Książeczki interaktywne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

Jaką książeczkę interaktywną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Świat zabawek jest w dzisiejszych czasach tak szeroki, że wybór odpowiedniej rzeczy dla naszego dziecka staje się bardzo trudnym wyzwaniem. Możliwości, jakie dają nam nowoczesne gadżety często bywają niewykorzystane. Tradycyjne pluszaki lub szmaciane lalki wciąż pozostają najczęściej kupowanymi zabawkami dla dzieci. Jednak ostatnimi czasy zauważa się bardzo pozytywny ruch w sprzedaży interaktywnych gadżetów. Rodzice poszukują rozwiązań, które zaspokoją nie tylko wyobraźnię pociech, ale również pomogą rozwijać ich umiejętności i pasje.

Istnieje wiele możliwości, dzięki którym zadbamy o wszystkie potrzeby kilkulatków. Jedną z nich jest bajka, która współpracuje z dzieckiem oddziaływując na obie jego półkule. W dobie rozmaitych gadżetów bardzo trudno jest podjąć decyzję, jaką książeczkę interaktywną kupić, aby spełniła oczekiwania zarówno nasze, jak i pociechy. Spróbujmy więc dokładniej przyjrzeć się ich funkcjom.

Wiek – jaka książeczka interaktywna jest najlepsza?

Wybierając książeczkę dla dziecka przede wszystkim zwróć uwagę na jego wiek. Każda bajka dostosowana jest do konkretnego przedziału, który zazwyczaj zaznaczony jest na okładce. Jest to dosyć ważna informacja, ponieważ ustalona została przez ekspertów. Z pewnością zauważasz, jak szybko Twoja pociecha zmienia preferencje dotyczące różnych zabawek. Jako niemowlak cieszy się wszystkim, co ma różne kształty i kolory. Z biegiem czasu wymaga od Ciebie coraz ciekawszych i bardziej skomplikowanych konstrukcji.

Podobnie wygląda podział w asortymencie książek. Kilkumiesięczne dzieci zainteresowane są bajkami, które wykonane zostały z miękkich, przyjemnych materiałów. Bardzo dobrze sprawdzają się gadżety zrobione z gumy i napełnione powietrzem. Pod wpływem nacisku zabawka wydaje pewien odgłos, który zwykle rozbawia pociechę.

Szkraby w wieku od 2 do 4 lat zaczynają powoli interesować się fabułą opowiadania. Uważnie wsłuchują się w czytany tekst i zapamiętują poszczególne frazy. W tym wypadku, warto poszukać bajki, która wymaga od kilkulatka interakcji. Podczas czytania maluch otrzymuje określone zadania takie, jak: znalezienie na załączonym obrazku konkretnej rzeczy, albo połączenie kilku elementów w całość. Tym sposobem wypracujesz w swoim dziecku zdolność koncentracji, którą bardzo ciężko ukształtować w późniejszych latach.

Starsze pociechy, w wieku szkolnym, powinny mieć jak największy kontakt z zabawkami ułatwiającymi naukę. Na rynku znajdziesz wiele narzędzi, które pozwalają przyswoić dzieciom alfabet lub wyjaśnią proste działania matematyczne. Są one skonstruowane w taki sposób, aby przez zabawę zachęcać ucznia do ćwiczenia nabytych w szkole umiejętności. Tym sposobem nie tylko ochronisz swoją pociechę przed stresem związanym z trudnością przygotowania się na lekcje, ale również poszerzysz jego wiedzę i zbadasz, która dziedzina jest mu najbliższa.

 

Funkcja

Książeczki interaktywne możemy podzielić na mniejsze podgrupy, które wypełniają konkretną funkcję w rozwoju dziecka. Do najbardziej popularnych zaliczamy bajki rozwijające: mowę, naukę obcych języków, pisanie, czytanie, liczenie, umiejętności muzyczne, umiejętności plastyczne, wyobraźnię.

 

Mowa

Książeczki interaktywne często oprócz tekstu posiadają funkcję dźwiękową. Za pomocą niewielkich guziczków dziecko może włączyć lektora, który będzie czytać mu daną bajkę. Często taki przycisk umieszczony jest na każdej stronie, dzięki czemu pociecha może kilka razy odsłuchiwać ulubioną część opowiadania. Jeśli nie masz czasu na to, aby co wieczór czytać maluchowi bajki, z pewnością takie rozwiązanie przyniesie wiele korzyści zarówno Tobie, jak i dziecku. Co więcej, niektóre modele posiadają opcję nagrywania dźwięku. Ten rodzaj zabawki sprawi, że pociecha będzie czuła się znacznie bezpieczniejsza słysząc głos bliskiej jej osoby.

 

Nauka języków obcych

Nie jest tajemnicą, że producenci książeczek starają się wprowadzać na rynek obcojęzyczne zabawki. Tym sposobem nie tylko ujednolicają asortyment wysyłany na cały świat, lecz również zachęcają rodziców do zakupu książek, które poprawią zdolności językowe ich dzieci. Tej kategorii gadżety przystosowane są zarówno dla najmłodszych pociech, jak i kilkunastoletnich dzieci. 2 latkowie często interesują się przedmiotami i żywymi stworzeniami, które na co dzień je otaczają. Dużą radość sprawiają im obrazki przedstawiające zwierzęta lub rośliny.

Książki interaktywne wyposażone są w guziczki, które po naciśnięciu uruchamiają głośnik. W tym momencie pociecha może usłyszeć pojedyncze nazwy konkretnych rzeczy lub nawet całe zdania. Często taki rodzaj interakcji połączony jest z licznymi ćwiczeniami np. dopasowywaniem sygnałów dźwiękowych do konkretnego obiektu.

 

Pisanie, czytanie, liczenie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dzieci w wieku szkolnym często wiele czasu poświęcają na przyswajanie nabywanej wiedzy. Niektóre z nich odnajdują dużą trudność w pisaniu, czytaniu lub liczeniu. Książki interaktywne pomagają uczniom opanować konkretny zakres materiału. Dzięki licznym sensorom dotykowym stawiają przed maluchami konkretne zadania np. poprowadzenie długopisu w określonym wzorze. Tym sposobem, dziecko wypracowuje nawyk odpowiedniego trzymania ołówka, tak aby dojść do najwygodniejszej dla niego pozycji. Ciekawe ilustracje połączone z szeregiem informacji ułatwiają malcowi przełamywanie kolejnych poziomów trudności.

 

Umiejętności muzyczne

Jeśli zaobserwowałeś, że Twoje dziecko wykazuje zdolności muzyczne, warto abyś spróbował rozwijać w nim tę pasję. W tym celu bardzo pomocne okazują się książki, które wyposażone zostały np. w mini organy. Na każdej stronie umieszczona jest pięciolinia z zaznaczonymi kolorowymi kropkami. Poszczególne barwy znajdują się również na klawiszach. Tym sposobem, maluch bardzo szybko opanuje poszczególne melodie, kształtując w sobie zmysł odczytywania zapisów muzycznych. Tego rodzaju książeczki przeznaczone są dla młodszych pociech w wieku od 4 do 7 lat.

 

Umiejętności plastyczne

Czynności manualne są niezwykle ważnym elementem codziennej zabawy dziecka. Kształtują bowiem prawą półkulę, która odpowiedzialna jest za kreatywność i emocje. Poza tym maluchy uwielbiają łączyć kropki, domalowywać brakujące elementy lub dopasowywać naklejki do odpowiedniego obrazka. Interaktywne zabawki rozwijające zdolności plastyczne pielęgnują w dziecku cierpliwość.

Wyobraźnia

Wyobraźnia jest czymś, za czym dorośli tęsknią najbardziej. Świat dzieci jest piękny, kolorowy i pełen niespodziewanych zwrotów akcji. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha pielęgnowała w sobie dar przewidywania, znajdź dla niej książkę, która rozwinie tę umiejętność. Interaktywne bajki spotkamy na przykład w formie niedokończonych historii. Często posiadają rozpoczęcie, a kontynuacja następuje jedynie za pomocą np. obrazków. Zadaniem dziecka jest wymyślenie zakończenia danego opowiadania. W zależności od koncepcji, maluch może pomalować poszczególne kolorowanki na jasne lub ciemne kolory, stworzyć odpowiednią porę roku i zamienić księżniczkę w żabę lub odwrotnie.

 

Atesty

Obojętnie jaki rodzaj bajki wybierzesz, pamiętaj aby zwrócić szczególną uwagę na posiadane przez nią atesty. Rynek przepełniony jest produktami, które posiadają szkodliwe dla zdrowia substancje. Najlepsza książeczka interaktywna to taka, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania przede wszystkim dla Twojego dziecka.

 

Książeczki interaktywne w dobrych cenach

Książeczki interaktywne należą do zabawek, które nie są szczególnie drogie. Oczywiście w porównaniu ze zwykłymi bajkami ich cena jest nieco wyższa, jednak mimo wszystko warte są takich pieniędzy. Najprostszą zabawkę kupisz już za 10 zł. Jeśli zależy Ci na produkcie, który będzie kształtował w Twoim dziecku określone umiejętności powinieneś przygotować się na wydatek rzędu ok. 90 zł.

 

 

Najlepsze książeczki interaktywne  w 2018 roku

 

Dzieci lubią kolorowe zabawki, zwłaszcza te z dźwiękiem. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się rozwiązania interaktywne, wśród których znajdziemy między innymi ciekawe, kolorowe książeczki. Tym razem przygotowaliśmy ranking, który zawiera pięć najciekawszych książeczek interaktywnych dla dzieci w różnym wieku.

 

Nasze zalecenia

 

Fisher Price CJW42 

 

Książeczka z wierszykami Fisher Price CJW42 przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca to pierwszy produkt, który znalazł się w naszym zestawieniu. Jest to propozycja z serii „Ucz się i śmiej”. Kolorowe strony są przepełnione różnymi obrazkami zachęcającymi dziecko do zabawy i nauki.

Książeczka zawiera sześć prostych i niezwykle wesołych rymowanek, które będą idealne dla dzieci dopiero zaczynających mówić. Dzięki łatwym do przewracania stronom, poradzi sobie z nimi nawet małe dziecko – ćwicząc przy tym swoją sprawność manualną. Książeczka pomaga uczyć prostych słówek, liczb, kształtów i kolorów.

Będzie więc odpowiednia dla najmłodszych na różnym etapie rozwoju. Jest to świetna, odporna na uszkodzenia zabawka. Ponadto wyposażona jest w uchwyt do przenoszenia i podświetlane przyciski, które zwracają uwagę najmłodszych.

Ta najlepsza książeczka interaktywna cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Zgodnie twierdzą, że to nie tylko atrakcyjna zabawka, ale przede wszystkim wysokiej jakości produkt, odporny na rozdarcia. Do tego bardzo kolorowy i różnorodny.

 

 

 

 

Tomy Lamaze Lamaze LC27126 

 

Tomy Lamaze LC27126 to dobra i tania książeczka interaktywnaidealna dla małego odkrywcy. Jest to ciekawa książeczka z kolorowymi obrazkami, która zainteresuje każde dziecko. Jest ona pełna wesołych wzorów na stronach, do tego niekiedy wydaje z siebie dźwięki – np. piski.

Szeleszczący materiał oraz grzechotka sprawią, że produkt ten cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Poza tym doskonale rozwija najmłodszych już od samego początku. Zabawka ma uchwyt, a więc maluch może ją bez problemu przenosić. Wymiary książeczki to 17,5 cm x 17,5 cm x 3 cm.

Produkt jest mięciutki, a więc będzie odpowiedni dla najmłodszych. Każda strona ma inną fakturę materiału, co dodatkowo rozwija zmysł dotyku dziecka. Książeczka ma 8 stron, na których znajdują się różne zwierzęta, jak łoś, niedźwiadek, rybka, ptaszek, a także słoneczko oraz gwiazdka.

W efekcie przyciąga uwagę dziecka. Zabawka przeznaczona jest dla najmłodszych w wieku od 0 m-cy. Produkt cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Nie tylko ze względu na ciekawą zawartość, ale także solidne wykonanie, które ma ogromne znaczenie.

 

 

 

 

Smily Play Poczytaj Mi Mamo 0719 

 

Kolejna propozycja to książeczka dźwiękowa Smily Play Poczytaj Mi Mamo 0719. Przeznaczona jest dla maluszków od 6 m-ca życia. Bajeczka opowiadana dziecku jest urozmaicona o kolorowe ilustracje i różne efekty dźwiękowe. Maluch może naciskać, a także przesuwać elementy w książeczce. W czasie zabawy może przy okazji uruchomić jakieś ciekawe melodie. Poza tym, już przy samym przekładaniu kartek włączają się dźwięki.

Oczywiście można je wyłączyć w dowolnym momencie. Wśród ruchomych elementów znajduje się: słonko, piłka, miś, autobus czy ptaszek. Taka urozmaicona zabawka rozwija dziecko na wielu płaszczyznach. Aby uruchomić melodie do książeczki należy włożyć dwie baterie 1,5V AAA. Wymiary produktu to 16 cm x 17 cm.

Opinie o książeczkach interaktywnych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci wysoko oceniają solidne wykonanie tych produktów, ich zawartość i urozmaicone funkcje, które zachęcają najmłodszych do zabawy.

 

 

 

 

Tiny Love TL1009020 

 

Dwustronna książeczka interaktywna Tiny Love TL1009020 to kolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Jest przeznaczony dla dzieci już od pierwszych dni życia.

Doskonale sprawdza się na pierwszym etapie jego rozwoju, gdyż znajdziemy tutaj, kontrastowe i wyraziste kolory, które skupiają uwagę dziecka. Poza tym książeczka szeleści i zawiera ruchome elementy, które zainteresują każdego malucha. Dodatkowo pozwala rozwijać kreatywność u nieco starszych dzieciaków.

Książeczkę można zamontować w łóżeczku lub przy wózku i w ten sposób zastąpi maluchowi tradycyjną grzechotkę. Zabawka posiada bezpieczne lustereczko, w którym maluch zobaczy swoje odbicie, a także piszczałkę oraz ciekawe ilustracje 3D.

Jeśli szukasz ciekawej zabawki, która uczy i stymuluje rozwój Twojego dziecka, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Jak potwierdzają rodzice, jest to produkt powodujący interakcję u najmłodszych i zachęcający ich do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

Vtech VY-60341 

 

Vtech VY-60341 to produkt zamykający nasz ranking książeczek interaktywnych. Jest to zabawka, która pobudzi wyobraźnię dziecka. Na karteczkach znajdziesz kolorowe obrazki, a także podświetlane zwierzątka i najróżniejsze ruchome elementy. Całość dopełniona jest ciekawymi rymowankami, przeznaczonymi do śpiewania. Książeczka została starannie zaprojektowana i wykonana z wysokiej jakości materiału. Dzięki temu strony książeczki są odporne na rozerwania, czy ugryzienia maluchów.

Teksty piosenek są bardzo proste, a więc dziecko szybko się ich nauczy. Produkt sprawdzi się na różnych etapach rozwoju malucha. Na początku wydawane dźwięki oraz sama faktura pomogą rozwinąć zmysł słuchu i dotyku. Z czasem, gdy dziecko urośnie, razem z książeczką nauczysz go słówek, a potem, gdy już będzie mówić pozna też ciekawe, stymulujące rymowanki.

W efekcie jest to doskonała propozycja również dla rodziców, którzy mają dzieci w różnym wieku i szukają zabawki, która będzie odpowiednia dla każdego z nich. Rodzice wysoko ocenili wykonanie książeczki, wysoką odporność na uszkodzenia, urozmaiconą zawartość oraz intensywną kolorystykę, która nie tylko pobudza dziecko, ale też zachęca do wspólnej zabawy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...