Piaskownice dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Przeanalizowaliśmy rynek zabawek dla dzieci i dostępne na rynku piaskownice, wzięliśmy pod uwagę opinie klientów, a także cechy produktów i w ten sposób wyłoniliśmy najlepsze produkty. Na szczycie naszej listy uplasowała się piaskownica w kształcie żółwia – Little Tikes 632884. Jest to niewątpliwie atrakcyjny produkt, zwłaszcza dla dzieci, gdyż żółw zachęca maluchy do zabawy. Dla rodziców ważniejsze jest jednak bezpieczeństwo dzieci, a specjalna pokrywa niewątpliwie temu sprzyja. Po skończonej zabawie przykrywamy piasek, dzięki czemu zwierzęta nie będą z niego korzystać do załatwiania swoich potrzeb. Poza tym piasek nie namoknie, gdy spadnie deszcz. Nie można też pominąć faktu, że produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego wysoce odpornego na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych.  Jeśli szukasz nieco większego produktu, z całą pewnością zainteresuje Cię nasza druga propozycja, czyli Step 2 Krab 7405 – piaskownica w kształcie kraba, która również posiada pokrywkę. Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką piaskownice dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piaskownica to jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci. Mając przydomowy ogródek rodzice często zastanawiają się nad wyborem tego typu zabawki. Ma być ona nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim bezpieczna. Zabawa w piasku może przenosić maluchy w świat ich wyobraźni – zamki, wyspy, babeczki – form zabawy nie brakuje. Najlepsza piaskownica dla dzieci to taka, która jest bezpieczna i spełnia oczekiwania rodziców i dzieci. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poradnik, który zawiera cenne wskazówki na temat tego, jaką piaskownicę dla dzieci wybrać.

Rodzaje piaskownic

Piaskownice dzielimy głównie na modele drewniane i te z tworzywa sztucznego. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Produkty drewniane są bezpieczne, trwałe, a także ekologiczne. Wszystko jednak zależy od tego jak są zrobione. Powinny być wykonane z drewna iglastego (takiego jak sosna, świerk, modrzew). Muszą mieć płaską powierzchnię (niebezpieczeństwo drzazg). Jeśli nie lubimy prac z drewnem, wybierzmy produkt, który jest już zaimpregnowany. Jeśli jednak mamy starsze dzieci i lubimy wspólne zabawy rozwijające zdolności manualne, lepszym wyborem będą produkty niezaimpregnowane które na początku pomalujemy na dowolny kolor, a potem zabezpieczymy. Warto sprawdzić, czy interesujące nas modele posiadają atest bezpieczeństwa. Wadą drewnianych piaskownic jest konieczność konserwacji raz na kilka lata. Często posiadają szerokie brzegi, na których można siadać i robić babki. Jednak jest to dobry wybór do średnich i dużych ogrodów.

Do ogródków o niewielkich rozmiarach polecamy piaskownice wykonane z tworzyw sztucznych. Są lekkie, więc łatwo można je przenosić lub schować. Mogą też służyć jako basen z wodą w upalne dni lub jako basen z kulkami. Niestety tworzywo, z którego są zrobione szybko się nagrzewa, ale za to ich konserwacja jest łatwiejsza, bo polega na przetarciu wilgotną szmatką. Jeśli decydujesz się na produkty z tworzyw sztucznych, koniecznie zwróć uwagę na to, czy materiał jest odporny na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych.

 

Typy – jaka piaskownica dla dzieci jest najlepsza?

Zanim podejmiesz decyzję, jaki produkt wybrać, musisz wiedzieć, że wyróżniamy następujące typy piaskownic:

otwarte – najprostszy model, najczęściej o kształcie prostokąta. Klasyczną piaskownicę wyróżnia estetyka i łatwy dostęp do piasku z każdej strony. Taki model warto wybrać, jeśli w ogrodzie nie przebywają czworonogi, gdyż mogą z łatwością wejść do takiej zabawki i załatwić tam swoje potrzeby.

z daszkiem – ten model jest bardziej rozbudowany. Niestety daszek chroni przed opadami, słońcem, ale nie przed czworonogami.

zamykana – pokrywa chroni piasek przed zabrudzeniem. Wygląda estetycznie po złożeniu, ale jest nieco droższa. Istnieją modele, w których klapy zakrywające służą za siedziska lub też do nalania wody. Jest to zdecydowanie najciekawsza propozycja dla posiadaczy zwierząt. Po zakończonej zabawie piaskownicę przykrywamy i psy oraz koty nie mogą w niej załatwiać swoich potrzeb. Jednocześnie dach chroni przed wodą.

Wyróżniamy jeszcze modele z ławeczkami. W takiej piaskownicy mogą przebywać też dorośli, co zwiększa możliwości zabawy. Na rynku dostępne są też piaskownice o nietypowej formie. Okrągłe, sześciokątne lub posiadające jakiś kształt np. muszli, zwierzęcia (żółwie). Są ciekawym urozmaiceniem dla najmłodszych dzieci. Ciekawą propozycją jest też zestaw z piaskownicą. Jest to już większa konstrukcja. Na rynku są już domki ogrodowe na słupach, które posiadają wbudowaną piaskownicę i huśtawkę. Inny typ to piaskownica „stolik wodny”. Tutaj dzieci mają dostęp do wody, dzięki czemu mogą budować trwalsze babki, czy budowle. Ale dziecko może korzystać z tego modelu przy słonecznej, ciepłej pogodzie.

 

Gdzie najlepiej ustawić piaskownicę?

Najczęściej znajduje się ona między huśtawkami, ślizgawką, trampoliną, domkiem. Warto pamiętać, by nie ustawiać piaskownicy w słonecznym miejscu, pod drzewami ani w pobliżu trujących roślin. Dobrze jest ulokować naszą piaskownice tak, by mieć dziecko na oku. Zabawa w piasku zajmuje dzieciom dużo czasu, więc jest to forma rozrywki, która pozwoli rodzicom na odetchnięcie i chwilę relaksu. Pamiętajmy jednak, by mieć kontrolę nad zabawą maluchów, gdyż wyobraźnia dzieci podpowiada im czasem niebezpieczne zachowania (np. sypanie piasku do oczu koledze lub zjadanie piaskowych babeczek).

 

Uważaj na jakość

Trudno wyobrazić sobie miejsce zabaw na świeżym powietrzu bez piaskownicy. Wybierajmy więc takie o solidnej konstrukcji, estetycznie wykonane i bezpieczne dla dzieci. Duże modele są droższe, wymagają przeznaczenia większej powierzchni
i częstszej wymiany piasku. Taką piaskownice trudniej jest zakryć, chyba, że wybierzemy model z daszkiem lub zakryciem. Kwadratową piaskownicę 120 cm x 120 cm poleca się młodszym dzieciom do 3 lat. Starszym warto kupić model o rozmiarach min. 150 cm x 150 cm. Powinny mieć wysokość co najmniej 20 cm. Pytajmy o certyfikaty bezpieczeństwa.

Piaskownice w dobrych cenach

Najtańsze piaskownice są zrobione z tworzyw sztucznych. Możemy je kupić już za 30 zł. Wyróżnia je bogactwo barw i kształtów. Drewniane muszą być wykonane z wysokiej jakości drewna, wszystkie metalowe elementy powinny być ze stali nierdzewnej, a śrubki – wpuszczone w głąb desek. Ceny drewnianych piaskownic wahają się między 50 zł a 500 zł. Wszystko zależy od tego, czy produkt posiada daszek, inne elementy placu zabaw, lub czy są zamykane. Piaskownicę drewnianą można wykonać samemu.

Pamiętajmy, że jest to nowy element wystroju naszej posesji, więc jeśli tylko mamy choć trochę talentu w ręku możemy stworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. No i na koniec najważniejsze, by kontrolować zapasy piasku, gdyż maluchy lubią piasek roznosić lub rozsypywać po ogrodzie.

 

 

Najlepsze piaskownice dla dzieci w 2021 roku

 

Zabawa w piasku to jedna z najbardziej ulubionych rozrywek wszystkich maluchów. Chcąc zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, powinniśmy zdecydować się na zakup specjalnej piaskownicy. Aby ułatwić Ci wybór przedstawiamy ranking piaskownic, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Little Tikes Żółwiowa 632884

 

Żółwiowa Piaskownica Little Tikes 632884 to bardzo ciekawa propozycja do każdego ogródka. Prezentujemy Państwu model wykonany z plastiku, który jest wyposażony w szczelną pokrywę w kształcie skorupy żółwia. Chroni ona piasek przed czynnikami atmosferycznymi, jak również zwierzętami. Jeśli więc masz psy lub koty i obawiasz się, że mogą załatwiać swoje potrzeby do piasku, w którym bawi się Twoja pociecha, takie rozwiązanie z całą pewnością Cię zachwyci.

Łapki żółwia to szerokie podesty, na których dziecko może siedzieć lub ustawić swoje zabawki. Prezentowany produkt wykonany jest z wytrzymałego i odpornego na zmianę koloru tworzywa sztucznego. Możesz więc mieć pewność, że dziecko będzie się w nim bawić przez kilka sezonów.

Piaskownica mieści do 70 kg piasku, a jej wymiary zewnętrzne to: 109 cm x 96 cm x 38 cm. Natomiast waga wynosi 10 kg. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup tej piaskownicy potwierdzają, że jest solidna, praktyczna i przede wszystkim atrakcyjna dla dzieci.

Piaskownica Little Tikes 632884 ma następujące wymiary: 109 cm x 96 cm x 38 cm. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 12. miesiąca życia. Model swoim wyglądem przypomina żółwia.

Zalety
Możliwość zamknięcia:

Do zestawu dołączona została solidnie zrobiona pokrywa, która umożliwia zamknięcie piaskownicy. Element ten jest bardzo przydatny, szczególnie jeśli piaskownica nie znajduje się pod zadaszeniem.

Wyznaczone siedziska:

Na brzegach produktu znajdują się dwa siedziska. Są one dobrze wyprofilowane, co wpływa na komfort dzieci w trakcie zabawy.

Materiał wykonania:

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat jakości wykonania zabawki. Model został zrobiony z wytrzymałych materiałów, dlatego na jego powierzchni nie widać uszkodzeń. Co więcej, tworzywo jest odporne na działanie promieni słonecznych.

Niewielka waga:

Z uwagi na to, że waga piaskownicy nie jest duża (7 kg), przenoszenie zabawki nie stanowi problemu.

Design:

Zarówno uwagę dzieci, jak i rodziców przykuwa atrakcyjny design produktu. Piaskownica swoim kształtem przypomina żółwia. Umieszczona z przodu zabawki, przyjazna twarz zwierzaka bardzo podoba się maluchom.

Wady
Wymiary:

Nieliczne osoby w swoich opiniach zaznaczają, że produkt mógłby być nieco większy.

 

 

 

 

Step 2 Krab 7405

 

Plastikowa, zamykana piaskownica Krab firmy STEP2 to produkt, który spodoba się małym i dużym dzieciom. Może pełnić rolę piaskownicy, jak również niewielkiego baseniku. Za sprawą praktycznej pokrywy, zawartość jest chroniona przed zwierzętami oraz warunkami atmosferycznymi. Możesz więc mieć pewność, że piasek, w którym bawi się Twoja pociecha nie jest zanieczyszczony.

Prezentowany model posiada dwa siedziska w postaci krabich szczypiec. W efekcie całość przykuwa uwagę najmłodszych i wydaje im się bardzo atrakcyjnym miejscem do zabawy. Poza tym takie siedziska są praktyczne, gdyż dziecko nie siedzi bezpośrednio na piachu.

Krab mieści aż 136 kg piachu, a jego wymiary wewnętrzne to: 90 cm x 92 cm x 21 cm, a zewnętrzne 120 cm x 122 cm x 41 cm. Plastik, z którego wyprodukowano ten model jest bezpieczny dla najmłodszych, odporny na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, jak również prosty w utrzymaniu czystości.  

Osoby, które zdecydowały się na ten produkt wysoko oceniają nie tylko jego wykonanie i łatwość czyszczenia, ale również atrakcyjny design.

Step2 Krab 7405 to piaskownica dla dzieci o następujących wymiarach: 41 cm x 120 cm x 122 cm. Waga produktu to 12 kg. Model ma czerwony kolor.

Zalety
Przeznaczenie:

Jak podaje producent, prezentowana piaskownica może służyć nie tylko do zabawy w piasku. Rodzice z powodzeniem mogą wlać do niej wodę i stworzyć tym samym niewielki basen dla swoich pociech.

Pokrywa:

Kupując produkt otrzymujemy w zestawie pokrywę. Wspomniane zamknięcie zabezpiecza znajdujący się w piaskownicy piasek przed deszczem czy innymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz zwierzętami.

Materiał wykonania:

Użyty do produkcji modelu plastik jest wytrzymały, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zabawka szybko się uszkodzi, a rodzice będą musieli wydawać pieniądze na nowy model.

Intensywny kolor:

Wiele osób docenia fakt, że piaskownica przez długi czas zachowuje swój intensywny, czerwony kolor. Na powierzchni produktu nie pojawią się odbarwienia, co dowodzi, że materiał wykonania jest solidny.

Wady
Siedziska:

Pewna grupa Internautów uważa, że umieszczone po bokach piaskownicy siedziska są mało wygodne. Dlatego też dzieci podczas zabawy wolą siedzieć bezpośrednio na piasku.

 

 

 

 

Smoby Muszelka 5557711

 

Smoby Muszelka 5557711 to dobra i tania piaskownica muszla marki Big. Jest to model z przykrywką, która chroni piasek przed zwierzętami i warunkami atmosferycznymi. Możesz też do niej nalać wody, która podczas zabawy w piasku jest bardzo przydatna.

Prezentowany produkt został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia, a do tego łatwe w utrzymaniu czystości.

Model ten po rozłożeniu ma następujące wymiary: 180 cm × 87 cm × 20 cm. Jedna połówka jest idealna do małych przestrzeni. Jeśli więc nie masz dużego ogródka, ta piaskownica na pewno Ci się spodoba.

Opinie o piaskownicach tego producenta są bardzo pozytywne. Wiele osób podkreśla, że jest to solidny produkt, do tego bezpieczny dla dzieci i funkcjonalny, gdyż może być też wykorzystywany jako basenik dla najmłodszych.

Smoby Muszelka 5557711 to dobra piaskownica dla dzieci do 100 zł. Produkt ma wymiary: 180 cm x 87 cm x 20 cm. Jest to model dwuczęściowy w kolorze niebieskim.

Zalety
Uniwersalność:

Do piaskownicy możemy nie tylko wrzucać piasek, ale także nalewać wodę traktując zabawkę jako niewielki basen dla naszej pociechy. Z racji tego, że prezentowany model jest dwuczęściowy możemy zdecydować się, że jednocześnie w jednej części będzie znajdował się piasek, a w drugiej woda.

Wygodne zamknięcie:

Model został wyposażony w wygodne zamknięcie. Pokrywa jest bardzo przydatna, ponieważ chroni piasek przed zwierzętami, deszczem czy mocnym wiatrem.

Przenoszenie:

Wiele osób zapewnia, że przenoszenie zabawki jest łatwe. Dzieje się tak, ponieważ produkt niewiele waży, a po złożeniu zajmuje mało miejsca.

Wady
Materiał wykonania:

Czytając umieszczane w Internecie opinie można natrafić na komentarze sugerujące, że użyty do produkcji zabawki materiał nie jest najlepszej jakości. Istnieje więc ryzyko, że produkt szybko straci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Big Sandpit 56726

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć solidnej, niebiesko – zielonej piaskownicy niemieckiej firmy BIG – Sandpit 56726. Nie jest to najtańszy produkt, ale z pewnością bardzo solidny.

Prezentowana zabawka została wykonana z tworzyw najwyższej jakości, które są odporne na uszkodzenia, działanie wody, a do tego proste w utrzymaniu czystości. Jednocześnie piaskownica jest bardzo prosta w montażu, co niewątpliwie odgrywa bardzo duże znaczenie.

Oprócz piaskownicy w zestawie znajdziemy praktyczny, czerwony pokrowiec zabezpieczający zawartość, czyli piasek i zabawki, przed zwierzętami, liśćmi, czy opadami deszczu.

Jest to jedna z największych propozycji w tym zestawieniu. Model ten mieści do 200 kg piasku. Jego wymiary to 152 x cm x 152 cm x 24 cm. Stanowi więc idealną propozycję dla rodzin, w których jest więcej dzieci, gdyż maluchy mają zapewnioną sporą przestrzeń do zabawy. Na rantach piaskownicy można wygodnie usiąść lub ustawić zabawki.

Rodzice wysoko ocenili pojemność prezentowanego modelu, jego solidne wykonanie oraz prosty, ponadczasowy design.

Piaskownica dla dzieci Big Sandpit 56726 ma wymiary: 152 cm x 152 cm x 24 cm. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 1. roku życia.

Zalety
Dla kilku dzieci:

Z uwagi na to, że prezentowana piaskownica jest dość duża (mieści do 200 kg piasku), może z niej korzystać jednocześnie kilkoro maluchów.

Montaż i przechowywanie:

Konsumenci, którzy zainwestowali w ten produkt zapewniają, że jest on łatwy w montażu. Prostym zadaniem okazuje się także przechowywanie zabawki - można ją łatwo złożyć, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca w garażu.

Budowa:

Model ma dobrze wyprofilowane boki, które nie tylko zabezpieczają przed wysypaniem się piasku poza obszar piaskownicy, ale również służą jako wygodne siedzisko dla dzieci w trakcie zabawy.

Wady
Pokrowiec:

Część osób uważa, że dołączony do zestawu pokrowiec mógłby być solidniej wykonany.

Zarysowania:

Pojedynczy Internauci wskazują, że materiał wykonania produktu jest podatny na zarysowania.   

 

 

 

 

Woody Naturalny Kolor

 

Fanom klasyki polecamy piaskownicę Woody w naturalnym kolorze. Jest ona wykonana z nieimpregnowanego drewna, a więc trzeba pamiętać o jej zabezpieczeniu. Jednocześnie brak ozdób pozwoli Ci na jej ozdobienie w dowolny sposób. To świetna zabawa, zwłaszcza, gdy Twoje dzieci są już nieco starsze. Prezentowany model posiada wygodne ławeczki, które uatrakcyjnią zabawę.

Do zestawu dołączona jest plandeka, którą ochronimy piasek przed zwierzętami, insektami, czy opadami. Prezentowany model ma następujące wymiary 120 cm x 120 cm x 20 cm. Jest więc dość spory i musimy przewidzieć na niego miejsce w ogródku.

Produkt zyskał uznanie wielu rodziców, zwłaszcza tych, którzy mają już starsze dzieci. Przede wszystkim dlatego, że piaskownicę można samodzielnie ozdobić. Poza tym jest klasyczna i solidna.

Woody 545319 to piaskownica dla dzieci wykonana z nieimpregnowanego drewna w naturalnym kolorze. Produkt ma wymiary: 120 cm x 120 cm x 20 cm.

Zalety
Siedzisko:

Rodzice doceniają budowę piaskownicy. Po bokach zabawki znajduje się wygodne siedzisko, dzięki czemu maluch nie musi siedzieć na piasku.

Wygląd i wykonanie:

Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat wygląd produktu. Drewniane wykończenie podoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Piaskownica wygląda więc dobrze w każdym ogrodzie. Na uwagę zasługuje także jej staranne wykonanie.

Wady
Plandeka:

Rodzice zaznaczają, że znajdująca się w zestawie plandeka nie zabezpiecza dobrze przed deszczem i stosunkowo szybko się niszczy. Dodatkowo jej wygląd nie jest zachęcający.

Montaż:

Osoby oceniające produkt stwierdziły, że jego montaż bywa kłopotliwy.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Wózki spacerowe

Wózki parasolki ranking

Jakie mleko modyfikowane kupić?

 

 

 

Jaką piaskownicę dla dzieci drewnianą zamykaną wybrać?

 

Piaskownica to jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci. Wiele rodziców chce, aby była ona dostępna dla każdego malucha nie tylko na placu zabaw, ale w miarę możliwości również w przydomowym ogródku. Aby wiedzieć, który model spośród dostępnych na rynku wybrać, warto zastanowić się, jakie cechy ma mieć naszym zdaniem idealny produkt tego typu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym i dowiedz się, czym się kierować przy wyborze idealnej piaskownicy.

Piasek zawsze może być czysty i gotowy do zabawy, o ile zainwestujemy w piaskownicę z zamknięciem. Wówczas nie dostaną się tam żadne, niepożądane zabrudzenia i wilgoć. Dobrze, aby piaskownica była wykonana z naturalnych materiałów. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze dziecko nie bawi się w otoczeniu szkodliwych tworzyw sztucznych.

Dobierzemy wielkość piaskownicy do ilości dzieci, które będą się w niej bawić. Nie mogą one sobie w żaden sposób przeszkadzać. Maluszki lubią mieć swobodę ruchów, która zapewnia im wygodną i bezpieczną zabawę. Poza tym zastanówmy się, jaka ilość piasku będzie odpowiednia dla naszego dziecka. Maluszki do około 2 roku życia nie potrzebują tak dużo piachu do zabawy, jak nieco starsze dzieci.

Montaż akcesorium musi być dla nas stosunkowo łatwy. Najlepsze zamykane drewniane piaskownice dla dzieci składają się z kilku solidnych elementów, które łatwo złożyć za pomocą kilku najprostszych narzędzi. Drewno, z którego wykonana jest piaskownica, powinno być odpowiednio zaimpregnowane, aby było odporne na czynniki zewnętrzne. Dobrze, aby było również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zdaniem konsumentów, najlepsza zamykana drewniana piaskownica dla dzieci w 2021 roku ma również być atrakcyjna wizualnie dla dzieci. Nie każdemu dziecku przypadnie do gustu klasycznie wyglądająca, drewniana konstrukcja. Większość dzieci preferuje bardziej żywe kolory.

Piaskownica powinna mieć kilka miejsc do siedzenia, aby dzieci nie musiały siedzieć cały czas w piasku. Miejsca siedzące mogą mieć różny kształt, ważne, aby  dziecko mogło na nich swobodnie usiąść i się bawić bez obaw o to, że przy bardziej gwałtownym ruchu odchyli się do tyłu i wypadnie z piaskownicy. Produkt musi być również łatwy w opróżnianiu i czyszczeniu. W końcu od czasu do czasu dla zachowania higieny trzeba wymienić piasek i sprawdzić, czy produkt nie ma wystających sęków lub czy miejsca łączeń nie są naruszone.

 

 

Piaskownice drewniane zamykane dla dzieci – ranking

 

 

Kayoba 96 x 96 cm 

 

Kayoba 96 x 96 cm  to piaskownica z ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Zamknięcie produktu można swobodnie przekształcić po otwarciu w dwie ławki, na  których mogą usiąść bawiące się dzieci lub ich opiekunowie.

Konstrukcja piaskownicy jest stabilna – wykonana została z surowego drewna, więc wygląda bardzo klasycznie i z pewnością będzie doskonałym dopełnieniem przydomowego placu zabaw. W środku zmieści się niewiele piasku, ale wystarczająco, aby mogło bawić się tam swobodnie dwoje dzieci. Pokrywa akcesorium skutecznie chroni piasek przed wilgocią i innymi zabrudzeniami, które mogłyby przeszkodzić dzieciom w zabawie lub całkowicie ją uniemożliwić.

Rodzice, którzy zakupili tę piaskownicę dla swoich pociech twierdzą, że może ona stać na tarasie lub dużym balkonie i tam stworzyć dziecku miejsce do zabawy. To produkt wart zakupu i polecania go znajomym. Model służy z powodzeniem kilka, a nawet kilkanaście sezonów. Jeśli dziecko jest starsze, może w piaskownicy bawić się samo.

 

 

 

 

Big 56733 

 

Big 56733 to piaskownica, która zapewnia dziecku wiele zabawy. To akcesorium ogrodowe nie również jest estetycznym wyposażeniem ogrodu.

Brzegi produktu są tak skonstruowane, aby dzieci mogły na nich swobodnie usiąść. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo maluchy bawiące się w grupie nie zabierają sobie przestrzeni do zabawy. Wymiary produktu to 138 cm x 138 cm x 27 cm. Wewnątrz model ma wielkość 120 cm x 120 cm. Maksymalne obciążenie, któremu może zostać poddana piaskownica to 50 kg. Jest ona więc odpowiednia dla kilkorga małych dzieci.

Warto wybrać ten model, bo zdaniem konsumentów jest to jedna z ładniejszych piaskownic dostępnych na rynku. Produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. To bardzo praktyczne akcesorium do zabawy, które również będzie bardzo atrakcyjnym dopełnieniem przydomowego placu zabaw.

 

 

 

 

Castorama Blooma 

 

Castorama Blooma to zamykana drewniana piaskownica dla dzieci, która jest impregnowana ciśnieniowo. Jej pokrywa chroni piasek przed deszczem i innymi zanieczyszczeniami. Po rozłożeniu pokrywa zamienia się w wygodne ławki lub stolik, na którym dziecko może ustawić butelkę z wodą lub zabawki.

Produkt można z powodzeniem wkomponować w wystrój ogrodu lub tarasu tworząc maluszkowi doskonałe miejsce do codziennych zabaw w ciepłe dni. To bardzo łatwe w montażu akcesorium, które stanowi również ozdobę otoczenia. Wymiary piaskownicy to 120 cm x 120 cm x 20 cm

To dobry jakościowo produkt polecany przez innych rodziców. Jest to bardzo dobre akcesorium do zabawy, które sprawi radość tak maluchom, jak i kilkulatkom, które zechcą bawić się w przydomowej piaskownicy. Solidny produkt nie niszczy się, nawet gdy kilkukrotnie w ciągu sezonu wymieniamy w nim piasek.

 

 

 

 

Jaką piaskownicę dla dzieci plastikową wybrać?

 

Jednym z ulubionych miejsc dzieci jest piaskownica. Mogą tam tworzyć swoje własne projekty zamków czy zwierząt z piasku. Zabawa w piasku pomaga maluchom rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Jest to dla nich bardzo dobra forma spędzania czasu na świeżym powietrzu bez potrzeby opuszczania podwórka. Szukając dobrej piaskownicy, z pewnością możemy zauważyć, że producenci oferują wiele ciekawych modeli. Różnią się one między sobą wielkością, jakością wykonania itp. Aby wybór produktu był łatwiejszy, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym umieściliśmy kilka wskazówek dotyczących wyboru dobrej piaskownicy.

 

Na rynku znajdziemy 3 główne typy piaskownic: otwarte, zamykane i z daszkiem. Najpopularniejsze są modele otwarte. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które nie mają zwierząt. Piaskownica otwarta charakteryzuje się łatwym dostępem do piasku. Najczęściej spotykane kształty to prostokąt i koło. Innym rodzajem są piaskownice zamykane. Jest to idealna opcja dla właścicieli czworonogów. Klapa zabezpiecza piasek przed zwierzętami, jak również deszczem. Istnieje także wersja z daszkiem – nie jest tak szczelny jak klapa, ale w czasie deszczu czy w bardzo nasłonecznione dni dziecko może bez obaw lepić babki z piasku.

Najlepsze piaskownice plastikowe dla dzieci wykonane są z dobrej jakości materiału. Szczególnie uważajmy na modele zamykane i z daszkiem. Ich konstrukcja powinna być stabilna, a każde solidnie wykonane. Tworzywo sztuczne – materiał wykonania – powinno być bardzo gruby, by utrzymać w środku dużą ilość piasku. Nie wybierajmy modeli, na których widać rysy lub nawet pęknięcia.

Wielu Internautów uważa, że najlepsza piaskownica plastikowa dla dzieci w 2021 roku jest duża. Jeżeli dziecko jest w wieku około 4 – 5 lat, to warto zainwestować w model o wymiarach co najmniej 150 cm x 150 cm. Dla malucha do lat 3 wystarczy piaskownica o wymiarach 120 cm x 120 cm. Brzeg takiego modelu ma zwykle wysokość około 20 cm.

 

 

Piaskownice dla dzieci plastikowe – ranking

 

 

Little Tikes Żółw

 

Jeżeli szukasz piaskownicy o niebanalnym wyglądzie, który z pewnością zainteresuje dzieci, to jesteś w dobrym miejscu. Little Tikes Żółw to piaskownica o kształcie dużego, zielonego żółwia. Skorupa zwierzęcia jest wykorzystana jako szczelna klapa. Dzięki jej obecności możemy chronić piasek przed deszczem lub przed zwierzętami.

Wymiary produktu wynoszą 109 cm x 96 cm x 38 cm. Jest to piaskownica przeznaczona dla mniejszych dzieci. Model wykonany został z bardzo grubego tworzywa sztucznego. Ma on podwójne ścianki, dzięki czemu są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to także, że piaskownica jest odporna na warunki atmosferyczne.

Waga prezentowanej piaskownicy wynosi 10 kg. W środku tego modelu mieści się 70 kg piasku. Rodzice szczególnie upodobali sobie ciekawy design produktu. Bardzo pochlebnie wyrażają się także o konstrukcji Little Tikes Żółw, która umożliwia dziecku siedzenie na łapkach żółwia i bawienie się jego skorupą.

 

 

 

 

Smoby Muszelka 

 

Dla właścicieli zwierząt mamy ciekawą propozycję. Jest to piaskownica plastikowa Smoby Muszelka. Produktu ma kształt muszelki – jedna połowa konstrukcji chroni drugą przed niepożądanymi gośćmi, jakimi są zwierzęta. Oprócz tego pokrywa zapobiegnie rozprzestrzenianiu się piasku po ogrodzie. Każda z połówek ma zakryte dno, więc można je napełnić wodą. Może być to doskonała opcja w letnie, upalne dni.

Wykonanie tego produktu jest bardzo solidne. Plastik jest  gruby i ciężko go uszkodzić, nawet jeżeli maluch jest energiczny. Poza tym jest to plastikowa piaskownica dla dzieci w dobrej cenie, którą bardzo łatwo się czyści. Wystarczy polać ją wodą z węża.

Wymiary Smoby Muszelka wynoszą 180 cm x 87 cm x 20 cm. Jest to więc produkt przystosowany nawet do dzieci w wieku do 5 lat. Rodzicom szczególnie podoba się łatwy transport piaskownicy. Internauci wspominają także o wysokiej jakości jej wykonania.

 

 

 

 

Paradiso Sunflower 2 w 1 

 

Paradiso Sunflower 2 w 1 jest jedną z najchętniej wybieranych piaskownic dla dzieci. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze jest to model zamykany. Klapa chroni piasek przed deszczem, liśćmi oraz pupilami. Jest to produkt, który może być używany także jako mały basenik. W drugiej części możemy umieścić piasek.

W jednej z części znajduje się ławeczka, na której dziecko może usiąść. Element ten może być także wykorzystywany jako półka na wiaderka, łopatki, sitka i inne zabawki. Piaskownica ta ma kształt dużego okręgu. Jej żywy, żółty kolor przypomina nam duże słońce. Średnica modelu wynosi 114 cm, a wysokość jego boku to 26 cm.

Jest to produkt dla dziecka od 18 miesiąca życia. Dla malucha powyżej 4 lat prezentowana piaskownica może być już jednak trochę za ciasna. Użytkownicy chwalą ciekawy design modelu oraz możliwość napełnienia piaskownicy wodą.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status