Najlepszy wykrywacz metali dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaki wykrywacz metali dla dzieci wybrać?

 

Wykrywacz do metalu, wydawać by się mogło, to bardzo poważne urządzenie. Tymczasem urządzenia tego typu są dostępne nie tylko dla dorosłych, profesjonalnych poszukiwaczy różnego rodzaju metalu, ale też dla dzieci.  Wykrywacze metali dla dzieci są dostępne w różnych formach. Dla mniejszych dzieci są to na przykład zabawki z ciężarówką, do której maluch może zbierać zebrane skarby, a dla większych dzieci będą to już wykrywacze wyglądem przypominające profesjonalne urządzenia, również ich funkcje pozwolą na wykrycie wiele różnych metali ukrytych w ziemi.

Dla najmłodszych dobry i tani wykrywacz metali dla dzieci ma charakter czysto zabawowy. Jest on zbudowany w formie na przykład samochodziku, który z przodu ma zamontowany detektor. Urządzenie to może wykryć metalowe przedmioty do 7,5 cm pod powierzchnią. Gdy urządzenie natrafi na metal, wyemituje sygnał dźwiękowy.

Im starsze dziecko, tym bardziej zbliżone urządzenie do profesjonalnego możemy dla niego kupić. Dzieci powyżej trzeciego roku życia mogą już się bawić profesjonalnie wyglądającym wykrywaczem zasilanym baterią 9V, o wadze około 0,5 kg. Rączka tożsama z profesjonalnym sprzętem, będzie tu co prawda z tworzywa, ale zabawka taka może już posiadać wyświetlacz LCD, a także regulację czułości i głośności sygnałów dźwiękowych.

Dla większych dzieci możemy zakupić zabawkę, która wciąż będąc zabawką, może już służyć jako wykrywacz metali. Pracując obok taty dziesięciolatek będzie mógł wykryć prawdziwe monety i inne metalowe przedmioty ukryte pod śniegiem, w piasku na plaży, czy jeszcze innych miejscach. Taki detektor ma już kilka trybów pracy, w tym możliwość wykluczania poszczególnych metali. Dziecko może też przypisać każdemu rodzajowi metalu inny ton. Wykrywacz tej klasy może mieć regulowaną czułość wykrywania. Urządzenie też będzie posiadać wbudowany głośnik z sygnalizacją dźwiękową zawiadamiającą o wykryciu skarbu. Jako urządzenie niemal profesjonalne powinno ono być również odporne na działanie czynników atmosferycznych, wszak poszukiwacz skarbów może zostać zaskoczony ulewą.

Zatem to, jaki będzie odpowiedni wykrywacz metali dla Twojego dziecka, zależy głównie od wieku twojej pociechy. Dla każdego wieku znajdziesz na rynku odpowiedni model.

 

 

Wykrywacze metali dla dzieci – ranking

 


Mattel Matchbox DJH50 

 

Zabawka Mattel Matchbox DJH50, to produkt przeznaczony dla dzieci od lat 3. Jest to nie tylko wspaniała ciężarówka zadowalająca gusta małego kierowcy, ale co najważniejsze model ten zawiera element, który rozbudza ciekawość dziecka. Tym elementem jest umieszczony z przodu pojazdu wykrywacz metali. Zabawka ta pozwala na znalezienie metalowych przedmiotów schowanych pod dywanem, czy w piaskownicy. Mniejsze metalowe przedmioty zabawka jest w stanie wykryć do głębokości 7,5 cm, natomiast większe mogą być wydobyte nawet z głębokości 30 cm.

Gdy detektor zabawki natrafi na ślad metalu wydaje specjalny dźwięk informujący o znalezisku. Sam pojazd jest wytrzymały, zwrotny i łatwy w prowadzeniu. Maluch, gdy znajdzie metalowy skarb może go załadować na ciężarówkę i kontynuować poszukiwania. Wykrywacz metali tej zabawki jest zasilany czterema bateriami typu AA i są one dołączone do zestawu.

Ten dobry i tani wykrywacz metali dla dzieci doskonale się sprawdzi zarówno, jako zabawka dla trzylatka, jak i siedmiolatka. Jest to zabawka edukacyjna, która stymuluje poczynania dziecka i pobudza je do działania. Do zestawu została dołączona specjalna łopatka do przesiewania piasku, zatem model ten świetnie będzie pasował do zabaw w piaskownicy. Zabawkę te możemy kupić za niewiele ponad 80 złotych, jej wymiary w opakowaniu to 43 x 39,5 x 27,5 cm, a waga wynosi 945 g.

 

 

 

 

4M 3297 

 

Wykrywacze metali dla dzieci to świetna, edukacyjna zabawka, która potrafi rozwijać wyobraźnię dziecka. Model wykrywacza 4M 3297 to zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 8. Zabawkę kupuje się w formie do złożenia. Elementy, jakie zawiera zabawka to jednostka do wykrywania metalu, podwozie – rama konstrukcyjna pojazdu (z osią i zainstalowanym biegiem), oś, 4 koła, 1 silnik z drutami i przekładnią ślimakową oraz 1 pokrywa silnika.

Ponadto mamy tu 1 krótką oś, 1 bieg, 1 przełącznik dźwigni, 1 parę oczu, 1 pilot do zdalnego sterowania z włącznikiem i przewodami i 1 pokrywę baterii, kabel do łączenia (100 cm), podkładkę pod śrubę, 4 końcowe nakrycia oraz wkręty. Gdy dziecko poskłada zabawkę powstaje z niej robot na kółkach o długości 14 cm z dwoma wielkimi oczami. Zarządzanie robotem odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dzięki zabawce dziecko rozwija swoje umiejętności majsterkowicza, bo do jej składania należy wykazać się zmysłem technicznym.

Wszystkie elementy zabawki zostały wykonane z bezpiecznego dla zdrowia dziecka tworzywa sztucznego. Pojazd ten jest zaopatrzony w moduł wykrywacza metali, który może służyć dla dziecka do poszukiwania skarbów zarówno w domu, jak i na podwórku. Moduł ten można odłączyć od pojazdu i używać samodzielnie. Gdy metal znajdzie się w zasięgu detektora, rozlegnie się sygnał dźwiękowy informujący dziecko o znalezisku.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status