Helikoptery zdalnie sterowane ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli szukasz oryginalnego prezentu dla swojego dziecka na urodziny lub inną okazję, zastanów się nad zakupem zdalnie sterowanego helikoptera. Taka zabawka jest idealna nie tylko dla chłopca, ale również dla dziewczynki, poza tym Tobie także może sprawić dużo radości. Który model wybrać? Rodzice polecają w szczególności śmigłowiec Syma S5, którym można bawić się w domu, jak i na zewnątrz. Z uwagi na innowacyjny system GYRO nie ma ryzyka, że przy silnym podmuchu wiatru utracisz kontrolę nad zabawką. Po naładowaniu akumulatora helikopter może latać przez 12 minut. Model wyposażono w żyroskopowy system stabilizacji i wspomagania lotu, więc pilotowanie nim nie sprawia żadnego problemu. Popularnością cieszy się też produkt LH-I301, którego korpus został wykonany z solidnych materiałów. Zabawka może poruszać się w dowolnym kierunku, także po skosie. Ponadto helikopter ma w komplecie zapasowe śmigła. Pozostałe, godne uwagi śmigłowce poznasz w dalszej części rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki helikopter zdalnie sterowany kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy pasjonat lotnictwa z pewnością marzył o posiadaniu zdalnie sterowanego helikoptera. Jest to nie tylko zabawka dla dzieci, gdyż urządzenie może dostarczać wielu wrażeń również dorosłym. Jego obsługa to świetna rozrywka, a także wyraz zainteresowania i pasji. Oferta rynkowa tych urządzeń jest niezwykle szeroka. W sklepach spotkać możemy modele o zróżnicowanych cenach i właściwościach. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego sprzętu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki helikopter zdalnie sterowany wybrać.

Przeznaczenie

Przed zakupem odpowiedniego urządzenia należy zastanowić się, dla kogo będzie on przeznaczony, ponieważ zabawki dla dzieci mają inne parametry niż modele dla dorosłych. Wybierając pierwszy helikopter zdalnie sterowany dla naszej pociechy, zdecydujmy się na model z niższej półki cenowej. Taka zabawka w rękach dziecka może szybko ulec zniszczeniu, nie warto zatem inwestować w nią dużej sumy pieniędzy. Na rynku dostępne są urządzenia sterowane radiowo lub na podczerwień, o 3 lub 4 kanałach.

Natomiast jeśli chcemy zakupić model dla dorosłych, wybór zależy od stopnia zaawansowania użytkownika w jego obsłudze. Na początek wystarczy tańszy model na podczerwień, który możemy testować w pomieszczeniach. Doświadczeni użytkownicy mogą zainwestować w bardziej profesjonalny, droższy sprzęt, przystosowany do latania w terenie.

 

Rodzaje

Ze względu na sposób sterowania, urządzenia dzielimy na dwie kategorie. Zapoznanie się z obiema pozwoli nam podjąć decyzję, jaki helikopter zdalnie sterowany jest najlepszy. Wyróżnia się modele sterowane przez podczerwień (IR), których używa się głównie w pomieszczeniu. Ich obsługa jest bardzo prosta, dlatego ten rodzaj poleca się szczególnie początkującym pilotom. Manewrowanie helikopterem możliwe jest dzięki odbiciu się sygnału od ścian pomieszczenia i jego przedostaniu się do odbiornika. Taka specyfikacja sprawia, że modelu tego nie przetestujemy na zewnątrz, gdyż sygnał nie ma się od czego odbić.

Na rynku dostępne są także modele sterowane radiowo (Rc). Ten typ helikoptera może być testowany zarówno w pomieszczeniach, jak i w terenie. Fale radiowe są w stanie przenikać przeszkody i bez problemu trafić do odbiornika. Modele te działają na różnych częstotliwościach. Najczęściej spotyka się częstotliwości 40 i 27 Mhz oraz 2,4 Ghz.

 

Kanały i wirniki

Każdy helikopter sterowany radiowo posiada określona liczbę kanałów. Aby model mógł latać do przodu, wznosić się, lądować i obrócić wokół osi, niezbędne są 3 kanały. 4-kanałowe sprzęty dają większą swobodę lotu, jednak są już nieco trudniejsze w obsłudze. Mogą one latać bezpośrednio w bok, bez konieczności obracania się przodem do kierunku lotu. Zarówno modele 3-kanałowe, jak i 4-kanałowe będą odpowiednie dla początkujących użytkowników.

Bardziej doświadczeni piloci mogą zaopatrzyć się w urządzenie posiadające 6 kanałów. Helikopter tego typu ma wiele możliwości i jest w stanie wykonać najbardziej skomplikowane akrobacje, na przykład lot „do góry nogami”. Wymagają one jednak dużej wprawy i umiejętności od sterującego.

Ze względu na liczbę wirników, na rynku spotkać można modele jednowirnikowe oraz dwuwirnikowe. Rozróżnienie to nie ma wpływu na sterowanie urządzeniem, różnica tkwi w mechanice lotu. Helikopter jednowirnikowy polecany jest doświadczonym użytkownikom, gdyż wymaga dobrej koordynacji ruchów. Sprzęty dwuwirnikowe mogą obsługiwać osoby początkujące, gdyż urządzenie jest stabilne, a jego pilotowanie nie sprawia większych problemów.

 

Na co zwrócić uwagę

Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto mieć na uwadze kilka dodatkowych kwestii. Po pierwsze, najlepszy helikopter zdalnie sterowany powinien być odpowiednio wyważony, aby nie został zdmuchnięty przez silny wiatr. Jego silnik musi być solidny, aby stawiać opór lekkim podmuchom. Nie bez znaczenia jest także rozmiar sprzętu. Im urządzenie jest większe, tym jest bardziej stabilne.

Przy wyborze należy także zwrócić uwagę na maksymalny czas lotu. Najtańsze helikoptery pozwalają na około 10 minut zabawy na jednym cyklu naładowania akumulatora. Przed zakupem sprawdźmy także, czy akumulator jest wyjmowany. W ten sposób, po rozładowaniu jednej baterii będziemy mogli wymienić ją na nową bez przerywania zabawy. Na rynku spotkać można także modele spalinowe. Przy ich zakupie należy mieć na uwadze wydajność pracy na określonej ilości paliwa.

Nie bez znaczenia jest także zasięg helikoptera. Im jest on większy, tym większą frajdę ma sterujący. Średniej klasy modele mają zasięg wynoszący około 100 metrów. Helikoptery na dłuższe dystanse to wyłącznie modele sterowane radiowo. Różnorodność modeli dostarcza nam również szereg dodatkowych opcji. Jedną z najciekawszych funkcji jest kamera, która pozwala na tworzenie nagrań podczas lotu helikoptera.

 

 

Helikoptery zdalnie sterowane w dobrych cenach

Rozpiętość cenowa zdalnie sterowanych helikopterów jest niezwykle szeroka. Najtańsze są urządzenia przeznaczone dla dzieci i początkujących użytkowników. Sterowane są one przez podczerwień i możemy je zakupić już za około 50 zł. Modele sterowane radiowo są nieco droższe, a ich cena zależy od ilości posiadanych kanałów i wirników. Nie bez znaczenia są tutaj także dodatkowe funkcje, przez które cena wzrasta. Zaawansowany sprzęt wyposażony w 6 kanałów, o częstotliwości 6 Ghz, z silnikiem spalinowym i kamerą może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.   

 

 

Najlepsze helikoptery zdalnie sterowane w 2021 roku

 

Latanie pasjonuje nas już od najmłodszych lat. Dlatego jedną z ulubionych zabawek małych i dużych są zdalnie sterowane helikoptery. W tym zestawieniu przedstawiamy modele z różnych półek cenowych, dla początkujących i zaawansowanych użytkowników,, które z cała pewnością Was zachwycą.

 

Nasze zalecenia

 

Syma S5

 

Zabawka Syma S5 jest przeznaczona dla pociech od 8. roku życia. To dobry pomysł na prezent nie tylko dla chłopca, ale i dziewczynki. Zabawa helikopterem sprawi dużo radości także rodzicom. Co więcej, model ten nadaje się do użytku wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz.

Zasięg zabawki wynosi ok. 20, a maksymalny czas lotu – 12 minut. Ładowanie akumulatora zasilającego śmigłowiec trwa 60 minut. Z uwagi na to, że produkt został wykonany z solidnych materiałów, nie jest podatny na uszkodzenia. Helikopter wyposażono w żyroskopowy system odpowiadający za stabilizację oraz wspomaganie lotu. Ma on również system GYRO zapobiegający utracie kontroli nad zabawką podczas silnego podmuchu wiatru.

Łatwe pilotowanie to nie jedyna zaleta śmigłowca. Dzieci i rodzice docenili go również za dbałość o najmniejsze detale, w efekcie czego zabawka wygląda, jak prawdziwy helikopter. Na uwagę zasługuje też to, że model jest dostępny w dwóch kolorach do wyboru – białym i czerwonym.

Śmigłowiec Syma S5 ma zasięg do 20 m. Ten dobry zdalnie sterowany helikopter do 70 zł jest zasilany akumulatorem zapewniającym do 12 minut lotu. Wymiary produktu to: 23 cm x 10,5 cm x 4 cm.

Zalety
Solidna konstrukcja:

Zabawka została wykonana z aluminium i dobrego gatunkowo plastiku. Jest więc odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Możliwość zabawy na zewnątrz:

Model jest przystosowany do użytku zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, co daje więcej możliwości zabawy.

Łatwe pilotowanie:

Pilotowanie helikopterem nie sprawia żadnych trudności, na co wpływa m.in. żyroskopowa stabilizacja lotu.

Nowoczesny system GYRO:

Model wyposażono w nowoczesny system GYRO, który zapobiega utracie kontroli nad zabawką przy silnych podmuchach wiatru.

Dbałość o najmniejsze detale:

Przy projektowaniu śmigłowca zadbano o najmniejsze detale, dlatego wygląda jak prawdziwy helikopter.

Wady
Zbyt krótki lot:

Często pojawiają się komentarze, że lot zabawki jest za krótki. Szybko rozładowujący się akumulator nierzadko powoduje irytację.

 

 

 

 

LH-I301

 

Prezentujemy śmigłowiec LH-I301, który jest zasilany litowo-polimerowym akumulatorem. Czas jego ładowania wynosi 150 minut, co przekłada się na 10-minutowy lot. Zabawka ma wymiary: 85 cm x 30 cm x 10 cm i nie jest podatna na pęknięcia oraz inne uszkodzenia. W zestawie znajdziemy dwa zapasowe śmigła oraz śmigło ogonowe.

Helikopter jest wyposażony w przeciwbieżne wirniki Co-axial, tylny wirnik, jak również zaawansowany system stabilizacji lotu. Wszystko to sprawia, że sterowanie zabawką nie jest trudne. Model jest odpowiedni dla nastolatków (od 14. roku życia). Zasięg modelu wynosi 30 m. Należy podkreślić, że śmigłowiec może poruszać się w dowolnym kierunku (w tym też po skosie), ponieważ ma 3,5-kanałowy tor lotu.

Zabawka sprawi dużo radości nie tylko nastolatkowi, ale i jego rodzicom. Helikopter z pewnością zbyt szybko się nie zniszczy, nawet jeśli będzie często użytkowany. Poza tym w razie potrzeby możemy wymienić części na nowe, w komplecie jest ułatwiający to śrubokręt.

Zabawka LH-I301 ma wymiary: 85 cm x 30 cm x 10 cm. Zasięg zdalnego pilota wynosi 30 m. Po naładowaniu akumulatora helikopter może latać przez maksymalnie 10 minut.

Zalety
Zapasowe śmigła:

Jeśli przypadkowo doprowadzimy do uszkodzenia śmigieł, możemy je wymienić na nowe. Zapasowe części zostały dołączone do kompletu, podobnie jak potrzebny do ich montażu śrubokręt.

Porusza się w dowolnym kierunku:

Śmigłowiec może poruszać się w dowolnym kierunku, w tym także po skosie. Umożliwia to 3,5-kanałowy tor lotu.

Dla początkujących pilotów:

Zabawka jest odpowiednia dla osób, które do tej pory nie miały styczności ze zdalnie sterowanymi helikopterami. Wyposażono ją w system stabilizacji lotu.

Duże wymiary:

Śmigłowiec ma duże wymiary, dlatego bez wątpienia zobaczymy go nawet ze stosunkowo dużej odległości.

Wady
Za długo się ładuje:

Czas ładowania akumulatora wynosi 150 minut. Jeżeli dziecko chce znów pobawić się helikopterem, musi uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Silverlit I/R M.I. Hover

 

Osobom szukającym śmigłowca dla dziecka w wieku 10 lat (lub starszego) polecamy model Silverlit I/R M.I. Hover. Jest on przeznaczony do zabawy wewnątrz pomieszczeń. Czas lotu śmigłowca wynosi ok. 5 minut, z kolei ładowanie zasilającego go akumulatora trwa od 30 minut do 45 minut. Wymiary produktu to: 11 cm x 18 cm x 19 cm.

Sterowanie zabawką jest niezwykle proste. Wystarczy wziąć do ręki pilot i poruszać nim w dowolnym kierunku – helikopter poleci w tę samą stronę. Prezentowany model został wyposażony w kilka przydatnych funkcji, takich jak system utrzymywania wysokości i automatyczny start oraz lądowanie. Ponieważ śmigłowiec nie jest duży, podczas zabawy nie powinniśmy przeszkadzać innym domownikom.

Za sprawą helikoptera możemy zachęcić dziecko do spędzania wolnego czasu w inny sposób niż przed telewizorem bądź komputerem. Zabawa śmigłowcem ma pozytywny wpływ na koncentrację pociechy. Jak przekonują rodzice, zabawka jest solidna i na pewno nie znudzi się dziecku zbyt szybko.

Silverlit I/R M.I. Hover to zabawka, której czas lotu wynosi 5 minut, a czas ładowania akumulatora – od 30 minut do 45 minut. Helikopter ma wymiary: 11 cm x 18 cm x 19 cm.

Zalety
Sterowanie ruchami nadgarstka:

Sterowanie śmigłowcem jest proste. Wystarczy wziąć do ręki pilot i zacząć nim poruszać. Wówczas helikopter poleci w tym samym kierunku, w jakim ruszyliśmy nadgarstkiem.

System kontroli szybkości:

Zabawka z pewnością sprawi sporo radości dziecku, gdyż może latać z dużą prędkością. Pozwala na to system kontroli szybkości, który jednocześnie umożliwia sprawne i precyzyjne pilotowanie helikopterem.

Efekty świetlne:

Śmigłowiec ma efekty świetlne działające podczas lotu. Wyposażono go dodatkowo w lampkę, która znacząco ułatwia wyznaczenie trasy zabawki.

Wady
Tylko do zabawy w domu:

Nie jest to model, którym można bawić się na zewnątrz. Helikopter został przystosowany do użytku tylko w zamkniętych pomieszczeniach, przez co po pewnym czasie maluch może zacząć narzekać na ograniczone możliwości zabawy.

 

 

 

 

Silverlit Nano Falcon 84708

 

Nasza kolejna propozycja to Silverlit Nano Falcon 84708, – firmy, która ma aż 30 letnie doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń. Wszystkie oferowane przez firmę sprzęty są solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są wysoce odporne na wszelkie uszkodzenia. Ten 3-kanałowy, gotowy do lotu helikopter zapewni moc atrakcji małym i duży.

Jest on zdalnie sterowany na podczerwień. Został przystosowany zarówno do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz (wyłącznie w bezdeszczowych warunkach). Za pomocą pilota można sterować nim w górę, w dół, prawo, lewo, do przodu i do tyłu. Model ten posiada wbudowany żyroskop, który ułatwia precyzyjne sterowanie i pozwala doskonalić swoje umiejętności pilotażu. Długość helikoptera to 8 cm.

Zasilany jest na 4 baterie AA (brak w zestawie). Jest to niedroga propozycja, idealna na prezent dla małego pilota – przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia. Konsumenci wysoko ocenili solidne wykonanie produktu i jego łatwą obsługę.

Produkt Silverlit Nano Falcon 84708 ma wymiary: 8 cm x 5 cm. Zabawka jest zasilana akumulatorem litowo-polimerowym.

Zalety
Idealny dla małych dzieci:

Biorąc pod uwagę rozmiar helikoptera jest to doskonały prezent dla kilkuletnich dzieci. Maluchy mogą się nim swobodnie bawić zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Wbudowany żyroskop:

Ponieważ produkt wyposażono w żyroskop niezwykle łatwo się nim steruje. Nie ma więc ryzyka, że popełnimy błąd i zabawka niespodziewanie spadnie na ziemię.

Możliwość zabawy kilkoma helikopterami jednocześnie:

Pilot sterujący działa na 3 częstotliwościach. Z jego pomocą możemy kontrolować 3 zabawki jednocześnie przypisując im jeden z kanałów.

Wady
Mało pojemna bateria:

Pojemność zasilającej baterii wynosi 80 mAh, co przekłada się na 5-minutowy lot. Dla większości użytkowników tak krótka zabawa nie sprawia zbyt dużo radości.

Podatność na uszkodzenia:

Materiał wykonania produktu nie jest wystarczająco odporny na uszkodzenia mechaniczne i helikopter może się szybko zniszczyć.

 

 

 

 

Syma S107G

 

Produkt Syma S107G jest dedykowany zarówno osobom początkującym, jak i użytkownikom doświadczonym w pilotowaniu zdalnie sterowanych zabawek. Helikopter jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, więc na pewno uda nam się znaleźć model o odpowiednim designie.

To, co wyróżnia przedstawiony produkt to możliwość naładowania wbudowanego akumulatora na dwa sposoby. Możemy to zrobić poprzez radio sterujące albo podłączenie zabawki do portu USB laptopa (przy pomocy dołączonego do zestawu kabla). Helikopter ma kompaktowe wymiary, a to pozwala na zabawę w domu. Na przodzie umieszczono migające diody, które umożliwiają szybkie zlokalizowanie zabawki w ciemnym pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Według konsumentów model marki Syma idealnie nadaje się na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Produkt pozwala na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Przyznany mu certyfikat CE potwierdza dobrą jakość wykonania. Helikopter jest gotowy do zabawy od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy włożyć do radia baterie zasilające, aby oderwać zabawkę od ziemi i móc nią sterować.

Syma S107G to model o wymiarach: 21 cm x 17,5 cm x 19 cm. Źródłem zasilania zabawki jest wbudowany akumulator.

Zalety
Zapasowe śmigło w komplecie:

W zestawie wraz z helikopterem i pilotem sterującym znajdziemy zapasowe śmigło ogonowe. To powoduje, że uszkodzenie tego elementu nie będzie przeszkodą w dalszym użytkowaniu produktu.

Metalowa rama:

Konstrukcja zabawki oparta jest na metalowej ramie. Zastosowane rozwiązanie powoduje, że model ten nie jest podatny na uszkodzenia powstające w wyniku uderzenia o przeszkodę lub twarde podłoże.

Wady
Za dużo baterii w pilocie:

Pilot zdalnego sterowania jest zasilany 6 bateriami AA. Ich częsta wymiana jest kłopotliwa, a ponadto kosztowna.

Zbyt mały zasięg:

Zasięg zabawki wynosi ok. 15 m. Jak przekonuje część konsumentów, jest to zbyt mało (w porównaniu do podobnych produktów) i zabawa jest mało atrakcyjna.

 

 

 

 

E-Sky Kob 4CH

 

E-Sky Kob 4CH to zabawkowy śmigłowiec z zasięgiem do 100 m. Maksymalny czas lotu w tym przypadku to 15 minut. Zabawka ma wymiary: 41,5 cm x 7,7 cm x 17,4 cm i waży 226 g. Pociecha może bawić się helikopterem w domu, nie jest zbyt hałaśliwy i nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.

Korpus zabawki został wykonany z aluminium oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego. Natomiast łopaty śmigieł wyprodukowano z elastycznego plastiku, dlatego wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Helikopter ma system stabilizacji, co gwarantuje łatwe pilotowanie. Trymery zapobiegają obracaniu się śmigłowca wokół własnej osi, a serwomechanizm zapewnia szybki czas reakcji i precyzyjny lot.

Jak twierdzą konsumenci, helikopter jest zwrotny, a dodatkowo lekki i stabilny, gdy znajduje się w powietrzu. Wielu osobom spodobało się to, że śmigłowcem można bawić się w domu, w dużych pomieszczeniach (np. hali), jak i na zewnątrz. Nie można nie wspomnieć też o tym, że zabawka estetycznie się prezentuje.

Produkt E-Sky Kob 4CH ma wymiary: 41,5 cm x 7,7 cm x 17,4 cm. To helikopter o zasięgu do 100 m, którego maksymalny czas lotu wynosi 15 minut.

Zalety
System stabilizacji:

Model wyposażono w praktyczny system stabilizacji. Gwarantuje on łatwe oraz stabilne pilotowanie śmigłowcem, również podczas silnych podmuchów wiatru. To zmniejsza ryzyko, że stracimy kontrolę nad zabawką.

Wytrzymały korpus:

Wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego korpus helikoptera jest na tyle wytrzymały, że nawet po dłuższej zabawie niewidoczne są na nim ślady użytkowania. Zabawka jest wyjątkowo trwała.

Wady
Za mały:

Śmigłowiec jest stosunkowo mały i jeśli poleci na dużą odległość, możemy mieć problem z dostrzeżeniem go.

Nieporęczny pilot:

Według niektórych osób dołączony do kompletu pilot zdalnego sterowania nie jest zbyt poręczny. Małe dzieci mogą mieć problem z utrzymaniem go w dłoniach.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

WL Toys V911

 

Zdalnie sterowany helikopter WL Toys V911 to produkt, którym można bawić się nie tylko na świeżym powietrzu (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych), ale także w pomieszczeniu, na co wpływają kompaktowe wymiary modelu. Z tego względu nic nie powinno nam przeszkodzić w tym, aby ciekawie spędzić czas na zabawie ze znajomymi lub z pociechami.

Prezentowana zabawka została wyposażona w mocny silnik i głowicę o specjalnej konstrukcji. Z tego powodu helikopter lata stabilnie, nawet gdy dopiero uczymy się nim sterować. Nie należy się obawiać, że wciśnięcie niewłaściwego przycisku spowoduje upadek na ziemię. W komplecie znajdują się zapasowe łopaty główne oraz śmigło obrotowe, dlatego w razie uszkodzenia wspomnianych elementów możemy je szybko wymienić.

Po zapoznaniu się z opiniami na temat modelu WL Toys V911 można dojść do wniosku, że to świetny pomysł na prezent. Produkt doskonale sprawdza się w przypadku osób, które wcześniej nie miały styczności ze zdalnie sterowanymi zabawkami.

Helikopter WL Toys V911 jest zasilany baterią litowo-polimerową. Jego dokładne wymiary to: 26 cm x 8 cm.

Zalety
Szybkie ładowanie baterii:

Istotną zaletą zabawki jest to, że czas ładowania akumulatora zasilającego wynosi jedynie 30 minut.

Duży zasięg lotu:

Zasięg lotu prezentowanego modelu to 120 m. Helikopterem chętnie bawią się więc nie tylko dzieci, ale też nastolatkowie czy osoby dorosłe.

Odporność na uderzenia:

Materiał wykonania zabawki to dobry gatunkowo plastik. Nie musimy się martwić, że produkt ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia o podłoże lub gałęzie (co może się zdarzyć zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych pilotów).

Łatwe sterowanie:

Nadajnik służący do sterowania helikopterem został wyposażony w wyświetlacz LCD. Ukazują się na nim informacje dotyczące położenia trymerów i drążków, a także poziomu naładowania baterii. Nie musimy się zastanawiać, kiedy trzeba podłączyć produkt do ładowarki.

Wady
Krótki czas zabawy:

Zabawka może latać przez maksymalnie 6 minut. Większość użytkowników uważa, że jest to największa wada produktu. Konieczność ciągłego ładowania akumulatora po pewnym czasie staje się wyjątkowo irytująca.

 

 

Syma S107G Metal Series

 

Nasza druga propozycja to dobry i tani helikopter zdalnie sterowany Syma S107G Metal Series z żyroskopowym systemem stabilizacji lotu GYRO. Model ten cechuje solidne wykonanie – jego konstrukcja jest aluminiowa. Produkt ma efektowne oświetlenie, co w połączeniu z atrakcyjnym designem pięknie się prezentuje. Zapewni nam łatwy lot, co jest zasługą precyzyjnego systemu sterowania 360°, dzięki któremu można latać we wszystkich kierunkach.

Dużą rolę odgrywa też niezawodny system stabilizacji lotu, który jest szczególnie ważnym rozwiązaniem dla osób chcących szlifować swoje umiejętności pilotażu. Sprzęt ten posiada trzy kanałowy radio-sterownik. Wymiary tego produktu to 220 mm x 35 mm x 95 mm.

Natomiast średnica głównego wirnika wynosi ok. 190 mm. Zasilany jest baterią 3.7V Li-poly (w zestawie). W komplecie znajduje się też kabel USB do ładowania akumulatorowego, 3.5-kanałowa aparatura RC, pilot zdalnego sterowania oraz zapasowe tylne śmigło.

Opinie o sprzętach tego producenta są bardzo pochlebne. Produkty te cenione są za dobre wykonanie, zastosowane rozwiązania i efektowny wygląd.

Model Syma S107G Metal Series ma wymiary: 22 cm x 3,5 cm x 9,5 cm. Ten dobry zdalnie sterowany helikopter do 100 zł jest zasilany baterią litowo-polimerową.

Zalety
Precyzyjne sterowanie:

Zabawka może latać we wszystkich kierunkach. Ponadto łatwo się nią steruje, dlatego produkt z pewnością spodoba się również małym dzieciom. Co więcej, helikopter szybko reaguje na polecenia pilota.

Krótki czas ładowania akumulatora:

Czas ładowania baterii zasilającej wynosi od 50 minut do 60 minut. Ponieważ nie trwa to zbyt długo pociecha może szybko wrócić do zabawy.

Wytrzymałość:

Produkt został wykonany z aluminium i metalu. Z tego powodu wykazuje on odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma ryzyka, że zabawka zniszczy się zbyt szybko.

Stabilność lotu:

Helikopter został wyposażony w system żyroskopowy, który sprawia, że zabawka lata stabilnie i łatwo można ją kontrolować.

Długi czas działania:

W pełni naładowany akumulator umożliwia do 10 minut lotu. Jest to długi czas w porównaniu do podobnych produktów.

Wady
Brak baterii do radia:

Radio, z którego pomocą możemy sterować helikopterem, jest zasilane 6 bateriami AA. Konsumenci narzekają, że nie dołączono ich do zestawu.

 

 

E-Sky Big Lama 2

 

Model E-Sky Big Lama 2 jest wyposażony w dwa silniki elektryczne klasy 370. Takie rozwiązanie sprawia, że sterowanie helikopterem jest wyjątkowo proste i zabawka zachowuje stabilność nawet w przypadku popełnienia niewielkich błędów podczas sterowania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkt nie spadnie niespodziewanie na ziemię i nie uszkodzi się w wyniku uderzenia o twarde podłoże.

Helikopter jest ulepszoną wersją modelu Lama V4. Dołączone do kompletu radio sterujące działa na częstotliwości 2,4 GHz, dlatego nic nie zakłóca jego pracy. Produkt ma port USB, więc istnieje możliwość podłączenia go do laptopa lub ładowarki do smartfona. To pozwala nam szybko naładować akumulator.

Konsumenci uważają, że produkt świetnie się prezentuje, a do tego sprawia radość zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. W komplecie poza helikopterem i radiem znajdziemy też symulator, czyli specjalne oprogramowanie na płycie CD przeznaczone do zainstalowania na komputerze. Z pomocą programu możemy nauczyć się, jak należy prawidłowo sterować zakupioną zabawką.

E-Sky Big Lama 2 to zdalnie sterowany helikopter, który jest zasilany akumulatorem litowo-polimerowym. Zabawka ma wymiary: 51 cm x 26 cm.

Zalety
Pełna kontrola lotu:

Działanie produktu oparte jest na wykorzystaniu 4-kanałowego systemu sterowania, w efekcie czego możemy w pełni kontrolować lot helikoptera. Co więcej, zabawka szybko reaguje na polecenia pilota i może latać we wszystkich kierunkach.

Idealny model dla niedoświadczonych użytkowników:

Specjalny układ wirników (tzw. system coaxial) powoduje, że helikopter zachowuje stabilność nawet w przypadku popełnienia niewielkich błędów podczas sterowania. Z tego względu jest to odpowiedni produkt dla osób, które nie mają doświadczenia w obsłudze takich zabawek.

Atrakcyjny design:

Helikopter jest kolorowy, więc nie będziemy mieć problemu z jego dostrzeżeniem podczas zabawy na zewnątrz. Poza tym wyprodukowano go z solidnych materiałów.

Wady
Zbyt duże wymiary:

Część konsumentów twierdzi, że zabawka ma za duże wymiary i trudno jest nią sterować w niewielkich pomieszczeniach. W trakcie zabawy możemy np. uszkodzić meble.

 

 

WL Toys V913

 

Helikopter WL TOYS V913 to nasza pierwsza propozycja. Model ten jest bardzo solidnie wykonany, przez co zyskał uznanie amatorów i bardziej zaawansowanych pasjonatów lotnictwa. Urządzenie ma bardzo mocne i elastyczne łopaty, a także stabilną konstrukcję, która jest odporna na upadki. Produkt przeznaczony jest do lotów na zewnątrz i w pomieszczeniach.

Konstrukcja została wykonana z PVC. Zabawka pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, ma wbudowany żyroskop i 4 kanały lotu. W zestawie znajduje się kontroler z wyświetlaczem LCD zasilany 6 bateriami typu AA, który zapewnia łatwe sterowanie oraz stabilny lot. Zasięg tego helikoptera to ok. 100 metrów. Maszyna zasilana jest sieciowo – czas ładowania to 30 minut, natomiast pracy 10 min.

Wymiary produktu to: długość – 250 mm, szerokość – 50 mm i wysokość – 90 mm. W zestawie znajduje się ładowarka stacjonarna, kabel USB oraz zapasowe części. Osoby, które wybrały ten najlepszy helikopter zdalnie sterowany doceniły jego solidne wykonanie, a także atrakcyjny design i kolorystykę.

 

 

WL Toys V912

 

WL Toys V912 to model o mocnej, aluminiowej konstrukcji z mocnym silnikiem. Urządzenie jest wyposażone w żyroskopowy system auto-stabilizacji lotu GYRO, a więc wykonasz nim wiele manewrów, bardzo dokładnych i efektownych. Model ten jest odporny na upadki, wstrząsy i uderzenia. Ma on mocne, elastyczne łopaty. Stanowi ciekawą propozycję dla początkujących, jak i średnio-zaawansowanych osób w pilotażu.

Przeznaczony jest do lotów w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. W zestawie znajduje się nadajnik 2.4Ghz,  który jest bardzo prosty w obsłudze. Ma on duży podświetlany, na niebiesko wyświetlacz LCD, na którym można kontrolować wszystkie etapu lotu. Czas lotu na naładowanej baterii to ok. 8 minut.

Natomiast czas ładowania to około 60 minut. Ma on zasięg około 150 m. Wymiary produktu to: długość – 520 mm, wysokość – 155 mm, szerokość – 85 mm. Opinie o helikopterach zdalnie sterowanych tej marki są bardzo pochlebne. Przez konsumentów cenione są za bardzo solidną konstrukcję i świetny system stabilizacji lotu.

 

 

Reely Agusta A109 RTF

 

Beginner Falcon V2 RtF to model zamykający nasz ranking helikopterów zdalnie sterowanych. Jest to świetny sprzęt, bardzo nowoczesny i mocny, ale jednocześnie najdroższy w naszym zestawieniu. Jeśli jednak lubisz dobre inwestycje, maszyny, które będą Ci służyć przez długie lata, na pewno warto zwrócić uwagę na ten właśnie model.

Należy tutaj podkreślić, że jest to jedno z najlepszych urządzeń do nauki pilotażu dla osób początkujących. Helikopter ten posiada silnik szczotkowy i układ żyroskopowy. Charakteryzuje go bardzo solidna konstrukcja i niezawodna mechanika. W komplecie znajduje się: aparatura zdalnego sterowania 2,4 GHz, ładowarka z balancerem oraz akumulator LiPo 11,1 V 1300 mAh.

Całość zyskała uznanie zarówno niedoświadczonych pilotów zdalnie sterowanych maszyn, jaki i tych, którzy mają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie. Przede wszystkim wysoko oceniono wydajność sprzętu i to jak reaguje na polecenia.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status