Najlepszy spalinowy quad dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Spalinowy quad dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Spalinowy quad dla dzieci to pojazd, o którym marzą nie tylko chłopcy, ale też dziewczynki. Aby pociecha miała zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo jazdy musimy zdecydować się na zakup dobrej jakości pojazdu. Nie sugerujmy się tylko ceną, weźmy pod uwagę także opinie konsumentów. Przeczytaliśmy wiele recenzji wystawionych przez rodziców, z których to dowiedzieliśmy się, jakie modele są najlepsze. Polecanym quadem spalinowym dla dzieci jest Torino 50cc. Model wyposażono w wydajny, oszczędny silnik. Pojazd ma odpowiednio wyprofilowaną kierownicę z miękkimi uchwytami. Zastosowane w nim hamulce pozwalają szybko zareagować w razie pojawienia się jakiejkolwiek przeszkody na drodze. Design produktu jest prosty, a jednocześnie przyciąga uwagę. Drugie miejsce w rankingu zajął spalinowy quad dla dzieci 50 CC 2 SUW. Jest on dostępny w kilku kolorach. Pojazd wyposażono w silnik chłodzony powietrzem o mocy 5,5 KM. Quad jest przeznaczony dla użytkowników do 50 kg wagi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki spalinowy quad dla dzieci wybrać?

 

Wiele dzieci interesuje się motoryzacją. Wśród najczęściej kupowanych zabawek znajdują się samochody, rowery, ciężarówki itp. Z czasem maluchy chcą same zasiadać za kierownicą różnych pojazdów. Dużą popularnością cieszą się również quady. Są odpowiednie do jazdy po chodnikach, a także podwórkach. W naszym poradniku przedstawiamy najlepsze quady spalinowe dla dzieci, aby ułatwić wybór odpowiedniego modelu.

 

 

Aby legalnie poruszać się na quadzie, trzeba mieć ukończone 14 lat i posiadać prawo jazdy kategorii AM. Nie dotyczy to pojazdów nieco mniejszych, którymi dzieci poruszają się po terenach prywatnych.

Kupujący, którzy pomagali nam wybrać najlepszy quad spalinowy dla dzieci w 2020 roku kładli duży nacisk na bezpieczeństwo poruszania się sprzętem. Pojazd nie może być zbyt szybki. Optymalną pojemnością silnika dla użytkownika, który zaczyna naukę jazdy na quadzie to 50 ccm. W nieco starszym wieku dzieci mogą przejść na pojazdy o nieco większej pojemności – 100 ccm i 150 ccm. Ważny jest ogranicznik prędkości, który zazwyczaj jest śrubką przykręcaną przy manetce gazu. Czasem zdarzają się modele, które mogą być uruchamiane przez opiekuna, za pomocą specjalnego pilota.

Model musi być dopasowany wielkością do wzrostu dziecka, które będzie swobodnie balansować ciałem podczas zakrętów. Waga również ma znaczenie – im młodsze i lżejsze dziecko, tym całość powinna ważyć mniej. Ważna jest również skrzynia biegów – zwykle jest ona półautomatyczna. Pojazdy tego typu często mają czterosuwowy silnik. Napęd przenoszony jest za pomocą łańcucha, więc nie musisz obawiać się kosztownych i skomplikowanych napraw wraz z koniecznością konserwacji.

Decydując się na modele spalinowe wiedz, że rozwijają dość duże prędkości. Średnia moc wyrażana w jednostce koni mechanicznych wynosi około 10. Polecane są one więc nieco starszym dzieciom, które mają dość dobrą koordynację ruchową. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dziecka – poruszając się na quadzie powinny mieć ochraniacze oraz kask, który nieco zamortyzuje ewentualny upadek ograniczając przy tym jego przykre skutki.

 

 

Quady dla dzieci spalinowe – ranking

 

 

1. Mini Quad Torino 50cc 

 

Ciekawą propozycją jest Torino 50cc, czyli spalinowy quad dla dzieci o sporej mocy. Pojazd wyposażono w silnik o mocy 5,5 KM, który osiąga prędkość do 50 km/h. Przybliżone wymiary sprzętu są następujące: długość – 105 cm, wysokość – 65 cm i szerokość – 55 cm. Waga modelu wynosi ok. 35 kg. Jego maksymalne obciążenie to 60 kg.

Quad spalinowy ma rozruch ręczny poprzez linkę. Napęd łańcuchowy ma automatyczne sprzęgło. Pojazd wyposażono w hamulce przednie i tylne, które wyróżnia skuteczność działania. W zestawie znajdują się opony dętkowe. Spalanie wynosi ok. 3 l/100 km.

Pojazd jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, więc możemy zdecydować się na zakup sprzętu, który najbardziej podoba się naszemu dziecku. Wygodnym rozwiązaniem jest podpórka na stopy. Dobrze wyprofilowana kierownica pozwala na sprawne manewrowanie pojazdem. 

Skład spalinowy dla dzieci Torino 50cc ma moc równą 5,5 KM. Pojazd osiąga prędkość do 50 km/h.

Zalety
Tarczowe hamulce:

Model ma hamulce tarczowe z tyłu i z przodu, które skutecznie działają, a w związku z tym użytkownik może odpowiednio szybko zareagować. Obsługa hamulców odbywa się z poziomu kierownicy.

Silnik:

Prezentowany quad spalinowy ma 2-suwowy silnik chłodzony powietrzem. Nie nagrzewa się on zbyt szybko, dlatego nie ma obaw, że wskutek działania wysokiej temperatury dojdzie do jego uszkodzenia.

Maksymalne obciążenie:

Pojazd wytrzymuje obciążenie do 60 kg, więc mogą z niego korzystać nie tylko dzieci.

Podparcie na stopy:

Po bokach znajduje się podparcie pozwalające na wygodne ułożenie stóp. W efekcie nie ma problemu z tym, aby przyjąć stabilną pozycję i czuć się komfortowo.

Klasyczny design:

Na quadzie nie ma żadnych niepotrzebnych zdobień, dlatego też wygląda on elegancko i nie odróżnia się od modeli przeznaczonych dla dorosłych.

Wady
Głośna praca:

Generowany podczas jazdy Torino 50cc hałas może stać się uciążliwy.

 

 

 

 

2. Terenowy Mini Quad Spalinowy 50 CC 2 SUW

 

Terenowy mini quad spalinowy 50 CC 2 SUW jest przeznaczony już dla dziecka od 3 roku życia. Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów ze zrywką bezpieczeństwa, a jego dwusuwowy, jednocylindrowy silnik ma 50 cm3 pojemności i 5,5 KM mocy. Silnik jest chłodzony powietrzem.  Aby sprzęt uruchomić wystarczy pociągnąć za linkę z szarpakiem. Linkę zaopatrzono we wspomaganie odpalania, więc czynność ta powinna być łatwa nawet dla małego dziecka.

Na uwagę zasługuje wyposażenie pojazdu w alarm i piloty. Umożliwiają one na przykład na zdalne wyłączenie silnika z odległości 50 m od pojazdu. Wymiary quada kształtują się następująco: Długość 105 cm, wysokość 65 cm i szerokość 55 cm. Na tej wysokości również jest umieszczone siodełko. Waga użytkownika nie powinna przekroczyć 60 kg i może się on poruszać z regulowaną prędkością od 5 do 50 km/godz.

Quad jest zasilany mieszanką paliwową 1:25 i zużywa około 3 litrów paliwa na 100 km. Duże, 6 calowe koła zostały zaopatrzone w opony dętkowe i tarczowe hamulce. Terenowy mini quad spalinowy 50 CC 2 SUW jest chętnie wybierany dla dzieci w różnym wieku. 

Zalety
Dla użytkownika w różnym wieku:

Quad jest przeznaczony dla użytkowników z różnej grupy wiekowej. Producent podaje, że sprzęt może obsługiwać już użytkownik w wieku od 3 lat, a górną granicę określa kryterium wagowe.  Z quadu mogą korzystać osoby do 60 kg wagi. 

Automatyczna skrzynia biegów:

Skrzynia biegów zaopatrzona w automatyczny mechanizm ich zmiany sprawia, że nawet najmłodsi użytkownicy sprawnie pojazd obsługują.

Regulowana prędkość:

Sprzęt porusza się z regulowaną prędkością począwszy od 5 km/godz. do 50 km na godzinę. Dodatkowo jest możliwość zdalnego zatrzymania pojazdu z odległości 50 metrów. 

Zrywka bezpieczeństwa:

Zrywka bezpieczeństwa jest z jednej strony przyczepiona do pojazdu, z drugiej do odzieży kierowcy. W przypadku zerwania połączenia, które zdarza się w sytuacjach silnego szarpnięcia pojazdu, lub wypadnięcia z niego kierowcy, silnik quada automatycznie zgaśnie, a pojazd się zatrzyma.

Spalanie:

Pojazd jest napędzany mieszanką 1:25, której zużycie kształtuje się na poziomie 3 litrów na 100 kilometrów. To dobry wynik. 

Wady
Przeszacowany wiek użytkownika:

Producent podaje, że quad jest przeznaczony już dla użytkowników w wieku od 3 lat. Jednak użytkownicy są zdania, że dla tak młodych kierowców koła pojazdu powinny mieć wielkość 4 cali, a nie 6 jak w przedmiotowym sprzęcie.

 

 

 

 

3. Mini Quad Madox 50 CC Spalinowy 2 SUW

 

Dla dzieci o sportowym zacięciu polecamy mini quad Madox 50 CC spalinowy 2 SUW. Pojazd posiada wzmocnione zawieszenie i łańcuch oraz automatyczną skrzynię biegów. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 3 do 11 lat. Górną granicę użytkownika ogranicza też jego waga do 50 kg i wzrost 150 cm. Sportowego charakteru pojazdowi dodaje typowo sportowy tłumik i szersze rozstawienie kół.

Dwusuwowy silnik jest chłodzony powietrzem i posiada 1 cylinder. Uruchamia się go za pomocą linki – szarpaka wyposażonego we wspomaganie odpalania. Do uruchomienia pojazdu wymagane jest zasilenie go mieszanką paliwową o proporcji 1:25, której zużycie kształtuje się na poziomie 3 litrów na 100 kilometrów. Wymiary quada wynoszą 105 cm długość, 75 cm szerokość i 55 cm wysokość.

Na tej samej wysokości jest umieszczone siodełko pojazdu Jest ono dodatkowo zaopatrzone w amortyzatory i regulację wysokości. Kupujący w zestawie obok quada otrzymuje również zestaw narzędzi i mieszalnik do sporządzania mieszanki paliwowej. Załączona jest też instrukcja obsługi pojazdu.  Mini quad Madox 50 CC spalinowy 2 SUW o sportowym charakterze zainteresował już niejednego rodzica przyszłego mistrza Formuły 1.

Zalety
Sportowe cechy:

Sportowego charakteru pojazdowi dodaje typowy tłumik, a także wzmocniony łańcuch i zawieszenie, oraz nieco szerzej rozstawione koła pojazdu.

Łatwe odpalanie:

Dzięki starterowi – lince typu szarpak z nowej generacji wspomaganiem odpalania, nie ma problemów z uruchomieniem silnika, nawet jeśli robi to dziecko.

Hamulce:

Pojazd został wyposażony w skutecznie hamujące hamulce tarczowe. Ten typ hamulca jest montowany zarówno na przednich, jak i tylnych kołach.

Skrzynia biegów:

Automatyczna skrzynia biegów jest prosta w obsłudze i dzięki takiemu rozwiązaniu nawet małe dziecko szybko uczy się obsługi pojazdu. 

Wady
Głośna praca:

Silnik dwusuwowy, spalinowy podczas pracy generuje duży hałas. Mniejsze dzieci nie potrafią się przystosować do tak hałaśliwej zabawki.

Zapach mieszanki:

Podobnie wielu użytkownikom nie odpowiada stały zapach mieszanki paliwowej towarzyszący podczas zabawy. 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Repti 50cc

 

Spalinowy quad dla dzieci Repti 50cc jest dostępny w przystępnej cenie, co bez wątpienia zachęca do zakupu pojazdu. Zaletą jest to, że model występuje w kilku wersjach kolorystycznych, a w związku z tym pociecha ma szansę wybrać quad, który najbardziej przypadnie jej do gustu.

W przypadku tego typu pojazdów najważniejsze jest bezpieczeństwo młodego użytkownika. Sprzęt wyposażono w sprawnie działające hamulce, które obsługuje się z poziomu kierownicy. Siedzisko ma odpowiedni kształt, aby możliwe było przyjęcie wygodnej pozycji w trakcie jazdy. Na komfort mają też wpływ podpórki na stopy. Pojazd spala ok. 3 l paliwa na 100 km.

Silnik o mocy 4,5 KM jest wytrzymały i nie przegrzewa się, a to spory atut. Osoby, które zdecydowały się zainwestować w ten pojazd, przyznają, że bardzo podoba się on dzieciom i gwarantuje im niezapomnianą rozrywkę na świeżym powietrzu.

Repti 50cc to bardzo dobry quad spalinowy dla dzieci do 1100 zł. Moc sprzętu wynosi 4,5 KM. Maksymalna prędkość jazdy to 50 km/h.

Zalety
Wygodne siedzisko:

Quad ma wygodne siedzisko, co oznacza, że podczas jazdy dziecko nie będzie odczuwało żadnego dyskomfortu. Odległość siedziska od kierownicy jest odpowiednia.

Nienagrzewający się silnik:

Pojazd ma 2-suwowy silnik, który jest chłodzony powietrzem. Nie nagrzewa się on zbyt szybko, więc nawet długa jazda nie zwiększa zagrożenia związanego z awarią silnika.

Kierownica:

Repti 50cc ma dobrze skonstruowaną kierownicę, czego dowodem jest test spalinowych quadów dla dzieci. Wynika z niego, że prezentowany pojazd jest wygodny i łatwo się nim manewruje.

Hamulce:

Quad ma wytrzymałe hamulce, które pozwalają szybko zareagować w razie wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

Wady
Opony:

Dętkowe opony nie są tak odporne na przetarcia, jak można by tego wymagać.

 

 

Python 50cc

 

Polecamy Twoje uwadze spalinowy quad dla dzieci o wymiarach: długość – 105 cm, wysokość – 75 cm i szerokość – 62 cm. Sprzęt jest przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 50 kg, a wzrost wynosi do 150 cm. Pojazd jest polecany dzieciom w wieku od 3 do 11 lat.

Silnik spala ok. 3 l paliwa na 100 km. Prędkość jest regulowana w zakresie od 5 do 45 km/h. Moc silnika wynosi 5,5 KM. Jest on chłodzony powietrzem, co zabezpiecza przed zbyt intensywnym nagrzewaniem. Model ma sportową przekładnię i amortyzatory. Siedzisko jest dobrze wyprofilowane i odpowiednio miękkie.

Quad spalinowy wyposażono w linkę typu szarpak ze wspomaganiem opalania. Rodzicom podoba się to, że pojazd można kupić w różnych kolorach: niebieskim, czarnym, zielonym, pomarańczowym i czerwonym. Wybór jest naprawdę duży, co daje możliwość doboru prezentu w pełni odpowiadającego potrzebom pociechy.

Quad spalinowy dla dzieci Python 50cc ma biało-niebieski kolor. Moc pojazdu jest równa 5,5 KM. Model ma napęd łańcuchowy.

Zalety
Opony:

Pojazd ma solidne opony, które nie ścierają się zbyt szybko nawet przy intensywnej eksploatacji. Świadczy to o tym, że użyte do ich produkcji materiały są wytrzymałe.

Regulowana prędkość:

Quad dziecięcy osiąga prędkość od 5 do 45 km/h. Regulacja prędkości pozwala na dopasowanie sprzętu do wieku i umiejętności dziecka.

Przeznaczenie:

Pojazd jest wytrzymały, o czym świadczy to, że jego maksymalne obciążenie wynosi 50 kg. Sprzęt jest dostosowany do osób o wzroście do 150 cm, więc może z niego korzystać także starsze dzieci.

Wady
Podpórki na stopy:

Pewna grupa konsumentów przyznaje, że podpórki na stopy mogłyby być bardziej solidne.

 

 

Yamaha YFZ50

 

Model Yamaha YFZ50 to nie tylko atrakcyjny wizualnie pojazd, ale również sprzęt, dzięki któremu Twoje dziecko będzie mogło rozpocząć przygodę ze sportami motorowymi. Pojemność silnika wynosi 50 ccm, a jego moc to 1 KM.

Czterosuwowy silnik pozwala na płynną jazdę. Quad ma specjalny pas napędowy wprawiający całość w ruch. Półautomatyczna skrzynia biegów pozwala dzieciom na rozwój sprawności manualno–umysłowej, która wykształca się podczas synchronizowania wielu czynności jednocześnie. Pojazdem mogą poruszać się dzieci od 6 roku życia.

Rodzice za bardzo użyteczną funkcję uznają możliwość regulowania prędkości za pomocą śruby blokującej przepustnicę.  Można to zrobić również za pomocą elektronicznego limitera obrotów. Wygodnym rozwiązaniem, dla osoby prowadzącej, jest dźwignia hamulca umieszczona na kierownicy. Kupujący zdecydowanie polecają ten model również ze względu na solidne wykonanie.

 

 

ATV 125

 

Model ATV 125 to quad spalinowy dla dzieci w dobrej cenie. Jest to sprzęt z czterosuwowym silnikiem chłodzonym powietrzem. Napęd, za pomocą łańcucha 4 × 2, przenoszony jest na tylną oś przez automatyczną skrzynię biegów.

Sprzęt został wyposażony w starter elektryczny oraz oświetlenie, które znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy wieczorem. Na rozwijanie dość dużych prędkości pozwala 11 KM. Skrzynia biegów jest automatyczna – pojazd ma 1 bieg w przód i bieg wsteczny – to znacznie ułatwia prowadzenie pojazdu. Czarny kolor produktu powoduje, że nie widać na nim zabrudzeń.  

Konsumenci twierdzą, że model jest łatwy w przechowywaniu (jego wymiary to 135 cm x 80 cm x 90 cm), co jest ważne zwłaszcza w przypadku osób, które dysponują małym metrażem garażu lub szopy. Pojazdem nie można poruszać się po drogach publicznych. Model jest odpowiedni dla dzieci od około 9 roku życia.

 

 

ATV 125 8”

 

ATV 125 8” jest sprzętem wyposażonym w niezawodny, czterosuwowy silnik. Skrzynia biegów jest półautomatyczna. Za sprawą elektrycznego startera i oświetlenia pojazdem można poruszać się niezależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz pory roku.

Półautomatyczna skrzynia biegów ma 3 biegi w przód i jeden wstecz. Duże koła pozwalają na poruszanie się po wyłożonych kostką podwórkach, jak i na nieco bardziej wymagających terenach. Pojazd jest niemal identyczny, jak sprzęty, którymi poruszają się dorośli. Wymiary quada to 150 cm x 100 cm x 117 cm. Pojazd jest odpowiedni dla dzieci od około 9 roku życia.

Nabywcy sprzętu podkreślają solidność jego wykonania oraz pozytywne wrażenia dzieci podczas jazdy. Komfort dziecka zwiększają amortyzatory, które niwelują wstrząsy i drgania powstałe w trakcie jazdy, zwłaszcza po trudnym terenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status