Najlepszy helikopter zdalnie sterowane z kamerą

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki helikopter zdalnie sterowany z kamerą wybrać?

 

Chcesz kupić dron, jednak masz ochotę na coś oryginalnego? Zastanów się, czy nie warto byłoby zainwestować w helikopter, który posiada niemal te same możliwości, a na pewno jest czymś, co zachwyci nie tylko Ciebie, ale też Twoje dziecko. Kupując helikopter łatwo możesz zachęcić malucha do podniebnych eksploracji, tworzenia filmów i robienia niesamowitych zdjęć. Takie urządzenie może obudzić w użytkownikach pasje, o których nie mieli pojęcia.

 

 

W dzisiejszych czasach tworzenie filmów z tak zwanego „lotu ptaka” jest jednym z najbardziej popularnych sposobów kręcenia ujęć, i zdobywa coraz większe rzesze fanów. Nie mówiąc już o praktycznych właściwościach takiego sprzętu. Umożliwia on na przykład podgląd obrazu i obserwację w trudnodostępnych miejscach. Wybierając odpowiedni model powinniśmy wziąć pod uwagę kilka, bardzo ważnych elementów, jak na przykład to, w jaki sposób sterowany jest śmigłowiec. Czy dodany do niego pilot jest intuicyjny i trwały. Dobrze dobrany element pozwoli nam łatwo obsługiwać helikopter i nie ulegnie zniszczeniu na skutek upadku.

Następną kwestią jest samo wykonanie urządzenia – najlepszy helikopter zdalnie sterowany z kamerą w 2020 roku jest zrobiony z solidnych  materiałów. Pamiętaj, że podczas lotu śmigłowiec będzie wykonywał Twoje polecenia i może być narażony na kolizję np. z drzewem czy też upadki. Większość produktów wykonuje się z tworzyw sztucznych, ale część modeli wzmacnia się np. stalą czy aluminium. Kluczowy jest także odpowiedni zasięg, jaki urządzenie posiada, a także dystans, jaki może pokonać oraz wysokość, na jaką może się wznieść. Oczywiście, te trzy elementy są w dużej mierze zależne od tego, jakie będą akurat panujące warunki atmosferyczne, ale w zasadzie rzadko kiedy helikoptery czy drony puszczane są w czasie ulew czy silnych wiatrów. No i na koniec trzeba też sprawdzić, jak maszyna jest zasilana i jak długo może działać na jednym ładowaniu czy bez zmian baterii. W zależności od modelu może być to kilka lub nawet kilkanaście minut.

W przypadku modeli z kamerą należy sprawdzić kwestie związane z jakością nagrywania – jaka jest rozdzielczość sprzętu, czy posiada on wbudowaną kartę pamięci i odpowiedni system stabilizacji lotu. Wiesz już, co wyróżnia najlepsze helikoptery zdalnie sterowane z kamerą, pora więc na ranking.

 

 

Helikoptery zdalnie sterowane z kamerą – ranking

 

 

SILVERIT Spy Cam II

 

Trwały i porządnie wykonany model SILVERLIT Spy Cam II nadaje się do użytku nie tylko na powietrzu, ale i w domu. Jest to drobne urządzenie (jego długość to 20 cm), które bez wątpienia zapewni naszym pociechom doskonałą zabawę. Sprzęt został zbudowany z porządnych i bezpiecznych materiałów.

Model wyposażony został w system stabilizacji i pozycjonowania GYRO, który jest świetnym dodatkiem do takiego urządzenia. Dzięki niemu możemy na przykład sprawić, że helikopter zawiśnie w jednym miejscu, a my w tym czasie będziemy mogli swobodnie skupić się na pozycjonowaniu kamery.

Samo sterowanie urządzeniem również jest proste. Dołączony do  zestawu pilot (działa na podczerwień o częstotliwości 2,4 GHz) jest intuicyjny i wyposażony w dwa joysticki, które ułatwiają sterowanie.

Zamontowana w śmigłowcu szerokokątna kamera pozwala na robienie zdjęć oraz filmów w trakcie lotu, więc nie trzeba zatrzymywać helikoptera w każdym momencie, w którym chcemy coś uwiecznić. Maszyna zaopatrzona jest przez producentów w pamięć o pojemności 128 MB (co daje na przykład możliwość nagrania jednego filmu o długości maksymalnie jednej minuty), ale możemy ją rozbudować o kartę microSD o dowolnej pojemności. Zdjęcia możemy przesłać na komputer za pomocą łącza USB.

Użytkownicy są zadowoleni z produktu, który wyposażono w lekką baterię litowo-polimerową (można ją ładować zarówno przez bezpośrednie podłączenie do gniazdka, ale również przez kabel USB). Uważają, że sprzęt jest niezawodny i robi całkiem ładne zdjęcia.

 

 

 

 

Acme Zoopa 300 Movie

 

Acme Zoopa to dość spory model helikoptera – jego wymiary to 37 cm x 7,2 cm x 19 cm, a waga to zaledwie 200 g, co daje nam wyjątkowo lekkie urządzenie. Jeśli jednak martwisz się, czy sprzęt nadaje się do użytkowania na zewnątrz, możesz być spokojny. Jego budowa i wyposażenie zapewnia nam całkowitą kontrolę nad położeniem oraz torem lotu, bez obawy o zbyt mocne zboczenie z pożądanego kursu.

Ten zdalnie sterowany helikopter z kamerą w dobrej cenie jest wyposażony w zintegrowany system żyroskopowy, który automatycznie koryguje wszelkie odchyły rotacyjne, co umożliwia jego zawiśnięcie w powietrzu, w czym pomagają również specjalnie zaprojektowane, dwa śmigła umieszczone jedno nad drugim. Jeżeli chodzi o sam tor lotu, helikopter ma wbudowany specjalny 3-kanałowy system, który pozwala na jego opadanie, wznoszenie oraz obrót wokół własnej osi.

Zoopa 300 to jeden z tych modeli, którymi sterujemy nie za pomocą pilota, a dzięki dedykowanemu sterownikowi dla urządzeń mobilnych, wykorzystującemu pasmo 2,4 GHz.  Maksymalny zasięg lotu urządzenia to 60 metrów. Sprzęt zasilany jest dedykowanym akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 1000 mAh, co wystarcza na maksymalnie 7 minut lotu. Dodatkowym atutem produktu jest design – model zaprojektowany został z pewnym wyczuciem stylu i elegancji, który na pewno zwrócić naszą uwagę. Konsumenci twierdzą, że helikopter mimo słabej baterii jest dość mocny, do tego łatwo się nim manewruje.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status