Najlepszy domek dla dzieci ze zjeżdżalnią

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaki domek dla dzieci ze zjeżdżalnią wybrać?

 

Domki dla dzieci to popularne zabawki ogrodowe, które na dobre zagościły na działkach i przydomowych trawnikach. Jeśli również zastanawiasz się nad zakupem tego modnego, ogrodowego wyposażenia, postaramy się wskazać najlepsze domki dla dzieci ze zjeżdżalnią, abyś mógł wybrać model odpowiedni dla Twoich dzieci.

Dużą popularnością cieszą się domki modułowe, które można dowolnie zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb naszej pociechy. Na przykład można dokładać lub pozbywać się określonych elementów tworząc w ten sposób idealne miejsce do zabawy dla młodszych, a potem starszych dzieci. Częstym wyborem zakupowym są również domki na słupach mające imitować te na drzewie. Ze względu na to, że od ziemi domek dzieli spora odległość ma specjalną drabinkę umożliwiającą dzieciom dostanie się do środka. Powierzchnię znajdującą się pod domkiem, można dowolnie zagospodarować – np. posadzić tam jakieś rośliny, które lubią mało słońca.

Co do materiałów wykonania domków – najczęściej są to plastik i drewno. Jeśli zdecydujemy się na drugi z wymienionych surowców, zabawka będzie prezentowała się klasycznie i estetycznie. Pomimo dużych rozmiarów, domki pozostają stabilne. Minusem drewna jest konieczność jego impregnowania oraz zagrożenie, że z czasem pojawią się drzazgi. Plastikowe domki są bardzo atrakcyjne wizualnie. Będą one stabilne pod warunkiem, że plastik, z którego zostały wykonane to wysokiej jakości tworzywo. Takie zabawki nie wymagają konserwacji – wystarczy od czasu do czasu je czyścić. Niestety, mają one również wady. Jedną z nich jest to, że bardzo szybko rozgrzewają się od słońca.

Konsumenci, wybierając najlepszy domek dla dzieci ze zjeżdżalnią w 2020 roku, brali pod uwagę wielkość konstrukcji. Jeśli chodzi o te przeznaczone dla dzieci do 3 lat, będą one miały wymiary około 100 cm x 100 cm x 100 cm. Jeśli chodzi o domki dla starszych dzieci, wymiary domków wynoszą około 150 cm x 150 cm x 150 cm. Pamiętajmy, że budowla musi być przede wszystkim bezpieczna dla dzieci i spełniać pewne normy bezpieczeństwa. Sprawdźmy, czy nigdzie nie ma wystających elementów, pęknięć czy krawędzi, które mogłyby wyrządzić krzywdę dziecku. Ustawmy domek w miejscu, które będzie widoczne dla nas np. z okna czy tarasu. Dobrze doglądać dzieci podczas zabawy.

 

 

Domki dla dzieci ze zjeżdżalnią – ranking

 

 

Smoby 810601 

 

Smoby 810601 to domek dla dzieci ze zjeżdżalnią w dobrej cenie, który spodoba się młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Do zestawu dołączona jest również huśtawka, która pozwala się bawić kilkorgu dzieciom.

Konstrukcja produktu została wykonana z tworzywa odpornego na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV, dzięki czemu domek może stać na dworze zarówno podczas opadów deszczu, jak i upałów. Podłoga znajduje się około 50 cm nad ziemią. Przestrzeń pod nią można więc zagospodarować, jako np. schowek na zabawki do piaskownicy. Wymiary produktu to 220 cm x 160 cm x 163 cm.

Chociaż domek jest odpowiedni dla dzieci już od 2 r. ż., w opinii konsumentów mogą się w nim bawić również maluchy o kilka lat starsze. Całość prezentuje się bardzo estetycznie. Dobrej jakości tworzywo nie blaknie pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce.

 

 

 

 

Kettler S01013-0000

 

Domek dla starszych dzieci, który spełnia wymogi bezpieczeństwa, jak również jest bardzo atrakcyjny dla naszych pociech, to Kettler S01013 – 0000. To model bardzo wytrzymały i z pewnością posłuży kilka lat będąc źródłem rozrywki dla Twoich pociech. Domek to typ modułowy – można do niego dołączyć np. huśtawkę.

Dach domku został wykonany z wytrzymałej plecionki, która jest odporna nawet na intensywne opady deszczu. Wieża z wysokiej jakości tworzywa sztucznego również jest odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Konstrukcja może więc stać na zewnątrz nawet cały rok bez utraty jakości. Domek stoi stabilnie, ponieważ zamocowany jest na 4 kotwach do zabetonowania w podłożu.

Rodzice twierdzą, że to jeden z najbezpieczniejszych domków dla dzieci dostępnych na rynku. Ma uchwyty przy schodach i wejściu na zjeżdżalnię. Szerokie stopnie umożliwiają dzieciom łatwe schodzenie i wchodzenie. Również średnica szczebelków jest optymalna i bezpieczna dla stóp dziecka.

 

 

 

 

Wickey Smart Explore 

 

Wickey Smart Explore to przydomowy plac zabaw. Wykonany jest on z litego drewna, które jest impregnowane ciśnieniowo. Całość została poddana kontroli jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu dzieci powyżej 3 r. ż. znajdą tam mnóstwo rozrywki na długie godziny.

Konstrukcję zabawki można rozstawiać na różne sposoby. Wysokość podestu ma 150 cm, co pozwala dziecku na przebywanie na bezpiecznej wysokości. Słupki o grubości 7 cm x 7 cm są bardzo wytrzymałe, więc wytrzymają nawet intensywną zabawę. Belka huśtawki 9 cm x 9 cm będzie odpowiednia również dla starszych dzieci. Huśtawka jest zamocowana na hakach z łożyskiem, które pozwalają na bezpieczną zabawę.

Zarówno osoby prywatne, jak i instytucje chętnie decydują się na zakup tego wielofunkcyjnego centrum zabawowego. Drabinki, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnia, domek i huśtawki tworzą miejsce, gdzie zarówno małe dzieci, jak i te nieco starsze znajdą coś dla siebie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status