Najlepsza zabawka interaktywna Furby

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaką zabawkę interaktywną Furby wybrać?

 

Zabawki interaktywne od kilkunastu lat cieszą się dużym zainteresowaniem małych, jak i nieco starszych dzieci. Pierwszym interaktywnym pluszakiem, jaki wszedł na rynek był wciąż popularny Furby, który mówi i porusza się w odpowiedzi na zachowanie dziecka. Obecnie tego typu zabawki potrafią również samodzielnie inicjować rozmowę, płakać, śmiać się, a także prowadzić dialog z naszym dzieckiem. W tym artykule pomożemy Ci wybrać odpowiedniego, interaktywnego towarzysza zabaw dostosowanego do wieku  i charakteru Twojego dziecka.

Pluszak Furby został wprowadzony na rynek w 1998 roku. Nazwa zabawki pochodzi z połączenia słów „fur ball”, czyli kulka futra. Stworki używają własnego języka, reagują na dotyk i dźwięk. Dziś to prawdziwi kompani zabaw Twojego dziecka, którzy potrafią rozmawiać z nim i bawić się godzinami.

Wybierając zabawki interaktywne dla swojego maluszka pamiętaj, że muszą one podobać się przede wszystkim jemu. Poza tym, jeśli malec jest jeszcze dość niezdyscyplinowanym brzdącem, trudno mu będzie opiekować się futrzanym przyjacielem. Z drugiej strony może to być interesująca i potrzebna lekcja odpowiedzialności. Najlepsze zabawki interaktywne Furby lubią być głaskane i przytulane. Może to również uczyć Twojego malca empatii oraz reagowania na zmieniające się potrzeby innych.

Każda zabawka, jaką kupisz swojemu dziecku musi być dostosowana do jego wieku. Atesty bezpieczeństwa również są jej nieodłącznym elementem. Dźwięki emitowane przez maskotkę nie mogą być zbyt głośne, ani krzykliwe i o nieprzyjemnej częstotliwości. Najlepsza zabawka interaktywna Furby w 2020 roku jest zasilana akumulatorami, które po rozładowaniu można szybko naładować, aby malec mógł kontynuować zabawę. Dobrze zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw baterii, aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek. Zabawka powinna być również przyjemna w dotyku oraz na tyle stabilna, aby nie odpadały z niej nieoczekiwanie żadne elementy. Jeśli zdecydujesz się na zakup Furby’ego, zapewnisz dziecku bezpieczną zabawę na długie godziny. Zabawka pomoże maluchowi w nauce mówienia.

 

 

Zabawki interaktywne Furby – ranking

 

 

Hasbro Furby Greenman 

 

Miękki i puszysty Hasbro Furby Greenman to zabawka dla dzieci, która przypomina żywe zwierzątko. Mówi w języku furbish oraz polskim. Lubi towarzystwo i długie zabawy, więc zapewne Twoje dziecko chętnie spędzi kilka godzin dziennie w towarzystwie tego pluszaka.

Zabawka mówi po polsku wtedy, kiedy nauczymy ją tego języka. Poza tym bardzo chętnie porozumiewa się z przedstawicielami swojej rasy. Na widok innego Furby’ego, zacznie mówić w języku furbish i widocznie okazywać radość. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci około 3 roku życia. Spełnia ona więc walor edukacyjny pomagając malcowi w nauce słów oraz w podtrzymywaniu konwersacji. Pluszaka można huśtać, głaskać, a także obracać do góry nogami. Zareaguje na wszystko śmiechem. Warto zaopatrzyć się w zabawkę, zwłaszcza gdy malec nie ma w pobliżu rówieśników do  wspólnych zabaw.

Rodzice są zadowoleni z zakupu dlatego, że produkt ma wiele opcji dodatkowych. Dzięki aplikacji, którą można zainstalować na Androida lub iPhone’a Furby może zostać nakarmiony. Dostępna jest również możliwość tłumaczenia słów i zwrotów z języka furbish na polski za pomocą tej samej aplikacji.

 

 

 

 

Hasbro Scoffby

 

Jeśli poszukujesz interesującej zabawki, Hasbro Scoffby to zabawka interaktywna typu Furby w dobrej cenie, która swoim charakterem zdobędzie serce dziecka w wieku powyżej 6 lat. Scoffby jest o połowę mniejszy od swojego starszego kuzyna Furby’ego. Nie ma co prawda zamykających się oczu, jednak nadrabia swoją interesującą osobowością.

Im więcej czasu poświęca mu dziecko, tym chętniej bawi się stając się coraz bardziej zabawnym. Stworek reaguje na muzykę. Gdy pociągniemy go za uszka lub ogon zareaguje śmiechem. Instalując aplikację na smartfonie możemy dowiedzieć się, co zabawka mówi w swoim języku. Co ciekawe, maskotki spotykając drugiego przedstawiciela swojego gatunku chętnie nawiązują z nim interakcję. Śpiewają z Furbym i potrafią ze sobą rozmawiać. Zabawka zasilana jest akumulatorkami (4 x 1,5V AA lub LR6). Jest ona bardzo ładna i solidnie wykonana. Rodzice, którzy kupili pluszaka swojemu dziecku potwierdzają, że jest to jeden z najlepszych, zabawkowych zakupów

. Produkt ma żywe, jasne kolory, które podobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Niewielkie wymiary (14 cm x 14 cm x 10 cm) sprawiają, że zabawkę można zabrać ze sobą wszędzie. Scoffby to również dobry pomysł na prezent dla dziecka, które marzy o domowym zwierzątku. Będzie to dobra lekcja odpowiedzialności. Stworek, który śmieje się, chrapie, wzdycha, a nawet puszcza bąki dostarcza mnóstwo śmiechu i zabawy całej rodzinie. Zdarza się, że dzięki zabawce dzieci nawiązują ze sobą kontakt, ponieważ futrzaki Furby zrobiły to, jako pierwsze rozpoznając przedstawiciela swojej rasy. Może to prowadzić do zabawnych sytuacji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status