Najlepsza zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaką zjeżdżalnię ogrodową dla dzieci wybrać?

 

Zjeżdżalnia jest dla każdego dziecka niewątpliwą atrakcją. Jest ona nieodłącznym elementem każdego placu zabaw. Najmłodsze dzieci także chętnie z niej korzystają. Dlatego warto pomyśleć o uatrakcyjnieniu  domowego ogrodu i urządzić swoim dzieciom mini plac zabaw. W zaciszu domowym łatwiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo, niż na placu zabaw oblężonym przez dzieci w różnym wieku. Można też zadbać o higienę sprzętów ustawionych w prywatnym ogrodzie.  

 

 

Producenci oferują duży wybór zjeżdżalni ogrodowych. Najlepsze zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci wykonane są z plastiku. Są one najbezpieczniejsze dla najmłodszych. Oczywiście, muszą one posiadać certyfikaty i atesty potwierdzające zachowanie norm bezpieczeństwa. Należy też dobrze obejrzeć konstrukcję pod kątem ewentualnych pęknięć, zwłaszcza jeżeli nie jest to już fabrycznie nowa zjeżdżalnia. Takie uszkodzenia wykluczają jej użytkowanie. Zjeżdżalnie wykonane z tworzywa  są lekkie, kolorowe, łatwo je złożyć, przenieść z miejsca na miejsce i zdemontować na zimę. Ich zaletą jest zwykle niewygórowana cena.

Do ustawienia ślizgawki trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Najlepiej, jeśli jest lekko zacienione, z dala od przedmiotów, o które dziecko, w wirze zabawy, mogłoby się uderzyć. Podłoże musi być równe, aby mieć pewność, że sprzęt stoi stabilnie, powinno jednak zapewnić „miękkie lądowanie” w razie upadku. Najlepsza zjeżdżalnia ogrodowa w 2020 roku powinna zapewnić dzieciom radość, a rodzicom dawać poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci – ranking

 

 

Smoby Funny XL 

 

Propozycją francuskiego producenta Smoby jest zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci Smoby Funny XL Tobogan. Jest to sprzęt przewidziany dla dzieci od drugiego roku życia. Ślizgawka wykonana jest z trwałego tworzywa zabezpieczonego powłoką z filtrem UV, dzięki czemu jej kolory nie płowieją nawet po kilku sezonach użytkowania. Jest to bezpieczna i ergonomiczna konstrukcja z poręczami na szczycie ułatwiającymi dziecku zachować równowagę. Jej podstawa jest szeroka, co zapewnia stabilność.

Trzy schodki pokryte są materiałem antypoślizgowym.  Ślizg z falą ma długość 200 cm. Jego boki są podniesione i zaokrąglone, co jest dodatkowym zabezpieczeniem. Zjeżdżalnia ta ma dodatkową atrakcję na upalne dni – możliwość zraszania ślizgu po podłączeniu węża ogrodowego. Zwykła zjeżdżalnia zamienia się wówczas w zjeżdżalnię wodną! Zabawka dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych. Sprzedawana jest w stanie złożonym, do samodzielnego montażu.

Rodzice, którzy dla swoich pociech kupili zjeżdżalnię ogrodową Smoby Funny XL, uważają, że jest ona wykonana z wielką starannością i dbałością o bezpieczeństwo bawiących się na niej dzieci.

 

 

 

 

Little Tikes 172403 

 

Jedną z propozycji renomowanej firmy Little Tikes jest zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci 172403 „Moja pierwsza zjeżdżalnia”. Jest to niewielki sprzęt przeznaczony dla najmłodszych dzieci – od 1,5 roku życia. Zabawka wykonana jest z trwałego tworzywa odpornego na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, w kolorze zielono-niebieskim. Składa się z dwóch elementów – schodków i ślizgu z poręczami. Jej stabilna konstrukcja pomyślana jest tak, by zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym dzieciom, a równocześnie rozwijać ich sprawność fizyczną.

Zjeżdżalnia posiada dwa szerokie schodki i ślizg o łagodnym spadzie o długości 95 cm. Ślizg ma opływowe, podniesione krawędzie, aby zmniejszyć ryzyko upadku. Z uwagi na niewielkie rozmiary, ślizgawkę można umieścić w baseniku, a po sezonie „ogrodowym” rozłożyć ją w domu. Montaż zjeżdżalni jest bardzo prosty.  Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych. Ponadto jest to zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci w dobrej cenie.

Rodzice, których dzieci mają zjeżdżalnię ogrodową Little Tikes 172403, polecają ją jako solidnie wykonaną i bezpieczną atrakcję i urozmaicenie zabaw domowych w dni, kiedy jest niesprzyjająca pogoda.

 

 

 

 

Little Tikes 4884 

 

Duża zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci Little Tikes Primary 4884 to oferta firmy Little Tikes dla nieco starszych maluchów. Mogą z niej korzystać dzieci od drugiego roku życia. Czerwono-niebieska zjeżdżalnia wykonana jest z odpornego na uszkodzenia i warunki pogodowe tworzywa. Składa się ona z szerokich schodków z poręczami ułatwiającymi wchodzenie i ślizgu o długości 150 cm.

Ślizg ma zaokrąglone, podwyższone krawędzie, aby asekurować dziecko przed upadkiem. Szeroka podstawa zapewnia stabilność w czasie zabawy. Zjeżdżalnia sprzedawana jest w elementach do samodzielnego montażu. Przeznaczona jest do użytku w ogrodzie, ale jeśli warunki mieszkaniowe na to pozwalają, może być też atrakcyjną zabawą w domu.

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci  Little Tikes 4884 Primary jest chętnie kupowana przez rodziców, jako zabawka świetnie stymulująca rozwój ruchowy dzieci.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status