Kasy fiskalne dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.11.22

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Goki 51807 i Djeco DJ06638 to dwie najlepsze kasy fiskalne dla dzieci. Skąd to wiemy? Przeanalizowaliśmy propozycje dostępne na rynku, to jakie elementy zawierają konkretne zestawy, czy posiadają odpowiednie certyfikaty i przede wszystkim, czy podobają się rodzicom i dzieciom. Pierwsza z proponowanych kas to zabawka wykonana z tworzyw sztucznych, które nie zawierają niebezpiecznych substancji zagrażających naszemu zdrowiu. Produkt zawiera wszystkie elementy niezbędne do zorganizowania ciekawej zabawy w sklep. Z dużym uznaniem konsumentów spotkał się wygląd, doskonale imitujący prawdziwą kasę fiskalną. Ciekawą propozycję stanowi też kasa Djeco DJ06638. Zabawka uczy dzieci liczyć oraz pozwala na zorganizowanie prawdziwej zabawy w sklep. Jest to zabawka interaktywna, wydająca różne dźwięki, co sprawia, że jest dla dzieci niezwykle atrakcyjna. Te oraz inne produkty, jakie znalazły się w naszym rankingu to zabawki godne zaufania, bezpieczne dla dzieci, dlatego warto po nie sięgnąć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych i innych modeli, zapraszamy Cię do dalszej części naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zabawkę wykonano z drewna, dzięki czemu jest solidna i przyjazna dla dzieci. Ma opływowy kształt, który sprawia, że nie znajdziemy żadnych ostrych krawędzi. Kasa jest bogato wyposażona, gdyż zawiera kalkulator, czytnik kodów kreskowych, elektroniczny wyświetlacz oraz kartę kredytową. Na uwagę zasługuje także jej atrakcyjny design.

Wady

Ze względu na materiał, z jakiego wykonana jest kasa fiskalna, jest ona dość ciężka. Sprawia to, że niektóre dzieci mogą mieć trudności z jej przenoszeniem z miejsca na miejsce.

Podsumowanie

Ta kasa fiskalna przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, a jej wymiary to 22,5 cm x 16,5 cm x 21 cm. Zabawka jest bogato wyposażona i przede wszystkim bezpieczna.

Drugi wybór

Zalety

Kasa fiskalna Djeco jest interaktywna, dzięki czemu dziecko może cieszyć się dźwiękami i światełkami. Do jej produkcji użyto wyłącznie bezpiecznych materiałów, posiadających certyfikaty. Wraz z zabawką otrzymujemy szereg dodatkowych akcesoriów, które czynią zabawę w sklep bardziej atrakcyjną.

Wady

Użytkownicy twierdzą, że największą wadą jest brak dołączonych do zestawu baterii. Dlatego jeśli chcemy, aby dziecko od razu po obdarowaniu rozpoczęło zabawę, warto pomyśleć o ich zakupie.

Podsumowanie

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jej wymiary to 18 cm x 12 cm x 15 cm. Jest to model interaktywny, zasilany przy użyciu baterii.

Rozważ też

Zalety

Ta interaktywna kasa fiskalna pozwala na odtwarzanie dźwięków po polsku i angielsku, skłaniając nasze pociechy do poznawania obcego języka. W zestawie znajdziemy klocki, uczące dzieci kształtów, literek i kolorów. Jest to bezpieczna zabawka, posiadająca wszelkie niezbędne certyfikaty.

Wady

Konsumenci zauważyli, że większość elementów pokryta jest naklejkami, które szybko się odklejają. Sprawia to, że po dłuższym użytkowaniu zabawka staje się mniej atrakcyjna.

Podsumowanie

Kasa fiskalna jest dwujęzyczna i można ją obsługiwać w języku polskim i angielskim. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Model zasilany jest trzema bateriami AA, które zostały dołączone do zestawu.

 

 

Jaką kasę fiskalną dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zabawa w sklep jest jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu przez dzieci. Maluchy nie tylko świetnie się bawią sprzedając i kupując różne przedmioty, ale również uczą się liczenia, negocjacji i komunikacji z innymi dziećmi. Dzięki zabawkowej kasie fiskalnej nasze pociechy mogą mieć jeszcze większą frajdę z zabawy, gdyż modele dostępne na rynku dają wiele możliwości. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ten poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaką kasę fiskalną dla dzieci wybrać.

Wyposażenie

Najlepsza kasa fiskalna dla dzieci posiada wiele elementów, które pozwalają stworzyć dziecku wyjątkowy sklep. Wyposażenie różni się w zależności od wieku malucha, dla którego produkt jest przeznaczony.

Kasy dla dzieci do 3 lat to proste zabawki, których obsługa nie stwarza wielu problemów. Posiadają one zazwyczaj ruchome korbki i przyciski, po naciśnięciu których odtwarza się wesoła melodyjka oraz pokazują się migające światełka. Niektóre modele wyposażone są także w ekrany, na których pojawiają się obrazki. Design kasy jest atrakcyjny, a kontrastowe kolory przyciągają wzrok dziecka. Obsługa zabawki wpływa na wyobraźnię naszej pociechy i jej koordynację wzrokowo-ruchową.

Kasy dla starszych dzieci możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest kasa przeznaczona wyłącznie do zabawy, bez elementów edukacyjnych. Drugim typem jest kasa z kalkulatorem, pozwalająca na wykonywanie prostych działań matematycznych. Oba typy wyposażone są w wiele dodatkowych elementów, takich jak zabawkowe monety i banknoty, karty kredytowe, skaner, waga, mikrofon, plastikowe produkty spożywcze, czy czytnik kart. Niektóre kasy posiadają również opcję drukowania paragonów. Takie modele zazwyczaj są zasilane za pomocą baterii, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy są one dołączone do zestawu.

Taka zabawka wnosi wiele wartości w rozwój naszej pociechy. Przede wszystkim, modele z kalkulatorem w przyjazny sposób pomagają dzieciom w nauce liczenia. Pozwalają one na wykonywanie najprostszych działań, takich jak dodawanie i odejmowanie. Poza tym, zabawa kasą wpływa na umiejętności motoryczne, takie jak układanie i przeliczanie zabawkowych pieniędzy, czy obsługa licznych przycisków i dźwigni. Dodatkowo, zabawa w sklep zapoznaje nasze pociechy z zasadami robienia zakupów i uczy je logicznego myślenia.

 

Wykonanie i wygląd

Na rynku zabawek dostępne są kasy fiskalne dla dzieci wykonane z drewna lub z plastiku. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy mieć na uwadze fakt, że drewniane zabawki są dużo bardziej trwałe oraz znacznie mniej skomplikowane. Są również ekologiczne i przyjazne dla środowiska,  a także miłe w dotyku i łatwo utrzymać je w czystości. Z drugiej strony, są dużo cięższe i nie posiadają dodatkowych opcji, takich jak dźwięk, czy światełka, które przyciągają uwagę dziecka. Weźmy też pod uwagę, że drewniane zabawki bywają droższe od wykonanych z plastiku.

Najmłodszym dzieciom warto kupić produkt, który zainteresuje je na dłużej. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się zabawki w żywych, kontrastowych kolorach, posiadające ciekawe rysunki, które je uatrakcyjniają. Dla dzieci w wieku powyżej 3 lat odpowiedni będzie model przypominający prawdziwą kasę fiskalną, z wyświetlaczem, wysuwaną szufladą i czytnikiem cen. Ponadto trzeba mieć na uwadze, czy produkt przeznaczony jest dla obu płci, czy też tylko dla dziewczynek lub tylko dla chłopców. O tym w głównej mierze decyduje kolorystyka zabawki.

 

Bezpieczeństwo

O tym, jaka kasa fiskalna dla dzieci jest najlepsza, decydują posiadane atesty bezpieczeństwa. Przede wszystkim, wybrany model musi posiadać certyfikat CE. Co więcej, zabawki dla dzieci powinny być wykonane z materiałów, które nie zagrażają życiu i zdrowiu naszej pociechy. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto sprawdzić, czy produkt nie ma długich linek, które dziecko może owinąć sobie wokół szyi, lub czy nie ma ostrych krawędzi. Cała konstrukcja kasy i dołączonych akcesoriów powinna posiadać zaokrąglone brzegi.

Zwróćmy również uwagę, czy zabawka jest odpowiednia dla wieku naszego dziecka. Kasy fiskalne dla maluchów powyżej 3 roku życia mogą zawierać bardzo małe elementy, na przykład plastikowe guziczki, czy monety. Wówczas istnieje ryzyko zadławienia lub włożenia elementu do nosa lub ucha. Produkt powinien być wykonany z solidnych materiałów, aby dziecko nie miało możliwości oderwania mniejszych elementów. Poza tym, dzieci lubią wszystkim rzucać, dlatego jeśli nie chcemy ryzykować szybkiej utraty zainwestowanych środków, decydujmy się na zakup wytrzymałej zabawki, na przykład drewnianej.

Kasy fiskalne dla dzieci w dobrych cenach

Rozpiętość cenowa zabawkowych kas fiskalnych dla dzieci jest niezwykle szeroka. Na cenę zabawki wpływ ma przede wszystkim jej wyposażenie oraz wykonanie. Modele na baterie, z kalkulatorem, mikrofonem, czy wysuwanymi paragonami są nieco droższe od prostych urządzeń bez dodatkowych akcesoriów. Należy także pamiętać, że drewniane zabawki są droższe od plastikowych, gdyż drewno kosztuje nieco więcej niż tworzywo sztuczne.

Najtańszą kasę fiskalną możemy kupić już za około 30 zł. Będzie to jednak najprostszy, plastikowy model z minimalnym wyposażeniem. Natomiast jeśli chcemy zainwestować w bardziej zaawansowany produkt, powinniśmy być przygotowani na koszt rzędu 150-200 zł.

 

 

Najlepsze kasy fiskalne w 2021 roku

 

Warto kupować dzieciom zabawki rozwijające ich zainteresowania i przy okazji uczące również przydatnych rzeczy. Maluchy często interesuje zabawa “w sklep”, dlatego to zestawienie kierujemy do wszystkich rodziców, których dzieci uwielbiają organizować sobie taką zabawę. Nasz ranking kas fiskalnych dla dzieci zawiera 5 najciekawszych modeli dostępnych na polskim rynku, które rozwiną wyobraźnie najmłodszych i zapewnią im ciekawszą, bardziej kreatywną zabawę.

 

Nasze zalecenia

 

Goki 51807 

 

Funkcjonalna kasa do zabawy “w sklep” model Goki 51807 to nasza pierwsza propozycja. Jest wyposażona w kalkulator, czytnik kodów kreskowych, zwijaną rolkę papieru paragonowego, a także elektroniczny wyświetlacz oraz otwieraną szufladę na gotówkę. Zestaw zawiera także kartę kredytową. Te wszystkie elementy pozwalają stworzyć dziecku prawdziwy sklep. Wymiary zabawki to 22,5 cm x 16,5 cm x 21 cm.

Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Nauczy malucha podstawowych zasad związanych z zakupami, obsługą kasy i pozwoli mu zorganizować świetną zabawę. Dzięki kalkulatorowi będzie mogło doskonalić wiedzę matematyczną. Maluch nie musi już udawać, że ustawiona z pudełek konstrukcja stanowi kasę – model ten pozwoli mu stworzyć wyjątkowy sklep.

Zabawka jest bardzo solidna i posiada wszelkie certyfikaty wydawane zabawkom. Elementy dekoracyjne zostały stworzone w taki sposób, aby były jak najbardziej bezpieczne i trwałe.

Ta najlepsza kasa fiskalna dla dzieci cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów, a przede wszystkim najmłodszych użytkowników. Wysoko oceniono solidność wykonania kasy i jej atrakcyjny wygląd.

Kasa Goki 51807 jest przeznaczona dla maluchów powyżej 3 roku życia. Produkt ma wymiary: 22,5 cm x 16,5 cm x 21 cm.

Zalety
Wykonanie:

Kasa jest solidna. Materiał, z którego ją wykonano jest bezpieczny dla dzieci. Ponadto cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Możesz więc mieć pewność, że zabawka będzie służyć Twojemu maluszkowi przez długi czas.

Brak ostrych krawędzi:

Zabawka ma opływowy kształt, nie znajdziemy na niej żadnych ostrych zakończeń, dlatego też została uznana za jedną z najbezpieczniejszych propozycji dla dzieci.

Design:

Pierwszą rzeczą, która przyciąga rodziców, jest design kasy. Jest ona niezwykle atrakcyjna, zachwyca pięknym wykończeniem i dobrze dobranymi kolorami.

Wyposażenie:

Kasa ma kalkulator, czytnik kodów kreskowych, elektroniczny wyświetlacz, jak również kartę kredytową, czyli wszystko, co jest potrzebne dziecku do wyśmienitej zabawy.

Certyfikaty:

Nie można zapomnieć o tym, ze produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, trzeba jednak pamiętać, że ze względu na małe elementy jest skierowany do nieco starszych dzieci.

Wady
Cena:

Niestety nie można zaliczyć tej zabawki do tanich propozycji.

 

 

 

 

Djeco DJ06638

 

Kasa sklepowa Djeco DJ06638  to zabawka, która pozwoli Twojemu dziecku na zorganizowanie świetnej zabawy i naśladowanie pracy osób dorosłych. Wielu rodziców i psychologów potwierdza, że taka zabawa w sklep pozwala rozwijać umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie. Dodatkowo sklep do świetne miejsce do nauki liczenia.

Prezentowana zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3-go roku życia. Ze względu na to, że zawiera małe elementy, nie polecana jest dla młodszych dzieci. Jest to kasa interaktywna. Produkt jest zasilany bateriami.

Prezentowany model jest niewielki. Jego wymiary to 18 cm x 12 cm x 15 cm, więc kasa nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca w szafkach.

Wielu rodziców wybrało ten produkt ze względu na jego przystępną cenę. Poza tym kasa jest atrakcyjna dla najmłodszych. Nie można też zapomnieć, że model ten jest odporny na uszkodzenia, dlatego jest tak idealny dla dzieci, które często rzucają zabawkami.

Kasa sklepowa Djeco DJ06638 ma wymiary: 18 cm x 12 cm x 15 cm. Zabawka jest wykonana z bezpiecznego plastiku. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zestaw składa się z kasy oraz akcesoriów do zabawy.

Zalety
Interaktywność:

Wśród zalet rodzice wymieniają interaktywność zabawki. Przez co jest ona bardziej atrakcyjna dla najmłodszych i bardziej zachęca maluchy do zabawy.

Wykonanie:

Kasa jest dobrze wykonana. Do produkcji wykorzystano wyłącznie bezpieczne materiały. Produkt nie ma ostrych krawędzi, a wszystkie dołączone do zestawu akcesoria uznano za bardzo solidne.

Cena:

Jest to bardzo dobra kasa fiskalna dla dzieci do 50 zł. Trudno jest znaleźć równie bogaty zestaw w tak atrakcyjnej cenie.

Mnogość elementów:

Nie jest to wyłącznie kasa z szeregiem funkcji, ale cały komplet umożliwiający dzieciom zabawę w sklep. Zestaw zawiera koszyki i szereg artykułów spożywczych, jak również pieniążki umożliwiające robienie zakupów.

Wady
Brak baterii:

Konsumenci zauważają, że wadą produktu jest brak baterii w zestawie. Jeśli więc nie chcesz sprawić zawodu swojemu dziecku, przed podarowaniem mu kasy, zakup baterie.

 

 

 

 

Smily Play 0680

 

Kasa edukacyjna Smily Play 0680  to zabawka dwujęzyczna. Można wybrać wersję angielską lub polską. Dzięki temu maluszek nie tylko może bawić się w sklep, ćwiczyć liczenie, ale też język angielski.

Zabawka jest interaktywna. Ma przycisk uruchamiający cztery wesołe, polskie piosenki. Poza tym zabaweczka posiada migający wyświetlacz. Kasa sprzedawana jest w zestawie z klockami, które umożliwiają dziecku nazywanie kształtów, naukę literek i cyferek w obu językach.

Kasa ma wysuwaną szufladę, wagę i kartę płatniczą. Za sprawą tego jest bardziej atrakcyjna dla dzieci. Produkt jest skierowany dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Kasa fiskalna dla dzieci Smily Play 0680 cieszy się wieloma pochlebnymi ocenami konsumentów. Produkt uznawany jest za bardzo solidny. Posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Poza tym taka kasa umożliwia dzieciom zorganizowanie ciekawej zabawy, która przy okazji ma walory edukacyjne.

Smily Play 0680  to kasa, która jest przeznaczona dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Produkt zasilany jest trzema bateriami AA, które zostały dołączone do zestawu. Jest to zabawka interaktywna.

Zalety
Dwujęzyczność:

Ogromną zaletą kasy jest to, że pozwala na odtwarzanie dźwięków po polsku i angielsku. Chociaż piosenki są dostępne wyłącznie w wersji polski, pozostałe odgłosy można odsłuchać po angielsku lub po polsku. Taka zabawka uczy dzieci dodatkowego języka.

Klocki:

Do kasy dołączone są klocki uczące maluszki kształtów, literek i kolorów. W połączeniu z innymi funkcjami edukacyjnymi, jest to produkt, który z całą pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój Twojej pociechy.

Dla dzieci od 12 m-ca życia:

Większość kas sklepowych to zabawki dla starszych dzieci, ta jednak może być używana również przez najmłodszych.

Cena:

Jest to jedna z najtańszych kas w naszym zestawieniu, gdyż kosztuje ok. 40 zł. Jeśli więc Twoje dziecko lubi zmieniać zainteresowania, a Ty nie chcesz przepłacać, to idealna opcja.

Wady
Kiepskie naklejki:

Większość elementów pokryta jest naklejkami, które szybko się odklejają, więc z czasem zabawka przestaje być atrakcyjna.

 

 

 

 

Fisher Price 72044

 


Wesoła kasa fiskalna Fisher Price 72044 to czwarty produkt w naszym zestawieniu. Jest to model znanego producenta, który oferuje jedne z najlepszych zabawek na rynku. Przede wszystkim ze względu na solidną konstrukcję, ale również bardzo atrakcyjny design, który zwraca uwagę najmłodszych.

Ta niewielka kasa fiskalna umożliwi Twojemu dziecku naśladowanie realnych zakupów – zamieni się w małego sprzedawcę. Produkt posiada korbkę, która po przekręceniu wydaje dźwięk dzwoneczka, a następnie otwiera szufladkę na banknoty. W zestawie znajdują się kolorowe monety.

Jest to zabawka dla dzieci od 2 roku życia, która wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię najmłodszych. Produkt jest w pełni bezpieczny – posiada wszelkie certyfikaty i spełnia wymagania stawiane zabawkom dla najmłodszych.

Przez konsumentów ceniony jest za jakość wykonania, bardzo trwałe elementy, które są trudne do uszkodzenia/wyjęcia przez dziecko. Kolejna kwestia do piękna kolorystyka, która zachwyca najmłodszych.

Kasa fiskalna Fisher Price 72044 to produkt skierowany do najmłodszych, gdyż mogą się nim bawić już 2-letnie dzieci. Prezentowana zabawka posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, więc możemy mieć pewność, że jest bezpieczna dla maluszków.

Zalety
Interaktywność:

Zabawka wydaje dźwięki, na przykład wtedy, gdy maluch przekręca korbkę, dotknie dzwoneczek czy otwiera szufladę na pieniądze. Dzięki temu produkt jest dla dzieci bardzo atrakcyjny.

Certyfikaty:

Zabawka posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzają, że jest ona w pełni bezpieczna dla dzieci. Materiały wykorzystane w produkcji są pozbawione niebezpiecznych substancji.

Wykonanie:

Marka Fisher Price oferuje konsumentom bardzo dobre produkty. Nie inaczej jest w przypadku tej zabawki. To solidny model, który jest odporny na uszkodzenia, a więc przetrwa nawet najbardziej ekstremalne zabawy dzieci.

Wady
Cena:

Biorąc pod uwagę brak ciekawych efektów dźwiękowych i funkcji, jest to dość droga zabawka.

 

 

 

 

Pierot Kasa Sklepowa

 

Pierot Kasa Sklepowa to zabawka skierowana dla chłopców i dziewczynek powyżej 3 roku życia. Nie jest to wyłącznie kasa sklepowa, ale cały zestaw umożliwiający zabawę w sklep. Komplet zawiera koszyk zakupowy i różne produkty.

Jest to zabawka interaktywna z funkcją dźwięku, co urozmaica zabawę najmłodszych. Takie urządzenie z całą pewnością zainteresuje wszystkie dzieci. Poza tym zabawa w sklep bardzo rozwija. Uczy dzieci liczyć, a także funkcjonować w społeczeństwie.

Produkt wykonano z bezpiecznego plastiku, który nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Potwierdzają to certyfikaty i atesty. Możesz więc mieć pewność, że wybierając ten model, kupujesz swojemu maluszkowi bezpieczną dla niego zabawkę.

Opinie o kasach fiskalnych dla dzieci tego producenta są bardzo pochlebne. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo ciekawa zabawka, idealna na prezent dla dzieci, które lubią bawić się w sklep.

Pierot to niewielka kasa sklepowa skierowana do dzieci powyżej 3 roku życia. Sprzedawana jest w komplecie z koszykiem i akcesoriami, które uatrakcyjniają zabawę w sklep.

Zalety
Posiada certyfikaty i atesty:

Kupując zabawkę możesz mieć pewność, że sięgasz po w pełni bezpieczny produkt, gdyż posiada on wszelkie niezbędne atesty potwierdzające, że model ten wykonano z materiałów niezawierających niebezpiecznych substancji.

Zawartość zestawu:

Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to wyłącznie kasa fiskalna, a cały zestaw do zabawy. Wśród dodatkowych akcesoriów można wymienić koszyk, mikrofon oraz zakupy.

Wady
Cena:

Jest to dość drogi produkt, zwłaszcza w porównaniu z naszymi innymi propozycjami. Konsumenci nie najlepiej oceniają stosunek ceny do jakości produktu.

Jakość:

Konsumenci negatywnie odnoszą się do jakości plastiku, z jakiego wykonano zabawkę. Niestety kasa szybko się psuje.

 

 

 

 

Od kiedy kasa fiskalna dla dzieci?

 

W sklepach można znaleźć wiele kolorowych zabawek dla dzieci. Wybór produktów jest ogromny, stąd pojawia się problem z podjęciem decyzji, jaką zabawkę kupić. Musimy zadawać sobie również sprawę z tego, że oczekiwania pociech są bardzo duże – maluchy szybko się nudzą i często odkładają w kąt swoje zabawki. Polecanym przez wielu rodziców produktem jest kasa fiskalna. Konsumenci wskazują, że tego typu zabawka podoba się dzieciom w różnym wieku. Kiedy można obdarować pociechę takim upominkiem?

 

 

Kasa fiskalna dla dzieci – kiedy ją kupić?

Każde akcesorium, niezależnie od tego, jak wygląda, musi być dostosowane do wieku malucha. W innym wypadku zakupiony przez nas produkt może stanowić zagrożenie dla pociechy. Jak określić, czy dana zabawka jest odpowiednia dla naszego dziecka? Najłatwiej jest zapoznać się z jej opisem. Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja o tym, dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest produkt. Sami, jako rodzice, również możemy upewnić się, czy dana zabawka jest odpowiednia, Wystarczy jej się bliżej przyjrzeć i określić, czy np. nie zawiera ona zbyt małych elementów, którymi maluch mógłby się zadławić. Pamiętajmy też, że zabawka dostosowana do wieku pociechy sprawia też zdecydowanie więcej radości.

Jeśli mowa o kasach fiskalnych, na rynku można znaleźć modele, które są odpowiednie już od 2. roku życia, jak i te polecane dla większych maluchów. Wszystko zależy od sposobu wykonania danej zabawki. Jeśli jest ona zrobiona np. z drewna i składa się jedynie z dużych elementów, prawdopodobnie będzie dobra nawet dla dzieci, które mają dopiero kilkanaście miesięcy. Produkt, który w zestawie ma małe plastikowe monety, będzie odpowiedni tylko dla większych pociech.

 

Nauka poprzez zabawę

Wiesz już, jaka kasa fiskalna dla dzieci jest polecana przez rodziców. Dobrze byłoby poznać zalety, jakie płyną z zakupu tego typu zabawki. Taki produkt nie tylko dostarcza dzieciom zabawy, ale także wiele ich uczy. Jedną z podstawowych umiejętności, jakie można nabyć poprzez zabawę kasą fiskalną, jest nauka liczenia. Dziecko uczy się wydawania reszty i tego, jak wyglądają pieniądze. Nie to jest jednak najważniejsze, ponieważ liczenia można nauczyć się także w inny sposób (np. używając liczydła czy wykonując łatwe zadania matematyczne).

 

 

Kluczową kwestią jest nauka określonych ról społecznych. Ma to ogromne znaczenie w dalszym rozwoju dziecka. Psycholodzy wskazują, że zabawy w sklep, lekarza czy dom to jedne z najbardziej rozwijających aktywności. Pociechy uczą się w ten sposób nie tylko tego, jak należy się zachować, ale także poznają nowe słownictwo i uczą się, jak nawiązywać kontakt z inną osobą. W rezultacie w przyszłości dzieci są bardziej pewne siebie i łatwiej określają swoje potrzeby.

 

Kasa fiskalna dla dzieci – zabawka na wiele lat

Jeśli zdecydujemy się kupić kasę fiskalną dla dzieci, możemy być pewni, że będzie ona dostarczała rozrywki naszym dzieciom przez długi czas. Oznacza to, że produkt nie wyląduje w kącie. Jeśli jednak tak się stanie, możemy na chwilę schować zabawkę do szafy i wyciągnąć ją po pewnym czasie. Nasze dziecko z pewnością chętnie sięgnie po zabawkę, nawet jeśli będzie nieco starsze. Wynika to z tego, że zabawka jest atrakcyjna nie tylko dla maluchów, ale też starszych pociech. Dzieci potwierdzają, że zabawa w sklep to świetna rozrywka.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Alltoys Samrt

 

Dobra i tania kasa fiskalna dla dzieci Alltoys Smart z akcesoriami i czytnikiem kart kredytowych to nasza druga propozycja. Ma ona przyciski, po których naciśnięciu zapala się dioda i wydobywa dźwięk “ding”. Posiada także wagę i wysuwaną szufladkę na pieniądze otwieraną za pomocą przycisku CASH – zupełnie jak w normalnej kasie.

W zestawie znajduje się też skaner, który się świeci i wydaje charakterystyczny dźwięk skanowania kodu kreskowego. Również czytnik kart wydaje dźwięk i się świeci. Kasa zasilana jest trzema bateriami AA, a skaner dwoma bateriami AA.

Oprócz elementów składowych urządzenia komplet zawiera kilka innych dodatków, które pozwolą Twojemu dziecku zorganizować wyjątkową zabawę. Znajdziesz tutaj: kartoniki, plastikowe produkty, naklejki z cenami, pieniądze zabawkowe, kartę płatniczą oraz specjalny koszyk zakupowy. Taka zabawka z całą pewnością rozbudzi kreatywność Twojego dziecka.

Opinie o kasach fiskalnych dla dzieci tego producenta są bardzo pochlebne. Cenione są za jakość wykonania oraz dodatkowe wyposażenie, które pozwala najmłodszym urozmaicić zabawę.

 

 

Dumel Discovery DD 48108

 

Dumel Discovery DD 48108 to interaktywna, dobra kasa fiskalna dla dzieci, która pozwoli rozwijać się Twojemu maluchowi w wielu obszarach. Przede wszystkim w przyjazny i przyjemny sposób uczy liczenia oraz obsługi kasy. Matematyka często sprawia trudności najmłodszym, więc warto już od najmłodszych lat pokazywać dziecku, że liczenie może być zabawą i wcale nie jest takie trudne.

Ta niezwykła kasa sklepowa nauczy Twoje dziecko również kolorów i kształtów. Sprzęt ten mówi po polsku i ma wiele wesołych melodii, które są dla najmłodszych dodatkową atrakcją. Maluch naciskając różne cyferki oraz telefonik, używając wagi, czy przekładając kartkę mini-książeczki usłyszy zabawne dźwięki. Kasa ma ekranik, na którym podświetlają się różne obrazki.

Jest to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. To bezpieczne urządzenie posiada wszelkie atesty, które potwierdzają, że materiały, z jakich zostało wykonane nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych. Ponadto rodzice docenili ilość funkcji, jakie posiada zabawka.

 

Klein My Little Pony 9328

 

My little Pony Kasa sklepowa model 9328 to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Komplet zawiera kasę ze skanerem i wagą, a także taśmę na zakupy. Urządzenie ma wbudowane efekty dźwiękowe, jest zasilane bateriami i posiada funkcję kalkulatora. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

Dzięki niej Twoje dziecko poćwiczy liczenie i rozwinie się w wielu innych obszarach. Poza tym taka zabawka da mu możliwość zorganizowania świetnej zabawy. Nie musi już udawać, że kalkulator lub pudełko to kasa fiskalna. Ponadto, dzięki temu, że w zestawie znajdują się pieniądze maluch będzie mógł uczyć się liczyć i pozna wartość pieniądza. Produkt cieszy się dużym uznaniem konsumentów.

Przede wszystkim wysoko oceniają oni stosunek jakości urządzenia do jego ceny. Kolejna kwestia to bogate wyposażenie zestawu, a także jego atrakcyjny wygląd i zwracająca uwagę najmłodszych kolorystyka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir