Najlepszy basen ze zjeżdżalnią dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 28.03.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki basen ze zjeżdżalnią dla dzieci wybrać?

 

Większość dzieci uwielbia kąpiele, zwłaszcza te na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu w upalne dni, jest przesiadywanie i zabawa w basenie ogrodowym. Rozważając zakup dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę na modele ze zjeżdżalnią. Jeśli zastanawiasz się, który z nich byłby najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka, weź pod uwagę cechy, które zamieściliśmy w naszym poradniku zakupowym.

Baseny ogrodowe możemy podzielić na:

dmuchane – przeznaczone dla najmłodszych dzieci około 2 – 3 roku życia. Są to najtańsze baseny i niestety najmniej trwałe, bo mogą zostać przebite. Są one bardzo kolorowe i podobają się najmłodszym. Często w zestawach znajdują się dodatkowe akcesoria, takie jak zjeżdżalnie czy dmuchane zabawki. Ich dużym plusem jest to, że można je zabrać ze sobą np. na weekendowy wyjazd na działkę.

rozporowe – modele nieco większe od dmuchanych, są również znacznie trwalsze. Podczas napełniania wodą ich ścianki rozpierają się i woda utrzymuje je w pożądanym kształcie. To produkty przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dużą zaletą rozporowych modeli jest to, że mogą zmieścić kilka osób, również dorosłych.

stelażowe – są one najtrwalsze i odporne na warunki atmosferyczne. Ich solidna konstrukcja po rozłożeniu wytrzymuje cały sezon w nienaruszonym stanie. Może z nich korzystać cała rodzina.

Najlepsze baseny ze zjeżdżalnią dla dzieci to takie, które wykonane są z trwałego materiału. Modele dmuchane produkuje się z gumowych tworzyw. Rozporowe natomiast z miękkich materiałów, typu PVC. Typy stelażowe są solidnymi konstrukcjami głównie z włókien polipropylenowych, a stelaż jest zwykle zrobiony z metalu.  Dobrze wiedzieć, jak duża ma być zabawka. Wymiar podawany przy okrągłych basenach to jego średnica w punkcie, gdzie jest on najszerszy. W produktach prostokątnych i kwadratowych podaje się ich długość i szerokość. Dobierajmy wielkość do wieku dziecka oraz do ilości osób, która będzie z basenu korzystać. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – dziecko nie może kąpać się bez nadzoru osób dorosłych. Trzeba też zadbać o to, żeby maluch nie mógł samodzielnie i bez naszej wiedzy wejść do wody. Najlepszy basen ze zjeżdżalnią dla dzieci w 2020 roku to taki, który sprawia maksimum radości jego użytkownikom, z zasadą zachowania maksimum bezpieczeństwa.

 

 

Baseny ze zjeżdżalnią dla dzieci – ranking

 

 

Bestway 53055

 

Model Bestway 53055 to prawdziwe centrum wodnej rozrywki dla najmłodszych. Zestaw zawiera aż 11 elementów: zjeżdżalnie, 6 piłek, 2 ringi, domek, kwiatek i basen. To winylowa zabawka, która znacznie uprzyjemnia maluchom zabawę w ogrodzie podczas letnich upałów. Basen mieści aż 144 l wody, śmiało więc może w nim bawić się kilkoro dzieci.

Produkt ma zawory bezpieczeństwa, dzięki którym nie ucieka z niego powietrze. Są one bardzo solidne – ani pod wpływem temperatury, ani promieni UV nie rozszczelniają się. Winyl, z którego został wykonany basen był uprzednio testowany, aby spełniać wymogi bezpieczeństwa i w żaden sposób nie szkodzić małym użytkownikom. Natrysk podłączany jest do węża ogrodowego, dzięki czemu jego podłączenie jest bardzo proste.

Wymieniając zalety tej ogrodowej zabawki kupujący często wspominali o tym, że basen jest bardzo uniwersalny – zjeżdżalnię można w każdej chwili odłączyć od zestawu, przez co dziecko, nawet gdy będzie nieco starsze, będzie mogło korzystać z zabawki.

 

 

 

 

Intex 57135 

 

Intex 57135 to prawdziwy dmuchany plac zabaw dla dzieci. Zabawka gwarantuje wielogodzinne pluskanie się w wodzie, zjeżdżanie ze zjeżdżalni w towarzystwie sympatycznych dmuchanych dinozaurów.

Decydując się na ten zestawu nabywamy dmuchaną zjeżdżalnię, miękkie lądowisko, fontannę, dmuchane dinozaury, piłki i ringi ( aż 6 szt.). Moc atrakcji gwarantowana. Wymiary basenu to 333 cm x 229 cm x 112 cm. Może z niego korzystać więcej niż 2 dzieci. Całość zabawki została wykonana z PVC. Produkt jest atestowany i bez obaw mogą z niego korzystać dzieci od 3 r. ż. Poziom wody w basenie sięga 15 cm. To niewiele, ale pamiętajmy o nadzorze całej zabawy.

Opinie kupujących na temat produktu są bardzo pozytywne. Duża pojemność basenu (280 l) oraz wielość rozrywki, jaką dostarcza sprawia, że jest to doskonały wybór dla osób, poszukujących basenu, z którego ma korzystać kilkoro dzieci.

 

 

 

 

Banzai 20902 

 

Dla miłośników zwierząt i wodnych zabaw interesujący zapewne wyda się basen Banzai 20902. To basen ze zjeżdżalnią o wymiarach 250 cm x 140 cm, który spodoba się małym i nieco starszym dzieciom.

Basen przeznaczony jest dla maluchów od 3 r. ż. Jest on bardzo kolorowy i dostarczy z pewnością mnóstwa rozrywki w czasie letnich, gorących dni. Produkt jest wytrzymały i ma wszystkie atesty bezpieczeństwa pozwalające na bezpieczne korzystanie z niego.

Banzai 20902 to basen ze zjeżdżalnią dla dzieci w dobrej cenie, który można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Konsumenci wśród jego zalet wymieniają między innymi to, że można go szybko napompować i korzystać z ogromu rozrywki i chłodu, jaki dostarcza. Solidny zawór zabezpiecza powietrze przez zbyt szybkim ulatnianiem się z wnętrza. Produkt to dobry pomysł na prezent dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z wodnymi zabawami.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status