Najlepszy helikopter zdalnie sterowany duży

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki helikopter zdalnie sterowany duży wybrać?

 

Zdalnie sterowany helikopter to doskonały prezent dla małego i dużego pasjonata lotnictwa. Daje mnóstwo radości i potrafi zająć na całe godziny, oczywiście pod warunkiem, że zainwestujemy w dobry produkt. Jak nie popełnić błędu w czasie zakupu i w rzeczywistości kupić najlepszy duży zdalnie sterowany helikopter w 2020 roku? O tym przeczytasz w naszym krótkim poradniku.

Wykonanie produktu to pierwsza kwestia, którą musimy przeanalizować. Duże urządzenia zwykle są masywniejsze i cięższe, dlatego stosuje się w nich mniej elementów stalowych. Dobrze jednak, żeby miały komponenty z aluminium, które wzmocnią bardziej podatne na uszkodzenia tworzywa sztuczne. Istotne jest, żeby wszystkie części był dobrze przymocowane, a podzespoły silnika jak najmniej awaryjne. To zapewni nam maksimum zadowolenia z zakupu.

Najlepsze duże zdalnie sterowane helikoptery muszą mieć pojemny akumulator zapewniający przynajmniej kilkanaście minut zabawy. W sklepach nie brakuje modeli, które latają przez maksymalnie 5 minut. Nie jest to jednak czas zadowalający, zwłaszcza gdy uwzględnimy, że takie sprzęty zwykle potrzebują kilku godzin na naładowanie. Ważny jest alarm słabej baterii, aby w momencie rozładowania, zabawka nie znajdowała się na dużej wysokości i daleko od nas. Niestety na skutek rozładowania baterii helikopter może spaść i się rozbić.

Sterowanie urządzeniem zwykle odbywa się za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania, ale znajdziemy też sprzęty, którymi można sterować z pozycji smartfona. Pierwszy typ jest łatwiejszy w obsłudze. Trzeba jedynie sprawdzić, na jaką odległość może odlecieć helikopter. Część sprzętów ma zasięg 100 m, inne nawet 400 m. Dobrze, aby produkt miał funkcję powrotu do domu. Po naciśnięciu konkretnego przycisku, zacznie powracać do miejsca, z którego startował. Jest to praktyczne, bo czasem zdarza się, że tracimy urządzenie z pola widzenia.

Nie każdy zdalnie sterowany model ma szeroki zakres ruchów. Niektóre sprzęty latają wyłącznie do góry, do dołu oraz do przodu i do tyłu. Jeśli chcemy robić akrobacje, powinniśmy zweryfikować, czy urządzenie potrafi skręcać. Poniżej prezentujemy zestawienie przedstawiające ciekawe propozycje dostępne na rynku.

 

 

Helikoptery zdalnie sterowane duże – Ranking

 

 

KDS 450 SV 3D 

 

Polecamy zakup KDS 450 SV 3D, czyli nowoczesnego helikoptera zdalnie sterowanego o dużych rozmiarach. Jest to sprzęt akrobacyjny, który posłuży Ci do wykonania efektownych figur na niebie. Jest to bardzo ciekawa propozycja, z której mogą korzystać zarówno amatorzy, jak również profesjonaliści. Waga produktu bez zasilania to 440 g, a z zasileniem – 760 g.

Możliwości lotne produktu są bardzo duże – model jest w stanie wykonać pełną akrobację 3D. Za sprawą większych gabarytów helikopter może latać przy lekkim wietrze. Do wykonania urządzenia użyto najwyższej jakości aluminium, które obrobiono skrawaniem.

Nadajnik znajdujący się w zestawie jest bardzo czuły – czas reakcji wynosi około 0,07 sekundy. Do Twojej dyspozycji jest aż 7 kanałów komunikacji. Helikopter sprzedawany jest w wytrzymałej walizce, która chroni go przed uszkodzeniem. Od razu po wyjęciu sprzęt jest gotowy do lotu. Napęd odznacza się cichą pracą, co na pewno spotka się z pozytywną reakcją użytkowników.

Cena sprzętu sięga niemal 1600 zł, jednak nie zniechęciło to konsumentów do inwestycji. Użytkownicy helikoptera podkreślają, że sterowanie przyrządem jest bardzo proste, więc czynność sprawia dużo frajdy. Sam helikopter został wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów, więc będziesz mógł się nim bawić przez długi czas. Wiele osób pochwaliło model za zwartą konstrukcją oraz elegancki design.

 

 

 

 

E-Sky Big Lama 

 

Model E-Sky Big Lama to duży helikopter zdalnie sterowany w dobrej cenie. Długość sprzętu to 51 cm, wysokość – 26 cm, a średnica głównego wirnika – 46 cm. Waga modelu to 4,1 kg. Urządzenie wyposażone jest w silnik szczotkowy oraz baterię 11.1 V Li-Po 800mAh. Przy zakupie otrzymasz nie tylko helikopter, ale też ładowarkę oraz panel do sterowania. Zasięg sygnału wynosi aż 400 m.

Od razu po zakupie model gotowy jest do lotu. Nie musisz więc programować jego pracy. Tym, co zwróciło uwagę konsumentów jest wytrzymała obudowa oraz realistyczny wygląd produktu. W tym helikopterze masz możliwość lotu w górę i dół, obrotów w prawo i lewo oraz przód i tył. Zmiana kierunku lotu na prawą lub lewą stronę nie wymaga obracania urządzenia. Czterokanałowa aparatura w paśmie 2,4 GHz zapewnia pełną kontrolę lotu. Producent dołożył wszelkich starań, by na kanale komunikacji nie było zakłóceń. Sterowanie jest płynne i bardzo proste. Helikopter jest nie tylko szybki, ale również zwrotny. Czas reakcji na manewr to około 0,07 sekundy.

Jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń na rynku. Jego popularność spowodowana jest realistycznym wyglądem i prostą obsługą. Dzięki temu z helikoptera korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

 

 


Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status