Najlepszy chodzik pchacz drewniany

Ostatnio aktualizowane: 18.12.18

 

Jaki chodzik pchacz drewniany wybrać?

 

W przypadku niektórych dzieci postawienie pierwszego kroku zajmuje trochę czasu. Wiele maluchów boi się upadku, dlatego ucząc się chodzenia bobasy stoją jedynie przy kanapie. W takiej sytuacji, sporo rodziców decyduje się na zakup chodzika, który asekuruje malucha i pozwala mu zobaczyć więcej świata. Niestety, wybranie dobrej jakości sprzętu nie należy do najprostszych czynności, gdyż na rynku możemy znaleźć wiele modeli o wątpliwej jakości. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podejmując decyzję. Dodatkowo, pokażemy Ci, jakie cechy powinny mieć najlepsze chodziki pchacze drewniane.

Podczas zakupu takiego typu sprzętu, ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo naszej pociechy. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinieneś upewnić się, że interesujący Cię model posiada wszystkie niezbędne atesty, a materiał, z którego został wykonany nie zagraża zdrowiu malucha. Wiele malców lubi gryźć i ślinić różne przedmioty i jako rodzic powinieneś upewnić się, że jeśli Twoja pociecha weźmie do buzi fragment chodzika, nic jej się nie stanie. Równocześnie, koniecznie sprawdź czy model, który chcesz kupić jest stabilny. Warto upewnić się, czy nie posiada niewielkich, łatwych do oderwania, elementów, które maluch może połknąć. Najlepszy chodzik pchacz drewniany w 2018 roku powinien posiadać certyfikat wydany przez Instytut Matki i Dziecka.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić szczególną uwagę jest obecność blokady kół. W pierwszych dniach użytkowania zabawki, dziecko będzie jeszcze niepewne, dlatego ważne jest by pojazd nie odjeżdżał. Bowiem, może to zakończyć się upadkiem Twojej pociechy i jej zniechęceniem się do próbowania.

Następnym, istotnym czynnikiem jest waga interesującego Cię produktu. Pojazd nie powinien być zbyt lekki, gdyż nie będzie on wtedy w stanie utrzymać ciężaru Twojego malucha i zapewnić mu koniecznej stabilizacji. Z drugiej strony, dziecko nie będzie w stanie pchać ciężkiego przedmiotu. Powinieneś zadbać o to, aby malec był w stanie napędzać chodzik przy pomocy tylko swojej siły, bez pomocy dorosłego.

Kupując taki sprzęt, nie zapomnij o dopasowaniu wielkości chodzika do wzrostu dziecka. Spowodowane jest to tym, że na obudowie znajduje się specjalna poręcz, na której powinny znaleźć się dłonie Twojej pociechy, aby mogła ona swobodnie prowadzić pojazd.

 

 

Chodziki pchacz drewniane – Ranking

 

 

Janod Piesek Jnd05995

 

Wiele badań pokazuje, że tradycyjne chodziki mogą powodować poważne wady miednicy. Z tego powodu, lekarze doradzają inwestowanie w sprzęty typu pchacz, które zapewniają większą swobodę postawy. Jednym z najczęściej polecanych modeli jest Janod Piesek Jnd05995. Sprzęt ten, ze względu na swoją wysokość, dedykowany jest dla rocznego malca.

Dużą zaletą zabawki jest jej drewniana konstrukcja, która cechuje się niewielką wagą, a jednoczenie dużą stabilnością. Jak wiadomo, nawet jeśli malec jest w stanie wykonać kilka kroków samodzielnie, to czasem brak mu pewności. Prezentowany produkt jest bardzo trwały i bez problemu utrzyma ciężar Twojego dziecka. Dodatkowo, kółka zostały wykończone wysokiej jakości gumą, co zwiększa stabilność zabawki. Co więcej, takie rozwiązanie chroni również Twoje podłogi.

Atutem modelu jest jego praktyczność, gdyż może posłużyć malcom do wywożenia i przemieszczania ulubionych zabawek. Poza tym w czasie jazdy chodzik dzwoni metalowym dzwonkiem, co dodatkowo motywuje malca do stawiania kroków.

Chodzik cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród konsumentów, czego dowodem są recenzje zadowolonych konsumentów. Rodzice pochwalili sprzęt za jego elegancki wygląd i kolorowy design.

 

 

 

 

Plan Toys Van Plto-5184

 

Model Plan Toys Van Plto-5184 to elegancki chodzik pchacz drewniany w dobrej cenie, który kształtem przypomina samochód. Co na pewno przypadnie do gustu małym dzieciom i zmotywuje je do codziennego treningu chodzenia. Zabawka przewidziana jest dla malców, którzy ukończyli 10 miesiąc życia.

Dużym atutem tego sprzętu jest jego stabilna konstrukcja, która będzie w stanie utrzymać wagę dziecka w czasie podnoszenia się. Wysokiej jakości drewno oferuje dobre wsparcie podczas pierwszych kroków. Co więcej, maluch będzie w stanie zapakować swoje ulubione zabawki do pojazdu. Zdecydowanie ułatwi to utrzymanie porządku w pokoju.  Wymiary chodzika to: 21 cm x 30 cm x 46,5 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego produktu ze względu na prosty, ale estetyczny design oraz niską cenę. Zaletą chodzików wykonanych z drewna jest ich niezbyt duża waga, zatem każdy malec będzie w stanie samodzielnie pchać pojazd. Pomoże mu to usprawnić swoją równowagę oraz koordynację.

 

 

 

 

Janod J05379

 

Kupując chodzik dla naszej pociechy warto zainwestować w produkt, który pozwoli nam zabawić malca w czasie, gdy nie ćwiczy on kroków. Takim modelem będzie Janod J05379, czyli wysokiej jakości, bardzo wytrzymały pojazd drewniany, który w zestawie posiada 30 klocków. Pomogą one malcowi z nauką cyfr, liter i kolorów. Przy ich pomocy, Twoja pociecha będzie mogła tworzyć wysokie konstrukcje lub układać nowo poznane słowa. Z przodu wózka znajduje się liczydło, co pomoże malcowi w dokonaniu prostych obliczeń.

Dużą zaletą produktu jest jego solidne wykonanie, które dobrze asekuruje malca podczas stawiania pierwszych kroków. Równe rozłożenie ciężaru na modelu gwarantuje, że pojazd nie wywróci się. Wysokość sprzętu dostosowana jest do rocznego dziecka. Wymiary zabawki to: 43,5 cm x 35 cm x 41 cm.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Rodzice docenili proste wykonanie chodzika, które nie rozprasza malca podczas stawiania pierwszych kroków. Dodatkowo, brak niewielkich elementów, które maluchy mogłyby zjeść, zwiększa ich bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...