Najlepszy helikopter zdalnie sterowany akumulatorowy

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki helikopter zdalnie sterowany akumulatorowy wybrać?

 

Zdalnie sterowane helikoptery mogą być zarówno świetną zabawką dla najmłodszych, jak i doskonałą rozrywką dla dorosłych. Ich pilotowanie może dostarczyć ciekawych wrażeń i rozwijać zainteresowania, dlatego jest to chętnie kupowana zabawka na prezent. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie modele dostępne są na rynku, czym kierować się przy zakupie odpowiedniego sprzętu oraz jakie cechy charakterystyczne ma najlepszy zdalnie sterowany helikopter akumulatorowy w 2020 roku.

 

 

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje helikopterów-zabawek – na podczerwień i radiowe. Modele sterowane na podczerwień są łatwe w obsłudze i tańsze, jednak można ich używać wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Sygnał musi odbić się od ściany, aby trafić do odbiornika i umożliwić wykonywanie manewrów. Helikoptery sterowane radiowo są przeznaczone do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Fale radiowe mogą rozchodzić się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu z łatwością trafiają do odbiornika.

W przypadku zdalnie sterowanych zabawek ważna jest  ilość kanałów, które wykorzystuje pilot. Do sprawnego poruszania się wystarczą 3 kanały, które umożliwiają wznoszenie się, lądowanie oraz obracanie wokół własnej osi. Dodanie jeszcze jednego kanału sprawia, że maszyna może lecieć w bok bez konieczności obracania się przodem do kierunku lotu. W sprzedaży dostępne są również wersje 6-kanałowe, są to jednak modele profesjonalne przeznaczone dla doświadczonych użytkowników.

Przed zakupem warto sprawdzić wielkość i wagę helikoptera. Sprzęt powinien być odpowiednio wyważony i mieć solidny silnik, aby utrzymał się na silnym wietrze. Ponadto, im większy jest helikopter, tym jego lot jest stabilniejszy. Ważny jest również maksymalny czas lotu sprzętu, który określa, jak długo możemy go używać przed rozładowaniem się akumulatora. Warto nabyć model z wymienną baterią, którą możemy zastąpić tą rozładowaną bez przerywania zabawy.

Istotny jest także zasięg zabawki. Im jest większy, tym dostarcza lepszej rozrywki. Najlepsze zdalnie sterowane helikoptery akumulatorowe mają zasięg wynoszący około 100 metrów, ale w sprzedaży dostępne są również modele latające na odległość 50-60 metrów. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe opcje urządzeń, wśród których na uwagę zasługuje zamontowana kamera.

 

 

Helikoptery zdalnie sterowane akumulatorowe – Ranking  

 

 

Zoopa 150 Turbo ForceBack 

 

Jeśli szukasz zdalnie sterowanego helikoptera, który idealnie sprawdzi się na prezent zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników model Zoopa 150 Turbo ForceBack powinien Cię zainteresować.

Urządzenie jest bardzo wytrzymałe i posiada doskonałe właściwości lotu. Produkt zbudowany jest z wysokiej jakości aluminium, które zapewnia mu wytrzymałość. Sprzęt wyposażony jest w najnowszej generacji żyroskop, dzięki któremu jego lot jest stabilny. Ponadto, posiada możliwość włączenia funkcji Turbo, która sprawia, że helikopter lata sprawniej i szybciej.

Cechą charakterystyczną modelu Zoopa 150 Turbo ForceBack jest wbudowana lampka LED, dzięki której helikoptera można używać także w ciemności.

Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy akumulator 3,7 V, pilot zdalnego sterowania oraz instrukcję obsługi. Osoby, który zakupiły helikopter twierdzą, że dostarcza on świetnej rozrywki dzieciom i dorosłym. Wśród jego zalet najczęściej wymieniają trwałość i prostotę obsługi.

 

 

 

 

Syma S107G 

 

Model Syma S107G to zdalnie sterowany helikopter akumulatorowy w dobrej cenie, który cechuje się łatwością użytkowania oraz stabilnością lotu.

Jest to urządzenie wykonane z metalu posiadające wbudowany system żyroskopowy, dzięki któremu stabilnie utrzymuje się w powietrzu. Radiowy sposób sterowania sprawia, że jest to model przeznaczony do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Helikopter posiada aż trzy silniczki umożliwiające wykonywanie manewrów w dowolnym kierunku. Jest on w stanie wznieść się na wysokość do 10 metrów i zapewnia około 10 minut zabawy na jednym ładowaniu baterii. Wymiary zabawki to 22 cm x 9,8 cm x 3,8 cm.

Wraz z helikopterem w zestawie otrzymujemy kabel USB, zapasowe śmigła oraz instrukcję obsługi. Opinie użytkowników na temat modelu Syma S107G są pozytywne. Konsumenci doceniają urządzenie za dobry stosunek jakości do ceny. Twierdzą oni, że zabawka doskonale sprawdza się w bezwietrznych warunkach.

 

 

 

 

Silverlit IR Hover Dragon 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Silverlit IR Hover Dragon. Jest to akumulatorowy helikopter zdalnie sterowany przy pomocy podczerwieni, który przeznaczony jest dla początkujących użytkowników.

Urządzenie wyposażone jest w 3 kanały, dzięki którym może wznosić się, lądować oraz obracać się wokół własnej osi. Posiada ono czujnik wykrywania przeszkód oraz funkcję automatycznego wykrywania przeszkód. Opcje te sprawiają, że jego obsługa jest bardzo prosta, a sterowanie przyjemne.

Dzięki wbudowanemu żyroskopowi możemy precyzyjnie regulować prędkość oraz stabilność lotu helikoptera. Zasięg sprzętu sięga 10 metrów. Urządzenie jest w stanie latać nieprzerwanie przez 10 minut na jednym ładowaniu baterii.

Warto zwrócić uwagę również na pozytywne komentarze użytkowników modelu Silverlit IR Hover Dragon, które pojawiają się w Internecie. Konsumenci twierdzą, że helikopter ma nowoczesny wygląd, łatwo i wygodnie się nim steruje i jest wytrzymały.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status