Najlepszy tablet edukacyjny dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Jaki tablet edukacyjny dla dziecka wybrać?

 

Jak pokazują badania naukowe, dzieci zapamiętują znacznie więcej informacji, jeśli pozyskały je w procesie zabawy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup interaktywnych, edukacyjnych gier, które poszerzą wiedzę o świecie malca. Ciekawą alternatywą jest zainwestowanie w najlepszy tablet edukacyjny dla dzieci w 2020 roku. Pamięć urządzenia pozwala nam na przechowywanie dużej ilości ciekawych programów. Zauważ jednak, że takie sprzęty muszą się różnić od modeli dla dorosłych, dlatego zalecamy przeczytanie naszego poradnika. Dzięki niemu zakup właściwego produktu będzie prostszy.

 

 

W pierwszej kolejności sprawdź, jak wykonany został tablet. Obudowa urządzenia musi być solidna i odporna na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne. Zdecydowanie odradzamy zakup modeli, które są przyozdobione plastikowymi dodatkami. Utrudniają one przechowywanie tabletu, a co więcej bardzo prosto jest je uszkodzić.

Najważniejszą cechą jaką muszą mieć wszystkie najlepsze tablety edukacyjne dla dzieci jest duży ekran. Dzięki niemu malec będzie mógł rozwiązywać rebusy, wykreślanki, a nawet oglądać filmy.

Warto również sprawdzić jakie aplikacje znajdują się na urządzeniu, zanim go kupimy. Naturalnie, ważne jest zapewnienie dziecku rozrywki, więc dobrze by tablet posiadał jakieś gry. Pamiętaj jednak, że głównym celem sprzętu jest nauka, dlatego większość pamięci powinny stanowić programy edukacyjne. W zależności od wieku dziecka, na tablecie powinny znajdować się aplikacje do nauki liczenia, rozpoznawania liter oraz uczące malców alfabetu. Poza tym dobrze by znalazły się również edukacyjne gry, które pozwolą malcowi na zwiększenie wiedzy z dziedziny geografii, przyrody, muzyki lub angielskiego.

Równocześnie, niemal każdy model tego typu ma możliwość korzystania z internetu. Opcja ta może rozpraszać nasze maluszki w czasie nauki, więc dobrze, by tablet miał wbudowana kontrolę rodzicielską. Dzięki niej podłączenie do sieci będzie możliwe tylko po wpisaniu hasła przez rodzica. Co więcej, opcja ta pozwala zablokować niektóre strony, na których znajdują się treści niestosowne dla małych dzieci.

 

 

Tablety edukacyjne dla dzieci– ranking

 

 

Fisher Price DHN29

 

Jeśli poszukujesz tabletu, który będzie odpowiedni dla Twojego malucha, to polecamy Ci model Fisher Price DHN29. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które dedykowane jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Największą zaletą modelu jest jego duży ekran, co ułatwia maluszkowi zabawę. Dzięki temu, dziecko wypatrzy wszystkie różnice w czasie gier na spostrzegawczość. Tablet posiada 28 przycisków dedykowanych do konkretnych aplikacji, z tego 26 opatrzonych jest kolejnymi literami alfabetu. W czasie nauki, urządzenie wydaje śmieszne odgłosy oraz gra wpadające w ucho melodyjki. Sprawia to, że uwaga malca jest cały czas skupiona na zabawce, przez co pochłania on więcej wiedzy. Co więcej, gdy maluszek traci zainteresowanie, diody na obudowie szybko przykują jego uwagę. Zauważ, że tablet posiada 3 poziomy nauki, więc szybko dostosujesz do wieku oraz umiejętności maluszka.

Zdaniem konsumentów, wybór tej zabawki to bardzo dobra decyzja, gdyż pozwoli ona na animowanie czasu dziecka, gdy rodzice są zajęci.

 

 

 

 

Smily Kosmos S1149/0948

 

Model Smily Kosmos S1149/0948 to bardzo dobry tablet dedykowany dla najmłodszych. Urządzenie przeznaczone jest do celów edukacyjnych, zatem uczy malca poprzez zabawę. Produkt dedykowany jest dla dzieci, które ukończyły już 4 rok życia.

Celem modelu jest zwiększenie wiedzy dziecka o astronomii. Dzieje się tak za sprawą wgranych aplikacji, które prezentują wiele ciekawostek historycznych z tej dziedziny. Dodatkowo, liczne gry nauczą malca podstawowych określeń astronomicznych, w tym nazw planet. Dużą zaletą jest możliwość sprawdzenia wiedzy poprzez uruchomienie testu. Zawiera on 40 pytań i szybko zweryfikuje to, czego pociecha się nauczyła. Na tablecie znajdziesz kilka kolorowych przycisków, które swoim designem nawiązują do tematyki kosmosu. Dodatkowo, zabawka ma duży ekran dopasowany do wzroku najmłodszych.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego modelu, aby zwiększyć wiedzę swojej pociechy na temat ciał niebieskich. Liczna grupa konsumentów zauważyła zwiększenie zainteresowania swojego malucha kosmosem, które potem przerodziło się w chęć samodzielnego obserwowania gwiazd.

 

 

 

 

Clementoni Sapientino 60080

 

Jeśli poszukujesz pomocy dydaktycznych, które pomogą Twojemu maluchowi w nauce, to warto zastanowić się nad zakupem Clementoni Sapientino 60080. Jest to prosty w użyciu tablet dla przedszkolaków, które mają więcej niż 3 lata.

Obudowa sprzętu jest bardzo trwała, dzięki temu nie zniszczy się przy lekkim uderzeniu. Poza tym model jest dotykowy i interaktywny, co na pewno wzbudzi zainteresowanie maluszka podczas zabawy. Produkt zawiera aż 20 kart, które poszerzą zakres słownictwa maluszka. Każda gra pełna jest kolorowych ilustracji, co sprawia, że dziecko znacznie szybciej nauczy się nazw kolorów, kształtów, zwierząt oraz liter i cyfr. Kilka kart zawiera podstawowe wyrażenia w języku angielskim. Sprawi to, że Twoja pociecha już od najmłodszych lat będzie miała pasję do tego języka.

Wielu rodziców, którzy zakupili prezentowaną zabawkę jest z niej bardzo zadowolona, gdyż pomaga animować czas malucha. Za sprawą kolorowych ilustracji uwaga pociechy jest cały czas skupiona na urządzeniu, a my w tym czasie możemy ugotować obiad czy posprzątać. Dlatego ten tablet edukacyjny dla dzieci w dobrej cenie, to sprzęt godny polecenia wszystkim opiekunom.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status