ᐅ Klocki Lego Friends. Opinie i recenzje

Klocki Lego Friends ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jeżeli chcesz zaskoczyć swoje dziecko wyjątkowym prezentem z okazji urodzin czy innej ważnej okazji, powinieneś mu kupić zestaw klocków Lego Friends. Który komplet jest polecany przez konsumentów? Z przeprowadzonej przez nas analizy opinii wynika, że to produkt Lego Friends Szpital w Heartlake, który jest przeznaczony dla pociech w wieku od 7 lat do 12 lat. Z klocków można wybudować 3-poziomowy szpital, taki sam jak w bajce „Lego Friends”. W komplecie jest 871 elementów, w tym m.in. trzy minilaleczki, wyposażenie szpitala oraz karetka i helikopter do transportowania pacjentów. To, co wyróżnia produkt, to świetne dopracowanie wszystkich szczegółów. Dzieci mogą zakładać lalkom gips na rękę, badać je, a także sprawować nad nimi opiekę. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje zestaw Lego Friends Dom Stephanie, w którym znajdziemy 622 elementy. Można z nich zbudować dom Stephanie, czyli jednej z głównych bohaterek bajki. Budynek z klocków jest kolorowy, ma witrażowe okna i pełne wyposażenie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie klocki Lego Friends kupić?

 

Przewodnik zakupowy

„Lego Friends” to popularna wśród dzieci bajka. W sklepach dostępne są specjalne zestawy klocków umożliwiające zbudowanie m.in. domów występujących w niej bohaterów. Takie produkty gwarantują pociechom doskonałą zabawę, a często też pomagają w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. Jeżeli zastanawiasz się, jakie klocki Lego Friends wybrać, sprawdź nasz poradnik.

 

 

Liczba elementów

Od tego, ile elementów znajdziemy w zestawie, zależą całkowite wymiary zbudowanego z klocków budynku. Przeważnie jest ich ponad 600, co oznacza, że samo tworzenie konstrukcji domku może zająć dzieciom dużo czasu (w efekcie czego z pewnością nie będą się nudzić). Liczba elementów obejmuje też meble potrzebne do urządzenia poszczególnych pomieszczeń, akcesoria (takie jak np. talerze, kubki, klatki dla zwierząt itp.) oraz pojazdy, rosnące wokół budynku drzewa, kwiaty, a nawet huśtawkę.

 

Główni bohaterowie

Poza samymi klockami, w zestawach Lego Friends znajdziemy również minilalki przedstawiające głównych bohaterów bajki. Może to być:

 * Andrea – uwielbia grać, śpiewać i tańczyć, często odwiedza salon kosmetyczny i sklepy odzieżowe. Bohaterka nie lubi za to jazdy konnej;

* Mia – spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, bardzo lubi zwierzęta, a zwłaszcza swoją klacz Bellę. To postać, która nie lubi plotkować, dla niej wszystko jest możliwe do zrealizowania;

* Emma – to artystka, która ciągle rysuje, maluje i robi zdjęcia, utrwalając w ten sposób piękno świata. Bohaterka ma problem z zachowaniem cudzych tajemnic, ale w każdej osobie stara się dostrzec pozytywne cechy;

* Stephanie – to ratowniczka, jej pasją jej sport, uwielbia spędzać czas ze swoimi przyjaciółkami. To postać, która zawsze stara się pomóc innym osobom, nie lubi samotności;

* Olivia – uwielbia nowoczesne gadżety, wykorzystuje przedmioty codziennego użytku do tworzenia nowych wynalazków.

Wymienione wyżej postaci to główne bohaterki bajki „Lego Friends”. W zestawach klocków możemy znaleźć też inne figurki, przedstawiające np. rodziców nastolatek czy Olivera, który pracuje w pizzerii w Heartlake City. Jakie klocki Lego Friends są najlepsze? Aby dziecko ucieszyło się z prezentu, najlepiej wybrać taki komplet, w którym są jego wszyscy ulubieni bohaterowie.

 

Wiek pociechy

Przeważnie klocki Lego Friends są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat (ewentualnie 7 lat) do 12 lat, co oznacza, że takie produkty są idealne dla pociech w wieku szkolnym. Nie powinniśmy kupować takich zestawów młodszym maluchom, ponieważ są w nich tak niewielkie elementy, że podczas zabawy dziecko mogłoby je połknąć. Warto podkreślić, że najlepsze klocki Lego Friends sprawiają dużo radości nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom, którzy równie chętnie biorą udział w budowie domu i urządzaniu go.

 

Tematyka

Dostępne komplety klocków Lego różnią się tematyką. Niektóre z nich są przeznaczone do stworzenia takich samych budynków, jakie można zobaczyć w bajce, czyli np. domów głównych bohaterek, Domu Przyjaźni, szpitala czy pizzerii w Heartlake City. Są też takie zestawy, z pomocą których maluchy mogą zbudować i w odpowiedni sposób urządzić np. samochód kempingowy, którym Mia i jej przyjaciółki pojadą na wakacje.

 

 

Certyfikaty

Klocki Lego, podobnie jak inne zabawki, muszą mieć stosowne certyfikaty, takie jak CE. Produkty niespełniające podstawowych norm bezpieczeństwa zwykle są słabej jakości i mogą okazać się niebezpieczne dla dzieci. Jeżeli na opakowaniu zestawu znajdziemy symbol CE, możemy być pewni, że klocki zostały poddane odpowiednim procedurom oceny zgodności z dyrektywami dotyczącymi ich produkcji.

Zabawki pochodzące z serii Lego Friends i innych produkowane są z ABS, czyli dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Co ważne, klocki są testowane w wewnętrznych i zewnętrznych laboratoriach, aby potwierdzić ich solidność i brak zagrożenia dla bezpieczeństwa bawiących się nimi pociech.

 

Klocki Lego Friends w dobrych cenach

Im mniej elementów jest w zestawie, tym tańszy może okazać się produkt. Niewielkie komplety kosztują średnio 150 zł, ale te bardziej rozbudowane są droższe. Ich cena nierzadko przekracza 300 zł. Jednak wielu rodziców uważa, że warto wybrać większy zestaw klocków Lego Friends, ponieważ daje wiele możliwości zabawy i na pewno nie znudzi się dziecku za szybko.

 

 

Najlepsze klocki Lego Friends w 2019 roku

 

Jeżeli Twoja pociecha uwielbia bajkę, której akcja rozgrywa się w Heartlake City, koniecznie przeczytaj ranking klocków Lego Friends. Znajdziesz tu zestawy, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom i zapewnią im świetną zabawę przez wiele godzin.

 

Nasze zalecenia

 

Lego Friends Szpital w Heartlake

 

Prezentujemy Lego Friends Szpital w Heartlake – komplet klocków przeznaczonych dla pociech w wieku od 7 lat do 12 lat. W zestawie jest 871 elementów, z których można zbudować szpital, taki sam jak w Heartlake City. Dzieci znajdą tu m.in. trzy minilalki: Olivię w stroju pielęgniarki, dr Patel, Henry’ego oraz figurkę Oli – noworodka.

Zbudowany z klocków budynek można dowolnie zmieniać i przekształcać. Pociechom z pewnością spodoba się komplet, ponieważ jest w nim wiele ciekawych elementów, takich jak karetka i helikopter do transportowania pacjentów. Szpital jest 3-poziomowy, znajduje się w nim poczekalnia, automat z przekąskami, gabinet lekarski, żłobek i pracownia RTG.

Z opinii konsumentów wynika, że klocki Lego Friends Szpital w Heartlake są odpowiednie nie tylko dla dziewczynek, ale i chłopców. Produkt jest pełen kolorowych elementów. Bez wątpienia dzieciom dużo radości sprawi choćby możliwość zrobienia dokładnych badań lalkom czy opieka nad noworodkiem.

 

 

 

 

Lego Friends Dom Stephanie

 

Zestaw Lego Friends Dom Stephanie pozwala na zbudowanie domu jednej z bohaterek bajki Lego Friends – Stephanie. Produkt jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat. Wymiary zbudowanego z klocków budynku to: wysokość – 22 cm, szerokość – 25 cm oraz głębokość – 27 cm.

W komplecie są 622 elementy, w tym: 3 minilaleczki (Stephanie, tata James i mama Alicja), figurka królika Chili, meble, przybory kuchenne, wyposażenie salonu oraz innych pomieszczeń. Dom jest 2-poziomowy, można go swobodnie przebudować w razie potrzeby. Bawiące się maluchy mogą tworzyć nowe historie ze swoimi ulubionymi postaciami i w ten sposób rozwijać swoją kreatywność.

Produkt po złożeniu wygląda efektownie i gwarantuje doskonałą zabawę. Dom jest kolorowy, zadbano tutaj o wszystkie detale, takie jak witrażowe okna czy mebelki. Konsumenci uważają, że jest to dobry pomysł na prezent dla starszego dziecka, ponieważ na pewno nie znudzi się za szybko.

 

 

 

 

Lego Friends Dom Przyjaźni 

 

Produkt Lego Friends Dom Przyjaźni jest odpowiedni dla pociech w wieku od 6 lat do 12 lat. Komplet obejmuje 722 elementy, z których można zbudować 3-piętrowy dom dla przyjaciółek z Heartlake City. W zestawie są minifigurki Andrei, Emmy i Olivii, a także figurka króliczka Cinnamon, chomika Rumble’a oraz pieska Dasha.

Wymiary gotowego budynku to: wysokość – 30 cm, szerokość – 24 cm i głębokość – 12 cm. Poza elementami potrzebnymi do wybudowania domu jest tu też m.in.: drzewo przyjaźni (o wysokości 10 cm), rower z przyczepką, huśtawka, a także meble i akcesoria. Co ciekawe, do zabawy pociechy mogą wykorzystać również klocki z innych zestawów.

Wydawane przez konsumentów pochlebne opinie o klockach Lego Friends zachęcają rodziców do zakupu tych produktów, również opisanego wyżej kompletu. Zestaw Dom Przyjaźni pozwala zbudować piękny i oryginalnie wyglądający dom dla swoich ulubionych bohaterek. Maluchy mogą tworzyć nowe historie, w których udział biorą postaci z ich ulubionej bajki.

 

 

 

 

Lego Friends Pizzeria 

 

Z produktem Lego Friends Pizzeria można wybudować 2-poziomową pizzerię. Budynek ma wymiary: wysokość – 15 cm, szerokość – 12 cm oraz głębokość – 12 cm. W komplecie są dwie minifigurki (Emma i Olivier), skuter do rozwożenia gotowej pizzy i restauracyjne akcesoria, takie jak szklanki, talerze, kasa i rachunki.

Te dobre i tanie klocki Lego Friends są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat. W komplecie jest 289 elementów. Restauracja jest kolorowa, pociechy mogą ją przebudowywać i zmieniać. Co ważne, maluchy mogą bawić się produktem same, z rodzicami lub przyjaciółmi.

Prezentowany komplet zapakowano w poręczne pudełko, dlatego dzieci mogą go wziąć ze sobą na wakacje czy weekend spędzany u babci i dziadka. Zbudowana z klocków restauracja nie zajmuje dużo miejsca w pokoju, dlatego po skończonej zabawie pociechy nie muszą jej demontować.

 

 

 

 

Lego Friends Samochód Kempingowy Mii 

 

Lego Friends Samochód Kempingowy Mii to zestaw klocków pozwalający na zbudowanie samochodu kempingowego dla Mii i Stephanie. Komplet obejmuje 488 elementów, w tym: namiot z łóżkami, stolik piknikowy, nadmuchiwany ponton, składaną markizę itp. To produkt dla dzieci w wieku od 7 lat do 12 lat.

Wymiary samochodu kempingowego to: wysokość – 13 cm, długość – 22 cm i szerokość – 11 cm, a namiotu: wysokość – 5 cm, szerokość – 6 cm oraz głębokość – 6 cm. Do zestawu dołączono też figurkę klaczy Arii, na której Mia i Stephanie mogą jeździć. Ponieważ dach auta można zdjąć, pociechy zyskują łatwiejszy dostęp do środka.

Konsumenci chwalą produkt za dopracowanie nawet najmniejszych szczegółów i dużą liczbę elementów w zestawie. Samochód można dowolnie przebudować zgodnie ze swoimi upodobaniami, aby zabawa stała się bardziej atrakcyjna i ciekawsza. Wielu rodziców zauważyło, że bawiące się klockami Lego dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i mogą spędzić wolny czas z daleka od telewizora czy komputera.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status