Najlepsza zabawka interaktywna dla dziewczynki

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaką zabawkę interaktywną dla dziewczynki wybrać?

 

Rodzice chętnie kupują swoim dzieciom zabawki interaktywne, gdyż wspierają one prawidłowy rozwój maluchów. Takie produkty są bardzo kolorowe. Mają one też ciekawe efekty świetlne oraz dźwiękowe. Jak wśród niezwykle różnorodnych modeli znaleźć ten właściwy? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego zakupowego poradnika. Na jego końcu, dla dodatkowego ułatwienia, umieściliśmy specjalny ranking trzech interaktywnych zabawek dla dziewczynek. Z pewnością spodobają się one każdej małej księżniczce.

 

 

Produkty interaktywne wciąż zyskują na popularności. Wynika to głównie z tego, że działają one niemal na wszystkie zmysły maluchów (zwłaszcza wzrok, dotyk oraz słuch). Pociechy mogą nauczyć się reakcji na poszczególne bodźce, jak również logicznego myślenia. Pamiętajmy, że najlepsza zabawka interaktywna dla dziewczynki w 2020 roku jest dostosowana do wieku dziecka i tym samym do jego możliwości rozwojowych. To bardzo ważna kwestia. W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzają się piszczące zwierzątka i edukacyjne kostki. 2-latkom możemy bez obaw kupić lalkę czy misia z wieloma różnymi funkcjami.

Robiąc zakupy musimy upewnić się, że zabawka jest bezpieczna dla naszej pociechy. Dowodem na to są przede wszystkim zdobyte certyfikaty, w szczególności CE. Potwierdza on, że produkt odpowiada wszystkim wymaganiom bezpieczeństwa obowiązującym na terenie Unii Europejskiej. Warto wspomnieć o tym, że producent zabawek, który otrzymuje ten certyfikat, musi najpierw spełnić kilka restrykcyjnych wymagań,dotyczących m.in. wytrzymałości oferowanych przez siebie produktów.

Uważa się, że najlepsze zabawki interaktywne dla dziewczynek odpowiadają zainteresowaniom naszych pociech. W tym przekonaniu tkwi wiele prawdy. W przypadku dziewczynek,samochody i inne pojazdy mogą się nie sprawdzić. Zazwyczaj wolą one bawić się lalkami oraz misiami. Niemniej jednak dużo zależy od preferencji dziecka. Nie próbujmy na siłę zmuszać go do sięgania po zabawki, którymi nie wyraża zbyt dużego zainteresowania.

Nie zapominajmy, że zabawka interaktywna powinna być wykonana z solidnych materiałów. Muszą one być pozbawione szkodliwych substancji, które często mają negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale też rozwój malucha (są to np. PAH czy organiczne związki cyny). Co ważne, wybrany przez nas produkt nie powinien mieć też zbyt małych elementów. Dziecko w czasie zabawy może je połknąć. Takie sytuacje są niezwykle niebezpieczne i stresujące dla całej rodziny, dlatego najlepiej ich unikać.

 

 

Zabawki interaktywne dla dziewczynki – ranking

 

 

Mattel CLP41

 

Zabawka interaktywna Mattel CLP41 to elektroniczny pamiętnik dedykowany dziewczynkom powyżej 6. roku życia. Ma on formę różowej książeczki. Produkt można zabezpieczyć hasłem, dlatego jego posiadaczka nie musi się martwić o zapisane w środku sekrety.

Powyższy model daje możliwość nagrania ostrzeżenia dla osób, które mimo wszystko będą próbowały przeczytać umieszczone w pamiętniku notatki. W zestawie znajduje się magiczny pisak oraz ultrafioletowa lampka. Pozwalają one dziewczynce zapisać na kartce swoje najskrytsze tajemnice i mieć pewność, że odczyta je tylko ona. Produkt jest zasilany 3 bateriami AA.

Konsumenci docenili powyższy model za dobrą jakość wykonania. Ta interaktywna zabawka dla dziewczynki w dobrej cenie została wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, ma ona odpowiednie certyfikaty. Dla wielu osób dodatkowym atutem produktu jest to, że rozwija on kreatywność i umiejętność pisania. Dzięki niemu pociechy mogą nauczyć się, jak przenieść swoje pomysły i emocje na kartkę papieru.

 

 

 

 

Spin Master Hatchimals Pingwiniak 

 

Spin Master Hatchimals Pingwiniak to zabawka dedykowana dzieciom powyżej 5. roku życia. Jest on zasilany 2 bateriami AA. Produkt ma formę jajka, z którego po pewnym czasie wykluwa się zwierzątko. Uczy ono pociechę odpowiedzialności i cierpliwości.

Znajdujący się wewnątrz jajka interaktywny pluszak wymaga ciągłej opieki, dotyku i czułości. Początkowo jest on noworodkiem, później staje się niemowlęciem, a na końcu zachowuje się, jak kilkuletnie dziecko. Zwierzątko wydaje różne dźwięki, a jego oczy świecą się informując tym samym o jego nastroju. Maluchy mogą nauczyć go chodzić, mówić, a nawet tańczyć.

Jak wynika z wydawanych przez konsumentów opinii opisana wyżej zabawka to doskonały pomysł na prezent dla nieco starszej dziewczynki. Produkt ma wszystkie, niezbędne certyfikaty. Swoim wyglądem przypomina on pluszowego, kolorowego pingwina. Bez wątpienia model Spin Master Hatchimals Pingwiniak spodoba się dzieciom marzącym o własnym zwierzątku.

 

 

 

 

Imc Toys Bianca

 

Chcielibyśmy zaprezentować zabawkę Imc Toys Bianca, która jest odpowiednia dla pociech powyżej 3. roku życia. To interaktywny kotek o imieniu Bianca, która ma miękkie i przyjemne w dotyku futerko. Produkt jest zasilany 4 bateriami AA. Posiada on certyfikat CE, więc jest całkowicie bezpieczny dla maluchów.

Kot zachowuje się, jak prawdziwe zwierzę. Odwraca głowę, gdy ktoś go woła, mruczy podczas głaskania, a nawet bawi się piłeczką (producent dołączył ją do zestawu). Zabawka pomoże nam nauczyć pociechę odpowiedzialności i opiekuńczości. To doskonały wybór dla dzieci mających np. uczulenie na sierść zwierząt.

Jedną z najbardziej istotnych zalet prezentowanej zabawki jest funkcjonalność. Kotek uwielbia być przytulany i głaskany, dlatego z pewnością spodoba się on każdej dziewczynce. Kupując wspomniany produkt, możemy zapewnić maluchowi wiele godzin doskonałej zabawy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status