fbpx

Klocki Lego Duplo ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Szukasz odpowiedniego prezentu dla swojego dziecka i chcesz uniknąć zakupu zabawki, która mu się nie spodoba? Twoja pociecha z pewnością ucieszy się z kompletu klocków Lego Duplo. W naszym rankingu opisujemy najczęściej polecane przez konsumentów produkty. Za najlepszy zestaw w 2019 roku uznano Lego Duplo Pociąg. W opakowaniu są 134 elementy, w tym jeżdżąca po torach kolejka z dwoma wagonami, wyposażona w efekty dźwiękowe. Maluch może z klocków zbudować stację kolejową. Co ważne, podczas zabawy dzieci rozwijają nie tylko kreatywność, ale też uczą się rozpoznawania kolorów i kształtów. To świetna zabawka dla pociech od 2. roku życia. Nie odpowiada Ci ten produkt? Nie martw się, w zestawieniu jest kilka innych propozycji. Drugie miejsce zajmuje Lego Duplo Zielona Płytka Budowlana – klocek pełniący funkcję płytki konstrukcyjnej, czyli podstawy zapewniającej stabilność innym budowlom, takim jak domki czy wysokie wieże. To produkt mający certyfikat CE, co oznacza, że jest bezpieczny dla maluchów. Wykonano go z dobrego gatunkowo plastiku.

 

Jakie klocki Lego Duplo kupić?

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy

Klocki Lego Duplo to doskonała zabawka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tego typu produkty pomagają maluchom w nauce kolorów i kształtów, a dodatkowo pozwalają na rozwijanie kreatywności. Przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie klocki Lego Duplo wybrać na prezent dla dziecka, np. z okazji urodzin. Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

 

 

Zalety klocków Lego Duplo

Produkty, takie jak klocki Lego Duplo mają kilka istotnych zalet. Wspomnieliśmy już, że w czasie zabawy maluchy mogą rozwijać kreatywność i zdobywać wiele podstawowych umiejętności, które przydadzą im się w szkole (i nie tylko). Warto dodać, że klocki wpływają pozytywnie także na rozwój motoryczny i koordynację wzrokową dziecka. Wspólne tworzenie budowli z rodzicami czy rówieśnikami sprawia ponadto, że pociecha uczy się współpracy, nie ma też problemu z dzieleniem się swoimi zabawkami z innymi. Warto przypominać maluchowi, aby po skończonej zabawie schował wszystkie klocki do pudełka. Dzięki temu pociecha będzie miała świadomość, że sprzątanie po sobie jest ważne i znacznie łatwiej będzie jej utrzymać porządek w swoim pokoju, gdy będzie starsza.

 

Wiek pociechy

Kupując klocki dla swojej pociechy musimy przede wszystkim sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony dany produkt. To jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ źle dobrany komplet nie zaciekawi malucha lub może okazać się dla niego zbyt skomplikowany do ułożenia (nie będzie to więc udany prezent). Niektóre zestawy Lego Duplo są odpowiednie dla dzieci już od 2. roku życia, inne natomiast dla nieco starszych, powyżej 3. roku życia. Elementy w takich kompletach są znacznie większe niż standardowe klocki, dlatego pociechy mogą je pewnie chwycić. Poza tym ryzyko, że dziecko podczas zabawy połknie figurkę lub część konstrukcyjną budynku jest zmniejszone do minimum.

 

Ilość elementów

Co decyduje o tym, jakie klocki Lego Duplo są najlepsze? Większość rodziców odpowiada, że jest to liczba elementów w zestawie. Im więcej ich będzie, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo, że produkt nie znudzi się maluchowi zbyt szybko. Wszystko przez to, że duża liczba klocków pozwala na tworzenie różnych budynków i figur, w zależności od wyobraźni pociechy.

W komplecie najczęściej znajdziemy nie tylko elementy przeznaczone do wybudowania domu czy zamku (lub innego budynku), ale też figurki ludzi i zwierząt, różne pojazdy, a ponadto przydatne akcesoria, takie jak np. znaki czy tory kolejowe. Są też dostępne specjalne płyty konstrukcyjne (sprzedawane pojedynczo) stanowiące podstawę budowli. Zapewniają one stabilność budynkom, mogą też ułatwiać przechowywanie klocków i zapobiegają ich zgubieniu.

 

Tematyka

Rodzice chętnie kupują dzieciom zestawy Lego Duplo, ponieważ do wyboru mamy komplety o różnej tematyce. Część z nich jest przeznaczona do budowy stacji kolejowych, miasteczek, inne natomiast pozwalają na stworzenie farmy ze stodołą i zwierzątkami itp. Z tego względu możemy dobrać klocki odpowiadające zainteresowaniom i preferencjom malucha.

 

Certyfikaty

Sprawdzenie grupy wiekowej nie wystarcza do tego, aby zyskać pewność, że dokonujemy właściwego wyboru. Zawsze trzeba też zwrócić uwagę na posiadane przez produkt certyfikaty. Na opakowaniu powinien znaleźć się symbol CE mówiący o tym, że zabawka spełnia podstawowe normy Unii Europejskiej i jest całkowicie bezpieczna dla dzieci.

Materiał wykonania

To, z czego wykonane są klocki ma wpływ na ich solidność. Wszystkie elementy muszą być odporne na pęknięcia, inaczej w czasie zabawy maluch może przypadkowo je zniszczyć i skaleczyć się. Najlepsze klocki Lego Duplo są wykonane z dobrego gatunkowo, nietoksycznego tworzywa sztucznego. Taki produkt nie tylko nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, ale również nie ma substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie dzieci.

 

Klocki Lego Duplo w dobrych cenach

Za niewielkie zestawy klocków Lego Duplo zapłacimy mniej niż 100 zł. Jednak na zakup kompletu, w którym jest więcej elementów (zwłaszcza interaktywnych, ze świetlnymi czy dźwiękowymi efektami), wydamy 200 zł lub więcej. Często zdarza się, że bardziej rozbudowany zestaw lepiej się sprawdza, ponieważ daje pociechom więcej możliwości zabawy niż ten z niewielką liczbą elementów.

 

Najlepsze klocki Lego Duplo w 2019 roku

 

Chcesz kupić swojemu dziecku odpowiednią zabawkę? W jej znalezieniu pomoże Ci ranking klocków Lego Duplo. To zestawienie polecanych przez konsumentów produktów, które uznawane są za całkowicie bezpieczne dla  maluchów.

 

Nasze zalecenia

 

Lego Duplo Pociąg 

 

Zestaw Lego Duplo Pociąg składa się ze 134 elementów, z których można złożyć atrakcyjnie wyglądający, różnokolorowy pociąg. Klocki są przeznaczone dla dzieci od 2. roku życia do 5. roku życia. W komplecie znajdziemy zarówno kolejkę z dwoma wagonami, jak też ciężarówkę, wiele segmentów torów, kamieniołom, budynek z dźwigiem i trzy figurki.

Produkt ma certyfikat CE, co potwierdza, że spełnia dyrektywy Unii Europejskiej. Klocki dobrze leżą w dziecięcych dłoniach, poza tym nie ma ryzyka, że pociecha przypadkowo je połknie. Zestaw gwarantuje maluchom świetną zabawę przez wiele godzin. Kolejka wydaje realistyczne dźwięki, a dźwig przy budynku jest ruchomy.

Z opinii konsumentów wynika, że klocki są idealnym pomysłem na prezent z okazji urodzin bądź świąt Bożego Narodzenia. Produkt podoba się nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom. Za sprawą zestawu maluchy mogą ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów, zabawa sprzyja ponadto rozwojowi kreatywności.

 

 

 

 

Lego Duplo Zielona Płytka Budowlana

 

Lego Duplo Zielona Płytka Budowlana to produkt dla pociech w wieku powyżej 2. roku życia, który z pewnością przyda się w czasie zabawy klockami. W komplecie jest jeden element – duża zielona płytka konstrukcyjna, na której maluch może budować stabilne budowle.

Klocek ma wymiary: 38 cm x 38 cm x 0,5 cm. To, co go wyróżnia to lekko zaokrąglone rogi. Nie ma więc ryzyka, że maluch podczas zabawy przypadkowo podrapie się o ostrą krawędź i zabawa przestanie mu się podobać. Płytka jest wykonana z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego i wykazuje odporność na pęknięcia. Za sprawą produktu dziecko może wybudować z innych zestawów wysokie wieże, domy, a nawet całe miasteczko.

Z opinii konsumentów wynika, że to dobre i tanie klocki Lego Duplo. Taka płytka konstrukcyjna z pewnością przyda się maluchowi, ponieważ bez niej budowle mogą się przewracać na podłodze (co mogłoby wywołać u pociechy irytację, a nawet płacz).

 

 

 

 

Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki 

 

Zabawka Lego Duplo Moje Pierwsze Klocki jest odpowiednia dla dzieci od 2. roku życia. W opakowaniu znajdziemy 80 kolorowych elementów, z których można stworzyć samolot, budynek, zwierzątka i wiele innych figur. Taki komplet klocków rozwija wyobraźnię malucha i zapewnia doskonałą zabawę na kilka godzin. To dobra propozycja dla dziewczynek, jak i chłopców.

W zestawie jest karta z instrukcjami, która podpowiada pociechom, co mogą wybudować. Niektóre klocki mają kształt śmigła, inne natomiast dwustronne zdobienia w postaci pary oczu czy siedzących za oknem pasażerów. Komplet ma certyfikat CE i został wykonany z bezpiecznych dla maluchów materiałów. Poza tym produkt został zaprojektowany tak, aby dobrze leżał w dziecięcych dłoniach.

Konsumenci uważają, że to świetny zestaw dla małych dzieci, ponieważ rozwija ich zdolności motoryczne. Układanie klocków to ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu nie tylko dla maluchów, ale również ich rodziców. Co ważne, nie ma w tym przypadku ryzyka, że dziecko połknie jeden z elementów, co mogłoby być niebezpieczne.

 

 

 

 

Lego Duplo Ciężarówka i Koparka Gąsienicowa 

 

Z pomocą zestawu Lego Duplo Ciężarówka i Koparka Gąsienicowa pociechy mogą zbudować maszyny budowlane – koparkę oraz ciężarówkę z funkcją wywrotki. To zabawka idealna dla dzieci w wieku od 2 lat do 5 lat, niezależnie od płci. Komplet obejmuje 26 elementów, w tym 2 figurki robotników, łopatę, znak przedstawiający roboty drogowe oraz kilka klocków do zbierania przy pomocy maszyn.

Wymiary ciężarówki to: wysokość – 12 cm, szerokość – 7 cm oraz długość – 19 cm, a koparki: wysokość – 12 cm, szerokość – 7 cm i długość – 25 cm. Maluchy mogą bawić się zestawem same lub z przyjaciółmi, co pozwala na odgrywanie scenek i rozwijanie kreatywności. Komplet został wykonany z plastiku pozbawionego toksycznych, niebezpiecznych dla zdrowia pociechy substancji.

Pozytywne opinie o klockach Lego Duplo sprawiają, że wielu rodziców decyduje się kupić tego typu produkt swojemu dziecku. Zabawa prezentowanym zestawem jest tak ciekawa, że pociecha z pewnością nie będzie się nudzić w deszczowe popołudnie czy dzień wolny od szkoły (lub przedszkola).

 

 

 

 

Lego Duplo Przygody Na Farmie 

 

Przedstawiamy komplet Lego Duplo Przygody Na Farmie, w którym są 104 klocki. To propozycja dla dzieci w wieku od 2 lat do 5 lat. Za sprawą zestawu maluchy mogą zbudować domek farmerski i stodołę. W komplecie znajdziemy m.in.: trzy figurki (rolnika i dwójki dzieci), zwierzątka (takie jak owca i królik), traktor oraz wiele przydatnych do zabawy akcesoriów.

Gotowy domek ma wymiary: wysokość – 25 cm, głębokość – 9 cm i szerokość – 22 cm, a stodoła: wysokość – 16 cm, głębokość – 9 cm oraz szerokość – 19 cm. Produkt pozwala dzieciom opanować podstawowe umiejętności tworzenia budowli z klocków, dzięki czemu później bez trudu wybudują większe zamki, wieże itp.

Konsumenci chwalą komplet Lego Duplo Przygody Na Farmie za to, że ma w zestawie dużo różnych elementów i można je wykorzystać na wiele sposobów. Maluchy w czasie zabawy pomagają farmerowi w opiece nad zwierzątkami, co może je nauczyć odpowiedzialności.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status