Latawce ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.09.18

 

Jaki latawiec kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wietrzne dni to idealna okazja by puścić latawce. Choć sterowanie takim sprzętem może na początku być dość trudne, to po kilku próbach z pewnością Ci się uda. Taka zabawka nada się więc zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na rynek wypuszczanych jest coraz więcej modeli, które przykuwają wzrok ze względu na ciekawy wzór oraz kształt. Aby ułatwić Ci wybór takiego produktu, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki latawiec wybrać.

Rodzaje – jaki latawiec jest najlepszy?

Latawce dostępne w sklepach różnią się od siebie nie tylko pod względem kształtu czy designu, ale przede wszystkim rodzaju czy wykonania. Dlatego wyróżniamy produkty:

Jednolinkowe – takie latawce to idealna propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z latawcami, dlatego świetnie również sprawdzą się jako zabawka dla najmłodszych. Model jednolinkowy posiada jednak konstrukcję, która w przypadku silnego zderzenia z ziemią lub jakimś obiektem może się połamać.

Dwulinowe – to produkty przeznaczone dla osób zaawansowanych. Takie latawce dwulinkowe w wielu przypadkach nie posiadają stelażu, dlatego sterowanie może się okazać dość trudne. To również sprawia, że materiał, czy papier, z którego został taki model wykonany może się szybko podrzeć.

Skrzynkowe – to latawce, które są trójwymiarowe. Oznacza to, że posiadają one kształt przestrzenny dzięki sztywnej, skomplikowanej konstrukcji. Taki model skrzynkowy jest dość prosty w obsłudze i z pewnością przyniesie wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można się nim bawić na lekkim oraz silnym wietrze.

 

Typy latawców jednolinkowych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ze względu na konstrukcję latawce dzielą się na różne rodzaje. Każdy rodzaj natomiast dostępny jest też w kilku wariantach. Takie modele charakteryzują się innym kształtem i naciągnięciem materiału. Do nich zaliczamy latawce typu:

Eddy – jest to klasyczny model latawca. Ze względu na konstrukcję, dzięki której szybko wzbija się w powietrze, będzie on odpowiedni dla najmłodszych,  

Delta – to model podobny do Eddy’ego, lecz posiada wydłużoną dolną krawędź oraz dość długi ogon.

F – tails – kształtem przypomina latawiec typu Delta. F-tail wyróżnia się jednak tym, że posiada ogon przypominający literę F. To nadaje mu bardziej dynamicznego kształtu.

Sled – to idealna propozycja dla najmłodszych. Bazą tego latawca jest figura przypominająca wcięty z jednej strony prostokąt. Skrzydła są natomiast lekko zagięte, dzięki czemu model ten szybko wzbija się w powietrze.

Penta – to latawiec pięciokątny, posiadający dość dużą powierzchnię żagla. Dzięki temu, model ten może się wzbić na bardzo dużą wysokość.

 

Typy latawców dwulinkowych

Latawce dwulinkowe, tak samo jak i jednolinkowe, występują w wielu różnych wariantach. Do nich należą modele:

Allround – to propozycja dla plażowiczów. Taki latawiec szybko wzbija się w powietrze nawet przy słabym wietrze. W trakcie silniejszych podmuchów, nie będzie on zbaczać z toru.

Lightwind – to doskonała propozycja na lekki wiatr. Żaden inny latawiec nie będzie się unosił przy słabym wietrze z taką łatwością, jak ten model. Nie nadaje się on natomiast w przypadku silniejszego wiatru, gdyż lekka konstrukcja powoduje zbaczanie z toru.

Trick – to latawiec, który przeznaczony jest do wykonywania wszelkiego rodzaju tricków. Nada się on zarówno na silny, jak i lżejszy wiatr.

Power & Speed – to model dla osób bardziej wprawionych. Jeśli chcesz poczuć potęgę wiatru, jest to produkt dla Ciebie. Jego niezwykle lekka konstrukcja pozwala na wykonywanie tricków oraz osiągnięcie dużych prędkości.

 

Materiał

Latawce różnią się od siebie również pod względem wykonania. Do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej papier lub nylon. Oba te materiały są bardzo lekkie i doskonale sprawdzają się w powietrzu. Należy jednak pamiętać, że zabawa takim sprzętem wiąże się również z nieudanymi próbami lotu, czego skutkiem może być zderzenie z ziemią i rozdarcie się materiału. Dlatego polecamy modele wykonane z wytrzymalszego od papieru nylonu, na który mimo wszystko należy uważać.

 

Design

Głównym atutem latawców jest ich design. Dostępne są one w przeróżnych wariantach i charakteryzują się zarówno ciekawymi wzorami, jak i kształtami. Dlatego znajdziemy modele kształtem przypominające kwiaty, zwierzęta, postaci z bajek, jak również i te bardziej profesjonalne, typu shuriken, o dynamicznym kształcie.

Długość linki

Najlepszy latawiec to taki, który spełni nasze oczekiwania i sprawi nam wiele radości. Dlatego wybierając taki sprzęt, warto jest zwrócić uwagę na długość linki. Od niej właśnie zależy wygoda sterowania oraz to, czy taki model będzie łatwo się wzbijał w powietrze. Linki latawców mają najróżniejsze długości. Może to być na przykład 10 m, ale równie dobrze kupimy latawiec z linką o długości 80 m.

Od długości linki zależy to, jak latawiec w powietrzu się będzie zachowywał. Długie linki wpływają na uzyskanie większej mocy przez latawiec. Z drugiej strony, trudniej takim latawcem manewrować i wpływać na jego lot. Również mało wprawieni użytkownicy mogą mieć problemy z zarządzaniem długa linką. W większości modeli latawców jednak, długość linki może sobie regulować sam użytkownik. Bowiem rączka zaopatrzona jest w miejsce do nawinięcia jej nadmiaru.

 

Latawce w dobrych cenach

Cena latawców zależy przede wszystkim od typu konstrukcji. Najtańsze modele to z pewnością te, przeznaczone dla najmłodszych oraz osób mniej wprawionych. Są to zazwyczaj latawce jednolinkowe, których cena, w zależności od designu oraz jakości wykonania waha się od 30 złotych do 100 złotych. Zdecydowanie droższym sprzętem są modele profesjonalne do wykonywania trików. Takie dwulinkowe latawce mogą kosztować nawet ok. 350 złotych.

 

 

Najlepsze latawce w 2018 roku

 

Wybór latawca wydaje się łatwy, jednakże decyzja powinna mieć związek z kilkoma czynnikami, takimi jak warunki pogodowe i potrzeby użytkownika. Każdy latawiec jest inny i od jego konstrukcji, wielkości, a także siły wiatru zależeć będą możliwości wzbicia się w przestworza. Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy dla Państwa nasz ranking latawców.

 

Nasze zalecenia

 

Dante Brookite Pterodaktyl

 

Kolejnym produktem wartym uwagi jest Dante Brookite Pterodaktyl. Jak sama nazwa wskazuje, jest to latawiec w kształcie dinozaura, wykonany w formie 3D. Dzięki temu, w powietrzu przypomina prehistorycznego gada. Taki design z całą pewnością przypadnie do gustu małym i dużym miłośnikom dinozaurów.

Materiałem użytym do produkcji jest poliester, a konstrukcja zbudowana jest z włókna szklanego. Dzięki wykorzystanym tworzywom jest to wysokiej jakości produkt. Do latawca przytwierdzona jest tylko jedna linka z plastikowym uchwytem do jej nawijania.

To oznacza, że nie jest to produkt przeznaczony do robienia trików. Najbardziej nadaje się do użytkowania na wietrze od 2 do 4 stopni w skali Beauforta. Wymiary latawca to 75 cm x 140 cm. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Dodatkowo do zestawu dołączony jest solidny futerał z nylonu oraz instrukcja obsługi. Rodzice i ich pociechy doceniają ten produkt za ciekawy design i solidną budowę.

 

 

 

 

Small Foot Design 10273

 

Na czwartym miejscu znajduje się latawiec marki Small Foot Design 10273. Jest to model wyglądem przypominający ptaka. Jego szkielet jest czarny, a skrzydła kolorami układają się w tęczę. Dzięki temu produkt jest bardzo atrakcyjny. Do modelu doszyte są 3 wstążki, które stabilizują lot.

Konstrukcja latawca jest lekka, ale przy tym bardzo mocna. To sprawia, że już przy niedużym wietrze wznosi się do góry. Materiały wykorzystane do produkcji tego modelu cechują się wysoką jakością, a sam produkt jest bezpieczny w użyciu. Wymiary latawca to 180 cm x 72 cm.

Zabawkę można złożyć i schować do dołączonego w zestawie przeźroczystego pokrowca. Dzięki temu latawiec nie zajmuje zbyt dużo miejsca i jednocześnie jest odpowiednio zabezpieczony.

Produkt nadaje się dla dzieci od 3 roku życia. Sprawi frajdę rodzicom i ich pociechom podczas wspólnej zabawy. Użytkownicy twierdzą, że latawiec ten wygląda bardzo efektownie.

 

 

 

 

Gunther Princess

 

Nasz ranking zamyka latawiec Gunther Princess. Jest to model w różowym kolorze z motywem księżniczek Disney’a, przez co z całą pewnością zainteresuje małe pasjonatki lotnictwa. Nadaje się dla dzieci w wieku od 3 lat do 11 lat. Latawiec jest niewielki – ma wymiary 115 cm x 63 cm, a więc poradzi sobie z nim nawet dziecko.

Przez wzgląd na kolorystykę i rozmiary wydaje się słaby, ale w rzeczywistości jest solidny dzięki materiałom użytym do konstrukcji. Zabawka wykonana jest z polietylenowej folii, która świadczy o jej wytrzymałości.

Do latawca przytwierdzona jest długa linka o długości 100 m, a do niej uchwyt. Najbardziej nadaje się na wiatr w przedziale między 4 a 5 stopniem w skali Beauforta.

Ten dobry i tani latawiec jest bardzo prosty w obsłudze. Konsumenci doceniają ten model za jego wytrzymałą budowę i funkcjonalność.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Stormchaser

 

Na pierwszym miejscu znalazł się latawiec Stormchaser. Jest to wspaniały, precyzyjnie wykonany produkt. Odznacza się ciekawym wzorem, przez co wygląda atrakcyjnie. Oprócz tego wykorzystane przy jego konstrukcji materiały są wytrzymałe. Stelaż wykonany jest z włókna szklanego o średnicy 5 mm, a użyta tkanina to nylon.

Do konstrukcji zamontowane są dwie linki o długości po 30 m. Każda z nich ma uchwyt na końcach. Jest to latawiec akrobacyjny, co oznacza, że można nim robić podstawowe i bardziej zaawansowane triki. Nadaje się do użytku dla osób początkujących, jak również dla tych bardziej doświadczonych.

Lata przy wietrze o sile od 2 do 4 w skali Beauforta. Wymiary produktu to 210 cm x 90 cm. Mimo dużych rozmiarów jest dość zwrotny.

Dodatkowo do zestawu dołączona jest estetyczna torba, w której można go przechowywać i przenosić. Jest to najlepszy latawiec ceniony przez konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że jest to dobrej jakości produkt i są zadowoleni, że nadaje się do zabawy dla całej rodziny.

 

 

Dragonkites 20010033

 

Dragonkites 20010033 to piękny model latawca dwulinkowego, przez co zalicza się go do rodzaju akrobacyjnych. Oprócz tego jest komorowy, co sprawia, że ma bardzo dobre właściwości aerodynamiczne. Taka budowa pozwala na wykonanie szybkich ewolucji i trików.

Linki mają długość po 30 m, a na ich końcach zamocowane są uchwyty. Jest to szybki i zwrotny model, który najlepiej sprawdza się na wietrze od 2 do 6 stopni w skali Beauforta. Wymiary latawca to 200 cm x 70 cm. Jest to model zielony z ciekawym czarnym wzorem. Materiał wykorzystany przy budowie to nylon.

Do zestawu dołączony jest pokrowiec, więc nie ma ryzyka, że latawiec zabrudzi się czy zniszczy. Nadaje się zarówno dla młodszych użytkowników, jak i dla osób dorosłych, które chcą szlifować swoje umiejętności.

Opinie o latawcach marki Dragon Kites są pozytywne, użytkownicy cenią je za jakość i wyróżniające motywy.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...