Ranking 5 najlepszych mikrofonow dla dzieci w 2021

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Mikrofon dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz prezentu dla dzieci i myślisz o zakupie mikrofonu, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz prezentacje 5 sprawdzonych modeli. Na szczególną uwagę zasłużyła zabawka Smily Play 2052. Sprzęt ten sprawi, że Twoje dziecko będzie miało zapewnione mnóstwo zabawy. Produkt ten służy rozwijaniu wyobraźni, a także zdolności wokalnych maluchów. Wyposażony jest w 5 przycisków, za pomocą których włącza się różne melodie. Ponadto sprzęt sprawia, że głos dziecka jest wzmocniony. Maluch może ćwiczyć swoje poczucie rytmu. Wykorzystane melodie służą rozwojowi zmysłu słuchu. Zabawka charakteryzuje się przyjemną, kolorową obudową. Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego, które cechuje duża wytrzymałość. Nawet jeśli spadnie na ziemię, to się nie zniszczy. To sprawia, że sprawdzi się dla dzieci od 3 roku życia. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, zachęcamy do przeczytania opisów pozycji, które zajęły kolejne miejsca rankingu, w tym produkt Fisher Price PL FPB38.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki mikrofon dla dzieci kupić?

 

Rodzice powinni od najmłodszych lat rozwijać pasje i zainteresowania swoich maluchów. Dzięki temu dzieci będą pewniejsze siebie, a co więcej pielęgnowany talent może zaowocować ciekawą ścieżką zawodową. Tak jest w przypadku śpiewania. Jeśli Twoja pociecha od małego będzie trenowała tę umiejętność, to może w przyszłości czeka ją świetlana kariera. Niezbędny jest jednak zakup odpowiedniego urządzenia, które pozwoli na rejestrowanie tej czynności. Z tego powodu polecamy Ci lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz jaki mikrofon dla dzieci wybrać. Tekst pełen jest przydatnych informacji, które ułatwią Ci tę inwestycję.

Czy rzeczywiście warto kupować dzieciom taki produkt?

Jest to pytanie, na które wielu rodziców będzie musiało sobie odpowiedzieć. Jak zapewne wiesz, maluchy mają wiele zainteresowań i szanse na to, że to akurat śpiewanie stanie się ich pasją w dorosłym życiu są dość niewielkie. Równocześnie jako rodzice powinniśmy wspierać zainteresowania naszych malców, bowiem dzięki temu będą one w stanie znaleźć swój prawdziwy talent.

Poza tym mikrofon to również ciekawa zabawka, która pozwoli Twojemu dziecku śpiewać karaoke. Jak pokazują badania, maluchy które w dzieciństwie śpiewały angielskie piosenki, mają zdecydowanie lepszą wymowę w dorosłym życiu. Dlatego też odpowiednio zakupiony produkt będzie nie tylko dostarczał rozrywki, ale posłuży jako narzędzie do nauki.

 

Ciekawe funkcje

Decydując się na zakup mikrofonu dla swojej pociechy, warto upewnić się, że posiada on opcję nagrywania dźwięku. Za sprawą takiego produktu najmłodsi będą w stanie śpiewać, a następnie odsłuchać swoje nagrania. Jeśli Twój maluch ma ambicje by zostać prawdziwą gwiazdą, będzie w stanie sprawdzić, jak brzmi jego głos. Zaś rodzicom funkcja ta pozwoli na magazynowanie wielu wspomnień. Z tego powodu warto dopilnować, aby mikrofon posiadał możliwość podłączenia do komputera w celu przesłania zapisanych nagrań. Jest to bardzo ciekawa pamiątka, którą Twoja pociecha na pewno doceni w dorosłym życiu.

 

Dodatkowe funkcje

Jak zapewne wiesz, wiele dzieci sceptycznie podchodzi do nowych zabawek. Z tego powodu, warto zadbać o kolorowy design zakupionego urządzenia. Ciekawym udogodnieniem są migoczące światełka, które na pewno przekonają dziecko do publicznego występu przed rodziną. Inną, bardzo zabawną funkcją jest również możliwość zmiany głosu. Taka opcja sprawi maluchom dużo frajdy, bowiem będą mogły zobaczyć, jak brzmi ich głos, gdy jest niski lub wysoki. Funkcja ta sprawdzi się szczególnie podczas dużych przyjęć dla Twojego maleństwa, gdzie kluczem do dobrej zabawy są gry i konkursy, w których maluchy będą mogły popisać się talentem.

Ciekawą funkcją, którą oferuje wiele sprzętów jest miksowanie nagranego dźwięku lub śpiewanie do podkładu muzycznego. Nowoczesne mikrofony dla dzieci mają wgrane odgłosy takich instrumentów, jak perkusja, pianino lub gitara. Po wybraniu odpowiedniego przycisku, Twoja pociecha będzie w stanie zaskoczyć wszystkich zgromadzonych nie tylko śpiewem, ale i umiejętnością dobierania odpowiedniego podkładu.

Zabawną funkcją, która na pewno przypadnie do gustu wielu maluchom jest echo. Tę opcję posiadają najtańsze i najprostsze w konstrukcji modele, bowiem nie wymaga ona zewnętrznego zasilania. Cała zabawa polega na tym, że Twoja pociecha śpiewa lub wydaje różne dźwięki, a mikrofon działa na zasadzie echa. Zabawka ta jest skierowana do najmłodszych użytkowników.

 

Sprzęt bezprzewodowy, czy ze statywem

Kolejną decyzją, jaką musisz podjąć, to jaki typ urządzenia będzie najlepszy dla Twojego dziecka. Na rynku mamy produkty bezprzewodowe, które malec będzie mógł zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Co więcej, urządzenia tego typu dają większą swobodę podczas zabawy lub występowania. Sprawiają, że maluch będzie w stanie równocześnie tańczyć lub gestykulować, co na pewno zapewni mu dużo frajdy. Wiedz jednak, że jakość dźwięku jest nieco gorsza, zatem może mieć miejsce niewielkie zniekształcenie fal oraz szumy.

Dobrą alternatywą są produkty ze statywem, które możemy podłączyć do niewielkiego wzmacniacza. Tego typu urządzenia są w stanie wygenerować dużo większy głos, co na pewno zostanie docenione podczas publicznego występu. Poza tym większość sprzętów ze statywem posiada specjalny panel, na którym znajdują się przyciski aktywujące różne funkcje. W czasie śpiewania Twoje dziecko będzie w stanie wybrać palcem u stopy interesujący je program. Popularnymi udogodnieniami są kolorowe światła lub miksowanie muzyki. Wadą tego typu modelu jest ograniczenie ruchów malucha, gdyż jeśli nagranie ma być wyraźne i dobrze słyszalne, dziecko musi stać dość blisko mikrofonu.

 

Głośnik – wybierz najlepszy mikrofon dla dzieci

Jeśli chcesz, aby występy Twojej pociechy były wyraźne dla szerszej grupy osób, warto zastanowić się nad zakupem produktu z głośnikiem. Najczęściej element ten występuje w sprzętach ze statywem. Urządzenia tego typu zazwyczaj posiadają specjalny panel, gdzie zamieszono liczne przyciski. Wśród nich znajduje się możliwość pogłośnienia naszego koncertu oraz regulacji dźwięku. W przypadku produktów bezprzewodowych sytuacja jest nieco trudniejsza. Z racji niewielkich gabarytów nie mają one możliwości wbudowania głośnika, dlatego element ten należy dokupić osobno, a następnie go podłączyć.

Czy można zakupić specjalny produkt na karaoke?

Moda na karaoke przyszła do Europy z Azji i bardzo szybko przypadła do gustu wielu osobom. Nic więc dziwnego, że również małe dzieci chcą spróbować swoich sił w tej zabawie. Obecnie na rynku możemy znaleźć specjalne produkty dedykowane tylko i wyłącznie do tej czynności. Modele te posiadają wgrane kilka utworów wraz z podkładem. W przypadku mikrofonów dla dzieci są to zazwyczaj popularne piosenki dla maluchów, idealnie dobrane i pozbawione przekleństw oraz niecenzuralnych słów. Urządzenia do karaoke można również podłączyć za pomocą wejścia mini jack do komputera czy odtwarzacza mp3, co pozwala na zmianę repertuaru.

 

Mikrofony dla dzieci w dobrych cenach

W zależności od interesującego Cię modelu koszty zakupu zabawki mogą zaczynać się od 20 zł. Najtańszą opcją są produkty, które posiadają jedynie funkcję echa. Jeśli jednak chcesz zakupić swojemu dziecku nieco bardziej zaawansowany sprzęt, który będzie dla niego nie tylko zabawką, ale i narzędziem do szkolenia swojego wokalu, musisz się liczyć większym wydatkiem. Wielofunkcyjne produkty mogą bowiem kosztować nawet 200 zł.

 

 

5 najlepszych mikrofonow dla dzieci. Opinie w 2021 roku

 

Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko wykazuje muzykalne zdolności, to warto zachęcać je do rozwijania swoich umiejętności. Dobrym pomysłem jest inwestycja w mikrofon, który wszechstronnie rozwija Twojego malucha. Zabawka taka uczy poczucia rytmu, rozwija zdolności wokalne, a także oswaja z występami. Poniższy ranking mikrofonów dla dzieci zawiera modele, które uszczęśliwiły wielu najmłodszych.

 

1. Smily Play Mikrofon Będę Gwiazdą 2052

 

Mikrofon Smily Play 2052 to model, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Produkt ten sprawdza się dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Zabawka pozytywnie wpływa na rozwój malucha. Pozytywnie wpływa na struny głosowe, gdyż są one ćwiczone w trakcie zabawy. Korzystanie z mikrofonu zwiększa czułość słuchu. Ponadto uczy występów i zachowania na scenie.

Zabawa polega na śpiewaniu do urządzenia. Sprawia ono, że dźwięk brzmi mocniej i wyraźniej. Ponadto maluch ma do wyboru kilka melodii, do których może śpiewać. Co więcej, po zakończeniu występu, dziecko otrzyma burzę oklasków.

Jeżeli podopieczny wykazuje zdolności wokalne czy rytmiczne, warto wspierać jego rozwój. Taka pasja może okazać się cennym atutem w szkole, a później w dorosłym życiu. Zabawka przeznaczona jest zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Sprzęt zasilany jest 2 bateriami AA. Użytkownicy doceniają ten model za ilość zabawy, jaką dostarcza dzieciom.

Smily Play 2052 jest przeznaczony dla dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Sprzęt zasilany jest bateriami typu paluszki. Jest to dobry mikrofon dla dzieci do 40 złotych.

Zalety
Obsługa:

Na obudowie mikrofonu znajdują się przyciski, z pomocą których maluch może bez problemu wybrać szukane opcje. Oznaczone są one różnymi kolorami, więc dziecko szybko zapamięta ich funkcję.

Budowa:

Prezentowany mikrofon jest niewielki. Oprócz tego jest także lekki, więc poruszanie się z nim w ręce nie jest dla malucha niekomfortowe.

Funkcje:

Opisywany mikrofon ma ciekawe funkcje takie jak wzmacnianie głosu, emitowanie podkładu muzycznego oraz wesołych dźwięków, a także wytwarzanie dźwięku oklasków.

Dodatkowe możliwości:

Model świeci w ciemnościach różnymi kolorami, a tym samym maluch może poczuć się jak na prawdziwej scenie.

Zasilanie:

Produkt jest zasilany bateriami. Mikrofon nie ma kabla, więc nie ogranicza on dziecka podczas występu.

Wady
Wykonanie:

Niektórzy rodzice zauważyli, że mikrofon nie jest zbyt dobrze wykonany. Po pewnym czasie farba zaczyna z niego odchodzić, więc może wyglądać mało estetycznie.

 

 

 

 

2. Fisher-Price Mikrofon Malucha Nagrywaj I Śpiewaj Pl FBP38

 

Fisher Price PL FPB38 to model, który zyskał wiele pozytywnych komentarzy. Produkt ten sprawdzi się, jako prezent dla małego muzyka. Mikrofon przeznaczony jest do użytku przez dzieci od 3 roku życia. Zabawka służy do rozwoju umiejętności wokalnych malucha. Ponadto pozytywnie wpływa na jego słuch.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest wytrzymały i nie zniszczy się nawet po upadku na ziemię. Obudowa jest kolorowa, zawiera elementy zieleni i fioletu. Ponadto wyposażona jest w lampkę, która świeci na kolor, jaki używany jest w piosence edukacyjnej.

Produkt pozwala na zabawę na wiele sposobów. Dziecko może nagrywać swoje umiejętności. W ten sposób uczy się występowania na scenie. Oprócz tego mikrofon daje możliwość śpiewania piosenek nagranych na nim razem z głosem szczeniaczka. Uczą one malucha kolorów, liczenia i alfabetu. Użytkownicy doceniają ten model za funkcję powtarzania piosenek.

Fisher Price PL FPB38 to interakcyjny mikrofon, który działa na baterie. Dziecko może zacząć bawić się zabawką po ukończeniu 18. miesiąca życia.  

Zalety
Wykonanie:

Wielu konsumentów zaznacza, że produkt jest bardzo dobrze wykonany. Poszczególne części mikrofonu nie odłączają się, a kolor nie zmienia się nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania przez malucha.

Funkcje:

Mikrofon ma kilka funkcji, które z pewnością ucieszą dziecko. Jest to z pewnością funkcja karaoke, wiele różnych podkładów, do których można śpiewać.

Dodatki:

Model jest wyposażony w efekty świetlne, które zachęcają dziecko do zabawy, a różne efekty dźwiękowe sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej interesująca.

Nauka:

Mikrofon ma kilka programów, które pozwalają dziecku uczyć się liczenia, nazw kolorów, a nawet przeciwieństw.

Wady
Funkcja nagrywania:

Niektórym rodzicom nie spodobała się długość nagrania w funkcji nagrywania. Wielu z nich uważa, że 5 sekund oferowane przez sprzęt, to za krótko, aby uwiecznić cały występ malucha.

 

 

 

 

3. Smoby Mikrofon na statywie Masza i Niedźwiedź 520101

 

Ciekawym modelem jest Smoby 7600520101. Dostarczy on dziecku mnóstwo zabawy. Produkt przeznaczony jest do użytku od 3 lat. Został zrobiony z myślą o dziewczynkach. Sprzęt pozwala na rozwój umiejętności malucha. Ponadto pomaga w obeznaniu się ze sceną.

Mikrofon ten znajduje się na statywie. Całość utrzymana jest w różowej opcji kolorystycznej. Do niego doczepione są gwiazdki. Oprócz tego na samej górze znajduje się także osłonka z wizerunkiem Maszy i niedźwiedzia.

Sprzęt wyposażony jest w funkcje dźwiękowe. Wśród nich znajdują się różne melodie, jak również burzliwe oklaski. Głośność można zmniejszać i zwiększać. Dodatkowo wysokość statywu jest regulowana, więc istnieje możliwość dostosowania do wzrostu malucha.

Produkt ten zasilany jest za pomocą 4 baterii LR6. Opinie o mikrofonach dla dzieci producenta Smoby są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność.

Smoby 7600520101 to mikrofon przeznaczony dla dzieci oglądających znaną kreskówkę ”Masza i Niedźwiedź”. Do modelu dołączono statyw.

Zalety
Regulacje:

Wielu rodzicom podoba się to, że długość statywu można bardzo łatwo regulować i dopasowywać do wzrostu dziecka. Ponadto mamy możliwość regulowania głośności emitowanego dźwięku.

Funkcje:

Wiele efektów dźwiękowych takich jak podkład z bajki \'\'Masza i Niedźwiedź\" z pewnością spodobają się maluchowi. Oprócz tego na obudowie znajduje się przycisk \'\'oklaski\", które nagrodzą dziecko za występ.

Design:

Mikrofon jest kolorowy i wygląda bardzo ciekawie. Wiele dodatków sprawia, że dziecko przez długi czas będzie odkrywać jego funkcje i często do niego wracać.

Wady
Wykonanie:

Mikrofon ma wiele elementów, które odstają od statywu. Są one wykonane z plastiku, więc zahaczone mogą łatwo odpaść.

 

 

 

 

4. Universal Music Kraina Lodu Karaoke + Mikrofon Box

 

Bardzo dużą popularnością cieszy się zestaw Universal Music 5770963. Produkt ten zawiera płytę z piosenkami z filmu “Kraina lodu”. Ponadto znajduje się tam mikrofon. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 roku życia. Zestaw został stworzony z myślą o wszystkich fanach bajki o Elsie i Annie.

Sprzęt należy podłączyć do komputera za pomocą złącza na mikrofon. Produkt można używać na każdym komputerze z systemem Windows i MAC OS X. Istnieje możliwość puszczenia płyty z linią melodyczną do samodzielnego śpiewania. Ponadto można korzystać z innych nagrań, które sami znajdziemy. Produkt ten pozwala na rozwinięcie wokalnych umiejętności dziecka, a także dostarcza maluchowi mnóstwo zabawy.

Model wykonano z wysokiej jakości materiałów. Zawarty w zestawie mikrofon jest profesjonalny i skutecznie wzmacnia głos. Użytkownicy doceniają go za pomysłowość i solidne wykonanie.

Universal Music 5770963 Kraina Lodu Karaoke + Mikrofon Box to zestaw karaoke, dzięki któremu dziecko może wykonywać piosenki z popularnego filmu animowanego ”Kraina Lodu”.

Zalety
Jakość:

Jakość dźwięku emitowanego przez mikrofon jest bardzo wysoka. Wszystkie słowa słychać wyraźnie i dostatecznie głośno i są zrozumiałe na nagraniach oraz dla domowej publiczności.

Kompatybilność:

Mikrofon można podłączyć do prawie każdego komputera i w ten sposób go zasilać. Nie musimy więc kupować lub zmieniać baterii, na które najczęściej działają mikrofony tego typu.

Dodatki:

Na płycie dołączonej do tego zestawu znajduje się 8 piosenek ze wspomnianej bajki. W ten sposób dziecko może trenować wszystkie ulubione utwory.

Wady
Wygoda:

Zabawka jest stosunkowo ciężka. Dlatego operowanie nią przez dzieci z małymi rączkami może być dość problematyczne.

Karaoke:

Niektórzy rodzice uważają, że funkcja karaoke jest niepełna. Dziecko musi samo poszukać sobie tekstów piosenek, które znajdują się na płycie.

 

 

 

 

5. Brimarex Mikrofon Z Funkcją Nagrywania 1566423

 

Wartą uwagi zabawką jest Brimarex 1566423. Ten dobry i tani mikrofon dla dzieci dostarczy im mnóstwo frajdy. Produkt przeznaczony jest do użytku przez maluchy od 3 roku życia. Wykonano go z myślą zarówno o chłopcach, jak i dziewczynkach. Zabawka ma na celu rozwój dzieci. Sprzęt uczy poczucia rytmu. Ponadto pozwala na odkrycie zdolności wokalnych najmłodszych. Mikrofon pozytywnie wpływa na naukę zachowania na scenie, a także poczucia pewności siebie. Maluch już od najmłodszych lat może odkrywać pasję, która zostanie z nim do końca życia.

Model wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Sprzęt wyposażony jest w funkcję nagrywania. Dziecko może przez 60 sekund nagrywać swoje piosenki. Dodatkowo mikrofon ma wbudowane migoczące światełka.

Produkt dostępny jest w 2 wariantach kolorystycznych — żółtym i czerwonym. Sprzęt zasilany jest bateriami. Użytkownicy doceniają ten model za solidne wykonanie. Ponadto twierdzą, że atrakcyjnie wygląda.

Brimarex 1566423 to mikrofon o długości około 20 cm. Jest on zasilany bateriami. Mikrofon jest dostępny w dwóch kolorach: żółtym oraz czerwonym.

Zalety
Design:

Mikrofon występuje w dwóch, atrakcyjnych kolorach, które zachęcą dziecko do częstego śpiewania. Oprócz tego model świeci w różnych kolorach, co interesuje najmniejsze dzieci.

Funkcje:

Zabawka ma funkcję nagrywania, która nagrywa aż 60 sekund głosu dziecka. Można więc nagrać krótkie fragmenty występu malucha.

Wady
Wykonanie:

Niektórzy rodzice uważają, że prezentowany mikrofon nie jest zbyt dobrze wykonany. Jego obudowa jest plastikowa, a kolor modelu dość łatwo schodzi z obudowy.

Dźwięk:

Jakość dźwięku emitowanego przez zabawkę nie jest zbyt wysoka. Oprócz tego mikrofon według niektórych opinii sprawia, że słyszany głos dziecka nie jest zbyt wyraźny.

 

 

 

 

Mikrofony dla dzieci – czy warto kupić?

 

Przygotowany przez nas ranking powstał po to, aby odpowiedzieć na pytanie, jaki mikrofon dla dzieci jest polecany przez rodziców. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tego typu tekst może nie rozwiać wszystkich Twoich wątpliwości. O ile dzięki zestawieniu dowiesz się, które zabawki cieszą się największą popularnością, wciąż możesz się zastanawiać, czy tego typu produkt będzie odpowiedni dla Twojego dziecka. Odpowiedź na to pytanie poznasz za chwilę.

 

 

Kiedy kupić mikrofon dla dzieci?

Rodzice często nie wiedzą, kiedy kupić mikrofon dla dzieci. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem jest sugerowanie się informacjami podanymi przez producenta. Na opakowaniu powinno być napisane, dla maluchów w jakim wieku jest przeznaczony dany produkt. Jest to kluczowy wyznacznik, który wpływa na bezpieczeństwo korzystania z mikrofonu. Jednak znaczenie ma nie tylko to, ile nasza pociecha ma lat, ale także, jakie ma zainteresowania. Jeśli zabawka nie będzie wzbudzać w dziecku zainteresowania, możemy być przekonani, że szybko znajdzie się w kącie i maluch nie będzie po nią w ogóle sięgał. Jak poznać, że nasza pociecha interesuje się śpiewaniem?

Wystarczy jej dokładna obserwacja. Jeśli maluch porusza się w takt muzyki i bardzo lubi słuchać piosenek dla dzieci, jest duże prawdopodobieństwo, że te zainteresowania przerodzą się w pasję do śpiewania. Sygnałem, że Twoje dziecko marzy o mikrofonie, może być fakt, że sięga ono po dezodorant czy inny przedmiot o podobnych kształcie i udaje, że jest to mikrofon. Pamiętajmy, że nawet tak drobne i wydawałoby się, że błahe czynności mogą być początkiem wielkiej pasji.

 

Zalety mikrofonu dla dzieci

Czy kupno mikrofonu dla dzieci ma jakieś zalety? Zdecydowanie tak. Tego typu zabawka zwiększa możliwości spędzania czasu. Jak wiemy, obecnie maluchy uwielbiają oglądać bajki w telewizji czy grać na tablecie. Warto zapewnić im także inną ciekawą formę rozrywki. Dużym atutem mikrofonu dla dzieci jest to, że przydaje się on nie tylko podczas zabawy w pojedynkę. Dzieciaki chętnie wykorzystują go podczas spotkań z koleżankami i kolegami, np. organizując karaoke. W sklepach dostępne są zestawu, w których poza mikrofonem znajduje się np. płyta z przyjemną muzyką dziecięcą. Taki dodatek przyda się nie tylko podczas podejmowania prób śpiewania, ale też np. w trakcie wyciszania czy jako dodatek do innej zabawy.

 

 

Mikrofon dla dzieci – nauka poprzez zabawę

Co może zyskać nasza pociecha, jeśli będzie korzystała z mikrofonu. Rodzice wskazują, że w ten sposób dziecko nabywa pewności siebie i ćwiczy występy przed większą publicznością. Nasz maluch może np. zaśpiewać podczas rodzinnego spotkania, co pozwoli mu przełamać stres. Podczas zabawy z mikrofonem, pociecha może ćwiczyć także struny głosowe i pamięć, poprzez zapamiętywanie słów danej piosenki. Produkt rozwija także kreatywność. Często maluchy sięgając po mikrofon, zaczynają układać własne piosenki.

 

Kiedy zainwestować w profesjonalny mikrofon do nauki śpiewania?

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po czasie zabawkowy mikrofon do śpiewania przestaje być odpowiednim produktem. Dzieje się tak, ponieważ dziecko rośnie, a kolorowe zabawki budzą coraz mniejsze zainteresowanie. Jeśli widzimy, że nasza pociecha chętnie śpiewa, dobrym wyborem będzie zakup profesjonalnego czy półprofesjonalnego mikrofonu. Taki sprzęt jest zdecydowanie droższy niż zabawka, ale bardziej odpowiada potrzebom większych pociech i co ważne, gwarantuje naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status