariantów samolotów zdalnie sterowanych, do których zaliczamy RTF, ARF oraz KIT. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, dlatego bardzo ważne jest, by zwrócić na to uwagę w trakcie zakupu.

ARF – to samoloty zdalnie sterowane posiadające wbudowany silnik oraz regulator. Oprócz tego posiadają mechanizmy umożliwiające własny tuning, do którego możemy zaliczyć zainstalowanie nadajnika, czy odbiornika, jak również dodanie akumulatora.

KIT – to model samolotu, który składa się samodzielnie. Posiada części konstrukcyjne, takie jak skrzydła, kadłub oraz lotki. W zestawie nie znajdziemy natomiast silnika oraz systemu sterującego.

RTF – to modele, które są od razu gotowe do lotu, co oznacza, że posiadają całe wyposażenie wraz z nadajnikiem oraz odbiornikiem w zestawie.

 

Wymiary

Wybierając samolot zdalnie sterowany, ważne jest, by dopasować rozmiar zabawki do użytkownika. Należy pamiętać, że im większy jest model tym stabilniejszy lot i łatwiejszy będzie on w sterowaniu. Z drugiej strony będzie on bardziej narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Taka zabawka potrzebuje również otwartej przestrzeni do lotu, a co więcej, wymaga specjalnej wyciągarki oraz pasa startowego, aby wbić się w powietrze. Kupując taki sprzęt należy również uwzględnić przechowywanie oraz transport takiego samolotu.

Warto pamiętać, że rozpiętość skrzydeł może wynosić prawie 2 m. Dlatego, jeśli nadal zastanawiasz się nad rozmiarem tego typu zabawki, radzimy wybór mniejszego modelu, który będziesz mógł bez problemu puścić z rąk i przewieźć w samochodzie. Takim modelem będzie mogło się też bawić Twoje dziecko.

 

Częstotliwość i kanały

Samoloty sterowane są radiowo i z tego powodu obsługują kilka częstotliwości. To również wpływa na liczbę posiadanych przez dany model kanałów. Najbardziej powszechne częstotliwości występujące w takich zabawkach to: 40 Mhz, 27 Mhz oraz 2,4 Ghz. Dwie pierwsze wartości są najczęściej spotykane w urządzeniach, przede wszystkim dla osób początkujących.

Jeżeli chodzi o liczbę kanałów, to należy pamiętać, że im jest ona większa, tym lepiej. Polecamy wybrać model posiadający minimalnie 4 kanały. Jeżeli wartość jest wyższa, mamy wówczas do czynienia z komputerową aparaturą.

 

 

Silnik

Przy wyborze samolotu zdalnie sterowanego, należy koniecznie zwrócić uwagę na silnik, jaki posiada dany model. W niektórych przypadkach do urządzeń trzeba dokupić osobne wyposażenie. Niemniej jednak wyróżniamy dwa warianty silnika: szczotkowy oraz bezszczotkowy. Modele szczotkowe, czyli inaczej komutatorowe, zazwyczaj montowane są w modelach tańszych. Te drugie są natomiast dużo droższe, jednak ich wydajność i żywotność jest kilkukrotnie wyższa niż w przypadku urządzeń szczotkowych.

 

Samoloty zdalnie sterowane w dobrych cenach

Samoloty zdalnie sterowane to urządzenia przeznaczone do użytku zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z tego powodu, wyróżniamy modele dla początkujących oraz i zaawansowanych. To sprawia, że cena takiego sprzętu może się bardzo różnić w zależności od modelu. Najtańsze zabawki kosztują w granicy 200 złotych. Koszt zakupu motoszybowca może natomiast sięgnąć nawet i kilku tysięcy złotych.

 

 

Najlepszy samoloty zdalnie sterowane w 2019 roku

 

Latanie to pasja małych i dużych chłopców, która wcale nie mija z wiekiem. Dlatego samolot zdalnie sterowany to doskonała zabawka dla taty i syna. To również świetny sprzęt dla osób, które chcą w przyszłości zajmować się pilotażem zdalnie sterowanych sprzętów wojskowych. Pozwala na rozpoczęcie nauki sterowania takimi maszynami, która wcale nie jest taka prosta. Aby ułatwić zakup takiego samolotu, przestawiamy Państwu ten oto ranking zawierający najciekawsze propozycje z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Pelikan Beta 1400 ARF 

 

Pelikan Beta 1400 ARF to model motoszybowca z napędem bezszczotkowym. Jest stabilny i niezwykle zwrotny, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. W zestawie znajduje się silnik, regulator obrotów, a także 4 serwomechanizmy.

Wymiary produktu to: rozpiętość – 1420 mm, długość – 940 mm i powierzchnia skrzydła – 24,5 dm2. Natomiast waga to 690 g. Jest to model, który może latać, ale też stanowić ozdobę pokoju pasjonata lotnictwa. Aby go uruchomić należy dokupić akumulator LiPo 11,1V i aparaturę z odbiornikiem. Ten najlepszy samolot zdalnie sterowany cieszy się dużą popularnością.

Przez użytkowników uważany jest za bardzo solidny. W swoich recenzjach podkreślają oni, że to bardzo łatwy w obsłudze model, który pięknie się prezentuje, dlatego może też stanowić ciekawą ozdobę pokoju modelarza. Poza tym stanowi naprawdę atrakcyjną propozycję na prezent dla każdego pasjonata latania.

 

 

 

 

TW 748-1 Corsair 

 

TW-748-1 Corsair to model przeznaczony dla średniozaawansowanych i zaawansowanych pasjonatów sprzętów zdalnie sterowanych. Jest wyposażony w czterokanałową aparaturę umożliwiającą kontrolę nad modelem. Możesz bez problemu sterować lotkami, kierunkiem lotu, jego wysokością oraz obrotami silnika. Samolot jest wykonany z pianki EPO, co zabezpiecza go w razie upadku i zderzenia.

Model zasilany jest na baterie. Jego wymiary to: rozpiętość – 840 mm, długość – 750 mm i waga 500 g. Zasięg urządzenia wynosi aż 300 m. Produkt jest wyposażony w solidny silnik klasy 370. W zestawie znajduje się dwu-drążkowa, czterokanałowa, 2,4 GHz aparatura sterująca. Jest to doskonała propozycja dla osób, które szukają atrakcyjnego urządzenia do nauki pilotażu.

Jest to solidnie wykonany sprzęt cieszący się dużym zainteresowaniem amatorów i profesjonalistów w dziedzinie zdalnego sterowania. Urządzenie uznawane jest za bardzo solidne. Jak zauważają użytkownicy umożliwia ćwiczenie precyzji lotu.

 

 

 

 

WI F959 Sku King 

 

WI F959 Sku King to lekki i kompaktowy sprzęt, idealny dla początkujących. Wykonany został z wysokiej jakości pianki EPO, co gwarantuje solidność, lekkość, stabilność i wytrzymałość na uderzenia oraz twarde lądowania. Ma cztery kanały pozwalające wykonywać najróżniejsze akrobacje i ewolucje. W zestawie znajduje się nadajnik pracujący na paśmie 2,4 GHz, gwarantujący lot bez zakłóceń. Sprzęt ten jest bardzo łatwy w obsłudze.

Urządzenie posiada duży wyświetlacz LCD, dzięki czemu nawigacja po menu nie sprawia większego problemu. Jest to model z kamerą 2MP, która umożliwia kręcenie filmów. Nadajnik zasilany jest 6 bateriami AA. Wymiary produktu to: rozpiętość skrzydeł – 750 mm, długość – 565 mm. Produkt ma silnik napędowy N60.

Zasięg maszyny wynosi do 200 metrów. Maszyna ma akumulator LiPo 7.4V 300mAh, który ładuje się 30-40 min i zapewnia do 15 min lotu. Użytkownicy tego sprzętu wysoko ocenili jego solidnie wykonaną obudowę oraz zastosowane w urządzeniu ciekawe, innowacyjne rozwiązania.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

WI Toys F939

 

Dobry i tani samolot zdalnie sterowany WI Toys F939 to nasza czwarta propozycja. Model ten jest wyposażony w pilot z wyświetlaczem LCD, który jest łatwy w obsłudze. Nadaje on sygnały na częstotliwości 2,4 GHz, a więc zakłócenia są zminimalizowane.

Poza tym w zestawie znajdują się: akumulatory, ładowarka, kabel USB, zapasowe śmigło i podwozie. Ładowanie akumulatorów trwa 30-40 min, a czas lotu na naładowanej baterii to 6-7 minut. Sprzęt ten lata na dystans 150 m. Jego wymiary to 40 cm szerokości i 37 cm długości. Jest to niewielka, lekka propozycja, idealna dla początkujących. Produkt cieszy się dużym uznaniem pasjonatów lotnictwa.

Przede wszystkim wysoko ocenili oni wykonanie produktu, jego solidną obudowę, która jednocześnie jest bardzo lekka. Dzięki temu, że do zestawu dołączono bardzo dobry, łatwy w obsłudze pilot, sterowanie i nauka pilotażu na tym sprzęcie nie stanowi większego problemu.

 

 

TW 747-6 Trainstar Exchange

 

Nasz ranking samolotów zdalnie sterowanych zamyka TrainStar Exchange 747-6. Jest to niezawodny sprzęt o rozpiętości skrzydeł 1100 mm. Produkt jest bardzo solidny. Jego kadłub został wykonany z ABS, a stateczniki i skrzydła z bardzo twardej pianki EPO, która jest wytrzymała na upadki i uderzenia.

Ponadto skrzydła wzmocniono dźwigarami dla większej wytrzymałości. Model zapewnia stabilny lot, a więc jest polecany początkującym użytkownikom. Zestaw zawiera dwa rodzaje skrzydeł – z dużym wzniosem i skrzydło z lotkami.

Te pierwsze polecane są dla początkujących, drugie zaś dla zaawansowanych pilotów zdalnie sterowanych sprzętów. Takie rozwiązanie sprawia, że model jest bardziej uniwersalny. Opinie o samolotach zdalnie sterowanych tej marki są bardzo pochlebne.

Urządzenie cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. W swoich opiniach podkreślają, że samolot dobrze się steruje i można z jego pomocą szlifować swoje umiejętności pilotażu. Stanowi ciekawą propozycję na prezent dla każdego pasjonata latania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status