Ranking 5 najlepszych gier logicznych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 22.09.20

 

Gra logiczną – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po analizie oferty rynkowej, a także komentarzy użytkowników udało nam się ustalić, że najciekawszą grą logiczną na polskim rynku jest Rebel Dobble. W naszym zestawieniu produkt ten zajął pierwsze miejsce. Wiele osób chętnie sięga po tę pozycję w podróży, gdyż pudełko ma niewielkie wymiary. W rozgrywce może brać udział nawet do 8 osób, dlatego na większych spotkaniach można się dobrze bawić. Gra jest odpowiednia dla dzieci od 6 roku życia, ale spodoba się także dorosłym, więc mogą z niej korzystać różne pokolenia. Jeżeli szukasz innego rodzaju zabawy, to na drugim miejscu naszego zestawienia umiejscowiono Mattel Scrabble Original. Produkt rozwija grającego, zmuszając go do myślenia i znajdowania rozwiązań słownych, jednocześnie zwiększając jego zasób słownictwa. Zwykle, podczas tej zabawy, rozgrywka trwa dość długo, gdyż gracze chcą przemyśleć dostępne opcje. Zabawa polega na tym, aby z liter, które się wylosowało utworzyć słowa i umieścić je na planszy tak, żeby uzyskać, jak najwięcej punktów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę logiczną kupić?

 

Gry logiczne gwarantują ciekawą rozrywkę, a tym samym sprawiają, że nie spędzamy wolnego czasu przed komputerem czy telewizorem. Takie produkty mają też inne zalety – rozwijają umiejętność dedukcji i łączenia ze sobą faktów. Gry logiczne są idealne dla dzieci, ale i dorosłych, ponieważ dzięki nim możemy zadbać o trening mózgu, poprawić koncentrację, pamięć i logiczne myślenie.

 

 

Zalety gier logicznych

Gry logiczne są dobrym uzupełnieniem podstawowej edukacji szkolnej. Grające w nie pociechy szybciej uczą się racjonalnego myślenia, rozwijają spostrzegawczość, a dodatkowo zrozumienie nowych kwestii czy informacji nie sprawia im trudności. Co więcej, dzieci, podobnie jak i dorośli, mogą poznać bardziej efektywne formy spędzania wolnego czasu niż oglądanie powtórek seriali lub przeglądanie stron internetowych, na które przypadkowo trafiamy. Zdecydowanie się, jaka gra logiczna jest dla nas najlepsza, nie musi być trudne. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

 

Gry karciane

Wśród logicznych gier jedną z największych grup stanowią produkty karciane, większość z nich jest odpowiednia dla maluchów w wieku szkolnym. W zależności od zasad karty mogą służyć do układania pasjansa, znalezienia takich samych obrazków czy zadawaniu pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi. Przeważnie w rozgrywkach może wziąć udział kilka osób, co sprzyja rywalizacji i skupieniu się na grze. Każdy z graczy może poprawić swoją koncentrację.

 

Gry planszowe

Planszowe gry logiczne zazwyczaj nie mają określonej tematyki, w efekcie czego zasady są proste do zrozumienia. Poza tym nie musimy znać fabuły konkretnego filmu czy książki, dlatego do rozgrywek można zaangażować najmłodszych i najstarszych członków rodziny. Do gier planszowych dołączone są plansze, pionki, czasami również karty lub podobne akcesoria. Średni czas rozgrywki wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu minut, więc na pewno nie będziemy się nudzić w deszczowy lub zimny dzień.

 

Gry układanki

Gry w formie układanek wpływają nie tylko na rozwój logicznego myślenia, ale też kreatywności. Wszystko przez to, że zasady rozgrywek polegają zazwyczaj na tym, aby ułożyć słowa z podanych liter lub przesunąć w odpowiedni sposób pionki (np. przy jak najmniejszej liczbie ruchów). Takie gry mogą mieć kilka poziomów trudności, dlatego nie znudzą nam się za szybko.

 

Liczba graczy

Jeżeli nie możemy zdecydować, jaką grę logiczną wybrać, warto sprawdzić określoną przez producenta liczbę graczy. Na tej podstawie wywnioskujemy, czy dany produkt jest odpowiedni. Czasem do rozgrywek wystarczy jedna osoba, niekiedy jednak więcej niż 4. Znajdźmy taką grę, do której można zaangażować wszystkich członków rodziny, aby nikt nie został wykluczony. Co ważne, mała liczba graczy nie zawsze musi być wadą produktu, zwłaszcza gdy np. pociecha nie ma rodzeństwa i nie zawsze może wyjść do swoich przyjaciół. Gra, w której może wziąć udział tylko jedna osoba, doskonale sprawdza się podczas długiej podróży samochodem. Możemy w ten sposób zapewnić sobie lub dziecku rozrywkę, bez potrzeby włączania tabletu z dostępem do Internetu.

 

 

Zasady gry

Niektórzy rodzice niechętnie kupują gry logiczne, ponieważ obawiają się, że zasady będą niezrozumiałe lub bardzo nudne, w efekcie czego przeprowadzenie rozgrywki stanie się utrudnione lub gra szybko nas znudzi. Na szczęście, takie gry są już rzadkością, producenci robią wszystko, aby oferowane produkty miały jasne zasady i były ciekawe. Najlepsza gra logiczna nie wymaga sięgania po specjalistyczne książki czy szukania informacji w Internecie. Jej zasady powinny być na tyle proste, że zrozumiemy je już po pierwszym przeczytaniu instrukcji.

 

Wiek graczy

Kupując grę, bardzo ważne jest to, aby sprawdzić wiek graczy. Inaczej możemy wybrać produkt, który graczy nie zaciekawi lub okaże się zbyt trudny i nie będą po niego sięgać. To wyjątkowo istotna kwestia zwłaszcza w przypadku gier przeznaczonych dla dzieci, muszą być one dopasowane do wiedzy i umiejętności malucha.

 

Gry logiczne w dobrych cenach

Większość gier logicznych kosztuje mniej niż 100 zł. Są to więc stosunkowo tanie produkty, które mogą przynieść nam wiele korzyści. Nie powinniśmy zbyt długo zastanawiać się nad zakupem, zwłaszcza jeśli chcemy zapewnić swoim dzieciom prawidłowy rozwój. Warto wspomnieć, że gry logiczne przydają się zarówno w domu, jak i na imprezie ze znajomymi oraz wakacyjnym wyjeździe rodzinnym.

 

 

5 najlepszych gier logicznych. Opinie w 2020 roku

 

Zachęcamy do zapoznania się z konkretnymi zabawami, które są wciągające i spodobały się wielu osobom. Biorąc pod uwagę opinie konsumentów, stworzyliśmy ranking gier logicznych, które umilą wieczory całej rodzinie.

 

1. Gra Rebel Dobble 20640 Wiek: 6+

 

Ciekawą i wciągającą grą planszową jest Rebel Dobble. Można tu rywalizować w 5 mini rozgrywkach o różnych zasadach. Jedna z zabaw to szukanie wspólnego symbolu z kartą na stole na swojej karcie i jak najszybsze odkładanie jej na stół, mówiąc nazwę tego powtarzającego się znaku. Ten gracz, który pierwszy pozbywa się wszystkich kart, wygrywa.

Ta dobra i tania gra logiczna umożliwia przeprowadzenie szybkiej rozgrywki (w ciągu kilku minut), dlatego jest dynamiczna i się nie nudzi. Z produktu mogą korzystać osoby od 6 roku życia, a zabawa łączy różne pokolenia i zbliża do siebie grających ludzi.

W grze może brać udział od 2 do 8 graczy. W pudełku znajdziemy okrągłe, kartonowe karty, na których jest wiele różnych obrazków. Niewielkie wymiary opakowania umożliwiają wzięcie go ze sobą na różne wycieczki. Konsumenci doceniają tę grę za łatwość zasad i to, że zabawa pozwala rozwijać spostrzegawczość.

 

 

 

 

2. Gra Mattel Scrabble Original Y9616

 

Wartą uwagi grą jest Mattel Scrabble Original. Zabawa rozwija zasób słownictwa grających osób. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 10 roku życia.

W zestawie można znaleźć stojaki, woreczek bawełniany, dość solidną i wytrzymałą planszę kartonową. Do kompletu dołączono płytki wykonane z tworzywa sztucznego z różnymi literami alfabetu i liczbami, informującymi, jaką ilość punktów się otrzymuje. Łącznie w opakowaniu jest 198 elementów.

Podczas jednej rozgrywki można zdobyć ponad 800 punktów. Wygrywa ten, który uzyska największą ilość punktów. Zabawa przeznaczona jest dla 2, 3, a także 4 graczy. Konsumenci doceniają ten produkt za dużą wartość edukacyjną i za to, że zmusza do myślenia.

 

 

 

 

3. Gra logiczną Hasbro Taboo A4626

 

Produkt Hasbro Taboo dostarcza wspaniałej zabawy dla większego grona znajomych lub rodziny. Zasady tej gry są bardzo proste i przejrzyste, więc łatwo je zrozumieć i przekazać innym. Jedna tura mija dość szybko, więc można przeprowadzić wiele rozgrywek lub można traktować ją jako szybki i odprężający przerywnik podczas innych rozgrywek.

W grze można znaleźć ponad 1000 słów. Produkt wydany jest w polskiej wersji językowej. Zabawa przeznaczona jest dla osób od 13 roku życia. Większość graczy zwykle zna zasady tej gry – powinno się wytłumaczyć jakiś wyraz, nie używając podanych słów, a utrudnieniem jest ograniczenie czasowe.

Zabawa jest odpowiednia dla 4 lub nawet więcej osób, które dzielą się na dwie drużyny. Do zestawu dołączona jest klepsydra, podstawka pod karty, karty, kostka i piszczałka. Opinie o grach logicznych producenta Hasbro są bardzo pozytywne i takie też można znaleźć na temat tej zabawy. Konsumenci uważają, że dobrą opcją jest wiele poziomów trudności słów zawartych na kartach.

 

 

 

 

4. Gra Hasbro Jenga A2120

 

Gra Hasbro Jenga jest ciekawa, może skutecznie umilić czas, szczególnie podczas brzydkiej pogody. Produkt w przypadku gdy użytkowany jest przez dzieci, rozwija ich zręczność oraz zdolność logicznego myślenia. W zestawie znajduje się specjalny rękaw do układania wieży, dzięki czemu na początku jest ona ustawiona równo.

Produkt wykonany jest z ekologicznego drewna, więc jest bezpieczny w użytku przez dzieci. Do gry mogą zasiąść przynajmniej 2 osoby. W zestawie znajdują się 54 klocki. Podczas zabawy wyciąga się poszczególne elementy z niższych szczebli i następnie układa na szczycie. Osoba, która przewróci konstrukcję, przegrywa.

Jenga jest przeznaczona dla osób od 6 roku życia i spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Opakowanie ma wymiary 7,9 cm x 11,4 cm x 27,9 cm. Konsumenci twierdzą, że gra jest bardzo wciągająca i emocjonująca.

 

 

 

 

5. Gra planszowa Egmont Ratuj Króliczki

 

EGMONT Ratuj Króliczki to gra logiczna, która spodoba się każdemu dziecku. Produkt jest jednocześnie grą zręcznościową i stworzony został tak, aby rozwijać wyobraźnię maluchów i ich zdolności.

Zabawa polega na ściganiu się małych króliczków, a wygrywa się po dotarciu na szczyt wzgórza, na którym jest marchewka. Jedną z przeszkód są pojawiające się na trasie dziury – stojąc na nich, uczestnik znika. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 4 roku życia.

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 4 osób. Zabawę przeprowadza się z użyciem talii kart (24 sztuki), na których są różne rysunki – instrukcje – informujące gracza o kolejnych ruchach. W opakowaniu można znaleźć wzgórze z marchewką o wymiarach 29 cm x 26 cm. W zestawie jest 16 króliczków w 4 kolorach. Użytkownicy doceniają tę grę za łatwość zasad i interesujący przebieg, który zajmuje dziecko na dłużej.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status