Rolki dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Podjęliśmy się poszukiwania najlepszych rolek dla dzieci w 2021 roku. W tym celu zrobiliśmy badania rynku, aby sprawdzić , jakie rolki dla dzieci są najczęściej kupowanym modelem. Sprawdziliśmy też dziesiątki komentarzy, aby zobaczyć, które modele otrzymują najlepsze opinie. Po zakończeniu badań, okazało się, że klienci najchętniej kupują rolki Tempish Magic Rebel. Jest to model regulowany, dostępny w czterech rozmiarach. Zatem dziecko może używać swojego modelu przez kilka sezonów. Zastosowane tu łożyska ABEC 7 carbon steel gwarantują dobre parametry toczenia.  Zastosowany szkielet dwuczęściowy, miękki, wykonany z mieszanki tworzyw Hi-Impact PP + Nylon, jest spinany jedną, dwustronną klamrą Auto Lock. Natomiast but wewnętrzny jest zrobiony z nylonu i płótna, i na całej swej powierzchni jest wzmocniony listwą PVC. Jest on również anatomicznie ukształtowany i wyłożony komfortową wyściółką. Zapinanie buta odbywa się przy pomocy dwustronnej klamry, oraz sznurowadła zabezpieczonego paskiem z rzepem.  Rolki są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej, dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Drugi model wyróżniony przez użytkowników to Spokey Rookie 830421.  Zanim podejmiesz decyzje o zakupie, zapoznaj się również z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie rolki dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bardzo ważne jest, by zapewnić najmłodszym odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego. Dzięki temu nie tylko walczymy z problemem otyłości u dzieci, regularne uprawianie sportów dobrze wpływa też na koncentrację i samopoczucie. Z tego powodu dobrze jest znaleźć zajęcie, które dostarczy pociesze niezbędnych endorfin. Obecnie coraz więcej rodziców inwestuje w rolki, gdyż gwarantują wiele rozrywki, a do tego po zakupie ochraniaczy i kasku, sport okazuje się bezpieczny. Ponadto w dużych miastach, gdzie są specjalne hale dla rolkarzy, można jeździć cały rok. Jednak, by zadbać o bezpieczeństwo malca, trzeba zakupić dobrej jakości sprzęt. Dlatego, polecamy Ci ten oto poradnik, w którym opisaliśmy wiele cech, jakie mają najlepsze rolki dla dzieci.

 

 

Dopasuj rozmiar

Aby jazda na rolkach była wygodna, musisz dopasować rozmiar sprzętu do nogi malca. Wielu rodzicom może się wydawać, że skoro pociecha nosi but numer 33, to będzie tak samo w przypadku rolek. Trzeba jednak pamiętać, że różne marki mają inne normy rozmiarowe. Dlatego, przed wyjściem na zakupu, dokładnie zmierz długość oraz szerokość stopy maluszka. Pamiętaj, że rolki powinny być dobrze dopasowane do nogi dziecka, co oznacza, że nie mogą być, ani za duże, ani za małe. Ciasny model spowoduje bolesne odciski, z kolei zbyt luźny doprowadzi do dyskomfortu i otarć. Ważne jest, by stopa była utrzymana w bezruchu.

 

Kola – jakie rolki dla dzieci wybrać?

Koła są kluczowym elementem, gdyż odpowiadają za zdolność poruszania się. Najczęściej spotykamy produkty, w którym znajdują się 4 kółka, choć znajdziesz też modele z trzema. Pamiętaj, że dzieci mają nie wyćwiczoną koordynację ruchową, więc lepiej wybrać rolki z większą liczbą kół, które są bardziej stabilne. Bardzo ważne jest, by element ten nie był wykonany z plastiku. Taki materiał jest bardzo awaryjny i w wielu przypadkach wystarczy przejechanie po wyboistej drodze, by koła uległy zniszczeniu.

Najlepszą opcją są modele z kauczuku, który jest odporny na uszkodzenia. Równocześnie, takie tworzywo gwarantuje lepszą amortyzację wibracji, co przekłada się na komfortową jazdę.

Ponieważ wiele skateparków zakazuje rysowania znajdujących się we wnętrzu ramp, warto, zapobiegawczo wybrać rolki z kołami z poliuretanu, czyli kauczuku syntetycznego. Materiał ten nie zostawia zarysowań na podłodze, więc malec nie spowoduje żadnych zniszczeń.

Dobierając właściwy produkt dla pociechy trzeba również zwrócić uwagę na średnicę kółek. Małe modele (liczące od 47 mm do 70 mm) zapewniają wolną jazdę, więc nadają się lepiej dla dzieci. Poza tym gwarantują stabilniejszą jazdę, lepszą zwrotność i przyczepność, co przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Koniecznie należy sprawdzić też twardość, która wyrażana w następujący sposób: modele od 74 A do 82 A są miękkie, a 84 A – 101 A twarde. Pierwszy rodzaj cechuje się wolniejszą jazdą i większą przyczepnością. Do tego kółka pochłaniają drgania w czasie jazdy. Wiedz jednak, że dużo szybciej się zużywają. Twarde produkty są znacznie trwalsze i na pewno będą Ci służyć przez długi czas.

 

Materiał

Bardzo ważne jest tworzywo, jakiego użyto do wykonania produktu. Z jednej strony należy dopilnować, by materiał był trwały i nie pękał, z drugiej strony nie może być on zbyt ciężki. Rolki, które dużo ważą są nie tylko niewygodne, ale również stanowią dodatkowe obciążenie.

Zdecydowanie odradzamy tanie produkty z plastiku. Jest to bardzo awaryjne tworzywo, które nie ochroni stopy przed skaleczeniem. Specjaliści podkreślają, że najlepszym rozwiązaniem będzie włókno węglowe, gdyż jest ono nie tylko wytrzymałe, ale i lekkie. Poza tym materiał jest odporny na czynniki chemiczne oraz pogodowe, więc w czasie spadku temperatury noga się nie wyziębi.

 

Łożyska

To, jak szybko kręcą się kółka zależy od występującego w nich łożyska. Element ten oznaczony jest skrótem ABC, a następnie dodawane są cyfry 1, 3, 4, 7 lub 9, które oznaczają szybkość, z jaką pracuje. Im wartość ta jest większa, tym większą prędkość rolki będą w stanie rozwijać.

 

 

Zabezpieczenia

Jeśli nie wiesz, jakie rolki dla dzieci są najlepsze, to podpowiadamy: takie z dobrym zapięciem. Aby jazda była wygodna, niezbędne jest utrzymanie stopy w bezruchu przez cały czas, w przeciwnym razie malec może stracić równowagę i się przewrócić. Co więcej, niedokładnie zawiązane rolki często doprowadzają do skręceń kostki. Pierwszym elementem, który utrzyma stopę są sznurowadła. Dziecko musi je dokładnie zawiązać, by nie rozwiązały się samodzielnie w czasie jazdy. Następnym elementem są rzepy dodatkowo przytrzymujące nogę. Ostatnim etapem jest klamra.

Zdecydowanie odradzamy zakup rolek, w których brakuje choćby jednego z tych elementów. Niedokładne zapięcie sprawia, że noga ma miejsce, by ocierać się o konstrukcję, co zaowocuje otarciami.

 

Rolki dla dzieci w dobrych cenach

Ceny rolek są bardzo zróżnicowane i wiele zależy od użytych materiałów, a także designu produktu. Najtańsze są sprzęty plastikowe, gdyż ich ceny zaczynają się już od 70 zł. Znacznie droższe są modele z karbonu, bo ich koszty zakupu sięgają nieraz nawet 250 zł. Pamiętaj, że dobrej jakości rolki będą służyły Twojemu maluchowi przez długi czas, dlatego warto zainwestować w dobrze wykonany sprzęt. Poza tym wysokiej jakości materiały zagwarantują bezpieczną zabawę.

 

 

Najlepse rolki dla dzieci w 2021 roku

 

Małe i duże dzieci do prawidłowego rozwoju wymagają różnego sprzętu sportowego. Abyś, jako rodzic mógł wybrać odpowiedni, przeczytaj nasz ranking rolek dla dzieci. Sprawdź, jakie cechy powinny mieć rolki dla Twojego dziecka i jakie mają opinie o rolkach dla dzieci inni rodzice.

 

Nasze zalecenia

 

Tempish Magic Rebel

 

1.Tempish Magic RebelTempish Magic Rebel to produkt dla zaawansowanych użytkowników w jeździe na rolkach. Choć służą do jazdy rekreacyjnej, to można na nich rozwinąć naprawdę dużą prędkość. Jest to możliwe dzięki odpornym na ścieranie wyjątkowo wytrzymałym kółkom o twardości 82A. Rozmiary kółek są różne w zależności od rozmiaru buta. Od rozmiaru 29-32, gdzie kółka mają średnicę 64 mm, do rozmiaru 41-43 ze średnicą kółek 76 mm.

Kółka z łożyskami ABEC-7 Carbon Steel, zamocowane są na aluminiowej płozie 3D. Całość zamocowane systemem Ideal Position Control. Buty wykonane z wysokogatunkowego nylonu i płótna, na całej długości są wzmocnione listwą PVC i zaopatrzone w szkielet dwuczęściowy Hi-Impact PP + Nylon. But posiada potrójne zapięcie: klamrę Auto Lock, sznurowanie oraz pasek na rzep.

Dzięki temu rolki Tempish Magic Rebel idealnie się dopasowują do stopy i zapamiętują jej kształt, i podczas jazdy bardzo dobrze stopę stabilizują oraz utrzymują. Na uwagę zasługuje też wygląd sprzętu. Ich charakterystyczną cechą są odwrócone kolory na rolce prawej i lewej. Właśnie ten wygląd użytkownicy wymieniają, jako zaletę rolek. Również uznaniem cieszy się dobra jakość wykonania, oraz wygoda buta.

Tempish Magic Rebel, to model rolek dla dzieci, który jest dostępny w czterech powiększanych rozmiarach. Ich konstrukcja sprawia, że można się pokusić o stwierdzenie, iż są to najlepsze rolki dla dzieci w 2021 roku. Jednak przed przyznaniem im tego tytułu sprawdźmy ich zalety i wady.

Zalety
But:

But anatomicznie ukształtowany, wykonany z trwałego nylonu i na całej powierzchni wzmocniony listwą PVC. Wewnątrz jest wyłożony miękką wyściółką.

Szkielet:

Szkielet mamy tu dwuczęściowy, wykonany z mieszanki tworzyw Hi-Impact PP + Nylon. Zapewnia on odpowiednie ułożenie stopy i bezpieczeństwo.

Zapínanie:

But zewnętrzny jest zapinany na klamrę, natomiast wewnętrzny posiada sznurowanie wzmocnione przez pasek z rzepem. Rozwiązanie takie dobrze utrzymuje stopę zapewniając wygodę i bezpieczeństwo.

Płoza:

Producent zdecydował się tu na dwuczęściową płozę wykonaną z aluminium, która została wzmocniona dzięki specjalnej konstrukcji. Płozę do szkieletu zamocowano za pomocą systemu Ideal Position Control.

Rozmiar:

But został skonstruowany w taki sposób, aby dało się jego rozmiar powiększyć, dzięki czemu każdy młody człowiek może jeden but używać przez kilka sezonów. Dostępne są tu rozmiary 29 - 32, 33 – 36, 37 – 40 i 41 - 43.

Wady
Niektórzy:

klienci uważają, że cena rolek jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

Spokey Rookie 830421

 

2.Spokey Rookie 830421Kolejny produkt, Spokey Rookie 830421, to rolki przeznaczone do jazdy rekreacyjnej i fitnesowej. Dostępne rozmiary butów to od 29 do 43, oraz odpowiednio rozmiary kółek zaczynają się od 64 mm – przy mniejszych rozmiarach buta, do 72 mm – przy największym rozmiarze. Kółka posiadają twardość 82A co pozwala na dobrą amortyzację na nierównym podłożu, a łożyska klasy ABEC5 zapewniają płynność toczenia kółek i długie bezawaryjne użytkowanie.

Dzięki wykorzystaniu aluminiowej płozy, rolki są lekkie i stabilne. Trzystopniowe zapięcie buta klamrą dwusekcyjną z zabezpieczeniem, rzepem i sznurówkami, gwarantuje dobre utrzymanie stopy w bucie. A dobre materiały, z których został wykonany but i staranne szwy, dają nam produkt o ładnym wyglądzie i dają poczucie komfortu. Dodatkowo buty do których rolki sa przytwierdzone posiadają regulację długości.

Gdy stopa Twojego dziecka urośnie, but urośnie wraz z nią, dzięki temu rolki będą służyły kilka sezonów. Klienci, którzy zakupili ten produkt zauważają, że rolki mają dobre jakościowo łożyska i kółka, oraz solidne, dobrze trzymające stopę, zapięcia. Konsumentom również podobają się ładnie, świecące kółka.

Spokey to jeden z bardziej znanych producentów akcesoriów sportowych na polskim rynku, a rolki Spokey Rookie 830421 to dobre rolki dla dzieci do 150 zł. Jest to też jeden z bardziej znanych produktów firmy. Jest to model, który latem używany jest jako rolki, a zimą jako łyżwy.

Zalety
Zastaw:

Spokey Rookie 830421 to nie tylko rolki, ale cały zestaw do skatingu dla dzieci. W skład wchodzą tu, obok rolek regulowanych w zakresie długości, kask ochronny Happy, oraz komplet ochraniaczy na nadgarstki, kolana i łokcie Standard firmy Tempish.

Regulacja:

Model ten daje się regulować bezkluczowo w zakresie trzech rozmiarów. Regulacja rozmiaru odbywa się za pomocą kółeczka z pokrętłem. Dzięki takiemu zabiegowi dziecko może używać tych samych rolek przez kilka lat.

Regulacja:

Kółka o wymiarach 72 x 24 mm, wykonane z kauczuku PUC o twardości 82A zapewniają dobrą prędkość, a także pozwalają na komfortową jazdę rekreacyjną.

Łożyska:

Model ten ma łożyska ABEC 5 Carbon. Cyfra 5 stawia dość wysoko ten model w jakości kółek, gdzie mamy skalę dziewięciostopniową.

Zapięcie:

But wiąże się na stopie sznurowadłami, wraz z rzepem zabezpieczającym sznurowadła przed rozluźnieniem, a także jest tu dwusekcyjna klamra zapinająca skorupę buta.

Wady
Stuki podczas jazdy:

Osoby, które zakupiły ten model zgłaszają, że w czasie jazdy rolki nie są najcichsze i można usłyszeć stukoty, które są irytujące.

 

 

 

 

Tempish verso Triple

 

3.Tempish verso TripleTempish verso Triple to wrotki, rolki i łyżwy w jednym. Czy zatem są to najlepsze rolki dla dzieci? Model ten jest najdroższym z prezentowanych w tym zestawieniu, ale też posiada najwięcej możliwości użytkowania. Dzięki wymianie kółek na łyżwy, sprzęt może okazać się trafionym zakupem dla dziecka uprawiającego oba sporty.

Rolki zostały zaopatrzone w kółka o twardości 90A , średnicy 54 mm oraz grubości 32 mm. Kółka są montowane na bucie w układzie 2 + 2, czyli typowe dla wrotek. Podobnie, obie wrotki zostały wyposażone w przedni hamulec. Szkielet obuwia jest wykonany z materiałów syntetycznych, a wewnętrzna strona z nylonu i nylexu. Posiadają one system szybkiej regulacji, zatem przy tym modelu również but „rośnie” razem z nogą dziecka.

Dostępne rozmiary rolek to od numeru 26 do 37. Klienci szczególnie chwalą możliwość regulacji buta nawet o 3 rozmiary, nie tylko na długość, ale także do tęgości stopy. Atrakcyjnym też okazuje się możliwość zamiany kółek na łyżwy.

Produkt 3 w 1 to rolki Tempish verso Triple. Użytkownik tu może używać do tego samego buta jako łyżwy, rolki lub wrotki.

Zalety
Regulowany rozmiar:

Producent sprzedaje ten model w trzech wersjach rozmiarowych 26 – 29, 30 – 33, 34 – 37. Dzięki temu dla każdego dziecka można wybrać optymalny but.

Płoza i hamulec:

Płoza została wykonana z polipropylenu, i jest na niej naniesiony atrakcyjny nadruk. Płoza występuje w trzech wersjach: QUAD, IN-LINE i ICE SKATE.  Do tego mamy tu wymienialne hamulce.

Szkielet buta:

Wykonany z polipropylenu i-impact, jest on trzyczęściowy, regulowany wzdłużnie, o konstrukcji lekkiej i pół miękkiej.

But wewnętrzny:

But wewnętrzny jest wykonany z wzmocnionego NYLON/NYLEX. Jest anatomicznie wykonany, wzmocniony od zewnątrz wkładką PVC i z wstawioną wyściółką o anatomicznym kształcie.

Mocowanie:

But zapinamy na dwustronną klamrę AUTO LOCK, a oprócz tego jest tu sznurowanie, które jest także wzmocnione paskiem z rzepem.

Wady
Ciężar:

Część użytkowników w swoich komentarzach pisze, że rolki są dość ciężkie, jak na dziecięce rozmiary.

 

 

 

 

Nils NA0329A

 

4.Nils NA0329ADla młodych adeptów rolkarstwa przedstawiamy produkt Nils NA0329A. Jest to sprzęt z przeznaczeniem dla dzieci i poczatkujących użytkowników. Cechuje go bardzo interesujące dla młodego odbiorcy wzornictwo i kolorystyka, jak również wysoka jakość wykonania. Znajdziemy kilka rozmiarów tego modelu od S do L i w zależności od rozmiaru, średnica kółek ma wymiary od 65 mm do 76 mm.

Kółka zostały wykonane z materiału o twardości 82A, łożyska zaś klasy ABEC 7 zapewniają małe opory toczenia i szybszą jazdę. Całość zamocowana na aluminiowej płozie tworzy zgrabną i lekką konstrukcję. But został wykonany z materiałów, takich jak syntetyczna skóra, materiał EVA, siatka mesh 145 g, pianka 3MM oraz oddychająca membrana, utrzymuje stopę w dobrej kondycji. Bezpieczeństwo buta utrzymującego prawidłowo stopę gwarantuje trzystopniowy system zapinania.

Znajdziemy tu system pasków na rzep, klamrę dwusekcyjną oraz sznurowanie. Dodatkowym atutem tego modelu jest ich cena. Rolki możemy nabyć już za kwotę ok. 150 zł. Dlatego też konsumenci uważają, że są to dobre i tanie rolki dla dzieci. Mali użytkownicy przekazują też, że rolki są wygodne, a nogi dobrze się w nich trzymają i jeździ się nimi bardzo przyjemnie.

Rolki Nils NA0329A, to produkt przeznaczony dla najmłodszych, bo ich rozmiar to 30 – 33.

Zalety
But:

Dla najmłodszych, początkujących adeptów jazdy na rolkach but jest tu półmiękki, wykonany z syntetycznej skóry, materiału EVA i siatki mesh 145 g. Mamy tu również oddychającą piankę 3MM z membraną, która gwarantuje komfort w czasie jazdy.

Zapięcie:

Zapięcie składa się z trzech części. Jest to klamra dwusekcyjna, zapewniająca bezpieczeństwo, oraz system sznurowania, i zapięcie na rzep.  

Atrakcyjna kolorystyka:

Rolki są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarno – fioletowym i czarno – szarym. Obie wersje mają design atrakcyjny dla najmłodszych.

Kółka i łożyska:

Producent wyposażył ten produkt w duże kółka o średnicy 64 mm, a także w łożyska klasy ABEC7, które pozwalają na mniejsze opory toczenia i tym samym szybką jazdę.

Wady
Sposób zapinania:

Rodzice podają, że niektóre z ich pociech nie radzą sobie ze zbyt skomplikowanym systemem zapinania butów rolek.

 

 

 

 

Kidly Spokey

 

5.Kidly SpokeyNastępny, i ostatni w naszym zestawieniu produkt, to Kidly Spokey. Są to rolki przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Przy pomocy tego sprzętu, Twój maluszek bezpiecznie i bezstresowo wejdzie w tajniki sportu rolkarskiego. Dzięki temu, że rolki są wyposażone w 2 kółka z tylu, Twoje dziecko może się skupić tylko na nauce jazdy nie dbając na razie o utrzymanie równowagi.

Gdy dziecko oswoi się z jazdą na rolkach, można w tym modelu przestawić kółka, aby były w jednym rzędzie, a wówczas nie wymieniając sprzętu, dajemy maluchowi nowe wyzwanie. Rozmiary, w jakich są dostępne te rolki to 27 – 30 i 30 – 33. Skorupa buta została wykonana z tworzywa sztucznego, a wewnętrzny, wyjmowany but z materiałów syntetycznych. Kółka w tym modelu mają średnicę 64 mm, a grubość 22mm. But zapina się na 2 klamry.

Mamy tu też system szybkiej regulacji rozmiaru i przystosowania go do stopy dziecka. Rodzice dzieci, dla których rolki zostały zakupione uważają, że jest to odpowiedni sprzęt dla małego dziecka do nauki jazdy na rolkach. Są estetycznie wykonane i nie pozwalają młodemu rolkarzowi na rozwinięcie zbyt dużej prędkości, dzięki czemu są bezpieczne dla poczatkujących.

Kindly Spokey, to rolki przeznaczone do nauki jazdy dla najmniejszych użytkowników. Oferowany przez producenta regulowany rozmiar to 27 – 33.

Zalety
Zmiana położenia kółek:

Model ten ma możliwość zmiany położenia kółek. Dla początkujących rolkarzy zakłada się jedno kółko z przodu, i dwa z tyłu. Dla dzieci, które początki już opanowały można 3 kółka ułożyć w jednym rzędzie.  

Regulacja rozmiaru:

Dzięki regulacji rozmiaru, wrotko – rolki pozwolą Twojemu dziecku rozpocząć naukę jazdy i doprowadzić ją do perfekcji na tym samym modelu.

Małe kółka:

Model ten został zaopatrzony w stosunkowo małe kółka tak, aby nie rozwijały one zbyt dużej prędkości, dla bezpieczeństwa niewprawionego młodego rolkarza.

Zapięcie:

Dwie klamry dwusekcyjne łatwo się zapinają i stabilizują nogę w bucie, do tego dobrze nogę przytrzymują sznurówki zabezpieczone paskiem z rzepem.

Wady
Hamulec:

Użytkownicy przekazują, że jakość hamulca w rolkach jest bardzo słaba i szybko ulega on starciu.

Koła:

Pozostawione opinie mówią również, że koła rolek mają duże opory toczenia, co utrudnia małemu użytkownikowi sprawnie się poruszać na rolkach.

 

 

 

 

Wrotki czy rolki dla dziecka?

 

Rodzice często zastanawiają się, co jest lepsze dla ich pociech – wrotki czy rolki? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ dużo zależy od wieku dziecka, a także jego umiejętności w balansowaniu ciałem. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze zalety i wady wrotek oraz rolek. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozwiejemy Twoje wątpliwości.

 

 

Najważniejsze atuty wrotek

Wrotki są polecane w szczególności najmłodszym dzieciom, które nie do końca radzą sobie z utrzymaniem równowagi w czasie jazdy na rowerze czy innym pojeździe. Wynika to m.in. z możliwości zapewnienia maluchowi większego poziomu bezpieczeństwa. Kółka w przypadku wrotek są rozmieszczone z przodu i z tyłu, po dwa obok siebie. To sprawia, że niemal niemożliwe jest wywrócenie się, nawet jeżeli dopiero zaczynamy naukę jazdy.

Utrzymanie równowagi na wrotkach jest bardzo proste, a poruszanie się do przodu nie wymaga zbyt dużego wysiłku. Z tego względu nawet kilkuletnie pociechy nie powinny mieć problemu z odpychaniem się i rozwijaniem odpowiedniej prędkości jazdy. Poza tym wrotki niezwykle łatwo się zakłada, gdyż mają but z regulacją umożliwiającą idealne dopasowanie do stopy. Dostępne są również modele zbudowane tylko z kółek na specjalnych mocowaniach, które należy przyczepić do butów, w których chodzimy na co dzień. Takie rozwiązanie powoduje, że nie musimy się obawiać o niedopasowanie wrotek do rozmiaru czy anatomicznego kształtu stopy malucha.

 

Wady wrotek

Podstawową wadą wrotek jest brak możliwości rozwijania bardzo dużych prędkości, bez względu na rodzaj podłoża czy siłę odpychania się. Dla rodziców nie jest to jednak zbyt duży problem, ponieważ zmniejsza się w ten sposób prawdopodobieństwo, że szybko jadące dziecko zrobi sobie krzywdę i narazi się na poważną kontuzję przy upadku.

Niektórzy miłośnicy wrotek narzekają również, że nie mogą wykonywać zaawansowanych sztuczek, jak rolkarze, ponieważ specyficzne ułożenie kółek ogranicza zwrotność. Przez to może pojawić się też trudność w płynnym wchodzeniu w zakręt i wymijaniu przeszkód, które zbyt późno zobaczymy.

 

Dlaczego warto wybrać rolki?

W rolkach kółka umieszczone są wzdłuż buta, co daje nam możliwość jazdy z bardzo dużą prędkością, nawet powyżej 20 km/h. Poza tym dużo łatwiej możemy wchodzić w zakręty, wymijać przeszkody i jeździć slalomem. Warto dodać, że rolki mogą doskonale przygotować dziecko do późniejszej jazdy na łyżwach, ponieważ sposób poruszania się jest podobny.

Ponieważ na rolkach trudniej jest utrzymać równowagę, jest to dobry wybór dla nieco starszych pociech, chodzących już do szkoły. Mniejsze maluchy będą wymagały ciągłego trzymania za ręce, co może być niekomfortowe nie tylko dla nich, ale też rodziców. Niemniej jednak dużo zależy od preferencji dziecka, ponieważ nawet bardzo małe pociechy czasami umieją tak balansować ciałem, że nauka jazdy na rolkach jest dla nich prosta i przyjemna.

 

 

Jakie są największe wady rolek?

Wiedza o tym, jakie rolki dla dzieci są polecane maluchom oraz jakie są ich zalety jest niezwykle przydatna. Nie możemy jednak zapominać, że tego typu produkty nie są pozbawione wad. Często można usłyszeć, że wrotki są bezpieczniejsze, gdyż ryzyko bolesnej kontuzji u pociechy jest zmniejszone do minimum. Jak się okazuje, wśród rolkarzy wypadki występują znacznie częściej, a wynika to głównie z bardzo szybkiej jazdy. Ponadto utrzymanie równowagi na rolkach nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać i problem mają z tym także osoby dorosłe. Dopilnujmy więc, aby przed jazdą pociecha założyła kask oraz ochraniacze na ręce i nogi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jakie rolki dla dzieci regulowane wybrać?

 

Jazda na rolkach to świetna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie tylko dostarcza ona dzieciom frajdy, ale również wpływa na ich kondycję fizyczną i prawidłowy rozwój. Dobór odpowiedniego sprzętu dla dziecka nie jest łatwy, gdyż pod uwagę należy wziąć wiele aspektów. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze regulowane rolki dla dzieci.

Modele z regulacją rozmiaru to idealna opcja dla małych dzieci, ponieważ ich stopy szybko rosną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przyrząd posłuży nam przez kilka lat, ponieważ na rynku dostępne są modele z regulacją w zakresie nawet 4 rozmiarów. Pamiętajmy, że przy zakupie rolek nasza pociecha powinna je mierzyć z lekko ugiętymi kolanami, aby dopasować je do kształtu stopy.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kółka. Najlepsze są te wykonane z poliuretanu, natomiast nie najlepiej sprawdzą się plastikowe. Powinny być one małe, od 47 mm do 70 mm, gdyż manewry będą łatwiejsze, a jazda wolniejsza. Istotna jest także twardość. Im bardziej miękkie, tym lepiej trzymają się podłoża. Najlepsze regulowane rolki dla dzieci w 2021 roku posiadają kółka oznaczone symbolem od 74A do 82A.

Istotne są także płozy, które powinny znajdować się jak najbliżej ziemi po założeniu rolki, aby dziecko czuło się pewnie. Najlepiej sprawdzą się produkty kompozytowe, gdyż dają lepszą amortyzację. Zrezygnujmy natomiast z płóz aluminiowych. Mimo, iż są one lżejsze, lepiej sprawdzą się u doświadczonych użytkowników. Miejmy na uwadze także łożyska. Wybierzmy te, które nadają się do wolnej jazdy.

Niezbędnymi elementami dla dziecka jeżdżącego na rolkach są również ochraniacze i kask. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszemu maluchowi, zadbajmy o ochronę jego łokci, kolan i głowy.  

 

Rolki dla dzieci regulowane – Ranking

 

Spokey Colorado

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Spokey Colorado. Są to rolki regulowane dla dzieci w dobrej cenie, które idealnie nadadzą się dla początkujących użytkowników.

Płozy tego modelu są lekkie i trwałe, dzięki czemu doskonale amortyzują ewentualne upadki i chronią naszą pociechę przed kontuzją. Łożyska  ABEC1 są wykonane z wysokiej jakości carbonu, zapewniającego ich trwałość. Ułatwią one naukę i pozwolą na udoskonalenie techniki jazdy. Rolki wyposażone są także w praktyczne zapięcia, dzięki którym precyzyjnie dopasuje się ich kształt do stopy dziecka, nie ograniczając przy tym swobody ruchów.

Model ten nadaje się dla dzieci o maksymalnej wadze 60 kg. Kółka oznakowane są symbolem 82A, co oznacza, że są miękkie i nadają się dla początkujących rolkarzy. Ich średnica wynosi od 64 mm (dla rozmiaru 30-33) do 70 mm (dla rozmiaru 34-37).

Produkt dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, a jego atrakcyjny design z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że rolki są wygodne i lekkie.

 

 

Roces Jokey 1.0 Boy

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Roces Jokey 1.0 Boy. Są to rolki z regulacją rozmiaru, które przeznaczone są dla chłopców rozpoczynających naukę jazdy.

Produkt ten posiada twardy szkielet z ruchomym kołnierzem, który odpowiednio stabilizuje nogę i zapewnia jej odpowiednią sztywność. Wewnętrzny but wykonany jest z miękkich materiałów, które gwarantują komfort użytkowania.

Płoza PP jest trwała i doskonale amortyzuje ewentualne upadki i kontuzje. Możliwość regulowania rozmiaru sprawia, że z modelu tego dziecko będzie mogło korzystać przez kilka sezonów.

Rolki wyposażone są w system mocowania, który zapewnia bezpieczeństwo, dzięki klamrze Micrometric, pasom z rzepem i sznurówkom. Kółka tego modelu mają wielkość wynoszącą 70 mm, a ich twardość wynosi 82A.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest on trwały i odporny na uszkodzenia. Uważają oni także, że regulacja rozmiaru sprawia, że rolki są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

 

 

Roces Compy 8.0 Girl

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Roces Compy 8.0 Girl. Są to bezpieczne i solidne rolki przeznaczone dla dziewczynek lubiących spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

But wewnętrzny tego modelu wykonany jest z miękkiego materiału, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz komfort użytkowania. Konstrukcja szkieletu zewnętrznego jest solidna i mocna, dzięki czemu doskonale usztywnia nogę dziecka, gwarantując tym samym bezpieczeństwo w czasie jazdy. Pasek dociskający piętę dodatkowo amortyzuje stopę.

Model ten jest regulowany w zakresie 3 rozmiarów (26-29, 30-33, 34-37, 38-41), co oznacza, że rodzice nie muszą co sezon inwestować w nowe rolki. Jego kółka wykonane są z kauczuku, mają średnicę 70 mm, a ich twardość wynosi  82A. Takie parametry sprawiają, że produkt idealnie nadaje się dla początkujących rolkarzy. Płoza wykonana jest z poliuretanu, dzięki czemu jest jednocześnie twarda i lekka.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pozytywne. Doceniają oni jego atrakcyjny design, wytrzymałość i solidne wykonanie.

 

 

Jakie ochraniacze na rolki dla dzieci wybrać?

 

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie. Uprawianie aktywności fizycznej przez nasze dzieci pomoże im zachować dobrą kondycję i uchroni je przed otyłością. Jednym ze sportów, który cieszy się dużą popularnością jest jazda na rolkach. Niestety, zwłaszcza na początku, wiąże się ona z licznymi upadkami. Dlatego dobrą inwestycją będą ochraniacze. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, i jakie powinny być najlepsze ochraniacze na rolki dla dzieci. Co więcej, na końcu artykułu dokładnie opisaliśmy trzy modele, które powinny zwrócić Twoją uwagę.

Zanim zdecydujesz się na taki zakup wiedz, że podstawowy zestaw obejmuje elementy na nadgarstki, łokcie i kolana. Gdyż to właśnie te miejsca są najbardziej narażone na urazy w czasie upadków. W pierwszej kolejności chcemy zaznaczyć, że polecamy zakup tych elementów w zestawie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cechują się one tym samym poziomem twardości. Pozwoli Ci to na odczuwanie większego komfortu. Poza tym koniecznie upewnij się, że każdy z elementów posiada usztywnienie w dolnej i górnej części. To bowiem ona, będzie wchodziła w kontakt z podłożem. Odpowiednia warstwa ochronna zamortyzuje szok i zapobiegnie powstaniu siniaka, czy nawet rozcięcia.

Warto zwrócić uwagę na formę zapięcia i możliwość regulacji długości materiału. Zdecydowana większość modeli posiada rzepy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga nam na kontrolę długości ochraniacza. Sprawia to, że będziemy mogli zapiąć nasz sprzęt ciaśniej lub go poluźnić, gdy zajdzie taka potrzeba. Na rynku możesz spotkać produkty, które wyposażone są w guziki, jednak nie zyskały one takiej popularności. Z tego powodu, jeśli interesuje Cię najlepsze ochraniacze na rolki dla dzieci w 2021 roku radzimy zainwestować w model na rzepy.

Sugerujemy również dokładne przyjrzenie się wypełnieniu miseczek ochraniacza. Najpopularniejszym materiałem, który służy do amortyzowania upadków jest miękka gąbka. Warto zwrócić uwagę na jej grubość, szczególnie w przypadku elementów na kolana.

 

Ochraniacze na rolki dla dzieci – Ranking

 

Nils Extreme H108

 

Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi pełnię bezpieczeństwa w czasie zabawy na rolkach to polecamy zakup Nils Extreme H108. Prezentowany produkt jest bardzo elegancki, dlatego na pewno przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Ma on czarny kolor, a udekorowany jest niebieskimi elementami, dzięki czemu może być on używany zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

Te w pełni bezpieczne ochraniacze na rolki dla dzieci w dobrej cenie cechuje precyzyjne wykonanie. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że jakiś element przesunie się w czasie upadku. Miękka pianka gwarantuje pełną amortyzację w czasie potknięcia, z kolei twarde elementy na kolanach i łokciach skutecznie uchronią Twoją pociechę przed powstaniem siniaka, czy nawet rozcięciem. Dużym atutem tego modelu jest użycie wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu produkt jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje alergii. Skorupa miseczki wykonana została z mocnego, ale lekkiego tworzywa. Każdy element zestawu posiada zapięcie na rzepy.

Opinie konsumentów o prezentowanych elementach zestawu dla dzieci są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło trwałą konstrukcję poszczególnych ochraniaczy, co sprawia, że maluchy czują się bezpiecznie w czasie jazdy.

 

 

Giochi Preziosi Soy Luna

 

Dla rodzica najważniejsza jest niezawodność produktu, z kolei dzieci preferują atrakcyjny design. Model Giochi Preziosi Soy Luna to odpowiedni kompromis. Jest to wysokiej klasy zestaw, który mimo swojego różowego koloru dedykowany jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Atutem prezentowanego modelu jest jego twarda, lecz lekka konstrukcja, która zapewnia skuteczną ochronę podczas jazdy. Każda miseczka została wykonana z tworzywa sztucznego. Jest to pewna skorupa ochraniająca kolana i łokcie przed siniakami i rozcięciem. Pod nią znajduje się warstwa grubej gąbki. To dzięki niej siła upadku jest mniejsza, zatem Twój malec nie odczuje aż tak dużego bólu.

Warto dodać, że każdy element zapinany jest na rzepy, co gwarantuje brak przemieszczania się modelu w czasie jazdy. Każdy ochraniacz zostaje utrzymany w miejscu, co zwiększa bezpieczeństwo malca. Dodatkowo wszystkie elementy posiadają elastyczna skarpetę, która pozwala na założenie modelu na ubrania. Pomaga to nie tylko ochronić najbardziej narażone części ciała, ale i pozwala zachować czystość ubrań.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prezentowany produkt za jego kolorowy design i dużą twardość, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa u maluchów.

 

 

Axer A1572-XS 

 

Model Axer A1572-XS to godny polecenia zestaw ochraniaczy. Za sprawą różowego koloru produkt ten jest dedykowany raczej dla dziewczynek, jednak wielu rodziców kupuje go też dla swoich synów. Wynika to z tego, że kolorowy design bardzo wyróżnia się, co pozwala szybko znaleźć swoją pociechę w tłumie.

Atutem produktu jest twarda, lecz bardzo lekka miseczka. Jest ona specjalnie utwardzana w dwóch miejscach, co pozwala na większą ochronę kolan i łokci dziecka. Ponieważ do jej wykonania użyto najwyższej jakości tworzywa sztucznego, nawet jeśli malec uderzy o beton z dużą prędkością, skorupa nie pęknie. Pod nią znajduje się warstwa miękkiej gąbki, która skutecznie amortyzuje upadek. Dzięki czemu Twój malec nie będzie odczuwał zbyt dużego bólu. Sprawi to, że nie zniechęci się zbyt prędko.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup prezentowanych ochraniaczy, ze względu na ich dużą twardość oraz niską cenę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir