Najlepsza mata edukacyjna Rainforest

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką mata edukacyjna Rainforest wybrać?

 

Mata edukacyjna to niezwykle przydatny produkt, który zagwarantuje dziecku rozrywkę i zapewni rodzicom chwilę odpoczynku. Pobudza ona rozwój malucha, gdyż rozwija jego ciekawość oraz stymuluje niemal wszystkie zmysły. Poza tym jest bardzo praktyczna, gdyż nie zajmuje dużo miejsca i zapewnia naszym pociechom swobodę ruchów. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów tego typu produktu, koniecznie przeczytaj niniejszy poradnik. Na końcu znajdziesz także ranking, z którego dowiesz się, jaka jest najlepsza mata edukacyjna Rainforest w 2020 roku.

 

 

Modele typu Rainforest składają się z elementów przypominających rośliny i zwierzęta występujące w lasach tropikalnych. Znajdziemy tutaj między innymi pluszowe małpy, słonie, papugi czy żyrafy, a także palmy, paprocie i szeleszczące liście.

Wybierając matę, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Powinna być ona na tyle duża, aby maluch mógł swobodnie się na niej obracać i zmieniać pozycje. Wymiary warto również dostosować do ilości wolnej przestrzeni w mieszkaniu. Za optymalny uznaje się kształt kwadratu o boku 120 cm.

Bardzo istotny jest również materiał, z którego wykonany jest produkt. Warto zainwestować w model uszyty z naturalnych i trwałych tkanin, które nie pękają po kilku tygodniach użytkowania. Najlepiej sprawdza się tutaj plusz, który jest miękki i miły w dotyku. Praktycznym rozwiązaniem jest też zastosowanie powłoki termoizolującej, dzięki której dziecko będzie mogło się bawić na podłodze. Poza tym, dbając o bezpieczeństwo malucha upewnijmy się, że zabawki nie mają ostrych i wystających elementów, a produkt posiada wszelkie niezbędne certyfikaty.

Przed zakupem sprawdźmy także konstrukcję maty. Zazwyczaj składa się ona z pałąków, na których można zawiesić zabawki. Im będą one bardziej kolorowe i różnorodne, tym dłużej nie znudzą się naszemu dziecku. Dużo szeleszczących i grających dodatków, podobnie, jak różnego rodzaju wstawki o odmiennych fakturach sprawią, że mata będzie długo atrakcyjna dla naszej pociechy. Upewnijmy się również, czy dodatkowe elementy są zdejmowane. Po ich odczepieniu będzie można łatwo wyprać produkt w pralce. Najlepsze maty edukacyjne Rainforest wyposażone są również w szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak poduszka, lusterko, zabawki dźwiękowe, grzechotki czy gryzaczki.

 

 

Maty edukacyjne Rainforest – Ranking

 

 

Fisher Price Przyjaciele z Lasu Tropikalnego K4562 

 

Fisher Price Przyjaciele z Lasu Tropikalnego K4562 to mata edukacyjna dla najmłodszych dzieci, która wspiera ich rozwój i gwarantuje ciekawą rozrywkę.

Produkt składa się z materacyka oraz dwóch pałąków. W miejscu ich połączenia znajduje się interaktywny moduł wyposażony w światła i dźwięki. Rurki obszyte są miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem o wzorze przypominającym liście i tęczę. Do nich przyczepione zostały maskotki przedstawiające zwierzęta lasu tropikalnego.

Moduł interaktywny wyposażony jest w kolorowe światełka oraz 4 różne melodyjki i dźwięki lasu tropikalnego. Mogą one zostać włączone przez rodzica i będą wtedy odtwarzane bez przerwy przez 20 minut.

Model ten jest bardzo funkcjonalny i wygodny w użyciu. Osoby, które zdecydowały się na zakup zgodnie twierdzą, że mata jest trwała, łatwa w czyszczeniu i przechowywaniu oraz pięknie się prezentuje.

 

 

 

 

Olimp Las Tropikalny 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez produktu Olimp Las Tropikalny. Jest to mata edukacyjna Rainforest w dobrej cenie, która zachęca dziecko do aktywnej zabawy.

Modelu tego można używać na trzy różne sposoby, w zależności od wieku i możliwości naszych pociech. Najmłodsze maluchy leżąc na pleckach mogą sięgać rączkami do kolorowych zabawek przymocowanych do pałąka. Nieco starsza pociecha, który leży na brzuszku, może bawić się lustrzanym słoneczkiem i grzechotką. Potrafiące już siedzieć dzieci, do zabawy mogą użyć dzwoniącego tukana lub żyrafę.

Z maty mogą korzystać najmłodsi już od pierwszych miesięcy życia. W zestawie dołączone są dwie baterie AA, potrzebne do uruchomienia dźwiękowych elementów.

Wśród rodziców model ten zyskał uznanie ze względu na wygodę użytkowania. Konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to produkt całkowicie bezpieczny dla dzieci, bardzo miękki i wygodny.

 

 

 

 

Tiny Love Tropikalna Wyspa Tl1049020

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Tiny Love Tropikalna Wyspa Tl1049020. Jest to interaktywna mata, która skupia uwagę dziecka i stymuluje jego rozwój.

Produkt składa się z owalnego materacyka oraz dwóch pałąków, do których przymocowane są grzechotki i pluszowe zabawki. Produkt wyposażony jest również w lusterko z pozytywką, która odtwarza cztery różne melodyjki. Na specjalnych mocowaniach wokół maty znajdują są pionowe figurki zachęcające dziecko do podejmowania prób ich chwytania. Zabawę uatrakcyjniają również szeleszczące elementy oraz piszczek.

Spód maty jest wodoodporny, dzięki czemu możemy używać jej w domu i na zewnątrz. Sama mata przeznaczona jest dla dzieci do 12. miesiąca życia. Jej wymiary to 108 cm x 124 cm.

Warto wziąć pod uwagę pozytywne opinie konsumentów, które sprawiają, że produkt sprzedaje się bardzo szybko. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo łatwy w obsłudze i czyszczeniu oraz dostarcza wiele rozrywki najmłodszym.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status