Pistolety Nerf ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chłopcy w wieku od 8 lat, użytkownicy pistoletów NERF, jednoznacznie określili, że najlepszą wyrzutnią 2021 roku jest Hasbro N-Strike Ellite. Jest to wyrzutnia najchętniej kupowana i używana przez klientów. Zyskała ona też najwięcej pochlebnych opinii wśród wszystkich kupowanych wyrzutni. Zapewne tak dobre opinie są powodem bardzo dobrych parametrów sprzętu. Zasięg pistoletu wynosi 22 metry. Ma w zestawie 18 strzałek, i wszystkimi jednocześnie można naładować magazynek, bowiem jest to wyrzutnia automatyczna. Dodatkowo model ten ma wymienny magazynek typu Clip System, a także regulowaną kolbę, dzięki której każdy użytkownik uzyska stabilność. Składany celownik pozwala na celne strzały, a uchwyt z rączką do transportu pozwoli przewiesić wyrzutnie przez plecy, czy ramię. Gdybyś potrzebował do zabawy dodatkowe akcesoria, to możesz je zamocować na pięciu szynach taktycznych. Model ten pracuje w oparciu o baterie 4 x LR14, które nie są dołączone do zestawu. Kolejnym, najlepiej sprzedającym się w tym roku pistoletem NERF jest Hasbro Azombie Doominator, sprawdź również, co oferuje ten model.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pistolet NERF kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tym razem zajmiemy się tematem pistoletów NERF. Ponieważ jest to marka nie tylko znana, ale też z bardzo różnorodnymi wyrzutniami, nie łatwo jest się w tych wszystkich parametrach rozeznać. Dlatego gdy zadajesz sobie pytanie:, „Jaki jest najlepszy pistolet NERF”, to nasz przewodnik jest właśnie dla Ciebie. Postaramy się przedstawić pistolety, ich funkcjonalność, a także, na co należy przy kupnie zwracać uwagę.

1-hasbro-n-strike-ellite

Skąd pochodzi NERF

Firma Hasbro, Inc, amerykański producent serii pistoletów NERF, to druga pod względem wielkości na świecie firma zajmująca się produkcją zabawek. Firma powstała w 1923 roku a jej założycielami byli trzej bracia Hillel, Herman i Henry Hassenfeld. Od 1942 roku produkcja zabawek stała się głównym priorytetem firmy. Obecnie, obok produkcji zabawek, firma zajmuje się również produkcją filmową z udziałem bohaterów należących do firmy.

 

Czym jest karabin NERF?

Firma Hasbro jest producentem zabawek zwanych pistoletami, lub wyrzutniami NERF. Zabawki te są obecnie dostępne już na całym świecie. W zależności od modelu zastosowany w zabawce mechanizm, wystrzeliwuje strzałki lub wodę. Są to w pełni bezpieczne urządzenia strzelające przeznaczone do zabawy. Zasięg strzału zależy od modelu i może wynosić od 8 do 30 metrów. Pistolety również różnią się sposobem strzelania. W ofercie znajdują się takie, w których przed strzałem trzeba zabawkę przeładować oraz te w pełni automatyczne. Są też modele przeznaczone tylko dla chłopców, tylko dla dziewczynek, lub bez rozróżnienia płci.

Cechą charakterystyczną zabawek jest ich kompatybilność i bogata ilość akcesoriów, które można dokupić do modelu podstawowego, aby zwiększyć zasięg czy ilość strzałów. Dostępne, kompatybilne akcesoria to przede wszystkim dodatkowe strzałki, magazynki, kolby, celowniki, podpórki i przedłużenia lufy. Duże i średnie wyrzutnie posiadają tzw. szyny taktyczne, na których są montowane akcesoria.

 

Jaki pistolet NERF wybrać?

Marka NERF wypuściła już szereg wyrzutni, kompatybilnych ze sobą. Są to serie N-Strike Elite, N-Strike Modulus, Doomlands 2169, Zombie Strike i Rebelle. Wyrzutnie NERF Mega wykorzystują większe strzałki, ale inne akcesoria NERF do nich pasują. Seria Dart Tag wykorzystuje strzałki zakończone rzepami, tak, aby mogły się przykleić do kamizelek dostępnych do tych pistoletów. Natomiast seria Vortex strzela okrągłymi dyskami z piankowym wykończeniem, dla bezpieczeństwa użycia. Zatem wybór pistoletu zależy też od sposobu jego używania.

Również ze względu na sposób użycia dokonujemy wyboru pomiędzy karabinem maszynowym, automatycznym lub snajperskim. Seria NERF Rebelle jest adresowana dla dziewcząt. Seria ta charakteryzuje się ‘dziewczęcymi” kolorami, takimi jak róż, fiolet i biel. Pod względem budowy i funkcjonalności seria dziewczęca nie odbiega od innych pistoletów NERF. Każdej początkującej użytkowniczce pistoletu NERF przyda się na pewno NERF Rebelle Zestaw startowy. Natomiast tej zaawansowanej NERF Rebelle Messenger, który wysyła zakodowane wiadomości do zdefiniowanego odbiorcy, partnerki w walce.

Dla początkujących, małych mężczyzn wojowników jest polecana wyrzutnia NERF Strongarm z sześciostrzałowym magazynkiem bębenkowym, z szyną taktyczną na lufie i dwoma trybami oddawania strzałów: pojedynczym i w sposób ciągły.

2-hasbro-azombie-doominator

NERF na wodę czy na strzałki?

Czas letni to moment, kiedy dużym powodzeniem cieszą się pistolety NERF na wodę, czyli wyrzutnie z serii Supersoaker! Są to zabawki, które mają magazynek na wodę w postaci specjalnego pojemnika, jak na przykład NERF Super Soaker FreezeFire. Albo dają możliwość dokręcenia, jako pojemnika dowolnej butelki, nawet takiej o pojemności 2 litrów, a nawet większej. Taką możliwość mają NERF Super Soaker Bottle Blitz i Blitz 2.0. Wśród wodnych wyrzutni znajdują się też takie, którymi użytkownik toczy wojnę w basenie, czy jeziorze i stamtąd czerpie wodę, za pomocą specjalnego wężyka.

Takie wyrzutnie mogą jednym razem wystrzelić 0,3 litra wody i posłać strumień wody na 9 metrów. I kolejny rodzaj, wyrzutnie z zestawem balonów napełnionych wodą. Tu 100 kolorowych balonów można napełnić wodą w ciągu 60 sekund, by następnie stoczyć bitwę wodno-balonową. Wyrzutnie wodne osiągają zasięg, w zależności od modelu, od 8 do 11 metrów. Niestety minusem wyrzutni na wodę jest ich sezonowość, zabawa może odbywać się wyłącznie w terenie i w przypadku naprawdę ciepłej aury.

Jeśli zaś chodzi o wyrzutnie na strzałki, wiodące serie tego typu to N-Strike, N-Strike Elite, DART TAG. Jest zatem więcej serii i znacznie więcej można dokupić dodatków do swojego urządzenia. Urządzenia na strzałki mają też większy zasięg strzału od pistoletów wodnych. Choć zasięg zależy od modelu, to znajdziemy i takie, które mogą wystrzelić strzałki na odległość 30 metrów.

Mamy tu również większą różnorodność w zakresie kolorystyki, wyboru broni krótkiej lub długiej, dla różnych kategorii wiekowych i wagowych. Z najmniejszych modeli, dostępnych na polskim rynku można wymienić modele NERF Triad EX-3 i NERF Jolt. Oba strzelają na odległość ponad 20 metrów i mają bardzo małe rozmiary, wielkości niewielkiego pistoletu. Po każdym strzale pistolet trzeba przeładować, aby oddać kolejny strzał. Przeciwieństwem może być model NERF Vortex Pyragon, albo NERF Rapidstrike CS-18. Ten pierwszy, to duża wyrzutnia z najbardziej pojemnym magazynkiem wśród wyrzutni NERF. Jest to pierwsza wyrzutnia na 40 dysków, dzięki której użytkownik może cieszyć się trybem ognia ciągłego. Natomiast NERF Rapidstrike CS-18, ma pięć szyn taktycznych, ma również wysuwaną kolbę i nowy, wzmocniony magazynek z gumowymi osłonami na 18 strzałek. Wyrzutnia ta, z pełnym wyposażeniem waży więcej niż pozostałe urządzenia z tej serii.

 

Podsumowanie

Zatem aby wybrać odpowiedni pistolet NERF, trzeba określić w pierwszym rzędzie płeć i wiek dziecka, dla którego prezent chcemy zrobić. Pistolety NERF w dobrych cenach są dostępne dla każdej kategorii wiekowej i wagowej. Następnie zastanówmy się, gdzie i kiedy dziecko będzie tej wyrzutni używać, aby wybrać pomiędzy wersją na wodę lub strzałki. Ostatnim kryterium będzie rodzaj urządzenia i akcesoria, jakie można do niego dokupić. Warto się zorientować w nich dokładnie, aby zakupić sprzęt, który długo będzie służył zabawie Twojego dziecka.

 

 

Najlepsze pistolety Nerf w 2021 roku

 

Seria produktów NERF cieszy się coraz większym powodzeniem. Który z produktów wybrać? Jaki pistolet nerf ma najlepsze opinie? Dziś pod lupę wzięliśmy 5 produktów.

 

Nasze zalecenia

 

Hasbro N-Strike Ellite

 

1.Hasbro Nerf NStrike Elitte Rapidstrike Karabin A3901Wyrzutnia Nerf N-Strike Elite to zabawka dla dzieci od 8 lat. Jest to pistolet wykonany z estetycznego plastiku. Gwarantuje wspaniałą zabawę zarówno dziecka jak i taty. Zabawka ta posiada wymienny magazynek typu Clip System z osiemnastoma strzałkami. Półautomatyczna wyrzutnia zasilana bateriami, może strzelać strzałkami serią, jak z automatycznego pistoletu.

Zabawka posiada nie tylko wymienny magazynek typu Clip System, ale i regulowaną kolbę. Dodatkowo wyrzutnia jest zaopatrzona w 5 szyn taktycznych na dodatkowe akcesoria. Zabawka posiada także otwierany celownik, zupełnie jak w prawdziwym urządzeniu. Znajdziemy tu także praktyczną rączkę do transportu, oraz uchwyty, dzięki którym dziecko może przewiesić zabawkę przez plecy czy ramię.

Precyzyjna i lekka konstrukcja zapewnia daleki zasięg strzału nawet ponad 22 metry. Zabawa tym pistoletem jest pełna dynamiki. Strzałki są bezpieczne i nie powodują uszkodzeń ciała. Czy opinie klientów mówią o tym, że jest to najlepszy pistolet nerf? Sprawdźmy: Klienci, którzy zakupili produkt podkreślają dobrą jakość wykonania zabawki i szybkostrzelność. Uczestnicy zabawowych wojen też chwalą sobie dobry celownik z dwoma szczerbinkami i jedną muszką.

Jeśli chcesz zagwarantować swojemu dziecku dobrą zabawę, warto przyjrzeć się pistoletom NERF. Pierwszym produktem w naszym zestawieniu jest Hasbro N-Strike Elite. Jest to najlepszy pistolet NERF w 2021 roku, który zyskał uznanie wielu konsumentów.

Zalety
Pojemny magazynek:

Zabawka została wyposażona w wymienny magazynek typu Clip System, który posiada aż osiemnaście strzałek. Co więcej, półautomatyczna wyrzutnia zasilana jest bateriami. Dzięki niej możesz strzelać strzałkami serią, jak z automatycznego pistoletu.

Realistyczne dodatki:

Produkt został wyposażony w regulowaną kolbę, 5 szyn taktycznych oraz otwierany celownik. Wszystko to sprawia, że zabawka do złudzenia przypomina prawdziwą broń i w efekcie jest bardzo atrakcyjna.

Mobilność:

Za sprawą wyjątkowo praktycznej rączki do przenoszenia oraz uchwytom, dziecko może przewiesić zabawkę przez plecy czy ramię, a do ułatwi jej przenoszenie.

Dobre wykonanie:

Dzięki wyjątkowo precyzyjnej i lekkiej konstrukcji zasięg strzału wynosi nawet do 22 metrów.  Poza tym urządzenie jest bardzo solidne, odporne na uszkodzenie.

Bezpieczeństwo:

Wszystkie strzałki w zestawie są miękkie i nie powodują obrzęków na ciele. Możesz więc mieć pewność, że wybierając ten produkt, dajesz swojemu dziecku bezpieczną zabawkę. Ponadto model ten posiada wszystkie niezbędne atesty.

Wady
Cena:

Niestety nie jest to najtańsza zabawka dla dzieci, co dla wielu osób jest dość istotne.

 

 

 

 

Hasbro Azombie Doominator

 

2.Nerf Zombie Doominator Duża Wyrzutnia 4 Magazynki B1532Kolejny produkt serii Nerf to Nerf Zombie Doominator. Produkt otrzymujemy w stanie do złożenia, więc zabawa zaczyna się od poznania budowy zabawki. W złożeniu zabawki pomoże nam dołączona instrukcja. Ten pistolet zawiera cztery magazynki mieszczące po sześć strzałek każdy.

Zatem łączny zasób magazynków to 24 strzałki. Kiedy z jeden z magazynków wyczerpie się, wystarczy przeładować wyrzutnię i strzelać dalej z kolejnego magazynku. Gdyby okazało się, że dołączona do produktu ilość strzałek jest zbyt mała, można bez problemu dokupić zapasowy zestaw.

Producent zapewnia o bezpieczeństwie zabawki i przestrzega przed modyfikowaniem strzałek czy wyrzutni. Całość jest wykonana z wytrzymałego i estetycznego plastiku bezpiecznego dla zdrowia dziecka. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od lat 8, ale zyskuje także zainteresowanie starszych użytkowników.

Jak stwierdzają konsumenci, cena tego pistoletu nerf, jest adekwatna do jakości. Z dużym uznaniem wśród dzieci cieszy się żywy zielony kolor zabawki. Także celność i duży zasięg strzałów spotyka się z uznaniem użytkowników. Rodziców zaś zadowala bardzo wysoka jakość wykonania.

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest Hasbro Zombie Doominator. Ciekawa i kolorowa zabawka dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Zalety
Prosta obsługa:

Pistolet ten wyposażony jest w cztery magazynki, z czego każdy z nich mieści po sześć strzałek. Łącznie mamy zatem aż 24 strzałki. Po wyczerpaniu jednego magazynku, wystarczy przeładować wyrzutnię i strzelać dalej z kolejnego. Gdyby jednak okazało się, że dołączona do zestawu ilość strzałek jest zbyt mała, bez problemu można dokupić dodatkową ilość.

Bezpieczeństwo:

Producent zapewnia, że prezentowana zabawka jest w pełni bezpieczna i nie stanowi zagrożenia dla dzieci. Należy zaznaczyć jednak, że pod żadnym pozorem nie można modyfikować ani strzałek, ani wyrzutni.

Wykonanie:

Zabawka została wykonana z wysokiej jakości plastiku, dzięki czemu jest niezwykle odporna na uszkodzenia i upadki.

Design:

Ciekawy, zielony kolor od razu przykuje uwagę dziecka.

Wady
Samodzielny montaż:

Produkt trzeba samodzielnie złożyć, co może być nieco skomplikowane.

 

 

 

 

Hasbro Nstrike Elite Magnus

 

3.Hasbro Nstrike Elite MagnusOpisując dobre i tanie pistolety nerf nie możemy pominąć modelu Hasbro Nstrike Elite Magnus.  Jest on najtańszym modelem z opisywanych. W tym modelu znajdziemy jednoręczną wyrzutnię, która posiada wewnętrzny magazynek na trzy strzałki. Strzałki ładuje się od góry. Wyrzutnia, do pracy, nie wymaga baterii, a aby pistolet przeładować trzeba górna część wyrzutni pociągnąć najpierw do przodu, a potem do tylu.

Zasięg strzału to 25 metrów. Pod lufą znajduje się szyna taktyczna, która pozwala dołączyć różnego rodzaju dodatki takie jak celownik laserowy, czy latarkę. Jest to idealny pistolet do szybkich bitew. Wbudowany magazynek szybko przeładujesz w trakcie walki.  Strzałki w tym modelu są nieco większe niż w pozostałych modelach NERF, a strzałkom w trakcie lotu towarzyszą efekty dźwiękowe.

Do zestawu producent dołącza instrukcję. Użytkownicy tego modelu podkreślają atrakcyjny design zabawki, jej żywy, czerwony kolor. Również konsumenci zauważają, że piankowe strzałki zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Zdecydowanie ta zabawka jest oceniana, jako bardzo dobra dla dzieci od 8 roku życia dla ćwiczenia refleksu i celności.

Następnym produktem jest dobry pistolet NERF do 100 zł – model Hasbro Nstrike Elite Magnus. Zabawka przewidziana jest dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Zalety
Zasięg:

Po wystrzeleniu strzałka może przebyć dystans nawet do 25 metrów. Tak duża odległość pozwoli Twojemu dziecku poćwiczyć celność i zapewni mu dobrą zabawę.

Prosta obsługa:

W prezentowanym modelu znajduje się jednoręczna wyrzutnia, w której wnętrzu znajduje się magazynek na trzy strzałki. Magazynek ładuje się od góry. Sama wyrzutnia nie wymaga baterii.

Cena:

Prezentowany produkt jest bardzo tani, co doceniło wielu konsumentów.

Efekty dźwiękowe:

Model ten ma bardzo atrakcyjne efekty dźwiękowe, które dodatkowo uatrakcyjniają zabawę.

Wady
Ilość strzałek:

Niektórym konsumentom nie podoba się dołączona do zestawu ograniczona ilość strzałek. Mała ilość strzałek znacznie spowalnia zabawę lub trening celności dziecka.

 

 

 

 

Hasbro Zombie Strike Flipfury

 

4.Hasbro Nerf Zombie Strike Flipfury A9603W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Hasbro Zombie Strike Flipfury, czyli wyrzutni, która zagościła na naszym rynku w 2015 roku i od tego momentu cieszy się ogromnym powodzeniem. Została skonstruowana na bazie wyrzutni Strongarm i nieco zmodyfikowana. Została, na przykład, wyposażona w specjalny bębenkowy magazynek. Dzięki temu można tu umieścić dwa razy więcej strzałek.

W dowolnym momencie, po naciśnięciu specjalnego przycisku, zmień magazynek nie przerywając walki. Każdy z magazynków mieści 6 strzałek, dołączonych do zestawu. Zasięg wystrzału to ok. 20 metrów. Waga tego pistoletu to zaledwie 0.9 kg, zatem bez trudu można utrzymać go w jednej dłoni. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy dwa uchwyty na pasek lub smycz.

Klienci, którzy zakupili ten produkt przekazują opinie o solidności wykonania i bezpieczeństwie użytkowania. Ważnym dla użytkowników jest bezawaryjność mechanizmu, oraz atrakcyjne kolory pistoletu. Jak się dowiedzieliśmy, łatwo też jest dokupić do tego modelu dodatkowe strzałki, gdyż pasuje do niego większość piankowych strzałek adresowanych do innych pistoletów.

Jednym z ostatnich produktów w naszym zestawieniu jest zabawka Hasbro Zombie Strike Flipfury. Jest to stosunkowo nowy sprzęt, który pojawił się na naszym rynku dopiero w 2015 roku.

Zalety
Bębenkowy magazynek:

Dzięki temu udogodnieniu w zabawce można zmieścić dwa razy więcej strzałek. Zwiększy to radość dziecka podczas zabawy lub treningu celności.

Prosta obsługa:

Za sprawą tylko jednego przycisku, bez żadnego problemu można przeładować magazynek. Nie trzeba też przerywać gry. Będzie to niezwykle istotne w czasie zaciekłego pojedynku dzieci.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produktów w naszym zestawieniu. Jednak mimo małych kosztów, jakość jego wykonania jest na najwyższym poziomie.

Wady
Design:

Obudowa zabawki ma bardzo rażący i intensywny pomarańczowy kolor, co może zniechęcić niektórych konsumentów. Dla niektórych dzieci taka kolorystyka jest atrakcyjna, ale wielu rodziców niebyt dobrze ocenia design zabawki.

Zasięg wystrzału:

Jest to produkt o najmniejszym zasięgu wystrzału wśród wszystkich zabawek w zestawieniu, a więc ćwiczenie na nim celność strzałów do oddalonych celów jest niemożliwe.

 

 

 

 

Hasbro Zombie Slingfire

 

5.Hasbro Nerf Zombie Slingfire A6563Ta wyrzutnia wykonana jest z plastiku o kolorze jasnozielonym z pomarańczowymi fragmentami. Producent podaje, że atutem tu jest szybkostrzelność.  Urządzenie posiada wyjmowany magazynek mieszczący 6 strzałek i posiadający zasięg 20 metrów. Wyrzutnia ma stylizowaną, na drewnianą, kolbę, oraz rękojeść „oplecioną” bandażami, co rzeczywiście robi wrażenie, że mamy w rękach profesjonalny sprzęt.

Ciekawe jest tu również przeładowywanie magazynku. Należy zakręcić pistoletem „młynka”, wówczas pocisk wskakuje na puste miejsce i jest gotowy do użycia. Jak w innych tego typu urządzeniach, zawiera ona również górną szynę taktyczną do umieszczenia dodatkowego wyposażenia. Dla lepszej celności pistolet, a może bardziej karabin, bo długość wyrzutni to 66 cm, został zaopatrzony w składany celownik.

Także dla wygody użytkowania ma uchwyty na pasek lub smycz. Użytkownicy tej zabawki podkreślają daleki zasięg strzałów, oraz wygodny uchwyt karabinu. Jako zaleta jest również wymieniany wygląd zabawki, bardzo zbliżony do prawdziwej broni. Ale najważniejszą cechą w takich zabawkach jest szybkostrzelność i celność. Konsumenci uważają obie cechy za duży atut tej zabawki.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest jasnozielona, plastikowa wyrzutnia Hasbro Zombie Slingfire.

Zalety
Prosta obsługa:

Nawet w czasie zabawy przeładowywanie magazynku to bardzo prosta czynność. Na początku należy zakręcić specjalną korbką, pociski wskakują na puste miejsce i nasz sprzęt jest gotowy do użycia. Jak w wielu innych urządzeniach tego typu, ten również zawiera górną szynę taktyczną do umieszczenia dodatkowego wyposażenia.

Wyrzutnia:

Aby użytkownik mógł poprawić swoją celność, wyrzutnia o długości aż 66 cm, została zaopatrzona w składany celownik. W efekcie możesz go rozłożyć w każdym momencie gry i urozmaicić zabawę.

Zasięg strzału:

Strzałki w urządzeniu są w stanie pokonać dystans 20 metrów, a więc z powodzeniem może służyć do trenowania strzałów do oddalonych celów.

Wady
Cena:

Jest to dość drogi produkt, dlatego nie każdego rodzica będzie stać na taki zakup.

Wytrzymałość:

Zabawka została w całości wykonana z plastiku, co może powodować jej awaryjność oraz słabą odporność na upadki.

 

 

 

 

Czy pistolet Nerf jest bezpieczny?

 

Pistolety Nerf to marzenie wielu dzieci. Mimo to sporo rodziców ma wątpliwości co do tego, czy zakup takiej zabawki to rozsądne posunięcie. Jak wiadomo, z modelu wyrzucane są tzw. strzałki, które potrafią osiągać sporą prędkość. Czy taki pistolet to odpowiedni prezent dla dziecka? Jeśli masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć się, czy zabawka jest bezpieczna, polecamy Twojej uwadze tę część artykułu. Być może po przeczytaniu tego tekstu obdarujesz swoją pociechę wymarzonym prezentem.

 

 

Pistolet Nerf – dla kogo?

O tym, czy dana zabawka jest odpowiednia dla naszego dziecka, powinniśmy decydować przede wszystkim na podstawie tego, do jakiej kategorii wiekowej została ona przydzielona. Informacji na ten temat powinniśmy szukać na opakowaniu produktu. Zwykle producent umieszcza ją w widocznym miejscu, tak aby nie było wątpliwości, że zabawka nie stanowi zagrożenia dla zdrowia maluszka. W przypadku produktów dla dzieci musimy brać także pod uwagę zainteresowania pociechy i to, czego potrzebuje.

Większość dostępnych na rynku pistoletów Nerf jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia. Jeśli Twój syn czy córka osiągnęli już ten wiek, prawdopodobnie możesz być pewien, że zabawka nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia. Kupując produkt, trzeba upewnić się, że do jego wykonania wykorzystano dobrej jakości materiały, które nie zawierają szkodliwych substancji. Ważne jest również to, aby przeprowadzić z dzieckiem poważną rozmowę i wskazać, do czego służy zabawka. O tym, jak przekonać malucha do bezpiecznej zabawy dowiesz się z akapitu umieszczonej poniżej.

 

Jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z pistoletem Nerf?

Warto skupić się nie tylko na tym, jaki pistolet Nerf jest polecany przez rodziców, ale także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zabawy. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest kupowanie produktu dostosowanego do wieku dziecka. Jednak istotny jest również fakt, aby uświadomić malucha, jak poprawnie używać zabawki. Należy zaznaczyć, że nie wolno celować pistoletem w innych ludzi – w rodzeństwo, dziadków, odwiedzających nas gości czy kolegów i koleżanki. Choć strzałki są zrobione z miękkich materiałów, inna osoba może się wystraszyć uderzenia. Ponadto przez przypadek dziecko może zwrócić zabawkę np. w kierunku oczu czy innych wrażliwych części ciała. Maluch nie powinieneś strzelać pistoletem także w zwierzęta. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie specjalnie wydzielonego miejsca do zabawy.

 

 

Dobrym rozwiązaniem jest zakup tarczy, do której pociecha będzie mogła strzelać. W niewielkiej odległości od tarczy nie powinny znajdować się żadne cenne przedmioty, kwiaty czy szklane figurki. Dobrze, jeśli nauczymy dziecko, aby od razu po wyrzucie zbierało strzałki. Są one stosunkowo małe, więc mogą łatwo się zgubić. Jest to bardzo ważne, kiedy w domu są mniejsze dzieci lub zwierzęta (ryzyko połknięcia). Ostatnią, ale nie mniej ważną rzeczą jest to, aby pociecha korzystała z zabawki tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Zabieranie pistoletu do szkoły czy domu kolegi nie jest dobrym rozwiązaniem. Rodzice nie mogą mieć wtedy pewności, że dziecko używa zabawki zgodnie z jej przeznaczeniem.

 

Czy warto kupować okulary ochronne?

Niektóre osoby kupując pistolet, inwestują od razu w okulary ochronne. Czy jest to potrzebne akcesorium? Z pewnością jego użycie nie zaszkodzi naszemu dziecku, a może mu ewentualnie pomóc. Jeśli zdecydujemy się kupić takie okulary, musimy pamiętać, aby wybrać model, który idealnie pasuje i jest zrobiony z przyjemnych dla skóry materiałów. W innym wypadku nasza pociecha nie będzie chciała z nich korzystać.

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

Wózki spacerowe ranking

Jaki termometr bezdotykowy kupić?

Materac dla dziecka

Dobre poduszki ciążowe

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jaki pistolet Nerf Modulus wybrać?

 

Marzeniem każdego dziecka jest dostać na urodziny dużą wyrzutnię ze strzałkami, która pozwoli na zabawę z innymi maluchami w policjantów i złodziei, czy przestępców i bohaterów. Dodatkowo, takie sprzęty pozwalają naszym pociechom wyćwiczyć celność, która przyda im się w przyszłości na zajęciach z wychowania fizycznego. Jednak zakup takiego produktu nie należy do najprostszych. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas wybierania, oraz jakie powinny być cechy najlepszego modelu. Poza tym na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy najlepsze pistolety Nerf Modulus.

 

Sprzęty takiego typu to dobra zabawka dla dzieci, które pragną poćwiczyć strzelanie do celu. Jednak zanim dokonasz zakupu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo Twojej pociechy. W pierwszej kolejności sprawdź, jakie naboje znajdują się w interesującej Cię zabawce. Niektóre sprzęty mają możliwość strzelania wodą. Zazwyczaj posiadają one specjalny pojemnik, gdzie możesz wlać płyn. W kilku modelach możemy podłączyć całą butelkę, co daje nam więcej naboi. Jednak zdecydowana większość pistoletów strzela strzałkami. Bardzo ważne jest, aby były one wykonane z delikatnego i miękkiego materiału. Najlepszy pistolet Nerf Modulus w 2021 roku powinien być zrobiony z gąbki, gdy przy uderzeniu przeciwnika, nie wyrządzimy mu krzywdy. Takie wykonanie pozwala również zadbać o bezpieczeństwo naszych mebli, sprzętów elektronicznych i szklanych dekoracji. Plastikowe naboje mogą zniszczyć obraz lub nawet ekran telewizora.

Aby dziecko miała frajdę bawiąc się pistoletem, warto zwrócić uwagę na dystans, jaki może pokonać pocisk. W zależności od modelu, odległość ta waha się o 9 m do 30 m. Im dalej produkt będzie w stanie wystrzelić nabój, tym większa będzie zabawa dziecka.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak skonstruowana jest wyrzutnia. Zdecydowana większość sprzętów, jakie można dostać na rynku wykonana jest z kolorowego plastiku. Dzięki temu zabawki są lekkie, a przypadkowe uderzenie się nimi nie powoduje dużych obrażeń. Warto jednak uważnie przyjrzeć się spustowi w broni. W czasie zabawy dzieci naciskają go z dużą częstotliwością, co w przypadku źle wykonanych produktów skutkuje szybką awarią.

 

 

Pistolety Nerf Modulus – Ranking

 

 

Hasbro N-Strike Modulus 30 B1538

 

Kupno prezentu na urodziny, czy Święta dla nastolatka to bardzo trudne zadanie, gdyż należy wybrać coś odpowiedniego do wieku, a jednocześnie bezpiecznego. Jeśli masz podobne obawy, polecamy zakup pistoletu N-Strike Modulus 30 B1538 marki Hasbro. Zabawka została wykonana z najwyższej jakości materiałów ekologicznych, co gwarantuje jej długowieczność.

Największą zaletą prezentowanego produktu jest to, że dziecko może go rozkładać i składać ponownie, według własnego uznania. Bowiem zabawka pozwala na zbudowanie aż 30 różnych rodzajów wyrzutni. Dodatkowo sprzęt posiada magazynek typu banan, który jest w stanie pomieścić aż 10 strzałek. Ponadto do zestawu dołączono szyny taktyczne, które pozwolą Ci zamontować dodatkowe akcesoria tej marki. Zasięg wyrzutni wynosi 27 m, co pozwala nie tylko na dobrą zabawę, ale również na ćwiczenie celności.

Strzałki zamieszczone w zestawie wykonane są z miękkiej gąbki, dzięki temu sprzęt nie zagraża bezpieczeństwu dzieci. Pamiętaj jednak, że zabawka dedykowana jest dla nastolatków, którzy ukończyli 11 rok życia.

 

 

 

 

 

Nerf N-Strike Modulus Recon B4616

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości zabawki, która jest równocześnie bezpieczna to polecamy Ci zakup modelu N-Strike Modulus Recon B4616. Ze względu na ilość niewielkich elementów oraz duże podobieństwo do prawdziwej broni, zabawka przeznaczona jest dla nastolatków powyżej 11 roku życia. Prezentowany produkt to bardzo wytrzymały pistolet Nerf Modulus w dobrej cenie, który na pewno przypadnie do gustu dzieciom lubiącym zabawę w policjantów i złodziei.

Strzałki, które zostały dołączone do zestawu są wykonane z miękkiej gąbki, co gwarantuje bezpieczeństwo w czasie zabawy. Dodatkowo w czasie lotu wydają one świszczący dźwięk, co ma imitować wystrzał z prawdziwej broni.  Sprzęt został wykonany z kolorowego plastiku, którego waga nie przekracza 1 kg. Zasięg wystrzału naboju to 27 m. Zabawka jest przeładowywana ręcznie oraz nie wymaga użycia żadnych baterii.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Dzieci doceniło kolorystykę oraz design zabawki. Co więcej, produkt można rozbudować o inne elementy systemu Modulus.

 

 

 

 

 

Hasbro Modulus Ionfire B4618

 

Kolorowa zabawka Modulus Ionfire B4618 marki Hasbro to godny polecenia pistolet Nerf, przeznaczony do użytku przez dzieci w wieku 6-9 lat. Model został wykonany z wysokiej jakości kolorowego plastiku, który gwarantuje dużą bezawaryjność wyrzutni. Jej całkowity ciężar nie przekracza 0,6 kg, co sprawia, że nawet małe dzieci będą w stanie się bawić zabawką.

Dużym atutem prezentowanego produktu jest to, że każde dziecko może dowolnie spersonalizować swój sprzęt. Wielu użytkowników decyduje się na przedłużenie lufy. W wersji podstawowej blaster ma długość 29 cm. Dodatkowo, jeśli oferowane elementy nie będą wystarczały, wyrzutnię zawsze można rozbudować.  Warto dodać, że strzałki, które znajdują się w zestawie zostały wykonane z miękkiej gąbki, która nie zagraża życiu i zdrowiu Twojego dziecka.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dobre i trwałe wykonanie pistoletu oraz jego elegancki design. Do gustu rodziców na pewno przypadnie to, że zabawka jest w pełni bezpieczna. Korzystanie z niej nauczy malucha celności oraz pracy zespołowej.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir