Najlepszy tablet dla dziecka 6 lata

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki tablet dla dziecka 6 lat wybrać?

 

Coraz częściej z okazji urodzin, maluchy dostają nowoczesne sprzęty, takie jak telefony, komputery czy tablety. Niestety niewielu dorosłych zdaje sobie sprawy, że urządzenia dla dzieci powinny mieć inne funkcje niż te dedykowane dla dorosłych. Pożądane są tu programy edukacyjne, które nauczą malca czytać, liczyć, a także przekażą mu podstawowe informacje z dziedziny geografii lub nawet angielskiego. Aby jednak wybrać dobry model, polecamy wcześniejsze przeczytanie naszego poradnika. Dowiesz się z niego, co powinno wyróżniać najlepszy tablet dla dziecka w wieku 6 lat w 2020 roku.

 

 

Najważniejszą rzeczą, jaką musi wyróżniać dobre urządzenie dla malców jest kontrola rodzicielska. Tablet dziecka nie ma bowiem służyć do przeglądania Internetu czy korzystania z mediów społecznościowych, a do nauki. Dobrej jakości produkty powinny mieć możliwość wyłączenia połączenia z siecią oraz przywrócenia jej tylko po wpisaniu hasła przez rodzica. Dzięki temu, będziemy mieć pełną kontrolę nad tym, co nasze dziecko robi w Internecie.

Wszystkie najlepsze tablety dla dzieci w wieku 6 lat są wyposażone w wiele programów edukacyjnych, do których zaliczamy rozpoznawanie kolorów, trenowanie zasad ortografii czy naukę liczenia. Warto, aby wgrane były również aplikacje do nauki geografii, przyrody oraz angielskiego. Spowodowane jest to tym, że wiedza pozyskana w czasie zabawy, zostaje z maluchem na dłużej.

Koniecznie zwróć również uwagę na wykonanie tabletu. Najważniejsze, aby urządzenie było nie tylko lekkie, ale i solidne. Niestety wielu maluszków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogie są takie sprzęty i niejednokrotnie wypadają im z ręki. Z tego powodu, polecamy zainwestowanie w model, którego obudowa została wzmocniona.

Na końcu chcielibyśmy polecić wybór urządzeń intuicyjnych o dużym ekranie. Na rynku dostępne są produkty, na których obudowie znajduje się wiele przycisków, aktywujących liczne funkcje. Niestety, obsługa takiego tabletu może być dla najmłodszych dość kłopotliwa. Dlatego warto postawić na prostą konstrukcję. Do tego, aby umożliwić maleństwu oglądanie bajek, warto zainwestować w model z dużym ekranem.

 

 

Tablety dla dzieci 6 lat – ranking

 

 

Smily Kosmos S1149/0948

 

W rozwijaniu zainteresowań naszego maluszka, potrzebne nam będą różne pomoce dydaktyczne. Ciekawym pomysłem jest tablet Smily Kosmos S1149/0948. Jest to prosta w obsłudze zabawka, która dedykowana jest do nauki. Produkt pozbawiony jest łączności Wi-Fi, dlatego możesz być spokojny, że Twoje dziecko nie korzysta bez Twojej wiedzy z Internetu. Urządzenie dedykowane jest dla wszystkich maluszków, które ukończyły 6 rok życia.

Ta interaktywna zabawka cechuje się nowoczesnym wyglądem i ma duży ekran. Pozwoli to dziecku na lepsze dostrzeganie różnic pomiędzy poszczególnymi elementami, które się wyświetlają. Tablet posiada dotykowy ekran, więc wybieranie poszczególnych opcji jest bardzo proste i wygodne. Co więcej, na obudowie znajdziesz kolorowe przyciski, których wygląd powiązany jest z tematyką kosmosu.

Głównym zadaniem urządzenia jest przekazanie wiedzy na temat astronomii. Prezentowany model posiada wgrane liczne aplikacje, dzięki którym maluch pozna wiele ciekawostek historycznych z tej dziedziny. Do tego nauczy się podstawowych określeń astronomicznych, takich jak nazwy planet. Tablet posiada również możliwość rozwiązania testu, który sprawdzi naszą wiedzą. Składa się on około 40 pytań. Urządzenie zasilane jest przy pomocy baterii typu AA. Z kolei wymiary produktu to: 30 cm x 25 cm x 5 cm.

Zdaniem wielu rodziców, prezentowany model pozwala na rozwinięcie zainteresowań malca. Jeśli odpowiednio wcześniej zachęcimy go do zdobywania wiedzy o kosmosie, może w przyszłości zapragnie obserwować gwiazdy przez teleskop. Co więcej, klienci zgodnie uznali, że ten tablet dla dzieci w wieku 6 lat w dobrej cenie, to model godny zakupu.

 

 

 

 

Clementoni Touch Pad 60080

 

Model Clementoni Touch Pad 60080 to bardzo ciekawy tablet edukacyjny dla najmłodszych. Urządzenie dedykowane jest dla maluchów, które ukończyły 6 rok życia, a ich rodzice chcą by ich dzieci poszerzyły swoje słownictwo. Sprzęt nie ma możliwości łączenia z Internetem, dlatego w czasie nauki, nasza pociecha nie będzie się rozpraszać.

Sprzęt posiada 20 kart, które łączą w sobie zabawę i naukę. Każda z nich posiada kolorowe ilustracje, które na pewno zwrócą uwagę najmłodszych. Jak twierdzą naukowcy, dzięki temu maluch rzadziej się rozprasza. Tematyka plansz jest bardzo zróżnicowana, co pozwoli dziecku szybciej poznać poszczególne samogłoski, cały alfabet, liczby, kształty, pokarmy oraz zwierzęta wraz z ich odgłosami. Co więcej w zestawie znajdziemy kilka kart, które przybliżą najmłodszym podstawowe wyrażenia w języku angielskim. Nauka w tym tablecie odbywa się poprzez obserwowanie wyrazów i ilustracji, a następnie słuchanie poprawnej wymowy. W ostatniej fazie, z mikrofonu usłyszymy nazwę konkretnego przedmiotu, a zadaniem dziecka jest jego poprawne wskazanie. Ponieważ nauka utrzymana jest w konwencji zabawy, dziecko czerpie z niej dużo większą satysfakcję.

Wymiary produktu to 31 cm x 25 cm x 4,5 cm, więc tablet bez problemu zmieści się w dziecięcym plecaku. Sprawia to, że maluch będzie mógł zabierać zabawkę na szkolne wycieczki lub rodzinne wakacje. Doceniło to wielu rodziców, którzy zostawiają malca wraz z tabletem, podczas gdy sami gotują obiad lub sprzątają.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status